Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Only ping (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Notes


Notes
senior tag

Sziasztok!

Alábbi gondom van:

Van két gép. Egyik XP prof a másik W98. Ezeket kéne szépen egy kábellel összekötni helyi hálóba. Minden ment is szépen, még meg is pingelik egymást, ugyanazon munkacsoportban is vannak, de az Istennek nem látják egymást.
Van valakinek valami ötlete?

Romanes eunt domus!

(#2) L3zl13 válasza Notes (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

File és nyomtatómegosztás telepítve van?

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Notes


Notes
senior tag

Igen. Telepítve, bekapcsolva. IP címek szépen kiosztva (192.168.0.1 ill. 192.168.0.3)

Romanes eunt domus!

(#4) Notes


Notes
senior tag

Saját megosztott fájljait látja is mindkét gép. Csak egymást nem.

Romanes eunt domus!

(#5) Notes


Notes
senior tag

Szóval szerintetek is ennyire reménytelen? Semmi ötletem... Az egyik gépben egy régi 3Com (10-es) kártya van a másik meg BroadCom alaplapi 100-as. Más körülményről nem tudok beszámolni.

Romanes eunt domus!

(#6) Out válasza Notes (#5) üzenetére


Out
addikt

Pakold fel az osszes halozati protokollt, meg ilyen netbeui baromsagokat is....

aztan a windozXP-ben hozz letre egy olyan felhasznalonevet, mint amivel csatlakozni akarsz az XPhez, es azt is kapcsold be, hogy a felhasznalok modosithajtak a filejaimat...

Igy mennie kell... :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#7) bkiss


bkiss
csendes tag

rakerestel mar a gepre ''Find Computer'' -el?. mert ugy valoszinu hogy latjak majd egymast...
na ja es a netmask az gondolom 255.255.255.0


:)

Állitsátok meg a földet, ... ki akarok szállni !!!

(#8) Isten


Isten
tag

XP-nel nyiss egy explorer ablakot es ird be a halozati azonositasban szereplo gep nevet, es latnod kell a megosztasokat, ha vannak!

(#9) BeBe


BeBe
csendes tag

Nem tudom, hogyan telepítetted, de nekem is volt egy hasonló konfigom, a 98-asban valami 783 éves hálókarival. XP-ben csináltam hálózati telepítő lemezt varázslóval, amit a 98-as gépbe kellett átrakni...
Telepítés után elsőre frankón látta egymást a két gép. :U

Ööö... Izé...

(#10) vallas


vallas
senior tag

Hali

Szerintem is telepítsed a a netBIOS protokollt mindkét gépen,aztán újraindítás, és valszeg menni fog

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#11) T-800


T-800
tag

Nem rég egy haveromnak volt pont ilyen gondja. Nála az volt a bibi, hogy direktbe kötötte össze a 2 gépet sima UTp kábelle. Ugye crosslinkel kellene. Szóval ha a korábban javasolt protokol tekergetés nem jön be, javaslom ellenőrízd a kábel minőségét és tipusát egyaránt.

(#12) steveetm


steveetm
őstag

Havernál csináltam úgy két napja hálót, ugyanez a szitu, azzal a különbséggel, hogy xp-s gép látja 98 asat, fordítva nem, érdekes...
Netbios/beui mindenképp kell egyébként, de nem tudtam rájönni hogy mi baja is volt 98 nak...
Üdv.: steveetm

(#13) burgatshow válasza Notes (#1) üzenetére


burgatshow
veterán

Valamelyik gépen nem fut tűzfal? Inkábbb az Xp érdekelne! :DDD
Mert a pinget a tűzfalak beengedik viszont ha rákeresel a Find computerben akkor nem mutat semmit! :D

(#14) steveetm válasza T-800 (#11) üzenetére


steveetm
őstag

Igen, de mint említette korábban, a ping megy, szal kábelhiba kizárva.
Üdv.: steveetm

(#15) einstein válasza steveetm (#12) üzenetére


einstein
senior tag

Nálum ue. van.A 98-as géppel nem látom az XP-set, fordítva viszont igen.Pontosabban csak a winchestert nem látom, játszani pl. tudok... Asszem ez az NTFS/FAT32 fájlrendszer miatt van.
Notes: Ha meg tudod pingelni a gépekkel egymást, ott nem lehet probléma, mert ''látják'' egymást. Keress rá az Xp-s gépen a halózati helyeken a másik gép nevére. Meglesz szerintem.

(#16) burgatshow válasza einstein (#15) üzenetére


burgatshow
veterán

Csináld azt amit már írtak! A win98-nál loginolj be egy xp-s user névvel!

(#17) einstein válasza burgatshow (#16) üzenetére


einstein
senior tag

Korábban is mindent ugyanígy csináltam, akkor nem de most sikerült. :)) Bár nem erőltettem nagyon, mert nem volt olyan lényeges....
Szal kösz:))

(#18) dearbear


dearbear
tag

Hi all!

Ez a probléma nálam is jelentkezett, miszerint a ME-s gép nem tudta elérni az XP-s gép fájljait míg fordítva minden további nélkül ment. A megoldás rá az volt, hogy a másolás előtt az XP-s gép fájljainak a tulajdonságainál a biztonsági fülben hozzáadtam ''mindenki''-t, és a jogainak pedig megadtam, hogy olvasni tudja a fájlt. Ha nem ez a problem bocs.

Byez!

To develop or not to develop that is the question.

(#19) Notes


Notes
senior tag

No a probléma megoldódott. És rögtön szült is egy másikat... :)

Megoldás: több mint két éves 98-on a rendszerfájl ellenőrző talált kilenc hibás rendszerfájlt (tulaj elmondása szerint ez eddig semmilyen hibát nem okozott). Ezek kikalapálva, aztán az összes protokoll leszedve majd újra rakva és máris mindenki lát mindent.

Új probléma viszont: az XP-ből nem megy a távoli asztal elérés. XP CD-vel feltelepítve 98 alá. Vezérlőpult>Jelszavak-nál távoli használat engedélyezve. XP szerint viszont a munkacsoportban nincs terminál kiszolgáló, pedig egy munkacsopotban vannak, látják is egymás fájljait. Ha IP cím alapjá akarok csatlakozni a 98-as asztalához az sem tetszik neki.

Valakinél működik ez a távoli asztal elérés?

Romanes eunt domus!

(#20) kiskegyed válasza Notes (#19) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Használj inkább VNC-t!
1. Mindkét irányban működik.
2. Ha távolról belépsz, nem dob ki a deszktopodról.
3. Igaz nem ''megy át'' a hand, de az amúgy is késett 1-2 sec-ot.
4. Vágólap is működik.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Only ping (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.