Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Celeron600


Celeron600
csendes tag

Nos nincs zsém, de tájékozódi szeretnék, hogy milyen deszkát vehetnék, ami gyors is meg nem csak a garancia lejáratáig müxik...
Sóval: Én amit találtam eddig: ASUS P4V8X-X vagy ECS 648 FX-A2 vagy ASRock P4V88.
Fontos FSB 800Mhz, Celeron2,8támogatás, AGP8x 0.8V-on, jó chipset, ATX (vagy miniATX).
Ha valaki segítene ebben vagy tudna más lapot mondani ilyen árú más lapot, lécci segítsen!

(#2) lacko22


lacko22
aktív tag

csak ASUS
A többi lassú meg gagyi

(#3) klepto válasza lacko22 (#2) üzenetére


klepto
addikt

Ezt így kijelenteni enyhén szólva elfogultság!
Az Asrockot nem ismerem, az ECS viszont atomstabil, és középmezőny ami a sebességet illeti. Ár-érték arányban az ECS már sokat bizonyított, az Asus viszont sokszor mellényult, és a régi hírnevét igencsak megtépázta pl. a --X szériával, hogy csak 1 konkrétumot említsek.

[Szerkesztve]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#4) maross válasza klepto (#3) üzenetére


maross
veterán

ecs-sel annyit szivtam mar mint a dog, olyat ne vegyel. olcso, de a lapok fele szar. ascrok hasonlo, csak ott a lapok harmada szar :D. asus jo, de meg kell fizetni. ha kozepkategoriat akarsz, vegyel abitot :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#5) Celeron600


Celeron600
csendes tag

Igen... csak abitot nem találok ami a fentieket tudja...Ha valaki tunna típust is mondani, mekköszönném.

(#6) vlaci79 válasza Celeron600 (#1) üzenetére


vlaci79
senior tag

Üdv!
Asrock az Asus leányvállalata.

(#7) Celeron600


Celeron600
csendes tag

egyébként az ASUS P4S800 is teccik... csak azt mongyák, összeakad a radeonokkal. Nem akarnék szórakozni vele(meg a videokarit elcsszni)

(#8) mr_ricsi válasza maross (#4) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ascrok hasonlo, csak ott a lapok harmada szar''
Kíváncsi lennék, hogy ezt honnan vetted.

''asus jo, de meg kell fizetni.''
Az Asrock az Asus leányvállalata, az Asus gyártósorain készülnek az alaplapjaik, és az Asus mérnökei is besegítenek a tervezésbe.
Ha az Asrock szar, akkor az Asus hogyan lehetne jó?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#9) shteer válasza Celeron600 (#1) üzenetére


shteer
titán

ASUS, csak ne -X változat.

..szerintem jónak tűnik

(#10) Celeron600


Celeron600
csendes tag

Akkor: NEM ecs, Hanem asus vagy asrock... de mégis melyik...
Én jobban bíznék az asusban, de ha vki tuggya, hogy az asrock is ugyanolyan jóminőségű és gyors, akkor jelezze!
A másik: Az asusnál mit jelent az, hogy a 800Mhz fsb már over clock?
Tehát lehet- e pl. egy P4-essel működtetni úgy, hogy nem lassabb és a deszka se megy tönkre? Ja és a -X az asszem azt jelenti, hogy a RAMot nem lehet duálban nyomni...de ebből mi bajom lehet?

[Szerkesztve]

(#11) csibor


csibor
őstag

Helló én Asrok s55fx+ használok Br:13000Huf körül lehet kapni.
Bővebben: link
Nekem bevált tudom ajánlani ha olcsot szeretnél.

(#12) Celeron600


Celeron600
csendes tag

Az Asrock s55fx+ -el kapcsolatban az érdekelne, hogy tud-e AGP8X-on 0.8V-ot csinálni. Mert a videokartyám csak olyat tud.

