Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsoloka


zsoloka
csendes tag

Sziasztok , Én szoktam a dc-éről ftp-éről tőlteni és egyéb hejekről , olykor éjjel nappal megy a gépem napokig , befolyásoja ez az élettartam müködését , és mennyit fogyaszt ?? vagy ez nem tesz jót neki! segitsetek!!!

[Szerkesztve]

(#2) _Volkovy_ válasza zsoloka (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Azért van,hogy menjen.Nem?

ui.:megtanulhatnál magyarul.

(#3) neongorack válasza zsoloka (#1) üzenetére


neongorack
senior tag

Ez már engem is régóta érdekel főleg hogy mennyit fogyaszt?
Nekem Chieftech 360W-os dualfan-os tápom van!
Az mennyit fogyaszt?

(#4) TexT-BoY válasza zsoloka (#1) üzenetére


TexT-BoY
addikt

én arra szavazok hogy full passziv és nem kell az ajtot nyitogatni hogy bekapcsold ennyi
fölösleges kikapcsolni azért van hogy mennyen nekem ha nem vagyok otthon vagy alszom akkor Seti@home megy aztán csokolom
ja és arrol nem is beszélve hogy CT táp a PFC miatt hiába fogyaszt többet akkor is védve van a gép..
egy Codeggen and VargánésTSa:D táppla nem hagynám magára
Élettartam csökken a ventiké biztos: kezd el kivonogatni a napokat a 50.000HRS élettartambol:D persze ez sem vonatkozik pl a papst ventikre amik áltlába évekig mennek szerverekbe és frankon müködnek

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#5) VladimirR válasza zsoloka (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nekem miota szamitogepem van az megy 7/24 - amig nem volt net, a zene miatt, most a net es a zene miatt
elettartamat nem hiszem, hogy befolyasolja, de ha megis tevednek, nyugtasson az a tudat, hogy ezeket az alkatreszeket hamarabb lecsereled (ujabbra, jobbra, fenyesebbre), minthogy elromlananak (meg most is ejjel nappal megy a tobb mint 6 eves 166mmx-em)

(#6) Tsunami válasza zsoloka (#1) üzenetére


Tsunami
senior tag

Ha csak megy a gép éjjel nappal magában, akkor teljesítménytől függően havonta 3-6 ezer forint kb, ha megy a monitor is éjjel nappal, akkor 8-10 is lehet, de az átlag azt mutatja, hogy egy átlagos géphasználat, és olyan napi 16 óra működés az 6-7 ezer ft havonta.

''három a kettő tizen''

(#7) Flashy


Flashy
veterán

a fogyasztását kiszámolhatod, legalábbis felülről közelítve. 360W-os tápot vedd 360W-nak aztán szorozgasd felfele. ha monitor is, az 100W körül van, de leírásában írják hogy pontosabban mennyi.
várható élettartam? perszehogy csökkenti a használat. én a winchesteremet féltem a legjobban, de backuppal megoldható hogy az igazán fontos adatok megmaradjanak. alkatrész pótolható, csak az adat nem. amúgymeg használom, mert azért van. ha nem használnám, sokáig élne, de minek, ha örömöm nincs benne.

