Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Otp sux!Hogyan lehet panaszt tenni? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Ma 30!!!! perc varakozas utan sikerult befizetnem a cimbeli bankban nemi penzt.

Elso voltam, enyem volt az 1. szam!!! Kisasszony sehol, bedurrant az agyam 20 perc utan, szoltam ott az infromacios pultnal valakinek, ennek 10 perc multan lett eredmenye, es akkor mar 5 perc alatt sikerult vegeznem.

DE

Hivattam a fiok vezetot, hogy panaszt akarok tenni, vegighallgatott, majd elment, elismerte a hibat de ennyi. Ertitek. Menet kozben mondtam neki, hogy irasban akarok panaszt tenni, erre mar nem valaszolt. Neve bankfiok, tanuk vannak.

Hol tudok panaszt tenni.

OTP honlapot neztem ott ilyen szolgaltatatas nincs. (Mas bankoknal van ilyen....)

Segitsetek mert nem hagyom annyiban!!!

Hasonlo esetben ti se hagyjatok.
Terpesztik a hajas segguket nem keves penzert es a bank nyitast koveten 65 perccel allnak csak munkaba, meg jo hogy nem nyitasra mentem... :(

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#2) Nimrod válasza Bobojsza (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Na csak hogy sorojjak:
Volán pénztár:
Nagy kecsesen nézi a tévét egész nap, ha odamész akkor nagy kecsesen hajlandó talán kiszolgálni, egyébként még be is kapna úgy egészbe.
Számalk:
Totál fejetlenség (és ez mindenre igaz, ami hozzá tartozik, tehát plö. GDF is)

(#3) bcs válasza Bobojsza (#1) üzenetére


bcs
aktív tag

informacio@otpbank.hu

Én is oda szoktam írogatni. Túl sokat ne remélj.

(#4) Szaky


Szaky
tag

Haliho!

En a helyedben nem idegesitenem magam! Ezek ilyenek, ugyan ez van a postan is, mindenhol. En is OTP-s vagyok, de minden tranzakciot interneten vagy telefonon keresztul intezek! Gyors, es nem kell bosszankodni es varakozni a bankfiokokban!
Ajanlom figyelmedbe! :)

-Szaky-

(#5) Bobojsza válasza bcs (#3) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

De en pecxsetes papirt akarok, na ne mar hogy a botban a sarkon kint a panaszkonyv a bankban meg nincs semmi!!!

Megiscsak penzel bannak meg az idegeinkkel jatszanak.... :(

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#6) Bobojsza válasza Szaky (#4) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Banyek en nem vagyok OTP-s eszembe nem jutna!

Kozos koltseget kellet befizetnem, azert nem csekken mert akkor levesznek x penzt.

Megjegyzem elotte a sajt bankomba voltam, tole 1000m-re es 2!!! perc alatt vegeztem, hasonlo ugyben, reggel negyed9-kor...

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#7) bcs válasza Bobojsza (#1) üzenetére


bcs
aktív tag

Tényleg. Miért nem a postán fizeted be?

(#8) Rox


Rox
tag

Nálunk nincs kultúrája a panasztevésnek. Ha panaszkodni akarsz, akkor rosszindlatot feltételeznek, jogosság helyett. Mellesleg nézhetnek besúgónak is, mert a ''Gizike'' csak tíz percre ugrott be a piacra karfiolért, ezért nem szabadna megrovásban részesíteni, hála neked... :)
Én is mindig bosszankodom ilyenek miatt, de szerintem kár izgatnod magad. :(

(#9) Szalma válasza Szaky (#4) üzenetére


Szalma
őstag

Azért az valószínüleg nem tűnt fel, hogy egy OTP-ből elindított átutalás valahol mindig kóvályog 24 órán keresztül. És csak utána érkezik meg. Ha napi 1szeri GIRO klíringet feltételezünk csak, akkor is sok a 24 óra...

Szeretettel:
Szalma

(#10) jeges válasza Bobojsza (#1) üzenetére


jeges
senior tag

a szolgáltatás színvonalával kapcsolatban panaszt tehetsz a Felügyeleten is (Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete, PSZÁF, a honlap: www.pszaf.hu)
mondjuk szvsz töbet így sem érsz el...:)

(#11) Bobojsza válasza bcs (#7) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Most irtam!!!! Mert akor felszamitanak valamennyit nem tudom mennyit, de a kozos kepviselo sem tudta, mert akkor annyival tobbet irok ra arra a rohadt csekkre es kesz.

