Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3451) kenwood3 válasza 04ahgy (#3450) üzenetére


kenwood3
őstag

Már tárgytalan a dolog, mert időközben kiderült(sikerült mindent letesztelni külön-külön), hogy nem a lap halt meg hanem valami más gond volt . Mindenesetre köszönöm a segítségedet :R

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#3452) 04ahgy válasza kenwood3 (#3451) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát igen, a Gigabyte lapok strapabírók, nem véletlenül Ultra Durable. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3453) matteo_szg válasza 04ahgy (#3452) üzenetére


matteo_szg
őstag

Gyuri!

Egy gyors kérdés, mert az egyik ismerősöm aki Giga Z77-et szeretne venni, türelmetlenkedik. Persze vehetne ASUS-t is, de ős Gigabyte user, meggyőzhetetlen. :)

UD5H-t nézett ki magának, de arra a kérdésére kb. semmilyen választ nem tudtam adni, hogy mennyire lesz megbízható, akár tuning esetén is. Nyilván erre neked is nehéz választ adnod, az itteni Giga Z77 topikban ha jól láttam, kevés embernek van ilyen lapja, viszont a neten keresgélve találtam pár aggasztó topikot. Még nem volt időm átrágni az egészet, lehet csak vaklárma, vagy user error, de egyelőre nekem fura.

[link]

[link]

Mi a véleményed?

jupiiii

(#3454) 04ahgy válasza matteo_szg (#3453) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szia,

Tegnap hoztam haza, hamarosan írok review-t belőle ide a Logoutra. Nekem kicsit fáj a nagyon sok integrált dolog, és a PS/2 hiánya.

A két linked tulajdonképpen arról szól, hogy nem megfelelő körültekintéssel beállítva bármilyen alaplap tud fagyni, nem kell emiatt aggódni. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3455) pumuklipepe


pumuklipepe
csendes tag

Sziasztok!

Felhomályosítana valaki, hogy a sys_fan2 mire is való?
4 pin-es ventilátor aljzat de nem PWM-es! akkor mire is való?
rákötöttem egy pwm-es ventit és állandó 600 Rmp-vel megy :S
GA-P67-DS3-B3 alaplapom van.
BIOS-ban csak jelzi, hogy mennyi a fordulatszáma a sys_fan2-nek, de semmilyen beállítást nem enged. (világos szürke, és nem módosítható)
az alaplap füzetébe le van írva a csatik lábkiosztása, és ennek a sys_fan2-nek más mint a CPU_fan-nak.
a Speed Controll láb helyén itt Reserve szerepel
Válaszokat előre is köszi.
üdv.

(#3456) 04ahgy válasza pumuklipepe (#3455) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Annyi a helyzet, hogy 4 pines fizikailag, maga a csatlakozó, de csak 3 van bekötve. Magától szabályozza a lap, te nem állíthatod.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3457) Benhill


Benhill
senior tag

Hello.
Errol az oldalrol, rakta mar fel valaki a DS3-ra, az f10c, vagy f10e-s biost? En nem merem, mert gyartol oldalan ezek nincsenek. [link]

pumuklipepe: Biosban, smart fan control enabled? Vagy alatta a smart fan mode az PWM-re van allitva? EZeket sem lehet allitani?

[ Szerkesztve ]

(#3458) 04ahgy válasza Benhill (#3457) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Írta: "GA-P67-DS3-B3 alaplapom van." Azt is írta, hogy ezeket nem tudja szabályozni, és azt is írta, hogy nem PWM-es a venticsatlakozó, mert reserved az a láb.