(#8) ALI_G


ALI_G
veterán

Szia!
A gép élettartamában van olyan ami ettől változik azaz csökken, de van aminek alig árt a folyamatos használat. A CPU szvsz 10 évet is mehet egyhuzamban ha múlik ki az első hónapokban miután megvetted. A mozgó alkatrészeket használó perifériák, vagyis a ventillátorok, vinyók már inkább előre nem definiált de folyamatos igénybevétel mellett elhasználódnak. Vinyónál (ugye az is tartalmazhat csapágyat, de a legújabbak spécibb vizes vagy milyen csapágyakkal vannak szerelve) egy idő után elkophatnak a csapágyak amiket nem áll módodban otthon (, de lehet szervízben sem) kis olajjal kicsalni belóle még pár ezer óra élettartamat. Ha folyamatosan igénybeveszel egy vinyót, mondjuk hordozgatod egyfolytában és napi 100 giga adat mozog rajta, cseélődik akkor elképzelhető, hogy (szvsz) a maximális élettartam 3/4 , 5/4 -énél mr bad sectorokat gyárthat, de mondom ez szeritem csak akkor ha nagyon és folyamatosan erős igéybevételnek teszed ki. Meg még az is számíthat a vinyó élettartamában hogy milyen hőfokon üzemel sokat. pl mondjuk ha mobilrackban van (amit ugye hordozás céljára találtak ki, vagyis feltehetően igénybe veszed többé-kevésbé) és mondjuk nincs benne venti akkor az egy 160-as vinyónál elég megterhelő lehet a több mint 50°C-os állandó igénybevétel. Vinyókról kb ennyit, de ez szerintem logikus is.
A ventik már jobban előre meghatározott élettartamúak. 20 000-100 000 élettartamúak lehetnek, ezt kiszámolhatod évekre. Egy CPU venti nagyon sokat kibír, még szerintem a gagyik is elég sokat bírnak. A VGA GPU felett lévő ventik már kevesebbet bírnak valamennyivel (főleg régen). Legtöbbször (ez tapasztalat) a ventik 6-12 hónap használat után (szinte mindegyik) elkezdenek hangosodni. Ez azért van, mert ugye csapágyas nagyrészük (biztos van ventiknél is már másmilyen -nem a régi csúszócsapágyasakra gondolok ) és az olaj ami csökkenti a súrlódást, és ezzel együtt a hang kibocsátást+élettartamot növeli, na 'szal ha elkezd hangosodni érdemes megolajozni őket. 1 csepp finom mechanikai olaj elég egy jó 6 hónapra tapasztalatom szerint. Többet nem érdemes rakni, mert kifojik belőle. Ha rendszeresen olajozod őket akkor tuti tovább élnek és még nem is lesz hangos. A nem túl régi vidkariknál nagyon jellemző volt hogy nagyon hamar igényelték az olajat, akár odáig is elfajulhattak a dolgok hogy szegény venti meg se nyekkent, de egy nagyobb csepp olajtól mintha újjá született volna. (komoly)
Remélem kielégítő (hosszú) volt a válaszom. Cserébe ha tudsz olyan ftp címet ami ingyenes és van rajta értelmes dolog akkor E-MAIL-ben küldd a válaszomért cserébe.
Ha van kérdésed csak bátran.
fú,kész lett

szerk.: öccsém, ezt még akkor kezdtem el írni, amikor még csak a topic nyitó volt, most meg van vagy 5 hozzászólás

[Szerkesztve]

(#9) ALI_G válasza VladimirR (#5) üzenetére


ALI_G
veterán

perfect a válasz röviden hogy hamarabb lecseréled a cuccot minthogy tönkremenne (nem vonatkozik a ventikre)

(#10) TexT-BoY válasza Tsunami (#6) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nekünk itthon 2gép megy 0-24h a monitorok olyan 6-7h-t naponta
és midnenel együtt 6.2ezer pénz a számla... nem sok szvsz

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#11) salgado válasza ALI_G (#8) üzenetére


salgado
tag

ezt az olaj dolgot kiprobálom!
az olaj vezeti az áramot?

(#12) bbazsy válasza salgado (#11) üzenetére


bbazsy
őstag

igen, a sima olaj vezeti.

..

(#13) e=mc²


e=mc²
őstag

nekem a (decemberi) vidkarim ventije kezdett el hangoskodni... leszereltem, és fülpiszkálóval csepegtettem bele étolajat... (1hónapja) azóta mintha új lenne.

Ambulimax Provider

(#14) CsendPenge válasza zsoloka (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

''Sziasztok , Én szoktam a dc-éről ftp-éről tőlteni és egyéb hejekről , olykor éjjel nappal megy a gépem napokig , befolyásoja ez az élettartam müködését , és mennyit fogyaszt ?? vagy ez nem tesz jót neki! segitsetek!!!''

