Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Nokia N71

Hozzászólások

(#1) zsolty28


zsolty28
tag

Sziasztok!

Látom minden telefonról van fórumtéma viszont erről a telóról mindenki elfelejtkezett :))

Ezért elhatároztam, hogy nyitok neki egy topikot, mert szerintem megérdemli.

[kép]

Lássuk mit is tud ez az multimédiás Symbian-os okosság:

Jellemzői:
UMTS / GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Kijelzők: TFT, 256K (320x240), 65K, (96x68)
Csengőhang: Polyphonic (64), Monophonic, True Tones, MP3
Memória: 10 Mb belső és miniSD kártya (max. 2 Gb-ig)
Adatkommunikáció: GPRS, EDGE, 3G, Bluetooth v1.2, infra, USB, Pop-port
Op. rendszer: S60 3rd edition
Kamerák: Külső: 2 MP, 1600x1200 pixels, videó(CIF), belső: VGA a videóhíváshoz
Támogatott zenei formátumok: WMA, MP3, AAC, eAAC, M4A, MPEG-4 ACC, Real Audio és 64-polifóniku MIDI fájlok.
Akksi: Li-Ion 970 mAh (BL-5C)
Max készenlét: 240 óra, 4 óra beszéd.

Találtam egy magyarnyelvű tesztet is róla, ezena linken: [link]

Nekem nagyon bejön ez a telefon.

Kinek mi a véleménye erről a telefonról?


[Szerkesztve]

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#2) Agostino válasza zsolty28 (#1) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Egy kicsit komolyabb teszta a Mobile-reviewtől : [link].

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3) Athos07


Athos07
senior tag

Hja. Elég klafa kis teló lesz ez (nem sokára szállítják) és szerintem a legszebb Nokia-kagyló eddig (a 6133-mal majd).

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#4) Viktor0610 válasza Athos07 (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szép, szép, de miért ilyen nagy? :F
Furák a gombok, nagyobbak is lehetnének...

Xiaomi 13T

(#5) Pompi válasza Viktor0610 (#4) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Így van, ha már ekkora hely van miért ilyen kicsik a gombok?!
Pl. hogy házon belül maradjak 6260-ban nagyon tetszettek az iszonyat nagy gombok az alsó részen... ezen is lenne hely nagyobb gomsornak szvsz.

Ha már itt vagy Viktor nem javított a címet nagy N-re?


Így jó lesz? :)
Egyébként azért a ''javított'', mert tudtad, h. meg fogom tenni? :D
Viktor0610

Feel Good Inc.

(#6) Athos07


Athos07
senior tag

Az én meglátásom szerint nem az a fontos, hogy nagy legyen a billentyű, hanem, hogy jól elkülönüljön a mellette levőktől, tehát jól lehessen érezni a különbséget. Ebből a szempontból tehát szerintem ez simán lehet jól használható billentyűzet, és nekem egyáltalán nem tetszene, ha értelmetlenül nagy területet foglalna el. Pl nekem a 6170 billentyűzete abszolute nem jön be, mert nagyon nagyok (a teló méretéhez képest) a billentyűk, de tök sima az egész... de sorolhatnám a Sharp gx25/29-et, vagy a Moto pengéket is.

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#7) zsolty28 válasza Athos07 (#3) üzenetére


zsolty28
tag

Nem tod mikor jelenik meg kb.??

Csak mert már annyi N szériás megjelent :)

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#8) joshua7


joshua7
veterán

Ez tetszik a legjobban az N szériában az n80 után, de ez is lesz vagy 120-130k. :(

Semper Fi

(#9) Pompi válasza Athos07 (#6) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Nem teljesen értek egyet. Ismét példának hozom fel a 6260-at ahogy gyakorlatilag nem különülnek el a gombok abban az értelemben ahogy te gondolod, csak egyszerüen nagyok és meg kell mondjam, hogy iszonyat jó érzés volt a használata. Hasonlóak a vélemények a 6270 billentyűzetéről, pedig ott se nagyon különülnek el a gombok, viszont kellőképpen nagyok.
És ha már itt tartunk itt az N71-nél hogy különülnek el?! Mert ahogy nézem a sorok azok rendesen egyben vannak, csak a sorok között van egy kis space.

Feel Good Inc.

(#10) Athos07 válasza Pompi (#9) üzenetére


Athos07
senior tag

A horizontális különbség számomra könnyebben érezhető, mint a vertikális, tehát a sorok alatt/fölött inkább kell a hely. Én 6260-at nem használtam, de a már említett példáimnál tartom, hogy - főleg, ha az 5-ösről lespórolják a jól érezhető pecket - nehezen érezhető, hogy éppen melyik billentyű fölött van az ujjad. Lehet, hogy a nyomáspontjuk ezeknek is jó attól még, de én nem is ezt mondtam.

''I never ever wanna grow up / Old people make me wanna throw up.''