Azért nincsenek fenn a gyártói oldalon, mert nem voltak elég stabilak a public beta állapothoz. Tesztelői kiadások.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3459) pumuklipepe válasza 04ahgy (#3456) üzenetére


pumuklipepe
csendes tag

ok.köszi.
és azt lehet tudni, hogy mi alapján szabályoz? vagy szabályoz egyáltalán?
jelenleg a ventit egy Y-kábellel a cpu_fan-ra tettem, így a proci hűtővel együtt szabályoz.
ha már pwm-est vettem :S

(#3460) pumuklipepe válasza Benhill (#3457) üzenetére


pumuklipepe
csendes tag

így utólag már megtudtam, hogy attól hogy 4 pin-es ez nem pwm-s foglalat.
csak azt nem értettem, hogy akkor mi a funkciója, és miért nem sima 3 pin-es.
üdv.

(#3461) 04ahgy válasza pumuklipepe (#3459) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valamelyik alaplapi vagy CPU hőmérséklet hatására emeli a csatlakozón leadott feszt, de meg nem mondom melyikre. No meg milyen összefüggés alapján.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3462) Bohir válasza pumuklipepe (#3455) üzenetére


Bohir
tag

Hogy mi a fene lehet azt nem tudom, de amikor az ugyanilyen lábkiosztású sys_fan1-re rádugtam egy PWM ventit akkor a CPU hűtő fordulata kb 100 rpm-mel megemelkedett, pedig ki volt kapcsolva a szabályozása.
Ha nem pwm ventit rakok rá akkor nem csinálja.

(#3463) nuke7


nuke7
veterán

sziasztok!
a lap Z68X-UD3H-B3, coolermaster gx500 lite táp, i5-2400, intel stock cooler, egy intel ssd és egy lg dvd-író.
ilyet még nem láttam, bekapcsolás után 1-2 másodpercre rá kikapcsol az egész - mintha nem lenne áram és utána ki-be kapcsolgat (kb. 5 másodpercig van bekapcsolva).
ez táp hiba lehet..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#3464) 04ahgy válasza nuke7 (#3463) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Újraindul-leáll. Csökkenő valószínűség szerint: alaplap - memória - tápegység - processzor hiba.

Áramtalanítsd a gépet, és vedd ki a gombelemet legalább fél órára. Utána próbáld újra, lehetőleg egy RAM modullal.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3465) nuke7 válasza 04ahgy (#3464) üzenetére


nuke7
veterán

igen, ezt megcsináltam, (igaz, 4 ram modullal)
ha így sem jó, akkor alaplap?

https://youtube.com/user/nuke7

(#3466) 04ahgy válasza nuke7 (#3465) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A valószínűségek nem változtak, és nem lesz biztosan alaplap hiba azért, mert egy szoftveres "beakadást" kizártál. A RAM-ok viszont valószínűleg nem okozzák.

Táp, CPU és lap még ugyanúgy lehet. Le kellene keresztpróbákkal tesztelni a komponenseket.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3467) nuke7 válasza 04ahgy (#3466) üzenetére


nuke7
veterán

hát keresztprobára nincs lehetőségem, és valahol olvastam, hogy ez a hiba ennek a giga lapnak a széria hibája is lehet :U
a procit ma már igen nehéz lesarkazni, azt kizárnám (plusz ugye lábak sem törhetnek le róla)..
Tápnak a legkisebb a valoszínűsége, nem..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#3468) 04ahgy válasza nuke7 (#3467) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A procinak a legkisebb, ami egyébként nem csak lesarkazás vagy lábgörbítés miatt mehet tönkre.

SNB lapok esetén a meghibásodás márkától függetlenül gyakran az újraindul-leáll jelenséggel tudatja magát.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3469) Skyline85