A csekk meg a masik.

Ugy reklamozza magat ez a rohadt bank, hogy a csekkeknek vege. Erre odamentem, csekkem nem volt, gondoltam hogy befizetesi bizonylatot kitoltom oszt jo. 1 szart ki kellett toltenem a rendes postai csekket. Hulyek ezek teljesen ???? :((

Azert kertem most 1 rahedli vagy masfel evre eleg csekket, tobbet engem ott nem latnak!!!!

DE panasszal akarok elni

PSZAF ??? foglalkoznak ok ilyesmivel ?

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#12) bcs válasza Szalma (#9) üzenetére


bcs
aktív tag

Nekem meg szokott érkezni azonnal, ha én indítom, ha nekem küldik.

(#13) Bobojsza válasza jeges (#10) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Aha erre gondoltam en is, nezem a lapot de ilyesmit nem latok....

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#14) bcs válasza Bobojsza (#11) üzenetére


bcs
aktív tag

Egyébként tök fölösleges idegesíteni magad. Meg fogják magyarázni, hogy miért nem tudtak akkor téged azonnal kiszolgálni. Mindig ki tudnak találni valamit.

(#15) Bobojsza válasza Szalma (#9) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Az en bankomban, nem akarom reklamozni, napi 2* de ha surgos akkor csinalnak 1 3. utalast is.... Volt mar ra pelda...

Ha mindenki beletorodik akkor minden marad a regiben, ezert akarok panaszt tenni!!!!

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#16) Szőrös  válasza Szalma (#9) üzenetére


Szőrös 
veterán

Höhö nédmán vki ösmeri itten GIRO-t ! :D Jó az .

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#17) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Ez a bürokrácia.

Kétlem, hogy bárki is foglalkozna vele sajnos, ha sikerül is panaszt tenned.
A főbb vezetők e-mailjeit elérhetőségeit úgysem adják ki. Jó volna annak a közvetlen főnökével felvenni a kapcsolatot, akivel problémád volt. A pénztáros esetében ez már megtörtént. Sajnos nem tudható, hogy ő hogyan áll hozzá. Lehet, hogy hallgatólagosan támogatja a lazsálást. :(

Próbálj esetleg az információ@otpbank.hu címre írni, hátha továbbítják. Ez van megadva az oldalukon mint vélemény visszajelzési kapcsolat.

Nem vagyok biztos benne, de bankokra és hasonló intézményekre nem vonatkozik a vásárlók könyvéről szóló törvény? Ha igen, akkor ezt át kell nyújtaniuk kérésedre. Ha nem nyújtják át akkor szerintem fogyasztóvédelmi.

Aki hülye, haljon meg!

(#18) bcs válasza bcs (#14) üzenetére


bcs
aktív tag

Ja, egy ötlet. Nyiss egy OTP-s számlát kártya nélkül + internetes szolgáltatás, aztán nem kell a bankba menni.

(#19) Bobojsza válasza bcs (#14) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Fejeket akarok hullani latni ;]

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#20) tozso válasza bcs (#7) üzenetére


tozso
tag

Hát a postáról sem mondható el a gyorsaság és hozzáértés.

Ha minden kötél szakad akkor ne félj az akasztófától.

(#21) Som@ válasza Bobojsza (#19) üzenetére


Som@
őstag

Ki emlegetett fejlevágást? :DD

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#22) Bobojsza válasza L3zl13 (#17) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Nem nem a penztaros nem erdekes, o tehet rola legkevesbe, vagy a fene tudja..