(#13) Fenyő válasza Celeron600 (#5) üzenetére


Fenyő
őstag

Hali!
Abit IS7-E2-őt tudom ajánlani, 12+fa körül van, gyors, tunningbarát és stabil Bővebben: link :C

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#14) csibor válasza Celeron600 (#12) üzenetére


csibor
őstag

Igazából ilyet találtam Agp slot(1.5v_AGP1) kézikönyből irtam ki.Azt kéne megnézni 655fx cip támogatja e.

(#15) zsoann


zsoann
csendes tag

hát nem rossz az asrock deszka, én egy p4i865GV-t vettem de nagyon kevés videókarit támogat, sőt amit támogatott az sem működött AGP gyorsítással. PCI ezközként ment a kari.fórumban láttam még hasonló gondokat vele. Amúgy tuninghaver, egész gyors, sokat tud kevés pénzért.

[Szerkesztve]

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#16) Zoz válasza zsoann (#15) üzenetére


Zoz
őstag

Ez azért van mert azon a lapon nincs AGP slot, mivel a 865GV chipset-ből hiányzik az AGP támogatás! Az már csak extra Asrock feature, hogy felbütyköltek rá egy AGP-nek látszó tárgyat, de a tévedések elkerülések végett AGI-nak nevezik, és leírják, hogy csak egyes AGP-s kártyák mennek benne. És gondolom a PCI-ra lehet rákötve ez a slot...
Szóval aki külön VGA-t akar használni, az ne GV chipsetes alaplapot válasszon.

(#17) Celeron600


Celeron600
csendes tag

Engem tényleg csak AGP 8X -os lap érdekel mert videokarira végképp nincs pénzem. Az ASRock P4V88 -ra viszont azt írják, hogy AGP8X, így ott csak az érdekelne, hogy tud-e 0.8V-on menni (és nem akad-e össze a radeonommal)
Egyébként a via chipset milyen... ilyen áron csak olyat találtam eddig naggyából.

(#18) csibor


csibor
őstag

Milyen kártyád van?

(#19) Celeron600


Celeron600
csendes tag

Connect3D Ati Radeon 9600 Series

(#20) shift+ő válasza Celeron600 (#19) üzenetére


shift+ő
senior tag

Akkor az ASRock P4I65GV kilőve, mert nem mennek benne a radeon 9600-os kártyák. Amúgy én raktam már össze vagy 20 gépet belőle irodai célokra, és még egyel sem volt garanciális gondom.

[Szerkesztve]

(#21) Sir Riccio válasza Celeron600 (#1) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ha olcsó gépet akkor nézd meg ezt: GIGA-BYTE 8PE667 alaplap+CELERON 2400 BOX+256MB bran memória+ 3 év garancia 22.000Ft +áfa !!!

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#22) Sir Riccio válasza Celeron600 (#1) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Ha érdekel akkor a Co-Run-nál van.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#23) bandrew


bandrew
tag

Az asrock az asus gyermeke. És nem csak hogy besegít az asus, hanem ő ad mindent. A picit régebbi technikát (ez sem igaz), picit olcsobb cuccokat rak a dolgaira. meg nem ad annyi köritést. Minden az olcsításról szól. Ha sokpénzed van és virítani akarsz lan partin, akkor asus, egyébként asrock.

Jó a mazochistáknak: amikor rossz, akkor jó. Amikor jó, akkor rossz, tehát jó.

(#24) csibor válasza Celeron600 (#19) üzenetére


csibor
őstag

Böven viszi.

(#25) Celeron600


Celeron600
csendes tag

Hogyan lehetne átnevezni a fórumcímét, mer mosmár csak: Olcsón Asus vagy ASrock? Kösz

(#26) Celeron600


Celeron600
csendes tag

Egyébként most az lenne a kérdésem,hogy akkor Asus A7V8X-X VAGY
ASRock P4V88. Vagy ha valaki tud mást, akkor írja le, de csak alaplap kéne.