Skyline85
csendes tag

Sziasztok.
A kovetkezo a problemam.Adott az alabbi konfig:
Gigabyte ga-ep43-ds3lr alaplap
Core 2 duo e6600
2gb Crucial Ballistix Ram
FSP Blue Storm II tapegyseg
Gigabyte GTX 460SE vidkari
Altalaban egyedul oldom meg a problemakat a gepel de most tanacstalan vagyok mert meg csak azt se tudom biztosra mi okozza a gondot.(gyanitom az alaplap azert is irok ide)
Az utobbi nehany honapban ujrainditasnal a gep nem hajlando bootolni.Elosszor nem jelenik meg semmi a kepernyon es nincs mas valasztasom csak tap ki.5 -10 perc mulva tap vissza es inditas - ekkor mar latok is valamit a kepernyon de hibajelzes semmi es csak a post-ig jut el utanna ismet lefagy, biosba nem tudok belepni.Ha 20 percet hagyom akkor minden ok es elindul.
Elosszor tulmelegedesre gyanakodtam de a proci huvos es fagyas utan az alaplapot is vegigtaperoltam es nem tunt fel hogy valami forro lenne.Tegnap friss hovezeto-t is kapott minden ahova kell.Semmi valtozas. A kondenzatorok az alaplapon is jonak tunnek habar mind szolid es abbol meg nem lattam olyat ami elszalt volna uh lehet atsiklottam felette.
Az alaplapon es prockon kivul mindent probaltam massal ugyhogy maradt ez a ketto.Ezekbol sajnos nem porosodik egyse a polcon.
Otletek?
Elore is koszonom a segitseget.

(#3470) 04ahgy válasza Skyline85 (#3469) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A tápot lenne jó másik gépben letesztelni, vagy ezt a gépet másik táppal.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3471) Skyline85 válasza 04ahgy (#3470) üzenetére


Skyline85
csendes tag

Ket masik tappal is probaltam de uagyanaz a szitu.
Elfelejtettem megjegyezni, hogy 5 ora jatek vagy 10 perc firefox is ugyanazt produkalja.Egyszeruen nem hajlando elindulni amig nem "pihen" egy kicsit...

(#3472) 04ahgy válasza Skyline85 (#3471) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Véleményem szerint keresztpróbákon kívül más megoldás nem nagyon lesz a dologra...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3473) nuke7 válasza 04ahgy (#3468) üzenetére


nuke7
veterán

alaplapi bios hiba volt, lett helyette egy intel alaplap.
kösz a segítséget! :R

https://youtube.com/user/nuke7

(#3474) 04ahgy válasza nuke7 (#3473) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha BIOS hiba volt, akkor elég lett volna azt újraírni.

Fogalmazzunk úgy (ami szerintem a valószínű forgatókönyv), hogy vitted garanciáztatni, és azt mondták.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3475) nuke7 válasza 04ahgy (#3474) üzenetére


nuke7
veterán

1) itt vettem ph-n.
2) google azt mondta, hogy ennél a lapnál a boot-loop széria hiba.
3) a tulajnál is ugyanezt produkálta teljesen más körítéssel.
4) ő rárakott egy másik biost valahogy - amivel én nem akartam szorakozni, mert nem nekem lett volna a gép - és azzal működött neki rendesen.
ez volt a pontos forgatókönyv.

https://youtube.com/user/nuke7

(#3476) 04ahgy válasza nuke7 (#3475) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha nála is újraindult-leállt, akkor érdekes volt a másik BIOS-t EEPROM író és forrasztás nélkül rárakni. A boot-loop, ahogy te használod, minden SNB/SNB-E/IVB lap sajátja, ha valami miatt nem tud elindulni, márkától függetlenül. Ennyit arról, hogy a konkrét lap szériahibája lenne. Ez a viselkedés az adott CPU-k inicializálási lépéseiben keresendő.

De hajrá, legyen úgy, ahogy hiszed.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3477) nuke7 válasza 04ahgy (#3476) üzenetére


nuke7
veterán

nem ertelek. ha szerinted nem ez volt a hiba, akkor miért működik tök jól egy intel z68-as lapban ugyanaz a konfig? :F
ugye ugyanez a chipset...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#3478) 04ahgy válasza nuke7 (#3477) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hol írtam, hogy nem volt hiba? Kérlek idézz...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3479) nuke7 válasza 04ahgy (#3478) üzenetére


nuke7
veterán

"De hajrá, legyen úgy, ahogy hiszed." - ez azt implikálja, hogy szerinted nem AZ volt a hiba, amit én írtam. arra vagyok kíváncsi, hogy akkor szerinted mi volt..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#3480) 04ahgy válasza nuke7 (#3479) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"2) google azt mondta, hogy ennél a lapnál a boot-loop széria hiba."

