Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) karmester


karmester
senior tag

Kicsit átrendeztettem az MSI Bearlake lapkakászletre épülő deszkáink a a topikját. Ebben a topikban a felsőkategóriás deszkákat fogjuk kivesézni.

A P35 Platinum D3 DDR3-as memóriákat támogat, nagyon inci-finci-hítpájpos a hűtése, 2 e-sata csatis.

[kép]

Az MSI P35 Platinum Combo DDR2-es és DDR3-as memóriákat is fogad, amolyan hibrid lap lesz, 6!!! memóriafoglalattal:

[kép]

A csatik mindkét lapon megegyeznek:

[kép]

Ja, és az MSI Marvell 88SE6111 másodlagos IDE-SATA vezérlőt választott a JMicron helyett, ami szerintem nagyon jó dolog, sokan szívtak a P965-ös deszkáknál a JMicron-nal.

Úgyhogy, hajrá szebb jövő, csapjunk bele a lecsóba! :DDD

Várjuk a lelkes fórumozókat!

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2) karmester válasza karmester (#1) üzenetére


karmester
senior tag

Amúgy a két lap felszereltségben és kinézetelben teljesen megegyezik, leszámítva a memóriafoglalatok számát. Érdekes, hogy az MSI az első gyártó, aki DDR2-es/DDR3-as hibrid lapokat dob a piacra mind a felső, mind a középkategóriában. Kíváncsi vagyok, bejön-e a dolog neki, illetve, hogy más gyártók ráfanyalodnak-e a hibrid megoldásokra.
És vajon a hibrid memókezelés mennyire fogja vissza a tuningot? :U

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#3) karmester


karmester
senior tag

Itt az első részletes teszt:

[link]


Érdemes átböngészni... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#4) karmester


karmester
senior tag

Érdekes, elvileg május 21-ig teljes hír/teszt/nda/eladás/anyám tyúkja zárlat, mégis kijött az első alapos teszt, a tunigeredmény 478-as fsb, ami valszeg tovább fog javulni a következő bios-okkal, ezen túl még említésre méltó, hogy alapjáraton gyorsabb a P965-nél. Az inci-finci hítpájp hűtés allítólag jól végzi a dolgát, mert viszonylag alacsony hőmérsékleteket mértek.

Negatívumokat egyelőre csak a lap kialakítása/tervezése körül találtak...

:)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#5) ROBERTOH


ROBERTOH
őstag

Itt egy msi p35/g33 platinum teszt: [link] ;)

ez a kedvenc aláírásom

(#6) Hack3er válasza karmester (#1) üzenetére


Hack3er
őstag

Ez a vidámpark kinézetű hűtés nagyon tetszik nekem :DDD
Mibe fognak kerűlni ezek az alaplapok?
Nekem a Combós megfelelne a DDR2-es memó végett.

(#7) laceeek


laceeek
aktív tag

remélem nem lesz töb ez a lap mint 35k de valoszinu h a 40e-45e között lesz az elsö ára
30k ért má érdemes lesz megvenni :DDD

(#8) Svájcinéger


Svájcinéger
senior tag

HI ! Szerintetek érdemes ASUS P5B Deluxról erre M35 Platiniumra váltanom ? 6600-as proci menne bele.

Anarchizmus jelentése: az emberi elme elszakadása a vallási dominanciától, az emberi test elszakadása a vagyoni dominanciától. Szabadulás a béklyók és az állami megszorítások alól. Egy olyan társadalmi rend, mely az emberek gyülekezési jogán alapul.

(#9) Achill3uS


Achill3uS
veterán

filozok egy platinum combo beszerzésén.. out of box elért vele coolaler léggel 600-as fsb-t.. kiváncsi lennék mit megy ez a lap.. MSI eddig Core2-ben nem mutatott fel semmit, de ugy tünik ez a lap jo :) (azt azért megjegyezték, hogy 1.1-es rev-et kell venni, 1.0 kaki)

[kép]

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#10) Gorneck válasza Achill3uS (#9) üzenetére


Gorneck
titán

Te jó ég... :Y Nem is oly rég még tartózkodtál az ilyen megoldástól...most meg már venni akarsz... :U :F :D

