Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petey


petey
tag

skacok kissé tájékozatlan vagyok ezügyben,

ezeken a lapokon s939-es ill 940es foglaltok lesznek? vagy van ilyen s754-el is?
ill. pci-E foglalat...

ps: mikor jön mááááá :((

(#2) petey


petey
tag

no, kicsit up

itt van egy csomo kép nf4-es mobokról
lehet csemegézni

Bővebben: link

(#3) Imagine


Imagine
csendes tag

Én is nagyon várom már, mivel beneveznék egy ilyenre. Nem is tudtam, hogy már most ekkora a választék. Kár, hogy még nem kaphatóak... :(

(#4) arpi6k


arpi6k
addikt

Bővebben: link

Intel & ATI

(#5) Router


Router
őstag

Fincsi!
De kinek van erre pénze?

www.reballing.hu/forum

(#6) chop válasza Router (#5) üzenetére


chop
őstag

nem egeszen ertem ezt az egeszet..
az asus-a8n-sli sztem max 40 korul lesz, ami sok ugyan, de aze megfizetheto, a cpu meg par ezressel dragabb a s754es valtozatoknal, a vga meg nagyjabol egy szinten van. hol itt az oriasi nagy dragasag..?

(#7) Squirrel


Squirrel
őstag

Ahova nincs odaírva, hogy SLI (pl. MSI) azok nem támogatják ezt a funkciót?

(#8) Router válasza chop (#6) üzenetére


Router
őstag

számolj már ember 40+40=80k csak a lap meg a proci!

[MOD]:+márkás 1gb ram legalább 60k+ vga35/40k
40
40
60
+40
180k
180k-t én nem adok ki egy lap,ram,procc,vga-ért

[Szerkesztve]

www.reballing.hu/forum

(#9) Jim Tonic válasza Router (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az itt levők egy része nem ezen a véleményen van.
Én is beruházok majd ilyenbe, mihelyt ideér az Asus lap.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Router válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Router
őstag

hát akinek van rá pénze!
én is gondolkodom az A64-re való átálláson de én még várok egy kicsit vele amíg sikerül az AMD-nek eldöntenie hogy mit akar

www.reballing.hu/forum

(#11) chop válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


chop
őstag

szoval akkor okos dolog most atallni pci-e-re..?

(#12) arpi6k válasza chop (#11) üzenetére


arpi6k
addikt

Hát szerintem ha úgyis most akarsz venni alaplapot meg procit, érdemes inkább azt venni.

Intel & ATI

(#13) cikasz válasza chop (#11) üzenetére


cikasz
őstag

Mivel pl az abit már NEM gyártja az AGP-s kártyáit igy kénytelen leszel előbb utóbb :)

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#14) chop válasza arpi6k (#12) üzenetére


chop
őstag

mindenkepp most veszek cakom-pakk uj gepet, szal akkor pci-e-s lesz, mert jo lenne, ha idoallo is volna
asus a8n-sli lesz a befuto:)

(#15) petey


petey
tag

ya detto, én is új gépet akarok.
most van egy p3 950esem gf2-essel, szal nem sajnálom a pénzt egy új s939-esre pci-expresses x880xt-vel

kb 300k-akarok rákölteni

[Szerkesztve]

(#16) petey válasza arpi6k (#4) üzenetére


petey
tag

bocs arpi nem akarom átnyálazni mind az xxxezer hozzászólást :)

de azért szoktam olvasni...

(#17) Jim Tonic válasza chop (#11) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem addig érdemes, még kapsz valamit az AGP-s deszkáért...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) joshua7 válasza petey (#15) üzenetére


joshua7
veterán

Nem aprózod el! :)

Semper Fi

(#19) Jim Tonic válasza joshua7 (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Te tudod, mennyi ilyet lehet olvasni a PH-n? ;)

Nem akarotam senkit megbántani.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) chop válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


chop
őstag

ez engem nem fenyeget, ugyanis eleg otvar gepem van most(p2 667@750 :), 256 ram, tnt2), szal mindenkepp olyan platformot akarok, ami fel-1 ev utan mar nem szamit elavultnak(legalabbis a platform) ezert gondolokodom a64ben, es pci-e-ben. csak igazabol attol feltem/felek kicsit, hogy csak pillanatnyi fellangolas lesz ez a pci-e-re valo atallas, es mondjuk felev mulva mar nem nagyon lesz ilyen cucc..de miutan olvastam, hogy tobb gyarto is belelendult a pci-e kartyak gyartasaba, megnyugodtam kicsit:)

(#21) chop válasza petey (#15) üzenetére


chop
őstag

300bol aze mar popec kis masinat lehet osszerakni, plane ha a monitor mar adott. en egy 100assal kevesebb szanok ra(tudok ra szanni..)

(#22) petey válasza chop (#21) üzenetére


petey
tag

jaja. a szükség nagy úr :) monitor adott. egy Filipsz 17es real flat

(#23) voortex


voortex
tag

Srácok milyen lapot ajánlottok?