(#11) #53246592 válasza Pompi (#9) üzenetére


#53246592
törölt tag

Ezek a gombok nagyok :F
[link]

(#12) Pompi válasza #53246592 (#11) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Köszi, hogy mutattál róla képet, de több, mint egy évig használtam 6260-at és igen nagyok a gombjai, az N71-en levőkhöz képest - ránézésre - mindenképpen, és az alattuk levő hely miatt nagyon jól meg lehet fogni és iszonyat kényelmes rajta a billentyűzet használata (a felső részen levő gombok elérése viszont gyakorlást igényelt).
Őszíntén mondom nekem kialakításra nagyon bejött a 6260, ha annak idején került volna bele EDGE akkor a mai napig használnám.
Persze N71 nem volt még a kezemben, szóval lehet, hogy az is nagyon kényelmesen használható.

Feel Good Inc.

(#13) #53246592 válasza Pompi (#12) üzenetére


#53246592
törölt tag

Bocsi a kep miatt :P
Az volt hogy kerestem kepet rola - mert en nem hasznaltam ilyet, es ezt talaltam. Es nem ertettem mifele nagy gombokrol beszelsz.

Ugyan nagyobbaknak latszanak az egyes gombok, de meglehetösen laposak, es nincs hely közöttuk. Az N71 gombjainak domborusaga miatt szerintem nekem könnyebben hasznalhato lenne. Hatrany, amit irtal, hogy ennel a gombok alatt nincs akkora hely, igy talan nehezebben megfoghato.

(#14) Pompi válasza #53246592 (#13) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem erről ne beszéljünk többet úgyse fognak közeledni az álláspontjaink és nagyon elmegyünk off irányba. Én tapasztalatból beszélek, te pedig képek alapján :DDD
És itt a lényeg, hogy tényleg pár kép alapján nem lehet megítélni az N71-et se, szóval majd kézbe véve kiderül milyen is a billentyűzet.

Feel Good Inc.

(#15) zsolty28


zsolty28
tag

Mit szóltok a nagy és szép kijelzőjéhez?

Ez már végre 320*240-es :)))

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#16) zsolty28


zsolty28
tag

Na és ahhoz, hogy végre lehet már kapni? :)

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#17) AS


AS
félisten

Jó teledon.
2.4 collos QVGA kijelzö, az igen jó.
bár nem kicsi telefon.--

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#18) jani0625


jani0625
aktív tag

hát ma megfogdostam,kipróbáltam a telót.

nekem nagyon bejött! nagyon minőségi, emberes darab(nem szeretem a kis telókat) nagyon jól kezelhető,gyönyörű kijelző, sztem a kamera is elég jó benne.
egy dolog nem tetszett: nekem nem sikerült egy kézzel kinyitni! :F
de ebbe lehethogy bele lehet jönni. A fém betétek nagyon minőségiek, a gombok jól elkülönülnek, könnyen kezelhetőek.
Nagyon pöpec telcsi!
bár nem szeretem a nyitogatós telefonokat,de nagyon jó a mechanikája. Nyitásnál két pont van ahol megakad, az elsőnek nem látom értelmét, a másik meg a végpont. Ez nem tudom miért van.

(#19) Jégkokó válasza zsolty28 (#1) üzenetére


Jégkokó
veterán

Szerintem is elég nagy telefon lett ez, de habár a kijelzője is elég nagynak tüni számomra.De furcsa mód még a nokiánál se írnak róla semmit se, hogy mikor fog megjelenni

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#20) Pompi válasza Jégkokó (#19) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''De furcsa mód még a nokiánál se írnak róla semmit se, hogy mikor fog megjelenni''

Pszt! Már megjelent. Írták is itt a topikban.

Feel Good Inc.

(#21) zsolty28 válasza jani0625 (#18) üzenetére


zsolty28
tag

Szia!

De nagy mázlid van, hogy a kezedbe volt egy ilyen darab!

Nem tudod, hogy jóval nagyobb ez a Nokia 6131-nél?

Hol tudtad ezt megfogosni?

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#22) jani0625 válasza zsolty28 (#21) üzenetére


jani0625
aktív tag

nem tudom mekkora élőben a 6131, de ha valahol rákeresel neten biztos megtalálod a két teló pontos méreteit és úgy össze tudod hasonlítani. Nem kicsi, de nagyon jó a fogása, nagyon minőségi a háza. És a tudása is nagyon király.
csak mondom én nem tudtam egy kézzel kinyitni,ez picit zavarna.

ja és a szombathelyi mediamarktban fogdostam, sztem ha van a közelben médiamarkt ott tuti lesz, általában minden ugyanazok vannak(ott volt az E60as is ami miatt kimentem, de az annyira nem győzött meg,ennek sokkal minőségibb volt a benyomása)

(#23) zsolty28 válasza jani0625 (#22) üzenetére


zsolty28
tag

Szia!