Nem egyértelmű a kérdésed. (ilyen fogalmazási készséggel...)
Ha most arra gondolsz, hogy többet megy a gép, akkor csökken az élettartam, vagyis csökken a gép időben mért használhatósága, akkor a véleményem: nem.
Ha arra gondolsz, hogy többet használod, hamarabb megy tönkre, akkor a véleményem: igen.

Esetleg arról lehetne vitatkozni, hogy melyik amortizálja jobban a gépet, illetve azon belül a tranyókat. Mert ugye bekapcsolásnál nagyobb fesz van, tartós használat esetén pedig a termelt hő az ellenség, illetve maga a működés. Az tuti, hogy a gyakori ki-be kapcsolgatás nem jó. Pár percre ot hagyod a géped? Ne kapcsold ki. Pár órára? Akkor igen.

A ''Non-stop megy'' kategóriához még valamit, ami talán jelentősebben befolyásolja a gép élettartamát.
Az átlagos eszköz, amit az átlagos felhasználó megvesz a boltban (vagyis nem szerver kategóriájú méregdrága cuccos) nem arra lett tervezve hogy non-stop üzemeljen. Erre jó példa volt anno az IBM HDD sorozata. Elismerték, hogy 24 órás üzemeltetésre nem ajánlják. Ez valamilyen szinten számos eszközre alkalmas, ha mindre nem is, az biztos, hogy mindegyik gépben van legalább egy ilyen eszköz. :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#15) CsendPenge válasza ALI_G (#8) üzenetére


CsendPenge
őstag

A te válaszod korrektebb :) Mondjuk amikor én elkezdtem írogatni, akkor még te sem írtad be. :Y :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#16) CsendPenge válasza e=mc² (#13) üzenetére


CsendPenge
őstag

Sztem az étoljozással vigyázz, mert ha megavasodik vagymi akkor szaga lesz. ;]

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#17) e=mc² válasza CsendPenge (#16) üzenetére


e=mc²
őstag

:D Most hogy mondod... :D

Mellesleg az én gépem is már jó ideje megy 24/7ben a hubom miatt.

Ambulimax Provider

(#18) ALI_G válasza salgado (#11) üzenetére


ALI_G
veterán

Az olajjal csk csínnyán, no meg holmi traktor gépolajat belerakni, mert annak nagyok a szemcséi. (azért szemmel nem láthatók a szemcsék :)) )

[Szerkesztve]

(#19) zsoloka


zsoloka
csendes tag

köszönöm a hozzászolást , amugy Vargáné a tápom , igloo a coolerem , alton xp+ 2,2 proci, segate winyo ! mit kéne cserélnem?

(#20) Tsunami válasza zsoloka (#19) üzenetére


Tsunami
senior tag

tápot:)

''három a kettő tizen''

(#21) Flashy válasza zsoloka (#19) üzenetére


Flashy
veterán

ha vargáné a tápod akkor tkp mindegy hogy mennyit használod a géped, bármikor elromolhat...

(#22) gvass válasza zsoloka (#19) üzenetére


gvass
tag

Vargáné táp???
Csoda, hogy még megy...

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#23) CsendPenge válasza zsoloka (#19) üzenetére


CsendPenge
őstag

Vargánya táp??? Ember, te nem félted a konfigod? Vagy nem láttál még vné tápot elszállni? Egyszóval én a helyedben azt mindenképpen cserélném, ha módod van rá, akkor valami márkásabb, jobb tápra. Ajánlom a Chieftec HPC-420 tápot :D

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#24) zsoloka


zsoloka
csendes tag

oksa megprobálom le cserélni!

(#25) Loha válasza Tsunami (#6) üzenetére


Loha
veterán

kb. max 7k lehet egy hónapban, ha 24h-ban megy a gép...

(#26) l@czko válasza bbazsy (#12) üzenetére


l@czko
tag

Mit jelent számodra a ''sima'' olaj? :)
Mert hát igen csak gond lenne nálad otthon a villany,ha az olaj vezetné az áramot!
Láttál már olajos nagytranszformátort?Abban az olaj a szigetelő anyag! :D

(#27) l@czko


l@czko
tag

Jah,majd elfelejtem: Bekapcsolásnál nem a feszültség emelkedik,hanem az áramerősség! A feszültség inkább eshet.:)

(#28) l@czko


l@czko
tag

Még vmit nem értek: Hogy jött ki a 7k pénz neked? :)
Vezesd már le kérlek!

