Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mp3 minőség javítása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Edgeri


Edgeri
senior tag

Sziasztok!

Vannak olyan programok, amikkel minimálisan is, de azért mondjuk lehet mp3 minőséget javítani? Zajcsökkentés meg ilyenek. Szóval azért hallhatóan eltérő különbséget kreálni az eredetihez képest.

Köszi.

Üdv, Edgeri

(#2) KovacsUr válasza Edgeri (#1) üzenetére


KovacsUr
addikt

Zajcsökkenteni lehet, de az nem az mp3 hibája. Speciálisan mp3 minőségét növelő programok nincsenek, és (szerintem) ennek elvi akadályai vannak...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#3) KovacsUr válasza KovacsUr (#2) üzenetére


KovacsUr
addikt

izé, *minőségét javító*

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#4) Jazzy


Jazzy
tag

Mp3-ra alakított progok tényleg nincsenek, de a sound forge-al lehet zajt szűrni bármilyen audio kiterjesztést, igaz kicsit körülményes, de működik :))

J@zzy

(#5) KovacsUr válasza Jazzy (#4) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ha már zajszűrés, feltétlenül a CoolEdit beépített szűrője. SZVSZ jobb, mint a Waves, stb ultradága célszoftverek...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#6) Sipi válasza Jazzy (#4) üzenetére


Sipi
addikt

Ha MP3-at javítani akarsz, ahhoz először vissz kell alakítani pl. WAV-ra. Ezt SoundForge automatikusan megteszi, amukor megnyitod.

Javítasz rajta, alakítod, majd utána megint be kell nyomni MP3-ba, vagyis tovább rontod. Úgyhogy szerintem nincs értelme a dolognak.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#7) KovacsUr válasza Sipi (#6) üzenetére


KovacsUr
addikt

Esetleg lehet értelme, ha aztán CD-audiora akarja írni...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#8) WN31RD válasza Sipi (#6) üzenetére


WN31RD
addikt

WAV-ba konvertálás nélkül is el lehet végezni bizonyos műveleteket. Ld. pl. mp3gain

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#9) rvs


rvs
aktív tag

szerintem jó minőségű hordozóról kell grabbelni, nagy bitratebe.
persze ha ''csak'' kapod az mp3at, akkor ezt nem lehet megoldani.
mintha úgy emlékeznék, hogy a Neroban is van néhány beállítható filter audiora való íráskor, nem?

(#10) KovacsUr válasza WN31RD (#8) üzenetére


KovacsUr
addikt

Igen, lehet vágni, összefűzni, de zajcsökkentéshez mindenképpen kell dekódolni és vissza

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#11) Sipi válasza WN31RD (#8) üzenetére


Sipi
addikt

Igen, de ez nem javítás. Ha szűrni akarod, mindeképpen vissza kell alakítanod.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#12) KovacsUr válasza rvs (#9) üzenetére


KovacsUr
addikt

Pfúj! Ki grabbel Neroval? :)) Különben igen, normalizálás van benne, ha jól emlékszem

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#13) KovacsUr válasza KovacsUr (#12) üzenetére


KovacsUr
addikt

Bocs, csak írást mondtál, azt hittem, másolást

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#14) WN31RD válasza KovacsUr (#10) üzenetére


WN31RD
addikt

Nemcsak vágni meg összefűzni lehet, hanem például a hangerőt változtatni is.
A zajcsökkentéshez tudtommal tényleg mindenképpen dekódolni kell, de nem vagyok benne biztos, hogy elvi okokból van-e így, vagy pedig csak (még) nem léteznek olyan progik, amelyek megcsinálnák (legalább korlátozott mértékben) dekódolás nélkül is.
Az biztos, hogy a legtöbb bonyolult művelethez tényleg dekódolni kell.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#15) KovacsUr válasza WN31RD (#14) üzenetére


KovacsUr
addikt

Elvi okokból. Csak PCM-en tudsz dolgozni, mit csinálnál egy halom MPEG-frammel? :)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#16) WN31RD válasza Sipi (#11) üzenetére


WN31RD
addikt

Hogy mi tekinthető ''javításnak'', az nézőpont kérdése. Pl. egy nagyon halk mp3 rendbehozása mp3gain-nel szerintem nyugodtan nevezhető javításnak, elvégre volt egy hibája, ti. halk volt, ami megszűnt. (Nyelvészkedés rulez! :DD)

Abban igazad van, hogyha szűrni akarod, akkor tényleg dekódolni kell (legalábbis a ma elérhető programokkal).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#17) KovacsUr válasza KovacsUr (#15) üzenetére


KovacsUr
addikt

Az más kérdés, hogy csak memóriában történik-e a dekódolás, vagy kiírja a program egy WAV file-ba... De a lényegen nem változtat

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#18) Sipi válasza WN31RD (#14) üzenetére


