Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Modem külső/belső? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) frasz


frasz
tag

Szevasztok,
a kérdés egyértelmű, külső,vagy belső Modem a jó?
hallottam, hogy a külső az sokkal jobb, meghogy a belső ha rossz a vonalod, akkor nem használható!
de 2x annyiba kerül!
Hm?

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#2) dshk válasza frasz (#1) üzenetére


dshk
aktív tag

a külsőnél látod hogy mit csinál éppen, meg garantáltan nem kell hozzá semmilyen driver

(#3) zrubi válasza frasz (#1) üzenetére


zrubi
senior tag

''meghogy a belső ha rossz a vonalod, akkor nem használható!''

Ez nem van így, nem tudom ki mondta, de nem ért hozzá...

''de 2x annyiba kerül!''
NEM, csak az a belső modem kerül feleannyiba, mint egy külső, ami CSAK sowftweres modem. Ezek a dolgok nagyon messze vannak a modem fogalmától, mert ilyenkor az ''érdemi munkát'' a driver+cpu végzi. Ezek nem modemek! Szerintem nem valók semmire!!

Külső modem:
biztos, hogy ''teljesértékű'' modem, nem kell hozzá extra driver, + látod, hogy épp mit csinál. Bár ez egy ''szimpla user'' esetén nem sokat számít.
Hátránya:
helyet foglal az asztalon,
kell neki + 1 konnektor,
kell neki egy szabad soros port.

A softveres modemnek CSAK hátránya van, de cserébe olcsó...
Ha modemet akarsz, akkor külső, v. hardweres = ''igazi'' belső modem. ez viszont nem sokkal olcsóbb mint a külső...

zrubi.hu

(#4) frasz válasza dshk (#2) üzenetére


frasz
tag

szerinted driverrel kiküszöbölhető, hogy állandóan megszakad/nem csatlakozik?(ezt hallottam a belsőről)

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#5) rog válasza zrubi (#3) üzenetére


rog
addikt

ehez meg annyit, hogy ''igaz belso modem''-et ne keress sehol, mert nem fognak szeretni.

a sztereotipiakrol szak annyit, hogy nekem a laptopom belso soft modemje stabilabb es gyorsabb(ez asszem osszefugg), mint a kulso 20e huf-os modemem
ugyanazon a telvonalon.

(#6) >guest<


>guest<
tag

Szerintem ha nem vagy jártas a gép konfigurálásában, ne vegyél belső modemet. Hacsak nem állítja be neked valaki. Inkább a külső. Sokkol eccerűbb az élet vele.
Sok low-end belső modemmel szívtam, külsőkkel sokkal kevesebb gond volt, még noname-ben is.
A plusz költség visszajön abban, hogy amíg a belsőt életre akarod lehelni, a külső már rég dolgozik, a nyert időt arra fordítod amire akarod ;]

Na leléptem...

(#7) ArchElf


ArchElf
addikt

Nálam az előző gépemben (233MMX) 3x próbáltam belső modemet cserélmi (rockwell, rockwell, motorolla(asszem)), de málam sehogy nem akart menni, a haveromnál meg mind a három rendesen működött, úgyhogy vettem egy külső Acorp 56K-s modemet és megy mint az állat. (soros portom úgy is van feleslegbe) Meg kevesebb a zavarkeltő is a gépben. A modem meg simán elfér az asztal alatt a kábelmodem :))
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8) Den


Den
veterán

Nekem volt pár belső és külső modemem is, és semmi különbséget nem tapasztaltam sebességben, megbízhatóságban. A belső modemet valamivel gyorsabban inicializálja mint a külsőt. Telepítéssel sem volt gond, kivéve egynél, ahol biosban le kellett tiltani az egyik soros portot, mert a modem összeveszett vele.

Egyébként akkor igaz csak hogy nem kell driver a külső modemhez, ha szabványos modemként használod, de a mai modemekbe szinte mindbe be van építve voice funkció és egyébb extrák, ezekhez viszont ugyanúgy driver kell.

Nálam a szakadások akkor csökkentek, mikor a flow controll-t hardveresre állítottam

www.simson4t.hu

(#9) wassermann


wassermann
addikt

A belső modem jóval olcsóbb, nem foglal plusz helyet és nem kígyóznak hátul kábelek. DE!!! nagyobb a processzorterhelése, letilthatja a HIBERNÁLÁS-t és nehéz installálni. Ha sikerült telepíteni, nem látod a különbséget. Én legalább is a magamén (AMR) semmi különbséget nem látok mert atom stabil.