Megnéztem és 6 milivel magasabb és 3 milivel szélesebb a 6131-nél.
Ami a MédiaMarkt-ot illeti sajna én nem láttam nálunk szegeden ezt az N71-et kirakva :O

Viszont az E60-at igen, viszont az csalódás volt számomra. A képen sokkal jobban néz ki, és hát igazad van az anyaga nem volt olyan minőségi és szerintem nagyon hosszú az a telefon.

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#24) zsolty28


zsolty28
tag

Most olvastam egy elég aggasztó észrevételt az N71-ről mi szerint össze csukott állapotban hozzáér a billentyűzet a belső kijelzőhöz ami egy pár nap után eltávolíthatatlan nyomot hagy a kijelzőn. :O

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#25) evR válasza zsolty28 (#24) üzenetére


evR
aktív tag

Haver ha ez így van, akkor jól leszívatta magát (is) a Nokia! :F :O

Polachek: ez lesz a köv. telcsi amit teszteltek?? :U :F :P :DDD

''...trend a lelke mindennek...''

(#26) kavicssli


kavicssli
addikt

Durva kis teloaz biztos

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#27) superxaba


superxaba
tag

Én nagyon vakarózok új Nokiát venni, sikerült két készülékre szűkítenem a kört, de N70-es és N71-es között nem tudok dönteni.
Szeretnék megint becsukós telót, de bánom, hogy vastag...
N71-es belső, videóhívásra való kamerája elég gyenge, bár mikor fogok én videóhívni...
N71-en jobb Symbian van mint N70-en.
Áruk kb. ua.

Na, itt hangosan gondolkodtam...
Tud valaki adni egy lökést, hogy elbillenjen végre valamelyik teló javára a mérleg nyelve

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

(#28) Zoltanfi válasza superxaba (#27) üzenetére


Zoltanfi
senior tag

Az N71 jobb teló, mint az N70, a kijelző meg az új symbian miatt is, aminek pl sokkal jobb a böngészője. De az N71 vastagabb az n70-nél.

Jön majd az N75, az annyit tud, mint az N71, csak sokkal vékonyabb, kisebb.

Én most N73-at vennék, bár az drágább a többinél, de megéri a különbözetet szerintem.

(#29) superxaba


superxaba
tag

Megvettem, örülök neki, jó teló!
Olyan, amit meglelsz, nem kell keresned, zsebedben mint pl. a 8210-est :-P
Hogy tényleg okostelefon-e vagy sem, a napokban kiderül.
6600-ásom örököse lesz, remélem nem vall szégyent.
N70-est überelt, amelyikről csúnyákat hallottam róla és nem tudtam eldönteni, hogy N70-esnek szoft vagy hard probléma okozza a cseng-de-felvenni-nem-tudom, beszélgetés-közben-megszakad stb. gondokat. Vele már háromszor beszéltem, jól szól oda-vissza.
Fejnehéz ugyan, de ez mexogható, kicsi viszont a középső navigációs gombja, ez már kicsit tán nehezebb dió...

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

(#30) Pompi válasza superxaba (#29) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

''hogy N70-esnek szoft vagy hard probléma okozza a cseng-de-felvenni-nem-tudom, beszélgetés-közben-megszakad stb. gondokat''

Ugyan már nem aktuális, de azért elmondom a tisztán látás kedvéért, hogy ezek az N70 első szoftjára voltak igazak, ami nagyon gyorsan javítva lett.

Feel Good Inc.

(#31) superxaba


superxaba
tag

Tud valaki olaszul?
Vagy tud hasonló okosságokat magyar nyelvű weblapon?
[link]
Meg keresek magyar nyelvű, letölthető használati útmutatót is.
Ezt is szépen megköszönném.

[Szerkesztve]

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

(#32) Viktor0610 válasza superxaba (#31) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A link nekem 404-es.

Használati: [link] -azt nem értem, ha tudod, h. letölthető a netről, miért nem nézted meg a Nokia oldalán? :U

Xiaomi 13T

(#33) superxaba válasza Viktor0610 (#32) üzenetére


superxaba
tag

Én néztem biz'Isten, de nem bukkantam rá.
Köszönöm tehát!
Itt az nSeries-okosságos olasz link helyesen:
[link]

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

(#34) superxaba


superxaba
tag

Akik Symbian 9.1–hez keres progikat:
[link]
vagy:
[link]

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

(#35) superxaba


superxaba
tag

Az a gondom, hogy Music Player playlistjébe nem tudok zenét berakni.
Felraktam egy csomó MP3-at a memkártyára, de a Music Player elindítva azt mondja, hogy: No tracks.
Tudja valakicsoda, hogyan kell beolvastatni a zenelejátszó programba az MP3-akat?

Nem a részvétel a fontos, hanem a győzelem! Not the action, but the victory! www.25ora.ro

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Nokia N71
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.