Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nimrod


Nimrod
addikt

Üdv mindenkinek némi kihagyás után újra itt (bár már kicsit visszafogottabban)! :)

Egy tervet dédelgetek már évek óta.
Megkerülni a Földet, gyalog. Szépen körbegyalogolni (na jó, óceánnál csalok :DDD ).
Nem most rögtön azonnal tervezem az indulást, mert előbb kellenne:
-pénz
-papírmunka elintézése (útlevél, vízum, stb.)
-útvonal részletes megtervezése.
Magyarán előkészületek, ami bőven eltarthat egy évig is (merthát ugye a külföldi nagykövetségekkel is fel kellene venni a kapcsolatot meg hasonlók, ami időigényes).
Tudom, hogy más már megtette, ezért igazából nem nagy szám, én sem azért csinálom, hogy híres legyek. Inkább a kihívásért. Ehhez viszont társra lenne szükségem, merthogy egyedül csak az őrült vág neki egy ilyen útnak (vagy én). Meghátugye a medvének is oda kéne lökni valakit, ha jön. :DDD
Íme a tervezett útvonal (ami évekig fog tartani), amihez ötleteket, javaslatokat várok, esetleg útitársat is (már ha van egyáltalán olyan kalandvágyó, aki otthonhagyná évekre a PC-jét - laptop? :D ).
Indulás Hungary, Budapest környéke. Onnan egyenesen Gödöllő, Kékes, Miskolc, Beregszász (Ukrajna), vagy Budapestről egyből Nyíregyháza, Beregszász. Előbbi jobb, mert bemelegítésnek is tekinthető, gondolván a továbbiakra. És igen, mindenki jól látja, én kelet felé indulok. Beregszásztól egyenesen Kijevig (Csernobilt erősen megkerülve), majd Moszkva és föl a 60-adik szélességi fokig. A fokon végig, gyalog mindvégig (lehetne csalni a Transz-Szibériai-val, de szerintem akkor nem élem túl azt, ami utána jön). Tehát egészen a Kolima-hegységig. Innen valahogy át kellene jutni Alaszkába. Ez még egy nagy kérdés (eddig eljutni is az). És a neheze most jön. Alaszka. Végig az Alaszkai-hegységen át Kanadába. Ott a Sziklás hegységen irány dél az USA-ig, onnan keletre a Labrador félszigetre, majd hajóval ''haza''. A legnehezebb kétség kívül Alaszka és a Sziklás-hegység. Majd irány hajóval Franciaország, onnan ismét gyalog vissza Magyarországra (sétagalopp).
Nos, ez lenne a szerény útitervem. Önjelölt vállalkozó, hullajelölt, légióba fel nem vettek? ;]

(#2) burgatshow válasza Nimrod (#1) üzenetére


burgatshow
veterán

Inkább csinálj olyat, hogy a Föld - Hold távolságot gyalogolod le itt a kék bolygón! :D

Egyébként sok sikert hozzá!

(#3) Szőrös  válasza Nimrod (#1) üzenetére


Szőrös 
veterán

És Afrika vmint Dél-Amerika ? Ezeket lazán kihagynád ? Ááá akkor nem is életveszélyes..annyira. :) Bazi jó 5let és drukkolok hogy sikerüljön ..csak 1 kérdés : honnét szerzel erre pénzt ?

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#4) Vikthor válasza Nimrod (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Extrém ötlet az tuti... :) Egy kalappal!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5) Nimrod válasza Szőrös  (#3) üzenetére


Nimrod
addikt

Mivel gyalog megyek, ezért - elvileg - nem kell sok pénz. Gyakorlatilag - valamit enni is kell. Namost ez vagy alkalmi, ott helyben (khm - akad olyan terület is, ahol még a pénz is csak fogalom) elvégzett munka kajáért cserébe alapon, vagy még nemtom. De lehet, hogy mutogatom az eszkimóknak a Visa kártyát kajáért. :DDD

Afrikát és Dél-Amerikát meghagyom neked. :)

(#6) Nimrod


Nimrod
addikt

Bááár... ha Parci szponzorál, akkor hajlandó vagyok PH!-s pólóban menetelni. :D

(#7) Szőrös  válasza Nimrod (#5) üzenetére


Szőrös 
veterán

Hááát ha gyalog mész akkor eléggé fáradt leszel ergo sok enerdzsít kő bevinni magadba vagyis hamizni kell rendesen ...ammeg pénz+ ott van még a szálás kérdése ami szintén nem lehet kevés+vizumok (ahova kell)+felszerelés stbstb...nem elkeseríteni akarlak de ez télleg nem 1-2 fillér.
PH! biztos támogatna :)

[Szerkesztve]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#8) duracell89


duracell89
senior tag

szntem 10milkábol kijon, cask egy év mire az előkészültek kész leszenk, 1 év fizikai felkészülés, és utána egy pár év séta
:C
ha felnőtt lennék biztos mennék :)

(#9) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

Jobb ötletem van: elmész valahogy az Északi-sarkra, megkeresed az azt jelző zászlót, mondjuk bal kezeddel jól megragatod és mész néhány kört. :DDD

Olcsóbban megvan, gyorsabb és nem igényel igazán fizikai felkészülést.
(Csak szervezd meg, hogy odavigyenek valami járművel...)