(#29) ALI_G válasza zsoloka (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

Áramot vezess, ne autót.... szól a mondás. Az olaj nem vezeti a Záramot. Ha eleve van benne (ventiben) akkor?!?!?!?
meg az kizárt hogy 7k legyen a fogyasztás. gyors kiszámolom......................................... 50 400 W egy hónap alatt, de akkor csutka 300 W per óra, ami szerintem midnenki szerint ki van csukva :)
bár gőzöm sincs milyen a konfigod, de egy nem extra gép, szóval átlagos gép terhelés nélkül, szóval pl éjjel, nem megy a moncsi és csak a dc megy, akkor 200 W/h
egy 17'' moncsi szvsz (ez csak tipp, de rá van írva mindnek a hátuljára, amit még sosem néztem meg) 40-50 W-ot zabál, plussz ha játszol, vagy videót kódolsz, szóval 100%-os CPU használat egy 2,5+os barcinál 50 W-ról felmegy 70 W-ra (ez csak átlagos megközelítés), szóval ezek alapján már ki tudod számítani, ezen paraméterek felhasználásával hogy a géped kb mennyit eszik 1 hónap alatt. Ja és ne feledd!!! éjjel olcsóbb az áram (!)

be cool
(ez laza 15 percembe kerül :D) de legalább magamnak is kiszámoltam hogy kb mennyi eszik a cucc

[Szerkesztve]

(#30) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

Nekem is általában 24/24 órát megy a gép van , hogy csak uresjáratban van hogy dc vagy ftp... a lényeg > én azt halottam, hogy hamarabb tünkremegy egy sata-s vinyó (azért sta mert nekem az van:D) ha ki-be kapcsolgatod a gépet mintha állandóan menne... nekem ráadásul egy dupla ventis silent hütő van alatta az everest szerint max terhelésnél 35C ami szerintem nagyon jó... a ventik bizti, hogy előbb-vagy utóbb gajra mennek, de inkább előbb:DD azokat ápolni kell ha nem akkor ujabb kell. Szerény véleményem szerint viszont alaplap és társai mivel passzi nem függ attól az élettartama, hogy mennyit megy. persze ha megfelelő hűtést kap. kb. ennyi.

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#31) VladimirR válasza l@czko (#28) üzenetére


VladimirR
nagyúr

rendben levezetem, de nem 7k, hanem kevesebb

a Bővebben: link topic-ban levo konfigot alapul veve (XP2400+(gyári órajel, gyári core), 1db 512DDR(266MHz-en, 2,6V), 1db 7200-as és 1db 5400-as vinyó, 2db optikai meghajtó, alaplap, integrált hang, PCI tvkártya, USB-s LAN, 2db 4cm-es és 3db 8cm-es venti, GF2MX400/32MB VGA(nincs túlhajtva)) a gep (amit nyugodt szivvel nevezhetunk atlagon feluli felszereltsegunek, igy atlagon feluli fogyasztasunak is) 162.5 W-ot fogyaszt (mivel a topicban levo 130W a felvett teljesitmeny 80%-a) mindenfele tuning nelkul es tuningolva (XP (TBredB) felhúzva 1512(9x168)MHz-ről 2268(13,5x168)-ra, a corefesz 1,5V-ról 1,75V-ra.) is csak 215W-ot (ismet csak abbol, hogy a topicban levo 130+42 W az a felvett teljesitmeny 80%-a)
ehhez jon meg a monitor, amirol pontos infom ugyan nincs, de legyen mondjuk 100W (ez szerintem durvan felulmulja egy atlag 17''-es monitor fogyasztasat)
osszesen tehat 262.5, iletve tuningolva 315 W-ot fogyaszt a szamitogepunk es teszi ezt havi 720 oran at (30 napos honappal szamolva), ami ha jol szamolom, akkor 189, illetve tuningolva 226.8 kWh
az emasz (eszakmagyarorszagi aramszolgaltato - Bővebben: link) dijtablazatat alapul veve az egytarifas dijjal szamolva ez 3742.20, illetve tuningolva 4490.64 Forint
erre meg jon a 25% AFA, meg az energiaado (ez utobbirol sejtesem sincs, hogy mi ezert most kihagynam - elnezest erte)
igy a szamitogep okozta tobbletkotseg afaval, havonta 4677.75, iilletve tuning eseten 5613.30 Forint

(#32) _Volkovy_ válasza VladimirR (#31) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Havonta 5000ft körül van az,hogy megy a gép?Derék.