Mindenestre fenemod kedves volt utana :)

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#23) Bobojsza válasza Som@ (#21) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Tudom nagyon m1 a guiotine tortenet... :)

keszulhet a 4. kotelhgurok :)

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#24) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nem értelek titeket: azt írjátok, hogy Mo-n nincs kultúrája a panaszkodásnak, meg hogy ez milyen rossz, meg stb. Ehhez képest azt mondjátok neki, hogy ne panaszkodjon. De akkor mégis hogy gondoljátok, hogy valaki is komolyan fogja venni a panaszokat??? Ha nem tesz senki sem panaszt, akkor nem hogy javulna a helyzet, hanem rosszabodik, nem? Vagy én látok valamit rosszul? :F

(#25) Nimrod válasza Cathfaern (#24) üzenetére


Nimrod
addikt

Ez így mind igaz és szép és jó, csakhogy a panaszod mindenki magasról lesz@rj@ és még veled fognak kitolni, ha sokat ugrálsz.

(#26) Bobojsza válasza Cathfaern (#24) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Nem-nem nagyon igazad van, en is errol beszelek!!!! :C

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#27) Bobojsza válasza Nimrod (#25) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Figyeld!

Velem mar kib*sztak azzal hogy fel orat kellett varnom!

Nem vagyok OTP-s nem is leszek.

De elegtetel kene, vagy legalabb annyi, hogy massal tobbet ne forduljon elo. Erted?!

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#28) Nimrod válasza Bobojsza (#27) üzenetére


Nimrod
addikt

Pedig elő fog. Ne akard tudni, hogy én eddig hány helyen mennyit mászkáltam meg vártam, mire nagy kecsesen intézkedtek. :((

(#29) Cathfaern válasza Nimrod (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

De ha mindenki sokat ugrál, akkor már csak magukkal tudnak kitolni, nem? Ez a baj ebben az országban: egyszerűen az emberek képtelenek nagymértékben összefogni egy ügyért. Ismeritek ugye a viccet a pokolról, az üstről, meg a 3 nemzetről? (Ha nem, akkor itt a link: [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=1493[/L] #2277-es hsz)

(#30) Enemy


Enemy
aktív tag

Ez a néhánysor csak részben az otpről szól....
Egy igaz mese amit azon embereknek ajánlok akik azt hiszik az életről hogy az édes mint a méz . Egy mese a kezdésről az újrakezdésről, az újra és újrakezdésről. Egy hitel felvételről. Egy lehetőségekkel teli országban .