Gorneck#1239

(#11) Achill3uS válasza Gorneck (#10) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem a heatpipe erdővel van bajom rajta, tetszik is :D hanem, félek az MSI-től, eddig nagyon gyér lapokat adott ki, de most valóban ujra feltünni látszik, kiváncsi vagyok jobb lap e mint a P5KC lesz.. egyébként nem tul valoszinü h lecserélem a P5K-t, nagyon megy.. max majd egy X38-as mobo-ra ;)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#12) Gorneck válasza Achill3uS (#11) üzenetére


Gorneck
titán

Kitartok a Giga mellett sztem...nem próbálgatok más lapokat...vhogy külföldieknek jobban megy minden, mint itthon...
X38 ki fog maradni...sztem, de erre még a P35-nek is esélyei vannak...méghozzá komolyak!

Gorneck#1239

(#13) Achill3uS válasza Gorneck (#12) üzenetére


Achill3uS
veterán

normál használatra nincs is értelme lecserélni pl a DS3-mat, csak aki tesztel, vagy mindig szeret valami ujat rakni a gépébe :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#14) Achill3uS


Achill3uS
veterán

egy kis Platinum Combo teszt ddr3-mal: [link] ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#15) Achill3uS


Achill3uS
veterán

How to Overclock P35 Platinum? [link]

jah és kicsikartam a taiwani teszterből a max feszeket :)
VCORE Voltage 2.05v
VDIMM Voltage 3.3v
VTT FSB Voltage 1.55v
NB Voltage 1.65v
SB I/O Power 1.8v
SB Core Power 1.15v
:Y (akarooom!!!! :D)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#16) Gorneck válasza Achill3uS (#15) üzenetére


Gorneck
titán

Aranyos...

Combo vagyis maga a chipset szted kevés lesz a ddr3-hoz?! Van egy olyan érzésem, hogy alig fog többet tudni az X38...nemtom miért...

Gorneck#1239

(#17) Achill3uS válasza Gorneck (#16) üzenetére


Achill3uS
veterán

az :) a combo beszerzésén már nagyon rajta vagyok :D

hát ez igy érdekes kérdés, hogy kevés lesz-e, mivel egyelöre más chipset nem támogatja, igy viszonyitási alapnak sem tudok mást felhozni.. a P35 úgy néz ki profitál szépen a JÓ DDR3-tól, VictorWang szerint ddr2 1200 cl4-et már 1500 cl7 körül befogja a DDR3. szóval, túl korai még erről nyilatkozni, de egy jo combo lappal sztem sokáig el lehet majd szórakozni, ha meg elterjednek a jo X38-as lapok, és az olcso DDR3-mak, lehet filozni a cserén megint..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#18) Gorneck válasza Achill3uS (#17) üzenetére


Gorneck
titán

Gondolom nem kishazánkból és gondolom előre tesztelt lesz tán a példány?! Jahh meg még az is zavar nagyon, hogy a HP miatt kevés hűtő fog felmenni rá...mint pl a mostani Typhoon-om se lesz jó rá így első ránézésre...

Engem csak az zavar, hogy nagyon együtt jött ki/látott napvilágot a két chipset...nem lepődnék meg a minimális különbségen.

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#19) Gorneck válasza Achill3uS (#17) üzenetére


Gorneck
titán

Strap dologgal hogy áll ez a lap? Azt néztem, hogy 500+ nál váltás van a P5K-nál...gondolom 1066--->1333. :U :F

ui: A Typhoon simán felmegy...pont az XS linket nem néztem amibe a srác 3 hűtőt (Scythe Infinity, TT Typhoon, ZeroTherm) is felpróbál a lapra...

ui2: Lehet ez lesz a következő lapom. :DDD

Gorneck#1239

(#20) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Üdv!

Hogy a faxba tudok beizzasztani, egy rohadt raid1-es tömböt és kettő darab IDE egységet egyszerre ezen a szaros deszkán???

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#21) Bocaa


Bocaa
senior tag

Ebbe müxik a pentium d proci?

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#22) Gorneck válasza Bocaa (#21) üzenetére


Gorneck
titán

Igen.

Gorneck#1239

(#23) FaBatka válasza FaBatka (#20) üzenetére


FaBatka
aktív tag

erre valaki?

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#24) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Ehh, máshogy kérdezem!

