Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) CollectoR


CollectoR
aktív tag

Persze, filmre nagyon nehéz felvinni egy könyvet, regényt hogy ugyanolyan jó legyen mind a fanok, mind azok számára akik azelőtt nem is hallottak róla. Pl A dolog (the thing) nek is előbb olvastam a könyvét, aztán néztem a filmet, az AVP nél szintén. Legtöbb esetben az 'arany középutat' választják. ;)

(#252) Andie


Andie
őstag

Hát aki nem olvasta a könyveket, az nagyon sokat veszitett. Ha elfogadtok egy tanácsot : most azonnal kezdjétek el. Igérem, ha belekezdtek, nem fogjátok tudni letenni.

Közben láttam a mozi oldalán is, hogy feliratos. Na mindegy. Lehet, hogy igy jobb is?
Én eleve fenntartással megyek, részben az itt olvasottak alapján, részben a kritikák alapján. Megpróbálom majd úgy nézni, mint egy önálló filmet, nem mint könyvadaptációt. Remélem, igy be fog jönni.

Egyébként valóban, DA kezdte a forgatókönyvet, de arról mélyen hallgatnak, hogy mennyit, és mit irt valójában Ő. Igazán kiváncsi lennék rá, és főleg, hogy ebből mi valósult meg a filmben...

Hasonló dolgok foglalkoztatnak a Világok Harcával kapcs, de erről lásd abban a topicban.

Este irok véleményt!

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#253) Sipi válasza faster (#250) üzenetére


Sipi
addikt

Pontosan.

De ennyi erővel a létező összes Shakespeare-színdarabot szarnak lehetne titullni, az eredeti szövegkönyvek ugyanis olyan hosszúak, hogy manapság többnyire kihagynak belőle, lévén annak idején egy 5 órás színdarab normálisnak számított, ma pedig egy 3 órásat is két darabban kell leadni.

Vagy a mai amerikai filmek többsége, mely nagyrészt más mű feldolgozása. Pl. egy képregény-adaptáció...

A mai nemzedék elég furcsán tekint ezekre a dolgokra. Mondjuk megértem, értelmezni nehézkes és fárasztó dolog. Szerintem túlságosan is rá lettek szoktatva a hollywoodi klisékhez.

Na, megyek, mert mindjárt mehetek a ring-topikba. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#254) faster válasza Sipi (#253) üzenetére


faster
nagyúr

A mai nemzedék elég furcsán tekint ezekre a dolgokra. Mondjuk megértem, értelmezni nehézkes és fárasztó dolog. Szerintem túlságosan is rá lettek szoktatva a hollywoodi klisékhez.

Úgy érzem, hogy ebben az esetben nem erről van szó, hanem a rajongókról, akik pontosan ismerik a könyv minden részletét, és a fejükben már összeraktak egyfajta virtuális filmet a karakterektről a helyszínekről, nekik még nem született jó filmes átirat, és nem is fog. Sőt, született már kult könyvről jó filmes átirat? Na ugye, hogy nem. :)

(#255) hapci007 válasza faster (#254) üzenetére


hapci007
csendes tag

Szvsz az 1981-ben készült BBC-s sorozat jól visszadja a könyv hangulatát. Igaz csak az első két részt (Galaxis útikaluz stopposoknak, Vendéglő a világ végén) filmesítették meg, de majdnem azt látod, amit olvastál. Egyedül Trilian nem tetszett igazán, no meg a látványvilág... mai szemmel nézve, a SW 3 után a 81-es technika elég ''nevetséges''.

Egyébként a film sem rossz, elmondja a lényeget. Ami nagyon tetszett a filmben az a vogonok alakja és a bürokrácia kifigurázása.:DD

Vitam impendere vero! ----- So say we all!

(#256) Andie


Andie
őstag

No ittvagyok, megnéztem tegnap este. Aki még nemlátta, ugorgyon, mert spojler, meg felni, meg minden.
Vegyes véleménnyel vagyok, és elég nehéz megfogalmazni a dolgot. Alapvetően nem bántam meg a mozijegy árát, és a kukoricáét sem, pedig az elég vacak volt.

