Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Naplóm

Hozzászólások

(#1) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Lassan elindul a hét, tegnap alig csináltam valamit. Ma viszont egy csomó rajzot meg kell csinálnom, és elküldeni a lézerüzembe kivágatni. Még akad meló, de decembertől semmi a válság miatt. Okosok szerint jövő június lesz a mélypont, csak onnantól ível fölfelé. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy megkapom a fizetésem 100%-ban akkor is, ha nem lesz meló. Minden hónapban. Hamar neki akartam fogni, de soká tartott eltakarítani a sok havat az udvarról. Meg közbejött más is, de most már irány a munka...

(#2) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Láttam másoknál bemutatkozást is, akit érdekel:

Nevem Novák Péter , 24 éves volnék. Itt lakom: [link]
Együtt élek a barátnőmmel. [link]
Foglalkozásom elég sokrétű, esztergálástól a maráson át CAD/CAM rendszerekig minden. Kovácsszerszámokat gyártunk az autóipar számára. Szemléltetésképp: [link]
Egyetemre fölvettek ugyan Miskolcra gépészmérnöknek, de nem mentem. Nem láttam értelmét. Sokkal jobb nekem így, más most végez a tanulmányaival, semmit nem ért a szakmájához, azt gyakorlatban fogja megtanulni. Engem legalább már ismernek és elismernek szakmai körökben, nem félek attól, hogy nem lesz munkám. Lehet egoistának tűnök, de nem :P
Hobbim az elektronika, makettezés, hi-fi lenne ha lenne rá időm :)

[ Szerkesztve ]

(#3) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Fáj a fejem. Elég ritkán szokott, de akkor elég kellemetlen. Nem is sokat melóztam. Elszaladtam pillanatragasztóért, és TúróRudiért. Hazafelé volt még egy számítógép javítás, igencsak elgondolkodtam a hibán, mert nem volt net. Minden ok, de háló csak helyi. Kiderült, hogy elfelejtették befizetni a csekket :DDD Asszony gépéről írok, arra van kötve az erősítő. Zenehallgatás + építgetem a gépem elejére a kivezérlésjelzőt.

Hozzátartozik az igazsághoz, hogy a szomszéd utcában van a cég, ahol dolgozom. Ott is van gépem, de ha megtehetem akkor CAD rajzokat itthon csinálok. Kellemest a hasznossal :)

[ Szerkesztve ]

(#4) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Vaze nemrég értem haza. Öt után, mikor már tökéletesen elkészültem a testi-lelki felfrissüléshez, csörög a telefon. Sürgős meló van, menjek. Közben tükörjég lett az út is.

(#5) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Ma csak szaladgáltam. Az ügyintézés a halálom. Rendesen idegbeteg leszek tőle. Nem is az ügyintézés, hanem az idióta barom ügyintézők, akik se nem haladnak, meg pofákat vágnak, meg azt hiszik mindenki minden tud amit ők. Ha így lenne nem lenne nagy szükség rájuk... Ma már érdemben nemigen csinálok semmit. Max barkácsolok.

(#6) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Remélem ez a nap is itthon fog telni. Délelőtt autószerelés, du. rajzolnom kéne. Különben is holnap mennem kéne Egerbe, feltéve ha ma elintézik a papírügyeket.

(#7) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Mint ahogy várható volt nem intézték el nekem amit kellett volna. Általában ez van ha szivességet kér az ember. Ilyenkor biztos elfelejtik hogy mennyit segítettem már én nekik... Kurvajó.
Ugye ha ők kérnek vmit és nem ugrok, akkor geci vagyok. De fordítva fogjam be.

(#8) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Ma bementem a hivatalba, húztam sorszámot, amelynek láttán naplóztam, hogy ha ki kell várnom a sort megőrülök. Így elhalasztottam hétfőre.

(#9) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Rajzolgatok. Csinálni kell egy új ágyat magunknak, azzal is foglalkozni kéne. Amit tudok, megcsinálom magamnak. 70-80k egy ágykeret? LOL! Feléből sokkal különbet csinálok saját igényeimnek megfelelően.

(#10) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Kötelességemnek tartom ezen linkeket is, bár az olvasók 99%-a azt fogja gondolni, hogy ez egy "rászístá" oldal. Többek között a zsidó agymosó médiáknak köszönhetően. De ha már 1 embernek is felnyitom a szemét, megérte.

Nyogodtan kalandozzatok másfelé is az oldalon, ez a VALÓSÁG.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

DoD-oztam pár órát publicon, ilyet is kell néha.

(#12) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Ma régi ágy tuningolás, ráment a nap. Azért este még elhívtak géppel szarakodni, holnap mehetek telepíteni. Legalább gyors gép.