Miért nem látja az ide portra kötött eszközöket? Se HDD-t, se ODD-t. Ha jól tudom akkor az ICH9R chipset már nem támogatja az ide eszközöket, ezért heggesztettek a lapra egy Marvell chipet ami az ide interfészt illetve még egy SATA portot ad. Kérdésem akkor, hogyan tudom működésre bírni ezt a vackot? Előre is köszi mindenkinek

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#25) Bocaa


Bocaa
senior tag

Mennyibe kerül az MSI P35 platinum combo?

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#26) keIdor válasza FaBatka (#24) üzenetére


keIdor
titán

BIOS-ban nincs véletlenűl tiltva a raid?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#27) FaBatka válasza keIdor (#26) üzenetére


FaBatka
aktív tag

De nincs ám:)

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#28) keIdor válasza FaBatka (#27) üzenetére


keIdor
titán

Akkor passz... :( szerintem próbálj kérdezősködni külfödli fórumon is, mert nem sok MSI tulaj van a PH!-n jelenleg. (P35) Mondjuk 965/975-ös lapok után nem is csodálom...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#29) Gorneck válasza Gorneck (#19) üzenetére


Gorneck
titán

Így áll: [link]

Gorneck#1239

(#30) Morwen


Morwen
csendes tag

Sziasztok, nekem nagyon tetszik a platinum, de nem tudom, hogy a komolyabb cpu-hűtők közül melyik fér rá egyáltalán? Gondolok itt elsősorban a Thermaltake V1-es hűtőjére, szerintetek az rámenne? Köszi

(#31) Achill3uS válasza Morwen (#30) üzenetére


Achill3uS
veterán

mivel nem engedheti meg magának egy lapgyártó se hogy komoly inkompatibilitási gondjai legyenek a hűtőkkel, 99% hogy minden nagyobb borda rámegy gond nélkül..

a Platinum Combo még mindig nem kapható sehol.. :( pedig könnyen lehet h lecserélem rá a P5KC-t ha végre kijön..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#32) Shadows


Shadows
senior tag

senkinek sincs ilyen lapja pedig csak 38 brutto a ngykerben

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#33) Gorneck válasza Shadows (#32) üzenetére


Gorneck
titán

28ért már lehet más gyártótól is lapot venni...szted akkor mi a gond?

Gorneck#1239

(#34) Szabip


Szabip
csendes tag

A mult héten vettem meg az új gépemet, az alaplap egy MSI P35 NEO 2 FR
A rajta lévő integrált LAN vezérlővel csatlakoztam volna a netre de az meg se nyikkant.
A VISTA jelezte, hogy nincs kapcsolat és, hogy az IP.t nem tudja lekérni. 1 egész napi kisérletezés után (XP.t is visszaraktam, variáltam a biosban is de semmi eredménye nem volt) valami csoda történt mert csak úgy rendszerindítás után VISTA ról felment a netre, semmit nem változtattam, csak úgy felment, tövbbszöri újraindítás és minden rendben, már kezdtem örülni...
Reggel bekapcsolom és semmi ismét nem megy fel és nem is ment fel egészen délig akkor ismét sikerült belépnem de áramtalanítás újraindítás után megint semmi és ez így is maradt.
WAN Miniporton keresztül csatlakozik PPP0-ás kapcsolaton, az ADSL modem egy D-LInk.

A szervízbe visszavittem, kipróbálták simán működött, felment igaz Proxival a netre, a gépek látták egymást és ment minden rendben. Én is linkeltem a két gépet úgy is jó volt, de a netre az Istenért nem bírtam felerőszakolni.

A boltban adtak egy hálókártyát próbáljam meg azzal az is egy Realtek chipes vacak, azzal hibátlanul működik azonnal felment.
A régi gépem is röhögve felmegy amikor akarom, az is integrált lanon egy MSI 865P-s lapról.

Ami az érdekes hogy az XP és a VISTA is azt írja ki hogy a kapcsolat korlátozott vagy nem jött létre de a netre röhögve felmegy a régi gép is és az új kiegészítő hálókártyájával is.

Arra jutottam, hogy az új alaplapi LAN vezérlő nem lehet hibás hiszen akkor hálózatra se tudna kapcsolódni, de akkor mi a baj?
Nem bír normálisan komunikálni a D-Link modemmel?