Erre reagáltam, és biztosíthatlak afelől, hogy ha az Intel lapnak baja lesz, akkor az esély elég nagy arra, hogy az is az általad konkrét lapnál szériahibának titulált jelenséget fogja produkálni. Az okait már korábban részleteztem.

Te ezt írtad: "alaplapi bios hiba volt".
Én: "Ha BIOS hiba volt, akkor elég lett volna azt újraírni."
Te: "ő rárakott egy másik biost valahogy".

De kérlek, világosíts fel arról, hogy ha BIOS hiba volt, akkor az a hiba az ő rendszerében miért és hogy nem jelentkezett? Hogy rakott rá másik BIOS-t? Azt ugyanis kétféleképpen lehet: elindul a lap és normálisan frissíti vagy kiforrasztja a chipet és EEPROM íróval felprogramozza. Utóbbinak elég kicsi az esélye, és ezért valószínűsítettem, hogy a hiba mindössze egy nem támogatott CPU / RAM miatti frissítés szükségességében, és annak a te rendszereddel összerakott gép esetén hiányában merült ki. Az pedig köztudomásúan nem hiba.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3481) nuke7 válasza 04ahgy (#3480) üzenetére


nuke7
veterán

csak annyit tudok amit ő mondott, h frissített biost és úgy már nála jó a cucc.
szerinted milyen hiba lehettett?

https://youtube.com/user/nuke7

(#3482) 04ahgy válasza nuke7 (#3481) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valószínűleg nem a legfrissebb BIOS volt benne, és nem szerette valamelyik hardvered, amit a frissítéssel javítottak. Ez a másik konfiggal meg nem állt fenn.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3483) nuke7 válasza 04ahgy (#3482) üzenetére


nuke7
veterán

aha. tehát az ő első konfigjában szintén boot loop van, és belerakott egy másik konfigot amirol a biost frissítette és azzal már jo volt az első konfig is. (vagyis a második, mert ugye az enyém volt az első)

https://youtube.com/user/nuke7

(#3484) 04ahgy válasza nuke7 (#3483) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valahogy el kellett indítani a lapot, hogy rátegyen másik BIOS-t, persze ha az EEPROM égetős, forrasztós mókát nem számítjuk valószínűnek.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3485) tomomark1991


tomomark1991
csendes tag

Sziasztok!

Előszóban próbáltam utána olvasni itt a problémámnak de nem találtam ha még is lenne akkor elnézést a felesleg miatt. :)

Probléma: Van egy L4S8A2-es alaplapom, ATI Radeon HD 3450 AGP 512mb-os videokártyám, Intel Pentium 4 3Ghz-es procim, 2*512mb ram és 1 db 1gb-os ramom a táp pedig egy 480W-os darab. Ebből a vidkari és a táp és az 1gb-os drr1-es ram 4 napos.

Ezeket azt hiszem jó tudni elötte. :)

Szóval a probléma lényege felraktam a win7-et és akárhogy is szeretném nem akarja működésre bírni magát a videókártyám (igen próbáltam a club3d oldaláról az amd-től is) Mindig azt írja hogy nincs grafikus illesztő telepítve stb...ezen kívűl az eszköz kezelőben pedig 43-as hiba kódra utal. Próbáltam cserélni az alaplap AGP driverét de csak annyit produkált utána hogy amint be akarta tölteni a vidkari drivert kékhalál. AGP alaplap driver hivatalos ecs oldalról van (2005ös kiadásuk van) Ez után vissza raktam ugye azt ami volt de a hiba maradt. Érdekességként annyit hozzá tennék hogy xp-re kiadott driverrel lazán megy viszont flash...weboldalak tehát minden lassult tőle. Köszönöm előre is a hasznos válaszokat! :D :)

(#3486) Mr Zorg


Mr Zorg
csendes tag

Tisztelt Mindenki.