A film érdekesen kezdődik, a könyvben sehol nem olvasható betéttel, melyben a delfinek mesélnek és énekelnek. (solong solong solong ... and thanx for all the fish). Aztán nagy nehezen megjelenik egy ház, (abszolute nem igy képzeltem Arthurét), alig pár másodpercre rá már teázik, majd meglepő módon semmiféle sárga valami a tükörben, semmi fogmosás, semmi, már látjuk is, hogy irreális módon egy rakás munkagép körbeállja a házat. Következö képen Arthur fekszik a bulldózer elött, némi utalás a pincére (de elmarad a táblás poén :( (is) ), majd berobban Ford, úgyis mint néger, és úgyis mint egy bevásárlókocsit tologató félőrült.
Nos, itt féltem a legjobban, de nagyon jó a figura. Nem zavart, hogy néger... Ámbár már eleve felkészültem rá, talán ez is segitett. Igazából túlléptem ezen a dolgon, és elfogadtam. Amúgy a srác kb 80%-osan játszotta a szerepét (Arthur 100%). A sörökkel és mogyorókkal teli kosár szerepét igazából nem értettem, jön a kocsmajelenet, majd a stoppolás.
Itt egy kicsit ellensúlyozták az eddigi kapkodást két látványos jelenettel. Az egyik a zürhajók megjelenése, a másik a Föld szétpukkantása volt.
Sajnos a vogon versekböl alig 2 sort lehet élvezni, a többi elvész egyrészt a feliratok miatt, másrészt a narrátor beleugatása miatt. Pedig kár. :(
Na, itt kb meg is szakad a párhuzam a könyv és a film között. Jó, felismerhetö azért, hogy a könyv alapján iródott, nagyrészt, de elég sok ''új'' dolgot véltem felfedezni.
Zaphod csapnivaló. Egyszerüen nem tetszett. Túljátszotta a szerepét, idétlen, és abszolute nem passzol a könyvben megismert alakhoz. A fejeiröl nem is beszélek, aki kitalálta, annak úgy fürészelném le, ahogy az a film közepén látható. Nemis mérgelem magam rajta.
Trillian jó, nem mint nö, hanem mint szereplö. A könyben kicsit csinosabbnak és szebbnek képzeltem, de végülis ez lehet az én hibám is. Itt jött be a nyálas rész, Arthur és Trillian szerelme, a tusoló jelenttöl kezdve a könnyekig, hát ez sem hiányzott, node amcsi film, tudjuk. Ezt tuti nem DA irta a forgatókönyvbe.
Nekem Trillian kiszabaditása a vogonok bolygójáról teljesen ismeretlen jelenet volt, kövezzetek meg, nem emléxem, hogy volna szó ilyesmiröl a könyvben.
Aztán Margaretha nagyon tuti. A bálnás jelenet okés, a Föld épitése poénos és kedves (óceánok feltöltése, hegyfestés :) ), majd ahogy beindul az egész... Ez tetszett talán a legjobban.
Aztán a vége kicsit értelmetlen és összecsapottra sikerült. Ámbár ez szubjektiv, tudnotok kell, hogy én a mátrixot sem értettem, hiába néztem meg harmadjára is. Szóval nem értettem, hogy jött ide ez a fegyver, meg Zaphodék Arthur házába, meg körbe a vogonok, meg ilyesmi.
Aztán eccercsak vége lett. Végülis nem csalódtam nagyot. Nem túl sok köze volt a filmnek a könyvhöz, sem mondanivalóban, sem humorban, sem képi világban. Más volt, hogy jobb vagy rosszabb, döntse el mindenki önmaga.

Aki olvasta a könyvet, és el tud vonatkoztatni tőle másfél órára, annak ajánlom, hogy nézze meg.
Mindenesetre én most nekiállok a könyvnek, mert érdekel 1-2 elfelejtett? rész...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#257) zLegolas


zLegolas
őstag

Hurrá-hurrá, már alíg várom, hogy én is láthassam... ha fele olyan jó a film, mint a könyv, akkor úgy fognak kivinni a moziból .... :DD

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#258) mr.geeZ válasza Andie (#256) üzenetére


mr.geeZ
aktív tag

Ez a kiszabadítás nekem is teljesen új volt... Hogy került bele:F Lehet, hogy nem figyeltem eléggé, de a sztoriból is kicsit kilógott. Egyfajta bő lére eresztése volt a Vogonoknak, és viselkedésüknek, amit tényleg jól sikerált visszaadni, de ilyen áron?
Nos, nyilván nem várhatjuk el egy másfélórás amcsi családi szupereffektezett filmtől, hogy visszaadja azt a képi világot, amit fantáziánk hozott létre a könyv folyamán folyamatosan. A sztorit is át lehet kicsit írni, ez is bőven megbocsájtható. Szvsz mindenki olvassa el könyvben ÉS nézze meg filmen. De egymás mellé csak mindkettőtől való függetlenedés után rakjuk.