Egyszer, mikor még gondolni sem mertem volna arra a tényre hogy, családom lesz, erős szülői kényszerre elkezdtem fizetni az egyik ''országos'' bank lakáselőtakarékossági programjának kereteinbelüli számlára a pénzt. Akkor még nem gondoltam volna hogy, ez a pénz nem hogy nem segít de sajnos hátráltat .
Számomra ''hosszú'' éveken át fizettem a 9990.- ft -ot. 30000.-ft os kezdő fizetéssel igen csak megerőltető volt. A szerződést akkoriban nagyon reklámozták. Mi is érdeklődtünk. A szerződéskötéskor tőbb dolgot igértek amit most igen csak letagadnak. Sajnos nem kaptunk papírt, tájékoztatót. Az igéretek között volt : a szerződések összevonhatók, az esetleg nem igényelt hitel és államitámogatás esetén a befizetett összegre a mindenkori éves kamatot számítják fel.........................folytathatnám még az igéreteket.
A szörnyű az hogy a családban 4 ilyen szerződés van. A szülők arra gondoltak ha majd a gyerekek felnőnek akkor legalább az egyiknek valami alapot tudnak adni az iduláshoz. A gond ott kezdődött amikor kézhez kaptam egy levelet 3 év fizetés után hogy az igazolványaimat fénymásoljam le mert nem stimmelnek az adataim a rendszerben lévő adatokkal. A felszólítást azért kaptam mert nem tudják majd hova küldeni az állami támogatást..........
Kinek és milyen jogcímen fizettem és mit????
Édesanyám szerződése lejárt, kapott egy papírt, amit 4 héten belül kitöltve vissza kellett küldeni a banknak. Az igazi bonyodalom csak most indult igazán!! A terveket a ház átépítésére megcsináltattuk. Bíztunk abban hogy amit elmondtak a banknál az még mindig él.
A terveket számlával 180.000.-ft ért csinálták meg. Nem kis pénz ha jelenlegi 55.000.-ft os fizetés mellett. A bank közölte hogy ''aki, ahova a hitelét használni akarja annak rendelkeznie kell tulajdoni résszel. A szüleim azt a házat amiben jelenleg lakunk és a sajátjuk (30 évi munka eredménye) most vették a szerződés kötés után 1 évvel. Nekik nem mondtak el mindent. A Bankfiók mulasztást követett el. Ha akkor tudják akkor a nevünkre iratnak valamit .Most ez a kis kellemetlenség drága mulatság.
A házat a jelenleg többszörösére értékelnék fel és ennek az illetékei .....megfizethetetlen..
Májusban többször jártam a helyi fiókban érdeklődni a lakáshitelek után... A lejárt szerződés miatt kiküldött formanyomtatványt bevittük a helyi kirendeltséghez. A Hölgy segített kitölteni a papírokat az Édesanyámnak. A hitere nem volt szükségünk mert nem átruházható, így az állami támogatás sem jöhet szóba.A befizetett összeget kellett volna megkapnia és a mindenkori éves kamatot. A kiutalási idő letelt .Édesanyám bement a bankba ahol közölték lemondott a kiutalásról!!! Állj! ki az az idióta aki rakja a pénzt takarékoskodik és lemond a pénzéről. Sajnos a kamat sem az akkor reklámozott mindenkori éves !!3% ot adtak rá és hozzátették örüljön hogy ennyit is kap rá mert más még ennyit sem aki később kötötte. Amikor a szerződést kötöttük 14% os kamat volt a pénzre az adott banknál!!!!
A kaland folytatódott, a hölgy aki a szerződést segített kitölteni, mindenkit kiszolgál aki nem a mi családunktól megy oda. Ha a hívószám alapján engem hív a pulthoz amikor meglát átadja a munkatársának. Mi ez megkülönböztetés??
A pultban olyan emberek ülnek akik nem tudják 100% osan ellátni a munkájukat. Pénzről van szó. Sok -sok ember megspórolt pénzéről van szó akik megbíznak a bankban. A pénz nem játék.
Legalábbis ebben a helyzetben nem az. A Félrevezetés ott kezdődik amikor a reklám kijön a cégtől a médiába.
A banki alkalmazott májusban többszöri érdeklődésre azt mondta hogy a sajáterőhöz lehet számítani a lakáskasszát........ A szerződésem 2002.08.31-én járt le. Elméletileg 2002.08.15 körül meg kellett volna kapnom a formanyomtatványokat.
Sajnos kaptam még 24 db csekket. Érdeklődő típus vagyok és rákérdeztem. Legyintettek: A gép nyomja.
Nem véletlenül kaptam azt a csekk gyűjteményt. Állítólag nem fizettem be két hónapot!
Nem tudom igazolni sajnos mert többször költöztünk és nincsenek meg a befizetést igazoló papírok csak az utolsó 2 év. De soha egy papírt nem küldtek hogy, öreg elmaradásod van. Beszéltem a budapesti központtal, s a helyi fiókkal. A két ügyfélszolgálatos teljesen mást mondott. Amikor dolgozni kezdtem az első munkahelyemen a ?vállalkozó? nem fizetett mindig rendszeresen. Volt hogy a következő hónap közepén kaptam meg az előző havi bért.
Akkor annak örültem hogy van munkám! Mellesleg gerinctörés után 4 hónappal nehezen mozogva de dolgoztam.
Nem szeretek lógni, semmit tenni. Szeretem a munkámat. Visszatérve a problémára, én eddig fizettem de most hogy valaki nekem fizessen, az már nem buli. Befizettem a kéthónap elmaradást, mert a bp.-i ügyfélszolgálatos ezt mondta.
Kértem tőle egy befizetési listát. A befizetések alapján 1 hónap elmaradásom van csak és néhány alkalommal úgyan késtem a befizetéssel de max 30 napon belül befizettem, s volt amikor hetekkel előbb bent volt az összeg a számlán.
Az elmúlt 2 évben stabilizálódott a fizetésem, s általában mindig megkaptam id?ben. A befizetések is id?ben rendez?dtek. Vártam ..... vártam .... Ismét érdeklődtem...:
A szakember tudatta velem hogy várjak nyugodtan majd kapom a papírt és lehet intézni.
Szeptember közepén ismét érdeklődtem. Mivel a egyszer nem fizettem be a havi csekket 1998-banés volt 4-5 késésem ezért az állami támogatást nem kaptam meg 100%-osan .52 helyett 53 havi befizetés mellett még mindig hiányzott 1145.-ft. Amíg a kamatok nem töltik ki ezt az összeget, addig nem küldenek ki értesítést a hitel felvétel lehetőségéről.