(#10) zrubi válasza rog (#5) üzenetére


zrubi
senior tag

Szerencséd van (vagy jó laptopod:) )
milyen modem/laptop??

zrubi.hu

(#11) zrubi válasza wassermann (#9) üzenetére


zrubi
senior tag

''Ha sikerült telepíteni, nem látod a különbséget. Én legalább is a magamén (AMR) semmi különbséget nem látok mert atom stabil.''

Ja, de ez valószínüleg CSAK winfoson megy...

zrubi.hu

(#12) Ketama


Ketama
aktív tag

Ha nem szánsz rá sok pénzt és csak windows alatt akarod használni, szerintem nyugodtan vehetsz belső soft modemet. Amelyik Rockwell chipsetes az éléggé megbízható. A Motorola már nem annyira, ált. sűrűn eldobja a kapcsolatot vagy nem tud feltárcsázni elsőre. Nekem rockwelles belső van és semmi gond nincs vele. Bár most már ADSL van otthon :) és nem nagyon használom, de előtte nap mint nap nyúztam és csont nélkül ment. Ha linuxot is akarsz használni, vagy nem értesz annyira a szg. szereléshez, konfigoláshoz akkor a külső a nyerő. Csak rádugod és megy (Plug&Pray:) )
[L]http://www.linmodems.org/[/L]
Itt megtalálod, hogy melyik soft modem megy linuxon is.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#13) Nimrod


Nimrod
addikt

Modemből csakis külsőt! Miért? Mert pl. ülsz a gép előtt és nem netezel, de látod a modemen, hogy az meg zabálja a vonalat. Na ezért jó a külső. És azért is jobb, mert a belsők sokszor softveresek.

(#14) Male


Male
nagyúr

Nekem belső szoftveres modemem van (Lucent chipes Acorp). Tökéletesen működik. Rendszeresen 52.0 kbit/s a sebesség, csak néha 50.6 kbit/s. Semmi féle drivert nem kellett telepítenem hozzá. Ment Win98, WinMe, WinXP, Linux és BeOS 5 alatt is. Mindegyik felismerte a telepítéskor, semmilyen plusz drivert nem kellett telepítenem. A processzorterhelés meg nem jelentős a mai gépeknél (P4 2.0A van most a gépben és 0 és 4% között ingadozik XP alatt). A noname, állítólagosan Rockwell, de valójában Connexant által gyártott chippel szerelt modemekkel viszont rosszak a tapasztalataim. Állandóan megszakadt a kapcsolat (a Lucenttel ilyen még nem volt, pedig már használom egy pár éve), ráadásul drivert kellet hozzá mindig telepítgetni, meg beállítgatni (végül is kihívásnak jó volt, életet lehelni bele). Ez már a második Lucent chipes modemem (az előzőt elvitte egy villámcsapás, amit a gép többi része szerencsére túlélt), de mindkettő tökéletesen működött. A külső modemhez kellet egy újabb konnektor, mindig ki-be kellett kapcsolgatni, szenvedett a soros porton. Annak meg, hogy a LED-ek villognak rajta, mi értelme? Azt a win is kirakja, hogy mikor megy/jön adat, és hogy mikor van kapcsolat.

(#15) frasz


frasz
tag

még egy kérdés:
márkás modemet vegyek, vagy sem?
azaz milyen márkát,
ahol gépet szeretnék venni, ott ezek vannak:
Taicom belsõ RHI
Taicom Belsõ RSI
Genius GM56PCI-L

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#16) Nimrod válasza Male (#14) üzenetére


Nimrod
addikt

''Azt a win is kirakja, hogy mikor megy/jön adat, és hogy mikor van kapcsolat.''

Erre azért nem tenném az életem :(((

(#17) Ketama válasza frasz (#15) üzenetére


Ketama
aktív tag

Ezek közül szvsz egyik se ''márkás''.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#18) wassermann


wassermann
addikt

Én a legolcsóbbat választanám. Nem hiszem, hogy van különbség - amikor belső modemet vettem, kértem mutassák meg a két típust és nem csak a kártya, hanem még a csomagolás is tök ugyanolyan volt.

(#19) Male válasza frasz (#15) üzenetére


Male
nagyúr

Amelyik Lucent chipes, azt vedd szerintem, ha jól gondolom a Genius az, a másik kettőről még nem is hallottam.