(#27) erdeya


erdeya
senior tag

Még egy pont az Asrocknak.
Nem mondom, a jót mindenhol ki kell fogni, de az én Asrock alaplapom (ugyan AMD-s) széthúzott videokarival és procival naggyon stabil. Na jó, ha izgalmamban rátaposok az elosztó piros lámpájára, akkor ez is kikapcsol...:DDD

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#28) NoLF


NoLF
addikt

szvsz semmi gond nicns asrockkal, nem tud annyi extrát meg nincs olyan imidzse, és kész. ah van rá gari akkor meg tökmind1, ha elszáll, csere és kész. mellesleg asus fan vagyok... :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#29) misu


misu
aktív tag

Hali!

Nekem is Asrockom van, igaz AMD-s.(K7S8X)
DE!

Szerintem megbízható, olcsó, minimális tuningra hajló lapocska!
Egyszer sem volt bajom sem driverrel, sem Windows-al, sem a Radeon 9600-ommal, legfeljebb, hogy kevés...:)
Tudja a C.O.P., amit az asus, van BIOS visszaállító jumper...
Ocseny, ocseny harósaja masína.....extra...(gy.k.:nagyon jó kis gép! extra...:D )

Azért írom ezt és csak ezt, mert a többit nem nagyon ismerem, lehúzni, meg fújozni nem akarok!(Mint ahogy az Asust, vagy ECS-t Isteníteni sem!)
Biztos a többi is tudja, de az árban ez lehet a nyerő!

Most a 64 bites lapocskán gondolkozom(marad az Asrock), vagy intelen...(nem cerkán!!!)

(Bocsi minden AMD fun-tól, de gyorsaság mindenek felett!)


Szerintem!
Remélem tudtam valamit segíteni....

Bűn az élet.

(#30) maross válasza mr_ricsi (#8) üzenetére


maross
veterán

tudom jol. es szerinted miert nem asus neven dobja ki?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#31) erdeya válasza maross (#30) üzenetére


erdeya
senior tag

Amiért skodát is gyárt az audi

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#32) Balinov válasza Celeron600 (#7) üzenetére


Balinov
félisten

Szia,

ellenpéldát tudnék mondani, P4S800-as lap, 2,533Ghz-es CeleronD + Sapphire R9600non-pro rendszert raktam össze tavaly ősszel. Teszteltem 3dbencsmárkokkal,everest,sisoft,pcmark,DX9-es gémekkel és stabil,jó kis lap,némi tuninglehetősséggel. Ja, melóhelyi gépem is ilyen,igaz,ebbe egy AGP-s S3-as fostalicska van,de ezzel se akad...
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#33) NoLF válasza erdeya (#31) üzenetére


NoLF
addikt

vagy inkább a vw.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#34) Celeron600


Celeron600
csendes tag

Egyébként az nekem is eszembe jutott, hogy a garancia miatt nagyonnagyot nem szívhatok, de a másik legfontosabb, hogy hosszútávon és gyors legyen.Ezért esett ki az ECS. Tud valaki Asus A7V8X-X -es tapaszt. mondani? Mer lehet hogy mégis egy kicsit jobban bíznék az asusban (ez azér van, mer 5éve 1asus lappal nyomom és még soha nem volt vele semmi, pedig néha próbálkoztam tuninggal. Csak mostmár lassúúú...) De nem vagyok az ASRock ellen, télleg.