-DFI Lanparty UT4 NF4 Ultra-D
-MSI K8N Neo4 Platinum
-Chaintech VNF4 Ultra Zenith VE

Melyiknek mi a pozitív, illetve negatívuma? Tuningolásra nem használnám, csak így szépen alapjáraton :))

A processzor füstel működik, ha kijön belőle a füst nem működik tovább.

(#24) HERR Z válasza voortex (#23) üzenetére


HERR Z
veterán

akkor gondolom sli kompatibilissé se alakítanád DFI-t....én MSI-t venném az a leggyorsabb...tuningra a DFI a legvadabb de az nem lényeg...szal marad MSI

(#25) fLeSs válasza HERR Z (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A Chaintech meg a legolcsóbb, és alapon semmivel sem lassabb, mint a másik kettő, szal inkább a szolgáltatások alapján válasszon, hogy mit használna ki az integrált kütyük közül.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) Zeck


Zeck
aktív tag

Hi! Meg tudnátok mondani hogy az nf4-es lapok csipszethütésére van-e már valami alternativ megoldás? Konkrétan valami halkabbra gondolok mer ami alapból van az qrva hangos. Zalmann passzivot meg nem merünk rárakni.

"két lábon járó növényevő szarkészaurusz"

(#27) voortex


voortex
tag

Most akkor Chieftech vagy MSI a jobb? Mondom semmit nemhúznék gépben. MSI egy 10 essel húzósabb...

A processzor füstel működik, ha kijön belőle a füst nem működik tovább.

(#28) voortex


voortex
tag

valaki?

A processzor füstel működik, ha kijön belőle a füst nem működik tovább.

(#29) voortex


voortex
tag

nah srácok mi eza kihalás? Írjon má' valaki!:(

A processzor füstel működik, ha kijön belőle a füst nem működik tovább.

(#30) nRu3 válasza voortex (#27) üzenetére


nRu3
addikt

Szerintem Chaintech -et akkartál írni és nem Chieftech-et mert az talán házakat tápokat gyárt:DDD.
Ha nem akkarod húzni a Chaintech jó választás lesz.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#31) Salvatore


Salvatore
tag

Ha nem vág földhöz az a párezer forint, akkor mindenképp az MSI-t javaslom, jelenleg ilyet használok és szuper. Egyébként a DFI-vel se jársz rosszul. Chaintech NF4-ével még nem találkoztam élőben...

A pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta...

(#32) voortex


voortex
tag

Pfu jhah bocs, csak új gép vásárlásban vagyok, és keverem a dolgokat :DD

A processzor füstel működik, ha kijön belőle a füst nem működik tovább.

(#33) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Konkrét kérdésem van a témával kapcsolatban:Jelen pillanatban gépfejlesztésben vagyok, A64 4000+ proci mellé szeretnék egy stabil és jól tuningolható lapot. Szinte az összes témával foglalkozó cikket átböngésztem pro és kontra, de szinte minden lapról kiderül a végére ( a cikk írója szerint) , hogy valami miatt mégsem ajánlják.
Konkrétan ezen lapokra gondolok:
ASUS A8N-SLI Premium Super Cooling pipe
ASUS A8N-SLI Deluxe

MSI K8N Diamond/Dual net card
MSI SLI Platinium

ABIT A8N FATAL1TY SLI

GIGABYTE K8NXP-SLI
A prohardveren is vannak jó cikkek de a cikk végén (PL ASUS) kiderül, hogy tuningolhatóság terén elmarad, DE MITŐL MARAD EL?:F Melyik az a lap amilyktől elmarad? Ezt sehol nem említik.

Segítsetek nekem egy STABIL és JÓL TUNINGOLHATÓ lapot választani!:O

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#34) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Esetleg, valaki #33??

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#35) antikomcsi válasza AMATŐR (#34) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Mivel nekem abit van, természetesen ezt ajánlom.

Stabil, megbízható, gyors, jó tuning lap.

(#36) AMATŐR válasza antikomcsi (#35) üzenetére


AMATŐR
őstag

Nekem még ABIT lapom soha nem volt, de azt hallottam több helyről is, hogy általában meghal rajtuk az északi híd coolere. Neked ezek szerint szerencséd van.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#37) HERR Z válasza AMATŐR (#33) üzenetére


HERR Z
veterán

úgy igazán egyik lappal sincs gond se stabilitás se tuning terén...
ha nagyonkomoly tuning kell akkor vagy abit vagy msi diamond, sajna dfi itthon nincs:(Tuningban amúgy dfi a király de msi/abit is ott van egyből mögötte

szal inkább azt mondom, hogy felszereltés/ár alapján nézd ki a neked legjobban fekvőt

(#38) erdoke válasza HERR Z (#37) üzenetére


erdoke
titán

Az MSI Diamond sok minden, csak nem komoly tuninglap. Az X2-nek egyenesen + feszt se nagyon tud adni. :((
westlake kollégának kondimoddal és voltmoddal jól szuperál, és állítólag SC procikkal nincs ilyen gondja. :F

A legjobb aláírás a héten

(#39) AMATŐR


AMATŐR
őstag

A gigabyte meg állítólag nem veszi vissza a ventillátor sebességét és a procifeszültségét sem, nincs benne cnq.( Ez fogammam sincs micsoda!):F

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#40) antikomcsi válasza AMATŐR (#36) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Lehet!