Sipi
addikt

Elvi okokból. A hangerő változtatása nem nagy kunszt, hozzáadsz még 10-et a digitális értékhez:)), de ha a hang burkológörbéjét akarod változtatni, az más. Mivel be van tömörítve egyfajta eljárással, az eredeti görbéhez vissza kell kódolnod. De akkor meg már nem MP3 formában van.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#19) WN31RD válasza KovacsUr (#15) üzenetére


WN31RD
addikt

Mi elvi akadálya van annak, hogy az MPEG frame-eket módosítsuk?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#20) Sipi válasza KovacsUr (#15) üzenetére


Sipi
addikt

A mindenit! Te mindig gyorsabb vagy nálam! :))))

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#21) Dworkyll válasza WN31RD (#14) üzenetére


Dworkyll
tag

Halló, Bálintgazda :)

Magától kérdeztem vmit ill: [L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=7544&start=60&what=&how=&fid=40[/L]

:P

http://ekonyvolvaso.blog.hu

(#22) KovacsUr válasza WN31RD (#19) üzenetére


KovacsUr
addikt

Nem tudom, de szólj, ha neked megy... :) (komolyan)

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#23) Sipi válasza WN31RD (#19) üzenetére


Sipi
addikt

Az, hogy egy tipikus frame az előző teljes frame-hez képesti módosulást tartalmazza, nem magát az egész képet. Te pedig csak képkockát tudsz szerkeszteni, de abból egy átlagos MPEG-folyamban másodpercenként csak egy pár van. Bár, ha valakinek jó szeme van, lehet, hogy elmozdulás-vektorokat is tud szerkeszteni...:)))

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#24) KovacsUr válasza Sipi (#23) üzenetére


KovacsUr
addikt

:DD

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#25) WN31RD válasza KovacsUr (#22) üzenetére


WN31RD
addikt

No igen... én is úgy tudom, hogy ilyet nem nagyon csinál semmilyen progi.
De elvileg lehetséges lenne az mp3 frame-ekben kódolt frekvencia/idő táblázatokat változtatni a szokásos amplitúdó/idő helyett. Nem látom ennek elvi akadályát.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#26) WN31RD válasza Sipi (#23) üzenetére


WN31RD
addikt

Tudom, hogy a legtöbb frame általában delta frame. De elvileg ezeket is lehetne módosítani, csak gyakorlatilag nincsen program (illetve nem tudok róla), ami megcsinálná.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#27) KovacsUr válasza WN31RD (#26) üzenetére


KovacsUr
addikt

Igen, de képzeld el a következőt:
1. frame: feketeség
2. frame: egy pont a közepén
3. frame: valami

most módosítod a 2.frame-et, pld. most már 3 pont van ott. de ezzel megváltoztatod a következő frame-et is, meg az aztán következőt...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#28) rvs válasza KovacsUr (#12) üzenetére


rvs
aktív tag

hogy Neroval ki grabbel azt nem tudom. :))
de megnéztem, és van benne eq, fade, valami reduction, declick, normalize.. nem egy olyan elveszett dolog az.

persze a vájtfülűek külön kategória. :DD

(#29) KovacsUr válasza rvs (#28) üzenetére


KovacsUr
addikt

...És én ott ülök benne :DD

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#30) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Mellesleg mp3gain sem nyúl a frame-ekhez, hanem az elejére betesz 8 byte-ot, hogy szerinte milyen gain-en kell nyomni a fájlt

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#31) Sipi válasza WN31RD (#25) üzenetére


Sipi
addikt

Az MP3-ban is vannak ''elmozdulások'' kódolva. Itt is van olyan frame, ami az előzőek átlaga, eltérése, stb.

Delta-frame szerkesztése...:)) :)) :))

Csak úgy tudod, ha felépíted az előző frame-ből a kész második képet - vagyis dekódolod az MPEG-et. Ráadásul az MPEG4 ennél sokkal bonyolultabb (három-négyféle frametípus, motion vector detection, objektumokat kezel külön a frame-ben).

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#32) Sipi válasza KovacsUr (#27) üzenetére


Sipi
addikt

Na, ezután inkább megvárlak téged...:)

Az én ábrám úgyis összeomlott...:((

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#33) KovacsUr


KovacsUr
addikt

*OFF* De ha már ilyen okosak vagytok, nem néznétek be ide?
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=8370[/L]

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#34) WN31RD válasza KovacsUr (#27) üzenetére


WN31RD
addikt

Ilyen esetben nyilván mindig a két I-FRAME közötti teljes szakaszon módosítani kell. Ez persze nagyon bonyolult, érthető is, hogy nem túl sok program képes ilyesmire (ha egyáltalán van olyan, ami megcsinálja).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#35) KovacsUr válasza WN31RD (#34) üzenetére


KovacsUr
addikt

És szerinted lenne értelme? Úgy értem, már önmagában is elég rossz az mp3...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#36) WN31RD válasza KovacsUr (#35) üzenetére


WN31RD
addikt

''És szerinted lenne értelme? Úgy értem, már önmagában is elég rossz az mp3...''
Nem. De is nem erről volt szó... :DD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#37) KovacsUr válasza WN31RD (#36) üzenetére