Egy kis segitseget szeretnek kerni mert mar teljesen tanacstalan vagyok a kovetkezo problema miatt. A rendszerem az alabbi hardwarekbol all ossze:
-CPU: Q9650@3.0 GHz (9*333Mhz),
-Alaplap: Gigabyte EP45T-DS3R alaplap (F4c beta Bios-al illetve sokaig F3-as verzio),
-RAM: 4*4GB Geil Black Dragon Dual Channel Kit 1600MHzt (9-9-9-24 idozitessel 1.5V-on1333 MHz-en, elotte pedig OCZ Gold kit 2*1GB Dual Channel Kit, 1.7V, 9-9-9-27),
-Tap: Corsair TX 650W
-VGA: Sapphire Radeon 1950 Pro 512 MB
-Cooler: Zalman X12
-HDD: Samsung 640 GB (7200 RPM, 16MB Cache, Sata2),
-SSD: Kingston V+100 (96GB, Sata2)
-Haz: Zalman GS1200.

A problema jellege az instabilitas. A HDD-re egy Windows XP Professional SP3 32 Bit-es mig az SSD-re egy Windows 7 Ultimate 64 bit SP1 magyar verzio lett telepitve. Mindket operecios
rendszer installalasanal elofurdult osszeomlas. Az XP-s rendszert eleg sokaig hasznaltam de a legkulonbozobb idokozonkent kekhalal a legkulonfelebb hibauzenetekkel (atapi.sys, afd.sys), az SSD-t a mai napon uzemeltem be (mondhatni teljesen szuz) de szinten a legkulonfelebb hibauzenetekkel talalkoztam (fatal error, hard error ...stb) az install soran. Termeszetesen mindket rendszer az elerheto legfrissebb verzioju drivereket kaptak meg 32 illetve 64 bit-es rendszerhez. Nehezen de sikerult pontot tenni az installalasra ami utan driverek, ahogy illik. Terveztem (volna) nemi tuningot is de csak azutan ha a rendszer(ek) stabilnak bizonyultak volna (400MHz-es FSB 9*400MHz, 3600MHz-en a CPU, 1600MHz-en a RAM-ok de nem ez a lenyeg). Software-sen is probalok/tam a vegere jutni az instabilitasi problemaknak ugymint Everest, Prima95...stb. XP es Win7 alatt a Prime95 futasa leallt, probaltam egy kis plussz kakaot adni a ramoknak hatha ez lenne a problema valamint az MCH-nak is(1.5V-1.585V, MCH-oz nem nyultam) de ebben az esetben a bootolas utan kekhalal a legkulonfelebb hibauzenetekkel. Probaltam plussz kakaot adni a procinak is (alapbol a Bios-ban a Vcore ertek 1.2375V ami eleg erdekes ertek mivel valahol 1.3V korul kell(ene) lennie.
Nehany Bios beallitas:
- CPU Host Clock Control Enabled
- CPU Host Frek. 333MHz
- PCI Express Frek Auto (90-150Mhz kozott lehet skalazni az auto alapbol 100MHz-et aalit be)
- CPU Clock Drive 700mV
- PCI Express Clock Drive 700mV
- CPU Clock Skew 0ps
- MCH Clock Skew 0ps
- Extreme memory Profile Disabled (ha Enabled es helyes is van beallitava akkor nem bootol a rendszer ha netan megis akkor kekhalal mindket Windows eseteben)
- MCH Frek. Latch Auto (266,200,333,400mHZ)
- CPU Vcore 1.2375V
- CPU Termination 1.20V Auto
- CPU PLL 1.5V Auto
- CPU Reference 0.760V Auto
- MCH Core 1.10V Auto
Igen sok idot es bealliast, Biost (ebbol csak kettot mivel az F3-as bios vagy az afeletti tamogatja a q9650-et, az F4c pedig beta) vegigprobaltam, cserelgettem a RAM-okat (termeszetesen nem mixelve oket)de az instabilutas megmaradt, ha felall barmelyik rendszer akkor akar bongeszes kozben is kekhalal, ZIP arhivum kitomoritese alatt hibak tomkelege utana pedig tokeletsen kitomoriti az allomanyokat. Teszt (Prime95) totalis kudarc. Igazabol azt nem tudom eldonteni, hogy az alaplap kezd meghalni vagy en nem voltam figyelmes es valamit rosszul allitottam be a Bios-ban vagy inkompatibilis hardwerekkel van dolgom (Ram vs. alaplap).
Osszefoglalva a problemat azt tudom mondani, hogy barmilyen minimalis bios beallitast eszkozolve kekhalal vagy nem is bootol a rendszer, ha minden beallitast auto-n hagyok akkor instabil mindket estben a rendszer. Vegigzongoraztam sok-sok bios bealliast eredmeny nelkul (mar ha az eredmenynek szamit, hogy kekhalal/nem bootol-as annak szamit).