(#13) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Újabb félnap a hivatalok útvesztőjében. Legalább találkoztam egy régi osztálytársammal. Du egy xp telepítés, amihez most abszolút semmi kedvem.

(#14) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Egyre több emberke szopja be, hogy nod32-őt használ. Nemértem a dolgot, de a statisztika ezt mutatja. Jelen esetben is beengedett egy vírust, ami megtámadta az explorer.exe-t. Átlaguser kategória, tehát amit mondok azt feltétel nélkül elhiszi. Úgyhogy nekem hamarabb van újratelepíteni, mint szarakodni a vírussal. Megint más lenne, ha idehozná a gépét. De így sokkal egyszerűbb újratelepíteni, ő meg telepítgesse a szarságait, ha már nem figyelt oda.

(#15) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Végre egy aránylag "nyugis" nap. Tegnap bevettünk a főnökkel egy üveg házipálinkát, ebből kifolyólag ma fél 12-kor keltem fel. Ekkor telefon, elkezdődött sűrűsödni a nap, du. 2-kor jutottam oda, hogy egyek valamit.

(#16) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Egy szar nap. Ügyintézés, nem haladtam ma se sehova. Egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki :DDD

(#17) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Megint hétvége, megint munka. Nálam olyan hogy hétvége? Majd a kopor-show-ban :DDD

(#18) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Vasárnap. Kötelező körök, családi ebéd, kutya-macska simogatás :)
Du. tervezgetem a vízhűtőblokkom, az egyéb upgrade-eket, meg úgy általában nem csinálok semmit.

(#19) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Semmi kedvem :O Fáradt vagyok, ülve elalszom a gép előtt. Pedig még lenne melóm holnapra. Sokszor elgondolkodtató, hogy néha csak napi két energiaitallal vagyok képes ébren maradni. No nem a clanwar-ok meg lanpartyk, sörözések miatt, hanem annyit melózok. Oké, hogy mennyi lóvét kapok de lehet hogy ez hosszútávon nem a legjobb...
De minden főnök egytől egyig ilyen, ha egyszer sokat vállalsz onnantól ha vissza akarsz térni a NORMÁLIS ember által vállalt mennyiségre, egy ganaj lusta geci vagy. Ilyenkor szelektív a vezér elméje, hogy mennyit segített már rajta a paraszt olykor ingyen is, az el van felejtve.
A ööö nevezzük úgy mint a tévében: a munkás
-alanyi jogon lusta
-nem dolgozik
A problémám súlyosbítja a korom, velem egykorúak még kocsmáznak vagy kezdők valamiben. Mivel fiatal vagyok, az előbb felsorolt jelzők hatványozottan érvényesek rám. Ilyenkor nem értem, hogy bármi sürgős meló, nem megy a számítógépem, egyéb nyavaja esetén miért mindig nekem szólnak? Hát nincs az alkalmazottak között tőlem szorgalmasabb?
De velem van a baj, meg nem is. Ha nem ismernek el, azzal mégjobb teljesítményre ösztönöznek, én már csak ilyen ritka állatfaj vagyok. Valahol tudom h főnököm a baszogatással jót akar, de azért kemény. Megfeleni magamnak, másnak, mindenkinek.

(#20) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Rend a lelke mindennek :K . Rendetraktam magam körül, ilyenkor mindig meglepődök, hogy egységnyi területről hogy a picsába jön össze annyi lom :DDD

(#21) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Tegnapelőtt éjszakába nyúlóan rajzoltam, tegnap aludtam délig, utána dolgoztam estig, éjfél-egyig rajzoltam, ma reggel bementem dolgozni, hazajöttem 5-kor :) és most minő meglepő rajzolni fogok :) (CAD)

Még valami: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Szombat meló, ma meg majd elalszok egész nap. Kész lett a blokkom is, az megy logouton épp.

(#23) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Lenne időm pihenni, de ha agyonütnek esetleg. Fejembe vettem, hogy SolidWorks-öt meg kéne tanulni. Gépet nem fogom kibírni, hogy ne szedjem szét, meg mp3-at töltök. De SurfCAM-el is foglalkozni kéne.

(#24) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

**** - Warezt inkább ne. (yetike)

3D Studio Max-nál meg nem megy az aktiváció. De hogy még az e-mailemre se válaszoltak, az már sok. Pedig diplomatikusan fogalmaztam.

Év végén pár napot pihenhetek én is úgy gondolom, egész évben nem álltam meg. Se nyaralás, de még szabadságon se voltam, meg majdnem minden hétvégén dolgoztam. Ezért szoktam idegbeteg lenni az újgazdag kis köcsögöktől akiknek minden kívánsága parancs.

[ Módosította: 7 ]

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Naplóm
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.