(#33) Rez_Grof válasza _Volkovy_ (#32) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Most jött meg az albiba 3. havi összesitő. 14eFt 3 hónapra. A gép kb 12-14órát megy naponta, meg emelett van hűtő, mosógép, világitani is kell. Konfig nevemnél húzva. Ha éjjel-nappal menne akkor szvsz megütné a 18e-t.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#34) aurum válasza zsoloka (#1) üzenetére


aurum
senior tag

egy atlag gep pl 2500+-os batron olyan 80..100W-ot fogyaszthat dc, webezes kozben. ez havi fogasztasban max 1khuf. viszont letoltesre eleg kisebb gep is, pl p3, p2, p1 azon nem nagyon esznek 40..80W-nal tobbet.

I fuck the corner of your mouth, my dear Alexander!!

(#35) shteer


shteer
titán

a megoldás: koli (gyors net és mehet minden éjjel-nappal :DDD )

..szerintem jónak tűnik

(#36) Loha


Loha
veterán

Most hogy ne csak levegőbe beszélés legyen, mértem pár konkrét adatot:
A konfigom fogyasztása 192W/h A proci 204*9,5 -ön megy 1.3V-on, mentek még a hangfalak is, meg a nyomtató is a mérés alatt, minden más kikapcsolva, ja és a gép 3DMarkot futatott.

192W/h-ból 69W/h a monitor!
Ha vki nem tudná, akkor egy 21'-os flat CRT-ről van szó!
Szóval eléggé nem helytálló az a vélemény, hogy a TFT-k olyan energiatakarékosak, ennél sokkal kevesebbet biztosan nem fogyasztanak!

Ennek havi költsége 24h-rás használat esetén kb havi 4500Ft, ha megy a monitor is folyamatosan...
16h esetén ami sokkal reálisabb, már csak 3000Ft/hó.

(#37) mr_ricsi válasza zsoloka (#19) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Vargáné táp? Mázli, hogy nonstop használod, különben már rég eldurrant volna.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#38) l@czko


l@czko
tag

NNa,ezek már konkrét adatok.:)
Meg voltam ijedve,hogy a gatyám is villanyra fogom majd költeni.:)
De köszi a számolásokat és a mérést! :D

(#39) BLiNk3r válasza CsendPenge (#14) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

nekem IBM 60GB-os vinyóm van, és már 2 éve megy minden hiba nélkül napi >12 órás használattal...vannak kivételek :)

(#40) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

VArgáné van a P1-be és még mindig szuper!!! A Codegen a P3 ban meg 2hónap után elszállt... .

Olajaknál fontos tényezo a viszkozitás.. Az étolaj esetében ez igen rossz érték de legalább a por megkötésére ideális. (1fokkal jobb az extra szuz oliva)


Jó sokat zabálnak az asztali gépek.. Szerintem akkor egy noti hamar behozza az árát nem?

Aláírás

(#41) Enclave válasza Loha (#36) üzenetére


Enclave
aktív tag

Hi!
192W/h-ból 69W/h a monitor!
Ha vki nem tudná, akkor egy 21'-os flat CRT-ről van szó!
Szóval eléggé nem helytálló az a vélemény, hogy a TFT-k olyan energiatakarékosak, ennél sokkal kevesebbet biztosan nem fogyasztanak!


Én ugyan nem vagyok annyira otthon ebben a témában de megnéztem a 17'' tft-m adatait és ott az áll, hogy max energia fogyasztás 45 watt; az újabb modellek pedig már a 30 watt felé közelítenek, így szerintem ez az állítás nem teljesen igaz...