1-2 hónap is lehet. Ha az előző alkalommal a két havi csekk mellett még fel kellett volna adni ezt az összeget akkor nem vágott volna hanyatt. Senki nem mondta, hogy ez hiányzik, s ha mondják, akkor talán nem kellett volna még egy hónapot várni.
Megkaptam a papírokat és boldogan lobogtatva ismét az említett bankhoz mentem. A májusi érdeklődésem fő témája az volt hogy a felvehető 1350e.-ft amit a szerződésben rögzítve van saját erőnek tekinthető-e ha igénybe venném a forráshitelt. A válasz igen volt !!Most októberben már NEM a válasz. Érti ezt valaki?
Úgy érzem ez az egész egy szívatás. Már lemondtunk az ÚJ használt lakásról. Az új lakást még a hiperszuper lakáshitellel sem tudjuk megvenni. Aki elfogadja a minimálbér bejelentést az így viselkedik a kuncsaftal. Aki jobb lehetőséget kínál annak nem elég a minimálbér. Most kiderült hogy a minimálbér ugyan jó de az önerő nem elég. Nem elég egy új családhoz.
Nem tudom hogy gondolják ott főnt de ha nem áll szülői támogatás egy ember mögött szerintük honnan lenne 4-5 millióm???? Rendes munkából nem! Bár attól függ mit jelent az hogy rendes munka. A szüleimnél lakunk, gyereket szeretnénk de ide 15m2 minek, hova, mikor így sem férünk el.
Kilátástalan az egész helyzet. Az önkormányzatnál az kapja a támogatást akinek 2-3 lakása van, puncsos, csókos............hogy írjam le azt hogy ha nincs ismeretség nincs lehetőség.

A hitel felvétel lehetőségét nem vetettük el. Megpróbáltuk egy másik banknál. A lehetőségek jók voltak. Minden papírral együtt elmentünk a legközelebbi fiókba. A fogadtatás és a viselkedés nagyon jó volt. Minta értékű ügyfélközpontúság !
A hitelt elindították. Az értékbecslő (külsős) aki az FHB banktól volt kint, felbecsülte a telek és a ház értékét. Ennyi pénzért megdolgozhatott volna (30000.-ft), ez nem felbecsülés volt hanem lebecsülés.
Egy a lényeg a hitel nem jött össze itt sem. De itt nem a hozzá állás volt a probléma hanem, a minimálbér, és talán az a tény , hogy 27 évesen nem rendelkezem sem ingatlannal, sem milliókkal. A szüleim a 40 évi munkával megvettek egy házat és igazuk van ezt nem lehet felajánlani jelzálognak. Amiért ennyit dolgoztak az életük egyetlen kézzelfogható értéke.
Az értékbecslés a helyi viszonyokat tekintve alacsony, ezt a telket ingatlannal együtt a helyi egyik ingatlan kereskedő 2,5 millióval többre értékelte. De nem értem ha az ingatlant úgyis jelzálog terhelné majd akkor miért csak az FHB banktól megbecsült összeg 39 % át tudják adni ?? Ha nem fizetném akkor a bank nagyobbat akaszt 61 % .
Talán ha adok az értékbecslő kezébe egy kis lóvét! Talán! Talán ha lenne a zsebemben annyi amit adni tudtam volna a banki alkalmazottnak, a faxot fogadó alkalmazottnak.
Sajnos én nem tudom megvesztegetni a világot mert nincs miből! Ezeket a kedvezményes lakáshiteleket olyan embereknek találták ki akiknek amúgy is van már de ha lehet tudjon venni még egyet. Újabb lehetőséget nyitottak a gazdagok meggazdagodására. Emberek vannak az országban akik a jobbra várnak és tennének érte. A jobb csak a tűz közeli embereknek adatik meg. Én azért dolgozok, hogy másnak jobb legyen? Talán külföldön- bár lenéznek hogy magyar vagyok -a fizetéssel megbecsülnek majd. Azt el kellene dönteni hogy ha mindenki elmegy ebböl az országból jó lesz-e azoknak az embereknek a kik helyett eddig dolgoztak!!!!!!???