Azért ez tényleg beteg ötlet... Vagy csak nagyon negatív vagyok?

mod.: végülis nem ugyanaz, mintha a kerületének megfelelő távot gyalogoltál volna, de minden hosszúsági fokot érintesz...

[Szerkesztve]

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#10) csudri válasza Nimrod (#1) üzenetére


csudri
őstag

Most kötekedni fogok. Az írtad, hogy ''megkerülni a Földet''. Nálam ez nem azt jelenti, hogy ''kicsit sétálok'' az északi féltekén. Ha megnézed, hogy kb. mennyi km az útvonalad, akkor te is rájössz, hogy Föld-kerülő útnak nevezni ezt még elvilekben sem lehet. Igaz, hogy én kétszer (vagy tízszer :D) felfordulnék már a te általad kitűzött távolságtól, csak kötekedni akartam.

Ha mégis nekivágsz az útnak, akkor ternészetesen vigyél magaddal PH! pólót és viríts benne egy fotó erejéig a hiresebb helyeken, amiket az út közben érintesz! És persze kérünk majd egy transz-szibériai hardver-jelentést is! :C

Sok sikert!!!

(#11) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Ha a tervezett útvonalon mész, akkor csak Oroszországba, Kanadába és az USA-ba kell vízumot szerezned. Azért az annyira nem sok. :D

(#12) divot


divot
veterán

Nagyon nehéz lesz szponzort találnod. Talán valami energiaital, vagy energiaétel :D gyártó céggel lehetne megállapodni, és te lehetnél a reklámemberük.

(#13) t-shirt


t-shirt
veterán

az a baj hogy ukrajnai megálló is van benne :Y
ott lehet segítenek hogy ne keljen olyan sok holmit cipelnetek :D

(#14) Nimrod válasza duracell89 (#8) üzenetére


Nimrod
addikt

Én is ennyire számolom nagyjából. 1 év felkészülés + papírdolgok (vízum), az út pedig talán csak 5-6 év, ha napi szinten legalább 60 km-t megyek. :U
De a tíz milla szerintem sok. :F
Bár Parci még nem jelentkezett. :C

(#15) Notes válasza divot (#12) üzenetére


Notes
senior tag

Esetleg a Pufi lekvár... :DDD

Romanes eunt domus!

(#16) süti5 válasza Notes (#15) üzenetére


süti5
őstag

Pufin, nem?:))

(#17) e=mc²


e=mc²
őstag

''Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot'' :D
Bővebben: link

Ambulimax Provider

(#18) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

:D

(#19) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

(#20) Nimrod


Nimrod
addikt

Uniós országok között valaki már túrázgatott? Oda max. csak útlevél kell.

(#21) aXXon válasza Nimrod (#20) üzenetére


aXXon
senior tag

tan meg az sem. en annak idejen ausztralian akartam gyalog atkelni, de sajnos nem lett semmi a dologbol

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#22) LOTR válasza Nimrod (#20) üzenetére


LOTR
addikt

Mivel gyalog megyek, ezért - elvileg - nem kell sok pénz

áááááá
igaz, hogy csak most vettem észre, és sok sikert kívánok neked(én nem tudnám feladni az eddigi életem néhány évre, lehet pár év múlva megváltozik, de most még nem), de ezt nem azért fogom írni, hogy piszkáljalak vele, de nem gondoltad ezt át eléggé, szerintem még jópár évig nem fogsz tudni elindulni

mi az, hogy elvileg nem kell sok pénz?
ok, ahhoz, hogy repülővel körbejárd, meg egyéb járművel kell mondjuk 1-3 millió Ft, és akkor abban mondjuk a kaja meg minden más is benne van
VISZONT
ha gyalog mész akkor ugye alapból kiesik az útikültség(vagyis a hajóút néhány százezer ft-ra korlátozódik, DE az út akár évekbe is telhet, mert ne hidd azt, hogy egy hét után még lesz kedved gyalogolni, vagyis inkább erőd, sztem 1-2 hét és kész leszel(hacsak nem kezdtél el már egy jó ideje km-eket gyalogolni) - két maratont lefutni még az élsportolóknak is csak hónapos pihenőkkel ajánlott, mert a test nem bírná hosszútávon, hátmég a Föld körül, ha még ''csak'' gyalog is-, no itt oda akartam kijutni, hogy sokáig fog tartani :)
ami ugye ruha+kaja+szálláspénz, ne adj Isten sérülés ápolás ilyesmi, ami több millió Ft-ba is bele fog kerülni
tehát nem is olyan kevés pénz lesz sztem :))