(#35) Celeron600


Celeron600
csendes tag

Bocs

[Szerkesztve]

(#36) torogyuri válasza Celeron600 (#34) üzenetére


torogyuri
aktív tag

Nekem ECS alaplapom van és nem panaszkodhatok:C

Stabil, olcsó csak nem elég tuningbarát de ezt egy friss biossal megoldottam de így sem kel csodát várni tuning téren

Amúgy nagyon fain lapocska;)

(#37) mr_ricsi válasza Celeron600 (#26) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Asus A7V8X-X VAGY ASRock P4V88''

Ezt nagyon nem értem, hogyan lehet ez a két lap alternatívája egymásnak???
Az Asusba AMD K7 megy, az Asrockba pedig P4.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#38) bloodree válasza mr_ricsi (#37) üzenetére


bloodree
csendes tag

fatermonak barton 2.5+ meg asrOCK k7v8x meg asus tnt2 ViVo v vmi ilyesmi

na menni megy müködik a gép,

csk piszok lassuuuuuuuuuuuu
egyébként az asrock nem abból épít ami ASUSnál kuka?
leányvállalat...

az abitből meg IS7-V2, br 15,500
baráti ár sata dualddr viszlag megb ízható.
nemszeressem a zabitot de nemtok celeronhoz normális asust.
pedig az poWA;]

hát igen.

(#39) Celeron600


Celeron600
csendes tag

Kedves mr. ricsi... mind2 lap s478-as.
(télleg, mer most nézem a gyártók hollapját)
De úgy tűnik, inkább gyűjtögetek egy kicsit és veszek egy normális asust.
Így hát fogok majd új topicot nyitni azzal kapcsolatban(ha még nincs olyan).
Kösz mindent

(#40) maross válasza Celeron600 (#39) üzenetére


maross
veterán

a7n8x-x egesz jo vetel. most nem tudom mennyi boltban, de 8-10ert ha veszel egyet hasznaltan jo boltot csinalsz. dualddr nincs rajta, de az amugy se er semmit :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#41) mr_ricsi válasza Celeron600 (#39) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mind2 lap s478-as.''

Akkor ezt írd meg az Asusnak, mert saját terméküket sem ismerik:
''the ASUS A7V8X-X delivers excellent performance for Socket A processors''
Forrás: www.asus.com.tw

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#42) LADA VFTS


LADA VFTS
csendes tag

Kedves Bandrew!!!

Ahhoz lenne egy kis hozzáfűznivalóm hogy te az mondtad hogy ha LAN partyn akarsz virítani akkor Asust vegyél,de miér?
Szerintem is nagyon jó minőségű lap ,de nakaem speciel egy Asrock K7VT4A+-om van és sokkal de jobban néz ki.
Általában szerencsétlen Asus alaplapoknk elég csúnya f*s barna szint adnak.
Ennyi lenne és ezzel egyik lapot sem akarom fikázni de a havernak Asusa van és tönkre is ment 2.5év alatt.
Szerintem néhány ember abban tájékozatlan, hogy az ASRock szar, pedig ez nem így van mert a haver az élő pédája annak hogy az Asus is gyárt selejtes cuccot.Én ezt tapasztalatból mondom hogy jó az ASRock mert nekem ez a második lapom tőle.
A szervízes haverom azt mondta hogy egy jó kis lap ez mert kb 2500db-ot adtak már el és 3db volt közüle szar.

Szal ennyit a fikázásról: Asus ,ASRock szerintem a legjobbak csak az egyik a nagyok közé tartozik a másik a kicsik közé :):):)

Üdv:Tomy

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :)))

(#43) strikex


strikex
csendes tag

hali segítsetek kérlek nemtudok dönteni hogy vagy asus vagy asrock-vegyek egy a 2 lap amit megnéztem árban nekem ez kell :D asrock sokkal jobb és töb tulajdonságot ad enyi keshért az asrock hoz külön THX hangot is adnak :D

http://www.asrock.com/mb/AMD/990FX%20Extreme3/

vagy ez

http://www.asus.hu/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A99X_EVO/#overview

fx 8350-fog menni de mind a 2 lap kompatibilis vele :D

(#44) ledgeri válasza strikex (#43) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Láttad te, hogy mikori az utcsó hsz?
Menj ki a fórumba ,és keress rá a "milyen" kulcsszóra, és ott biztosabban kapsz választ...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.