Bass is a strong instrument, you can't allow yourself to play it weakly, with no authority.

(#259) parandroid


parandroid
nagyúr

Nos, végre nekem is sikerült megnéznem. :B Igaz, hogy a topik eleje óta sikerült még egyszer átrágnom magam a könyvön, kiderült, hogy létezik a BBC-s tévésorozat, amit meg is kaptam (:R plömplöm), ahogyan egy angol kollégától CD-n az eredeti rádiójátékot is. Kedvesem már ha meghallja a narrátor hangját, attól is rosszul van, annyit ment itthon. :D

Mindezekkel együtt azt kell mondjam, hogy tetszett a film. Megnézem persze még egyszer (többször) is, de nem hiszem, hogy változni fog a véleményem.

Igaz, hogy sok minden kimaradt belőle, igaz, hogy sok minden belekerült, de én úgy érzem, hogy jellegében nagyszerűen illik az Adams-i univerzum hangulatához. Hadd példálózzak itt most a Vogonsphere-en játszódó jelenetekkel, vagy a háziasszonyok által létrehozott perspektíva-fegyverrel való játékra... :D Személy szerint nem zavart a romantikus szál sem, sőt.

Ki lehetett volna még belőle hozni többet is, az egerek pl fontosságukhoz méltatlan szerepet kaptak, kicsit következetlen volt a Humma Kavula-szál is, és én nem hagytam volna ki a Vendéglőt a világ végén sem. Érthető persze, hogy bele kellett férni a másfél órás időkeretbe, de ez az egyetlen negatív érzésem.

Mindent összevetve, én úgy gondolom, jó film. Ajánlom mindnekinek, bár aki még nem olvasta a könyvet, az teljesen mást fog benne látni, mint azok, akik már többször is átrágták magukat rajta. Ez a mozi nem váltja ki a tévé sorozatot, úgyhogy kénytelen leszek mindkettőt megvenni DVD-n (Bővebben: link)... :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#260) lacko81


lacko81
tag

A film csak az első részről szól??? Mert én most könyvben a negyedik résznél tartok... és addig nem akartam megnézni, amiíg el nem olvasom....

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#261) parandroid válasza lacko81 (#260) üzenetére


parandroid
nagyúr

A film teljesen másról szól, mint ami a könyvben van, de azért javasolt, hogy először olvasd és utána nézd. Csak a fíling miatt. De ha mindenáron párhuzamokat keresünk, akkor azt mondanám, hogy az első két (max 3) könyvet dolgozza fel. De már ez is nagyon megerőszakolása a párhuzamnak, igazából egyik könyvet sem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#262) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Nagyon jo volt a film de a szinkron nagyon hiányzott belőle mert egymás után jöttek a poénok és ha nem értek angolul akkor azt kell bámulnom és néha olvashatatlan is volt.Egyébként a robot tetszett a legjobban nekem:)

(#263) parandroid válasza mayerlaci (#262) üzenetére


parandroid
nagyúr

Hehe. Örülök, hogy hasonló véleményen van valaki.

Egyébként Marvin-ből többet is ki lehetett volna hozni. Volt egy-két olyan jelenet a könyvben, ami valósággal kihagyhatatlan kellett volna, hogy legyen. Többek között, amikor Marvin elbeszélget a Vogon űrhajóval és az öngyilkos lesz - és így menekülnek meg hőseink. Ehelyett belekerült ez az idétlen emberrablós ügy (amikor Trillian elviszik). Mondjuk így meg ott volt helyette az űrlapkitöltős poén, de lehetett volna inkább együtt a kettőt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#264) Lord Zero válasza parandroid (#263) üzenetére


Lord Zero
addikt

olvastad a kétség lazaca c postmortem douglas könyvet?

nem, mindegy

(#265) parandroid válasza Lord Zero (#264) üzenetére


parandroid
nagyúr

Húha, ezt a hozzászólást nem is láttam. Bocsi. Nos, igen, részleteiben. Itt van a polcon, de mindig másnak álltam neki... :U Van benne egy-két elgondolkoztató esszé. A power adapterekről szóló pl. mintha csak az én problémámat fogalmazná meg. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#266) SPDeluxe1.0


SPDeluxe1.0
aktív tag

Nagyon érdekes egy alkotás,az imént néztem végig,főleg az amikor az a nagyfejű szgép 7.5millió évig gondolkodik azon,hogy 42.Létezik ennek a műnek írott változata?