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#31) TheVeryGuest válasza tozso (#20) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Na ja.

Már nem merek neten rendelni csak futárral.
Az egy hónapja postára adott DVD-k még nem érkeztek meg.
Az ugyanakkor postára adott CD-kről dobott be az a köcsög értesítőt. Igaz a címet, hogy hova menjek érte nem lehetett rajta kiolvasni, de a pecsét alapján sikerült kinyomoznom.
Vagy fél éve amikor rendeltem DVD-t akkor rögtön a második értesítőt dobták be, este 7-kor került a kezembe, amikor munkából hazamentem, és az volt rajta, hogy legkésőbb aznap este 8-ig vegyem át.

Mondjuk a futárok meg soha sem tudnak visszaadni :).

Bankok:
Ha jól tudom a K&H-nál 20-25 mHUF felett kiemelt ügyfélnek számítassz, akiknek fenntartanak egy pár dedikált ügyintézőt. Szóval, nem kell kiállni a böszme nagy sort, kedvesek az ügyintézők, minden problémát megoldanak, megmondják, hogy érdemes lekötni a pénzed, hogy a legtöbbet fialja, szóval korrekt. Már csak szerezni kell 20-25 milkát :D

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#32) jeges válasza Bobojsza (#22) üzenetére


jeges
senior tag

a Hpt szerint minden hitelintézetnek kötelező belső ellenőrzési szervezeti egységet fenntartani, így az OTP-nek is van.
ha a PSZÁF-fal veszed fel a kapcsolatot, ők is az OTP belső ellenőrzését fogják szvsz megkeresni (esetleg külön kapcsolattartót, aki megkeresi a belső ellenőrzést)
a cím egyébként [L]http://www.pszaf.hu/noflash/frameset.asp?newurl=/ugyfelszolgalat/index.htm[/L], itt leírják, mi a helyzet
elképzelhető, hogy a felügyelet is a fogyasztóvédelmi főfelügyelettel vesz fel a kapcsolatot, ez a rosszabbik eset neked:(

(#33) jeges válasza Bobojsza (#27) üzenetére


jeges
senior tag

mással is elő fog fordulni, ebben biztos lehetsz
egy ekkora szervezetben, mint otp egyszerűen elkerülhetetlen, hogy várakozni kelljen, és rendszeresen elő is fordul
szvsz igaz, hogy bosszantó a dolog, de nem hiszem, hogy bele lehet kötni ezért az otp-be, mert (de lehet, nincs igazam) nem garantálja a maximális ügyintézési időt, és ezért közvetlen károd nem is származik az ügyből
amig otp-s folyószámlám volt, én is csak azt mondogattam, hogy ''csak fiókba ne kelljen menni'', inkább telebankon intéztem mindent, sokkal jobb

(#34) lesaux válasza Bobojsza (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Szerintem el kell felejteni az egészet.
A PSZÁF (Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete) egy kalap szar. Írásban kell náluk panaszt tenni, ajánlott levélben.
De nagy reményeket ne fűzz hozzá. Egyszer egy brókercéget panaszoltam be náluk, kicsit komolyabb ügyben (én is vártam, hogy hulljanak a fejek:DDD

(#35) jeges válasza Cathfaern (#29) üzenetére


jeges
senior tag

ez nem összefogás kérdése
piaci viszonyok között azzal ''fogsz össze'', hogy nem veszed igénybe az adott piaci szereplő szolgáltatását
ha sokan teszik ezt, a szolgáltató előbb-utóbb változtat vagy tönkremegy
az ismert viszonyok miatt persze ez nem valószínű, de ilyen ''összefogásról'' beszélni versenyszférában nem igazán értelmezhető szvsz

(#36) jeges válasza lesaux (#34) üzenetére


jeges
senior tag

én is hasonlót mondtam, csak finomabban :D

(#37) Nimrod válasza Enemy (#30) üzenetére


Nimrod
addikt

Szomorú story sajna :(((
Már csak azon töröm a fejem, hogy ne írjak e egy mailt és kérdezzek rá az O. Minisztériumnál? :F

(#38) Vikthor válasza Bobojsza (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Cső!