Akkor mind a 4 eddigi abit lapommal, szerencsém volt.

Ha nem vagy megszálott, akkor nem kell a fatal1ty, elég egy AN8 Ultra, kedvezőbb az ára, és jó tuning alapnak is, másrészt az is egy jó dolog, hogy a memóriáknak tud adni feszültséget rendesen.

Szerintem egy ilyennel, és egy 3000+ os velencével, mondjuk 8x250-en, jó ramokkal, teljesen elégedett lennél.

(#41) antikomcsi válasza AMATŐR (#39) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ez a Cool and Quiet lenne.

Ha nincs terhelve a proci, leveszi a szorzót, így csökkentve az effektív órajelet, amihez elég kevesebb feszültség is. Csökken a fogyasztás, és a hőtermelés is.

(#42) AMATŐR válasza antikomcsi (#41) üzenetére


AMATŐR
őstag

A baj csak az, hogy nincs választái lehetőségem a memóriáim adottak: KINGSTON HYPERX 400MHz DDR CL 2.5 2GB (Kit of 2-1GB). Az 1T miatt gondoltam ezekre.A lapon még gondolkozom, de lehetne ASUS A8N-SLI premium, mivel ennek passzív a hűtése, tehát csendes. A GIGABYTE K8NXP-SLI lapon is gondolkoztam, de ez állítólag hangos. A proci mindenképpen 4000+ os lesz.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#43) antikomcsi válasza AMATŐR (#42) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Látom a pénz nem gond.

Ezek a ramok tökéletesek az AN8 Ultrába, ami mellesleg szintén passzív, hőcsöves hűtéssel van ellátva.

SLI az szükséges? Valóban veszel bele 2 kártyát? Az csak akkor jó, ha valóban nem gond a pénz, mert 2 jó kártya nagyon drága, két közepes helyett, meg inkább egy jobb. Szerintem.

A 4000+ szerintem megint egy fölösleges pénzkidobás. Játékra jelenleg egy 3200+-os venice is tökéletes, a 4000+ meg az x2 se fog jobban vinni egy mostani játékot sem.

Annyi lesz a különbség, hogy pár százezerrel drágább lesz a géped, ha csak azt nézzük, hogy egy felsőkategóriás vidáokártya és proci bőven 100.000.- Ft. felett van.

(#44) Allien


Allien
veterán

Van valakinek tapasztalata Sapphire alaplapokkal kapcsolatban?:)) A VGA-ik tetszenek, de egy alaplap nagyon ütős része a rendszernek, sokminden múlik rajta tuning ügyben, meg stabilitás szempontjából. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45) AMATŐR válasza antikomcsi (#43) üzenetére


AMATŐR
őstag

Örülök a hozzászólásodnak, főképpen azért mivel nem vagy ellensége a pénztárcámnak.:C Folyamatosan böngészem a netet, keresem az ezzel foglalkozó cikkeket. Nem egyszerű!:(

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#46) Allien válasza AMATŐR (#45) üzenetére


Allien
veterán

Részben igaza van anti-nak, mert itt kishazánkban is, alig 2-3 emberkének van X2 procija, azoknak is azért, mert ''behozták'' nekik, és így elmondhatják, hogy Nekik van először ilyen, de igazából valszeg Ők sem tudják (még) kiaknázni. Bár, Erdőke elég érdekes egy fazon, mert ha jól emléxem, Neki ráadásul ez elött (x2) dual optenoros confingja volt!:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#47) HERR Z válasza AMATŐR (#42) üzenetére


HERR Z
veterán

nem értem ezt a 4000+ igényt...65-70+fa s ugyanebbe a kiskerbe/ready mi más/ ott vírit ez:
A 64 3800+ s939, Venice Box 40 099 +fa
fél mega kess 30 rugóért szerintem kicsit sok, órajelkülönbség pedig nincs....a maradt pénzt beleölheted egy 7800gtx-be

(#48) AMATŐR válasza HERR Z (#47) üzenetére


AMATŐR
őstag

A baj az ,hogy legalább 2006 karácsonyig nem akarok másik procit venni. Eddig INTEL-es volta, minél nagyobb annál jobb! Ez a rossz tulajdonságom megmaradt. Mivel elsősorban játékra kell, így fölösleges az X2 4800+:D Talán 2006 karácsonyára már nem.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#49) Chandler válasza AMATŐR (#33) üzenetére


Chandler
senior tag

minek akarsz te egy athlon 64 4000+ os procit tuningolni??? :F :U

(#50) Allien válasza Chandler (#49) üzenetére


Allien
veterán

Hát, én nem értem, mit akar, mert egyszer azt írja, hogy gépfejlesztésben van, utánna meg azt, hogy 2006 karácsonyáig nem akar procit venni.:F tehát, ezek szerint megvan neki a proci már?:Y

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.