Persze a belerakott vezérlővel működik ez szép és jó de nincs több szabad PCI helyem amire meg szükségem lenne. :O

Valakinek nincs valamilyen ötlete?
(arra is gondoltam, hogy kihívom a T-onlines szervízt de attól tartok kiröhögnének)

Routerem nincs.

(#35) leviske válasza Szabip (#34) üzenetére


leviske
veterán

MSI P35 Neo/P35 Neo Combo topik, itt már próbáltad? :F

(#36) Pocok9b


Pocok9b
aktív tag

Hy all!
Most raktam össze 1 gépet MSI P35 Platinum Combo alaplappal!
A többi alkatrészeket megtaláljátok a nick-emnél...
De sajna még a biosig sem jut el!
Lehet ezt annak tulajdonítani h. nem kezeli az 1066-os ramokat?

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#37) leviske válasza Pocok9b (#36) üzenetére


leviske
veterán

Ha van otthon nem kingmax DDR2-es ramod akkor próbáld meg azzal. A kingmax pár embernél el sem indul bizonyos alaplapokban. :F
Öröm az ürömben, nem az alaplap hibája (elvileg) :D

(#38) Pocok9b válasza leviske (#37) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Köszi!
Hát nemtom h. most mi van tiszta ideg vagyok itt a fullos gép és semmi :O

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#39) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Sziasztok, én csak egy dologra lennék kíváncsi, méghozzá a Vdrop-ra... A PH!-s tesztben itt ügye nem mutattak ki droppot, ám megmérni is "elmulasztották". Így pedig nyitva maradt a kérdés, hogy van, vagy nincs vdrop?! :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#40) Pocok9b válasza Pocok9b (#38) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Szia mint kiderült nem a ramokkal volt gondja!
Teljesen jól működik mostmár minden!

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#41) leviske válasza Pocok9b (#40) üzenetére


leviske
veterán

Mi volt a gond? :Y

(#42) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Hahóóó, senki sem tud semmit a kérdésemmel kapcsolatban ? vagy csak senkit sem érdekel ? ;)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#43) leviske válasza Eugene Roe (#42) üzenetére


leviske
veterán

Én spec. nem tudok. :DDD

(#44) Pocok9b válasza Eugene Roe (#42) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

Én sem tudok még mit mondani mert nincs műszerem amivel megtudnám mérni :B

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#45) leviske válasza Pocok9b (#44) üzenetére


leviske
veterán

És mi volt a gond az alaplappal? :F

(#46) mexel


mexel
veterán

Itt is megkérdem, hátha itt többen nézik. Ami érdekelne: Mit jelent a Biosban a H/W monitor -ban a CPU Min. Fan Speed(%) beállítás? Itt lehet 0% vagy 25 % stb. Próbálta valaki? Be lehet állítani a proci hőfokot (target) egy értékra, akkor azt próbálja szinten tartani? A 0% az mire jó?

(#47) Pocok9b válasza leviske (#45) üzenetére


Pocok9b
aktív tag

A Pobláma az volt h. az asus házaba 2rajz van felrajzolva: A=ATX, B=BTX a távtartókat rutinszerűen benyomtam az A jelzésűbe és nem vettem észre h. 9 helyett 10-et tettem be!
És az az 1 pont hozzáért a memória forrasztásához így hálistennek el sem indult a gép!
Nagyon ideges voltam 2 napig nemtudtam h. mi is van!
De mostanra kiderült és boldog vagyok a gépemmel! :B

Tel/Viber/WhatsApp: +36703228077

(#48) mexel


mexel
veterán

Senki sem tudja hogy a biosban a H/W Monitor menüpontban mennyi a legkisebb % amit a CPU MIN.FAN SPEED-nek be lehet állítani?

(#49) leviske válasza Pocok9b (#47) üzenetére


leviske
veterán

Az durva :D egy csavar miatt el sem indul... :Y :DDD

mexel: a bios topikban próbáltad? :F

(#50) mexel válasza leviske (#49) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, nem. Olvastam a topikból, de ott főként a biossal foglalkoznak, nem lap specifikusan. Gondoltam az msi topikban kellene megkérdeznem msi tulajtól, hogy hogyan működik a lap egy bizonyos beállítása. Nem gondoltam, hogy ilyen nehéz kérdéseim vannak. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.