One Ring to rule them all

(#23) fokukac


fokukac
nagyúr

nem tudom, azért a szibérián való átkelést elég merész ötletnek tartom.

elég kietlen vidék az, van olyan, hogy több száz kilométeres körzetben nincs semmi. egy ember nem is tud annyi kaját-piát magával vinni, hogy átérjen ezeken a fehér foltokon... szóval az utánpótlással azért gondok lehetnek. :U
meg hol alszol? sátorban? mert akkor azt is cipelni kell, gyalog...

(ja, feltételezem, a nyári hónapokban akarsz átkelni szibérián, mert egyébként ott -60 fok van ám)

másrészt ukrajna és oroszország sem az a szabad hely, ahol csak ajánlott úgy sétálgatni... oroszországban különféle engedélyek kellenek - mégha a vízum ugyanaz is - az egyik zónából a másikba való átkeléshez

további dolgok. egyszerű matek. hány km-t tudnál egy nap legyalogolni?

mert innen a bering szorosig szvsz minimum 9000 km, de lehet, hogy még ennél is több. Tegyük fel, hogy napi 50 km-t gyalogolsz. Ez azt jelenti, hogy 180 nap, azaz fél év alatt érsz el szibéria túlsó felére.

Ez azt is jelenti, hogy nem tudod megúszni az orosz telet. de, ha tegyük fel, elindulsz márciusban, és odaérsz szeptemberben, átérsz alaszkába, és utána át akarsz gyalogolni a sziklás hegységen, meg kanadán, ott is elég hideg ám a tél a -30 -40 fok tök standard....

és ott is van még vagy 7000 km. ami 140 nap, azaz további 4,5 hónap.

szóval nem tudsz úgy jönni, hogy kikerüld a telet.
és egyedül az ellátás sem megoldott.
így akkor teljesíthető, ha van melletted még x ember, egy stáb, aki szállítja neked a kaját, és szerez neked szállást, stb.


Ui. voltál már kietlen helyen?
én a szaharában voltam egy jó ideig, egyszer-kétszer kellett csak gyalog mennem 1-2 km-t, de pszichológiailag elég szar érzés a semmi közepén bandukolni az 50 fokban (légió fíling).
meg eleve ott lenni, és tudni, hogy itt nincs ám közért, ahova beugrasz; azt kapod, amit hoznak neked.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#24) Nimrod válasza fokukac (#23) üzenetére


Nimrod
addikt

Régebben elég sokat túrázgattam, kietlen helyen is. Mit mondjak, az olyan utakért nem voltam oda. A telet biztos, hogy nem úsznám meg, már csak azért sem, mert útvonalba esik Alaszka...
Kaja. Pecázni is lehet... :U
Néha az az érzésem a hsz-eket olvasva, hogy nagyon hozzá vagytok ragadva a 21. századhoz, lásd. nincs közért kétméterenként. Magellánnak és társainak biztos repülővel vitték az utánpótlást. :o

(#25) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

húú..ez a ami korban elég komoly és kicsit szokatlan vállakozás. Én is nagyon szeretek sétálgatni a Pilisbe.. Ha lenne időm és kondicióm szivesen veled tartanék egy ilyen útra. már nagyon unom,hogy állandóan itt ülök a gép előtt és tespedek.Azt hiszem egy ilyen túra életreszóló élmény lenne és megváltaoztatná az életem. De sajnos egyetem mellett nem lehetne kivitelezni.

Ukrajna tényleg veszélyes. tavaly voltunk arra és a hárárőr egy kalasniykovval szórakozva közölte, hogy nem enged át a határon. meg a bandákról nem is beszélve..durva hely.

Nekem nagyon tetszik a terved,remélem tényleg összejön és szerencsésen megúszod.! :B

[Szerkesztve]

(#26) _az


_az
senior tag

én végülis mennék veled :)

az

(#27) I_Am válasza Nimrod (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Ha már kihivásra vágysz, akkor az egyenlítő voonaláról kellene indulni, vagy Greenich-ből. :)

Amugy Én simán belevágnék, ha lehetne. (amugy is imádok gyalogolni)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#28) Hunterevil


Hunterevil
tag

Szvsz biciklivel lenne esetleg érdemes nekiállni mert az még is csak 3-4x gyorsab és ugyanazt látod csak marad vmi a lábadból meg több terhet bírsz. Valamikor volt is egy műsor aspektumonvmi a kelet két keréken nah ott biciklivel mentek asszem moszkvától pekingig. (Ilyen fura fekvetekerős bringájuk volt :B )

the fun is in knowing...