KovacsUr
addikt

:DD
Ráadásul, ha belegondolsz, itt az történik, hogy kivágod a két I-FRAME közti részt, átalakítod, és beraksz egy másikat.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#38) Sipi válasza WN31RD (#34) üzenetére


Sipi
addikt

Igen, de ezzel, amit csinálsz, lényegében dekódolod az MPEG-folyamot, mert elrontod a frame-ek egymáshoz viszonyított állapotát! Ha el akarod menteni, helyre kell állítanod, vagyis újragenerálni az állóképek és I-, B-frame-ek közti viszonyt, vagyis megint MPEG-be kell kódolnod. Ergo: egyre romlik a minősége.

Egyébként pár videoszerkesztő hajlandó MPEG-et is szerkeszteni, ugyanúgy, mint SF MP3-at, de ugyanígy működik. Egyre tovább rontja.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#39) Sipi válasza KovacsUr (#33) üzenetére


Sipi
addikt

Bocs, benéztem, nem értem...:)) Nagy baj? :))))))))

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#40) WN31RD válasza Sipi (#38) üzenetére


WN31RD
addikt

De csak egy nagyon kicsi részt ront, nem dekódolja-kódolja az egészet.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#41) KovacsUr válasza Sipi (#38) üzenetére


KovacsUr
addikt

ROFL hihetetlen, skizofrén vagyok, vagy mi?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#42) KovacsUr válasza Sipi (#39) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hát elég nagy baj, mert ha te nem érted, akkor ki érti?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#43) WN31RD válasza Sipi (#39) üzenetére


WN31RD
addikt

[off]Én sem értek ehhez sajnos... :([/off]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#44) Sipi válasza WN31RD (#40) üzenetére


Sipi
addikt

Uff, ennyire már nem ismerem a dolgot, de egy biztos: az a pici rész elég sok is lehet (mondjuk a pici résztől a film végéig..::)), mert azon a picin alapul a következő, azon még egy, egészen a következő full frame-ig. Csakhogy ez nem ilyen egyszerű! Nem csak I-frame-ek vannak az MPEG-ben, ráadásul a frame rate-et is meg kell tartanod, ügyelned kell a képkockák és a hang szinkronjára, néhol egy-egy full frame átlagát is számolgatja. Csak úgy beleizélni nem jó dolog.

Amikor módosítasz egy köztes frame-et, lehet, hogy olyan nagyságú lesz a módosulás, ami a kodek számára már túl nagy, másfajta fram-et akarna használni. Csakhogy minden MPEG-ben rögzítve van, hogy aktuálisan milyen frame melyik után jön, hány darab van, stb. Pl. ez volt: F-I-I-B, és ismétlődik. Módosítod az első I-t, de annyira, hogy az már az előző F-hez képest inkább B kellene, hogy legyen. Akkor pedig az összes utána jövőt is át kell írni.

Lásd VideoCD. Nekem mind karcos már. Elvileg az is MPEG, ha valahol megsérül, pár másodperc múlva ki kellene javítania magát. De nagyobb hibáknál, főleg, ha a frame-ekbe kódolt idő is elromlik, szétesik szinte a teljes video.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#45) KovacsUr válasza WN31RD (#40) üzenetére


KovacsUr
addikt

Dehát nem is kell az egészet! Miért kéne? Ahhez elég a veszteségmentes mp3 vágó meg pld. a sound forge, nem?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#46) WN31RD válasza KovacsUr (#45) üzenetére


WN31RD
addikt

Veszteségmentes mp3 vágó sajnos nem létezik. Ez a formátum hibája. :(
De pl. Ogg Vorbisnál már úgy tudom, elvileg lehetséges.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#47) KovacsUr válasza WN31RD (#46) üzenetére


KovacsUr
addikt

http://www.mcode.de/edit/, http://www.mp3machine.com/software/MP3Cutter2/, http://www.mp3machine.com/software/MP3_Surgeon/........

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#48) WN31RD válasza Sipi (#44) üzenetére


WN31RD
addikt

Ezt az F-I-I-B-t nem értem... Mi az az F-FRAME? És miért van 2 I egymás után?
Talán IBBBPBBBPBBBPBBBI... vagy valami hasonló, nem? Vagy én vagyok eltévedve?
De ezt a sorrendet meg lehet változtatni. Be lehet szúrni plusz I-FRAME-eket is akár, ha szükséges. Elvileg a dekódernek meg kell ennie az ilyesmit. Persze a file mérete ettől valamivel nagyobb lesz (lényegtelen a különbség, ha nagy file-ban ilyen 1-2 módosítást csinálsz), de ez elkerülhetetlen.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#49) KovacsUr válasza WN31RD (#48) üzenetére


KovacsUr
addikt

Akarunk ilyet írni?

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#50) KovacsUr válasza KovacsUr (#49) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hátha lenne rá piac...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mp3 minőség javítása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.