Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) Gitros válasza Mario (#43) üzenetére


Gitros
aktív tag

Szia Mario!

''De nekem ugye a memória órajele csak 200 Mhz-et mutat, akkor ez most így jó vagy én étrek félre valamit????????''

Valóban félreérted. A 200MHz a fizikai órajele a memóriának (tehát ua. mint egy 200MMX procinak... höhö de jól hangzik :DD ), viszont miután ez DDR ram ezért 2x200MHz (csak ez elméleti 400 tekintve, hogy 2 adattal dolgozik órajelenként). Tehát nagyon jó, hogy kiírja neked, hogy 200! :D

A 10.5-es szorzónak fa...nak kéne lennie, úgyhogy hagyd úgy... bár. tudod mit... próbáld ki alapbeállításon a gépet, hogy egyáltalán hajlandó-e az a szerencsétlen alaplap átállítani a szorzót. Azaz állítsd default-ra a cuccost és mondjuk vedd lejjebb a szorzódat. Ha változik, akkor konstatálhatod, hogy a szorzó műxik.
A következő dolgokat próbáld meg:
(legalább is én így tennék)

CPU External Freq. (MHZ) 200
CPU Frequency Multiple Settings USER
CPU Frequency Multiple 10.5
System performance OPTIMAL,AGRESSIVE (ebben a sorrendben próbáld!)
CPU Interface OPTIMAL,AGRESSIVE (szintén zenész!)
Memory Frequency 100% (ellenőrizzetek asszem így lesz 400MHz)
Resulting Frequency A százalék alapján úgyis kihozod a 400-at.
Memory Timings OPTIMAL, AGRESSIVE (Ebben a sorrendben)
Sdram Active Precharge delay (ehhez nem merek hozzászólni... hagyd ahogy van.)

Sdram RAS to CAS delay (itt a kisebb a jobb! legnagyobbal kezd, majd lépkedj visszafelé!)

Sdram RAS precharge delay (itt a kisebb a jobb! legnagyobbal kezd, majd lépkedj visszafelé!)

Sdram CAS Latency 2T, 2.5T, 3T (itt a kisebb a jobb! legnagyobbal kezd, majd lépkedj visszafelé!)

FSB Spread Spectrum Disabled
AGP Spread Spectrum Disabled
CPU Vcore Settings USER
CPU Vcore 1.8V
AGP Frequency 66MHz
DDR Reference Voltage 2.7V
AGP Fast Write Capability Enable

Na szóval én így tennék... akkor gondolom ma este jön a csapó #2 :t

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.