(#29) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

ja,meg érdemes lenne filmet késziteni belőle.! :DD

(#30) I_Am válasza Bernardo20 (#29) üzenetére


I_Am
veterán

Az alap, hogy kamerával megy az ember ilyen túrára. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#31) Bernardo20 válasza I_Am (#30) üzenetére


Bernardo20
senior tag

igen,de rendes utifilmet kellene késziteni,hátha valamelyik csatorna megveszi..ha már megy az ember ;] persze ez csak egy rossz vicc volt.. :B

(#32) jasszer válasza Nimrod (#1) üzenetére


jasszer
senior tag

Szerintem az is bőven elég volna ha mondjuk a Giblaltári-szorostól gyalogolnál haza... Az Európa, iratok egyszerűen megoldhatók (majdnem mindenhová elég a személyid) és emberi nyelven is beszélnek többnyire... :)

Aztán ha még mindig kevésnek érzed jöhet a Föld is...

[Szerkesztve]

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#33) Nimrod válasza Hunterevil (#28) üzenetére


Nimrod
addikt

Mocsaras területen vagy hegyekben használhatatlan lenne a bringa. :(

(#34) Nimrod válasza jasszer (#32) üzenetére


Nimrod
addikt

Eleinte úgy terveztem, hogy várok pár évet várok aztán hajrá. Most úgy vagyok vele, hogy előbb az Unión belül kellene csatangolni, főleg a skandináv országokban, hogy szokjam a hideget (nem mintha nem bírnám) és csak utána a nagy menet.
Akkor hány SD kártyát is vigyek magammal? :U

(#35) fokukac válasza Nimrod (#24) üzenetére


fokukac
nagyúr

ember, MAgellánnak volt szép nagy hajója, amiben vitte a kaját.

neked nincs hajód, csak egy hátizsákod. amit teletömhetsz, de nem tudsz bele hetekre elegendő kaját eltárolni. azonkívül minél nehezebb a táskád, annál nehezebb gyalogolni.

másrészt a szibériai hidegre nem lehet ''készülni'' és nem lehet megszokni. mondom, az mínusz 40, mínusz 60 fokot jelent. ez olyan hideg, hogy ha kilóg valahol a bőröd, fél óra alatt megfagy. Skandináviában ehhez képest meleg van, mert ott a golf áramlat.
de alaszka is melegebb vidék, ott is van meleg áramlás.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#37) I_Am válasza fokukac (#35) üzenetére


I_Am
veterán

Ezért mondom, hogy az egyenlítőtől kell indulni, aztán végig partmentén a melegben, rövidnadrágban. :D

A kaja meg megint más kérdés, szponzorokat kell szerezni, akik kaphatóak az ilyen ötletekre, felvenni a reklámpólót néha, vagy csak a hátizsákon egy matrinya és kész. :DDD

Sőt továbbmegyek:

Ötlet: a világ hét csodájához elgyalogolni, és ugy körbe a földet. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#38) sasa311 válasza Nimrod (#34) üzenetére


sasa311
veterán

egy laptopot ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#39) aDM|RaL^ válasza I_Am (#37) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

ha megmár ottvan a piramisoknál, akkor menjen is be a nagyba, mert az iszonyatdurva.:D

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#40) _az válasza Nimrod (#34) üzenetére


_az
senior tag

van már valami konkrét út? :))

az

(#41) Nimrod válasza _az (#40) üzenetére


Nimrod
addikt

Föld körüli vagy Uniós? A Föld körüli nem változott, az Uniós-hoz kicsit még házalni kellene melóhelyemen, ha már annyi mindent támogatnak. ;]

(#42) LOTR válasza _az (#26) üzenetére


LOTR
addikt

igen tipikus _az hozzászólás(már ha lehet ilyet mondani), viszont azt tudni kell, hogy a smiley jelenti azt a bizonyos DE szót :DDD

One Ring to rule them all

(#43) LOTR válasza fokukac (#35) üzenetére


LOTR
addikt

MAgellánnak volt szép nagy hajója

arról nem is beszélve, hogy qrva sok pénze, meg támogatói

One Ring to rule them all

(#44) jasszer válasza LOTR (#43) üzenetére


jasszer
senior tag

Meg pár fokkal komolyabb indíttatása... :)

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#45) Eastman válasza Nimrod (#1) üzenetére


Eastman
őstag

Katt!

Miért? [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#46) naam


naam
csendes tag

Na, lett valami a dologból? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.