Egyébként a 300w-os szünetmentesem progija folyamatosan méri a konfigom fogyasztását ami kb. 110-175 watt között ugrándozik monitorral együtt terheléstől függően. Így a gépem áramszünetek idején akár 15-20 percig is képes a szünetmentesről üzemelni :U

Ha ezeket figyelembe veszem akkor nem lehet olyan vészesen magas a villanyszámla, vagy tévednék? :F

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#42) FPéter válasza Loha (#36) üzenetére


FPéter
aktív tag

Az én 19 colos TFT-m 40W-ot fogyaszt, ami azért kevesebb mint a 70W...

(#43) l@czko válasza FPéter (#42) üzenetére


l@czko
tag

Az én szerencsétlen Samsung crt-m nemcsak hogy sokat fogyaszt,de még jól is fűti a lakást a géppel együtt.:)
Szóval nálam is szinte non-stop megy a masina,de szerintem nem befolyásolja az élettartamát az összetevőknek jelentősen.A tuning,meg a fesz emelgetés az már inkább.:)
No meg a xar táp.Nekem kikapcsolt,de fesz alatt lévő Vargánya tápom szállt el annak idején,éccaka,fél egy tájban.Akkorát pukkant,mint egy petárda és olyan büdös lett,mint a prosectruán,csak ez kondi szag volt.:)
Akkor kezdtem el foglalkozni a tápokkal és kikötöttem egy 420-as Chieftec-nél.Na azóta megy szépen és folyamatosan.:)

(#44) boylee


boylee
tag

Nekem nem lett érezhetően több a villanyszámlám hiába megy non-stop a gép.
A proci teljesitmény felvétele órajeltől függően 45-100w. Nekem letöltésnél a proci használat max 2%, ha ez az adat valós akkor az össz használat nem lehet több 120 watt-nál ami 2700 FT. (A monitort nem számoltam.)

Mi a vakondok többes száma? Vakondokok?

(#45) zsoloka


zsoloka
csendes tag

köszönöm a sok hozzászolást, csak egyet nem értek , hogy a villanyszámlánál , mindent beleszámoltatok, vagy csak a gépet?

(#46) efge válasza zsoloka (#45) üzenetére


efge
aktív tag

olvasd at meg egyszer. csak a gepet szamoltak! minden mast adj meg hozza!

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#47) Loha válasza FPéter (#42) üzenetére


Loha
veterán

Ezt mérted, vagy írták a leírásban?

Igen egy átlagos 19''-os TFT 40W körül fogyaszthat, de az én monitorom 21''-os, ennek fényében SZVSZ elhanyagolható ez az eltérés...

Belinea 102015 (20''-os TFT)
Energiafelhasználás bekapcsolt/kikapcsolt állapotban 90W/3W (gyári adat)

Belinea 101920 (19''-os TFT)
Energiafelhasználás bekapcsolt/kikapcsolt állapotban 45W/3W

Elég érdekes értékek, megnéztem samsungnál is ugyan ez van...


(#48) FPéter válasza Loha (#47) üzenetére


FPéter
aktív tag

De egy 19 colos TFT átmérője egy 20-21 colos CRT-nek felel meg...
Tehát nem véletlenül a saját monitoromat hoztam fel példaként, tökugyanaz mind a kettő.

Egyébként pedig MÉRT adat. A gyári érték 45W.

Ne pont a Belineát vedd alapul:))

[Szerkesztve]

(#49) Loha válasza FPéter (#48) üzenetére


Loha
veterán

Nekem 20'' a látható képméret... :)
Samsungnál nincs 20''-os... :)

Iiyama AU5131DT (20'') MVA
Power consumption: max. 70 W in Betrieb, max. 13,5 W im Powermanagement
Iiyama AU4831D (19'') IPS
Power consumption: max. 110 W in Betrieb, max. 5 W im Powermanagement

(#50) FPéter válasza Loha (#49) üzenetére


FPéter
aktív tag

Nézd meg a Fujitsu-Siemens monitorokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.