Ha rámkattintasz, akkor tudni fogod, hogy melyik bankba gyere át... :)) Az első lépésed mindig ide vezessen... :DD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#39) Bobojsza válasza jeges (#32) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

:) eleg kiabrandito a helyzet....
Szoval a belso felugyelet kivulrol nem elerheto ?!.

Nezegetem, de nem talalom, bemehetek szemelyesen es akkor?

Megirom en most a panaszt tanukkal alairatom, beveiszem oda beviszem a bankfiokba es elkuldom az OTP kozpontba es megorzok 1 peldanyt.

Aztan hatha lesz valami...

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#40) Szalma válasza Vikthor (#38) üzenetére


Szalma
őstag

ERSTE-t szeretjük. Messze korrektek, jó áron. :)

Szeretettel:
Szalma

ui.: Nem tudna írni egy értékpapíros telefonszámot?

(#41) jeges válasza Vikthor (#38) üzenetére


jeges
senior tag

hát nem tudom...
[moderálva S.K.]
no comment

(#42) jeges válasza Bobojsza (#39) üzenetére


jeges
senior tag

ha a saját haragod levezetése a cél, úgy rendben van
ha egyéb eredményt vársz, úgy nincs értelme
a bank a vonatkozó jogszabályok és belső szabályzatai (bár ez nem biztos, hogy igaz) szerint járt el, ennek ellentmondó állítás (annak alapján, amit leírtál) nem bizonyítható
innen kezdve nem támadhatóak, mondom, legfeljebb boszantó a dolog (nagyon...)
:(((

(#43) jeges válasza Szalma (#40) üzenetére


jeges
senior tag

bank és befektetési szoláltató két külön cég
utóbbi a Madách téren található, a Madách-centerben, telefonkönyvben, honlapon található további info

(#44) Den válasza Szalma (#9) üzenetére


Den
veterán

Asszem már nem napi egy van.

ez a 24 óra soknak tűnik.

www.simson4t.hu

(#45) Szalma válasza jeges (#43) üzenetére


Szalma
őstag

Eeeegen. Csak nem gagyi információs vonal kellene... :(

Szeretettel:
Szalma

(#46) Bobojsza válasza lesaux (#34) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Kozvetve lehetne, elkestem munkabol, kirugtam akarmi...

figyi. 7.45-kor nyit a bank, ez OK, ha olyan helyre mesz ami kozel a munkahelyedhez meg melo elott el tudod intezni a dolgokat, de en 8.28-kor huztam az elso sorszamot, es 8.55-kor foglalkoztak vele, de csak azert mert mar hoborogtem. Bas*zak+ akkor minek is nyitnak ki, en meg kessek el a munkabol. Ez igeni anyagi veszteseget okoz nekem!

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#47) Bobojsza válasza Vikthor (#38) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Nem akartam reklamzoni, de az emlitett bank ahol vagyok, es

meg 1* mondom nem vagyok otp-s csupa kis betuvel!!!

az az ERSTE

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#48) jeges válasza Bobojsza (#46) üzenetére


jeges
senior tag

lehet, de ezért (mondanám, hogy ''jog szerint'', bár jogász nem vagyok, ezt hangsúlyozom!) az otp nem nagyon tehető felelőssé
még egyszer: a bank nem garantál maximum ügyintézési időt, jog nem kötelezi max. ügyintézési időre, ezért ezt rajta követelni nem lehet

(#49) Szalma válasza Den (#44) üzenetére


Szalma
őstag

Így van a GIRO Rt. naponta többször klíringel (3), illetve plussz díjért azonnal... De tény, hogy az OTP-ből más bankba indított átutalások ritkán érnek át másnapra...

Szeretettel:
Szalma

(#50) Bobojsza válasza jeges (#48) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Aha...

tudom hogy ezzel nekem nem lesz jobb, de ha meg1* bem1ek akkor szeretnem hogy ne kelljen soraballni, illetve itt nem is errol volt, szo, mert en voltam a sor elejen!!!

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Otp sux!Hogyan lehet panaszt tenni? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.