A segitseget/otleteket elore is koszonom!!

Udv:Gy

[ Szerkesztve ]

"Kotve hiszem, hogy nincsen eszem, hiszen mindig eszreveszem"

(#3487) nuke7 válasza 04ahgy (#3484) üzenetére


nuke7
veterán

Megoldás: volt egy backup bios a lapon, amiről én nem tudtam :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#3488) antivirtuoz


antivirtuoz
tag

Sziasztok!

Az alaplapom: Gigabyte GA-X58A-UD3R rev1.0 [link].
Már van egy SSD-m, most is arról fut a gép, de mivel ez csak egy SATA2-es és 60GB-os darab, tervezek egy SATA3-ast nagyobb méretben.
A jelenleg üzemben lévő SSD is támogatja a TRIM-et, Win7-ben is be van kapcsolva a TRIM, BIOS-ban AHCI mód van beállítva, viszont HD Sentinel szerint inaktív a TRIM. A TRIM-et nem csak az operációs rendszernek és az SSD-nek, hanem az alaplapi drivernek is támogatnia kell. És nem vagyok biztos, hogy melyik driverre van szükségem azok közül, amiket a gyártó közzé tett [driverek].
Mindkét SSD-hez szükségem van driverre:
a) SATA2, AHCI, TRIM (RAID nem kell),
b) SATA3, AHCI, TRIM (RAID nem kell).
Ha valaki meg tudná mondani, hogy melyik drivereket kell felraknom, akkor azt nagyon szépen megköszönném! :D
Előre is nagyon szépen köszönöm!
Üdv,

Antivirtuoz

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#3489) 04ahgy válasza antivirtuoz (#3488) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A SATA3-as SSD-t is kösd SATA2-es portra, és a win7 friss telepítésén kívül más drivert ne használj, és nem lesz gond a TRIM-mel. :D

De ez inkább az SSD-s topikba illik kérdés ügyileg.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3490) 04ahgy válasza Mr Zorg (#3486) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A CPU alapórajelen fusson (333MHz FSB). Ekkor persze a RAM sem megy 1333MHz fölé.

- CPU Clock Drive 700mV ---> 1000mV.
- PCI Express Clock Drive 700mV ---> 1000mV.
- Az MCH feszültség ennyi RAM-hoz legalább 1,4V (!!!) legyen.

Az északi híd bordát célszerű friss, nem fehér és nem ezüst (tehát szürke) hővezető pasztával újrapasztázni, és nagyon kell a hűtésére figyelni (külön ventilátorral)!