"oh no the devil has a code for god mode!!!"

(#267) hapci007 válasza SPDeluxe1.0 (#266) üzenetére


hapci007
csendes tag

Igen, még van rádió- és egy tv-változata. Sőt, a rádiós volt a legelső.;)

Vitam impendere vero! ----- So say we all!

(#268) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Ma reggel néztem meg ezt a filmet dvd n.És először amikor láttam a bemutatóját a moziban meg neten, azt gondoltam, hogy ez egy nagyon szar film lesz.De ahogy nézni kezdtem , rájöttem arra, hogy ez nem is rossz sőt inkább jó.Főleg az állandoan depis robot.Hát attól nagyon kész voltam :DDD

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#269) parandroid válasza Jégkokó (#268) üzenetére


parandroid
nagyúr

Vicces, hogy valakinek milyen rossz bír lenni, mi? ;] :P

Ez akár pártatlan ítélet is lehetett volna egy olyan valakitől, aki korábbról nem ismerte Marvint. Egyébként mint említettük korábban is, szerepel a filmben Marvin korábbi ''félmteste'' is a BBC-s tv-változatból.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#270) aXXon válasza parandroid (#269) üzenetére


aXXon
senior tag

ize..hol szerepel? :B

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#271) parandroid válasza aXXon (#270) üzenetére


parandroid
nagyúr

Az űrlapkitöltős résznél. Kerek egy óránál (legalábbis a duplalemezes angol kiadású változatban). Ő az egyik ügyfél. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#272) aXXon válasza parandroid (#271) üzenetére


aXXon
senior tag

na majd ha ahazertem megnezem... tegnap neztem a muvit, nagyon tetszett :DDD

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#273) aXXon válasza parandroid (#271) üzenetére


aXXon
senior tag

az a szogletes szep szines szemu-arcu robot? nagy fajin :))

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#274) parandroid válasza aXXon (#273) üzenetére


parandroid
nagyúr

[kép]

:D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#275) plömplöm


plömplöm
őstag

remélem mindenkinek időben szólok...

[link] [link]

és azt is hogy nem lett már kitárgyalva máshol... :B

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#276) parandroid válasza plömplöm (#275) üzenetére


parandroid
nagyúr

Pfff, idén is elfeledkeztem róla. :O

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#277) Gergello


Gergello
addikt

Én csak ezt a könyvet olvastam, de ennek van folytatása is ? Vendéglő a világ végén, Viszlát és kössz a halakat... vagy nem?

(#278) parandroid válasza Gergello (#277) üzenetére


parandroid
nagyúr

5 regényből áll a teljes sorozat. Hasznos infók: [link].

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#279) Gergello válasza parandroid (#278) üzenetére


Gergello
addikt

Köszi! És Te olvastad már mind az ötöt? Jók ?

(#280) parandroid válasza Gergello (#279) üzenetére


parandroid
nagyúr

Szerinted?

Én nyitottam ezt a topikot. Megvan a teljes sorozat magyarul és angolul is. Megrendeltem Angliából az eredeti rádiójtékot CD-n és az ebből készült BBC-s tévésorozatot DVD-n, aztán még a magyar megjelenés előtt az új mozifilmet is. De már előre tudom, hogy ez lesz az egyik első HD DVD filmem is.

Persze mindezt honnét tudnád, viszont megnézhetnéd az aláírásom és az avatarom. ;]

Biztosan úgy gondolod, hogy ezt a kérdést nekem kell feltenned?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#281) Gergello válasza parandroid (#280) üzenetére


Gergello
addikt

:DDD

(#282) Sidaries


Sidaries
őstag

Van valakinek egy képe Bölcs Elméről aki kiszámolta a 42-t? :) Nem bírok találni a neten.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#283) plömplöm


plömplöm
őstag

na milyen nap van ma? :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#284) looser


looser
addikt

Már csak négy nap és Május 25-e! Törölköző nap! :D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#285) looser


looser
addikt

Olvasta valaki a 6. részt? Kicsit idegenkedem, de azért megrendeltem :) A könyvesblogon jó kritikát kapott...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.