A RAM-okat az alábbi beállítások esetén egyesével teszteld Memtest86+ programmal legalább egy éjszakát.

Ezek után jöhet kettesével, majd együtt a négy, és ezután külön a tuning RAM és külön CPU szempontból.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3491) 04ahgy válasza tomomark1991 (#3485) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ennek nem sok köze van a Gigabyte topihoz, az AGP-s AMD VGA-k topikjában próbálkozz információhoz jutni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3492) antivirtuoz válasza 04ahgy (#3489) üzenetére


antivirtuoz
tag

Egyrészt akkor minek a SATA3-as SSD!? Márpedig pont azért vettem, mert ki tudom használni a sebességét.
Másrészt pedig most is a SATA2-es porton van egy SATA2-es SSD, és gond van a TRIM-mel.

Azért írtam a "Nagy Gigabyte topic"-ba, azaz ide, mert Gigabyte alaplapom van és az ahhoz szükséges driverek kiválasztásában volna szükségem segítségre. :)

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#3493) 04ahgy válasza antivirtuoz (#3492) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha az SSD topikba írtál volna, akkor meg megmondták volna, hogy:

1.) nem a SATA3 sebessége fogja a gyorsaságot meghatározni.
2.) nem kell semmilyen driver a win7 saját driverén kívül.
3.) ha nem raksz fel semmilyen drivert a win7 sajátján kívül, akkor Gigabyte lap ide, ASUS lap oda, X58 esetén nem fogja a win7 kezelni a SATA3 diszkrét megoldását (ICH10R-ben nincs natív SATA3).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3494) antivirtuoz válasza 04ahgy (#3493) üzenetére


antivirtuoz
tag

1) Pont azért SATA3-as az SSD, mert a SATA2 már nem elég a például 550MB/s-os sebességhez. Úgyhogy tényleg nem a SATA3 határozza meg a gyorsaságot (ezt nem is állítottam), viszont szükséges.
2) Még egyszer elmondom, hogy azért írtam ide, mert Gigabyte alaplapom van, s reméltem, valaki már találkozott hasonló problémával, s tud segíteni.

Ha megengeded, lezárom a "vitánkat", ugyanis ez már tényleg nem tartozik ide.

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#3495) 04ahgy válasza antivirtuoz (#3494) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az SSD-s topikban megmondják, hogy nem a liear read (550MB/s) fog egy SSD-t gyorssá tenni. Persze, ha itt nekem nem hiszed el.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#3496) andras888


andras888
aktív tag

Eladtam egy két magosítható processzort és nem tudja aktiválni egy ilyen lapban (GA-MA785GMT-UD2H (rev. 1.0)) a srác, mit kell beállítani?
acc auton, meg valamit hybridre állított, de ugyanúgy ismeri fel.

(#3497) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok!
Most vettem egy Gigabyte GA-P35C- DS3R alaplapot.
Az lenne a problémám, hogy a videókártya(szintén gigabyte) hűtője nem pörög, vagy a kártya nem indul nem tudom.Nincs kép sem, a többi venti pörög.
Ilyen a kártyám.
Visszatettem a régi lapomba ott megy rendesen jelenleg is erről írok.
Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#3498) farrvince


farrvince
csendes tag

Sziasztok
Ehez az alaplaphoz (gigabyte z68x-ud3h-b3) kell 2 DB ATX 12 4 pines csatlakozo a taprol, vagy eleg 1 is?
Mert kaptam vele 1 tapot es csak 1 van rajta, az alaplapon azonban 2 db ATX 12 V csatlakozo van!

(#3499) sgergi válasza farrvince (#3498) üzenetére


sgergi
veterán

Elég egy is a 130W-nál kevesebbet fogyasztó prociknak.

(#3500) farrvince válasza sgergi (#3499) üzenetére


farrvince
csendes tag

75W-os Intel Core i7 2600K van
Annak eleg akkor?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.