(#20) Male válasza Nimrod (#16) üzenetére


Male
nagyúr

Hát olyannal még nem találkoztam, hogy a win egyszercsak magától elkezdett volna tárcsázni, megadja a nevet és a jelszót, és fellép a netre (azt mindenképpen észrevenéd, amikor ''felveszi a telefont'', mert akkor mindig megakad egy pillanatra az egér és kattan egyet a modem). Ha rettegsz ettől, akkor állítsd be, hogy legyen hangja a modemnek, azt biztosan hallod, amikor tárcsáz és csatlakozik (eszméletlen hangja van). Ráadásul ha nem xeled be, hogy őrizze meg a nevet és a jelszót, akkor meg nem is tudna mi alapján fellépni. Nálam volt külső modem is, a gép tetején volt az asztalban. Nem látszottak a LED-ek, és csak a gond volt vele, hogy mindig elfelejtettem bekapcsolni.

(#21) hi


hi
tag

Vigyazat, mert nem minden belso modem softveres modem ! En jonehany isa es pci buszos modemmel talakoztam, amely teljes erteku, hardveres megoldas volt.
Ettol eltekintve en meg mindig ammondo vagyok, hogy egy kulso modem sokkal jobb befektetes. Itt is letezik olyan ami usb portra csatlakozik, ha nem muszaly ilyet nem kell venni. Legjobb egy soros portra kapcsolodo, egyszeru, es olcsobb modemet venni. A marka nem tevesszen meg senkit,en jartam ugy, hogy peldaul egy Ambient modemben ugyanolyan belso volt mint egy Creatixben. Ha nagyon sok a love, meg lehet probalkozni a ''nagy nevekkel'' is (Us Robotics es tarsai).

(#22) zsborbas


zsborbas
aktív tag

Nekem van külső és belső modemem is, és ezeken kívül is megfordult már egy pár típus nálam, mivel gépeket telepítgetek elég szép számmal. Szóval: Pillanatnyilag egy Microcom 56k-s belső hardveres és egy U.S. Robotics 56k-s külső modemem van. Különbséget nem veszek észre köztük. Ugyanolyan sebességgel mennek. (50666) Bár mióta az ADSL bent van, nem nagyon használom őket, csak ha be kell jelentkeznem modemen a munkahelyre. Nálam mindkettő jól vizsgázott, bár igaz ezek nem az olcsó kategóriába tartoznak. Szerintem ha modem akkor márkás, tuti nem fogsz vele szívni. A belsőnek annyi előnye van, hogy nem foglal +dugaljat. De ezt már leírta valaki előttem. Softmodemet nem javaslom senkinek sem, windowstól eltérő oprendszerek nagyon nem szeretik őket.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#23) Witlok válasza Male (#20) üzenetére


Witlok
tag

Én már hallottam ilyen progiról (vagy inkább trójai? - kártékony az biztos) néhány éve. Ha felkerült a gépre netezés közben suttyomban bontotta a kapcsolatot és felépített egy másikat egy emelt díjas vonalon (gondolom figyelte mikor nincs percekig forgalom a vonalon és akkor kezdett akcióba). Annakidején a sajtó is foglalkozott a progival. A felhasználó a következő havi telefonszámlát kézhezvéve lepődhetett meg egy kicsit (vagy nagyon?).

(#24) Male válasza Witlok (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Ha ettől tartasz, az emelt díjas telefonálást le lehet tiltatni a telefonszolgáltatónál (érdemes megtenni ha nem hívsz emelt díjas számokat, mert jópáran jártak már úgy, hogy valaki rákapcsolódott a vezetékükre, és onnan hivogatott emelt díjas számokat). Ráadásul a modem kattan egy elég hangosat, amikor felveszi a telefont, és amikor bontja a vonalat, így rögtön lebukik (persze ha valaki othagyja a gépet internetezés közben, akkor már sikerülhet a programnak).

(#25) Male válasza Male (#24) üzenetére


Male
nagyúr

Persze ha valaki otthagyja a gépet, akkor hiába vannak a külső modemen LED-ek, azokat sem fogja látni (igaz ki lehet kapcsolni a külső modemet, ami ilyenkor előny lehet).

Valaki megint írta, hogy a szoftveres modemek csak win alól mennek álltalában. Nekem ment Linux alól is és BeOS alól is, egyikhez sem kellett külön drivereket felrakni, mindegyik felismerte telepítéskor, és simán lehetett használni.

(#26) frasz válasza Male (#25) üzenetére


frasz
tag

Genius lesz
akkor az simán megy majd Linux alatt?
Már a komplett gépem is elkészült
nem drága viszont nekem megfelel
F

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#27) Egon válasza frasz (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Érdekes ez a modemkérdés...:) Előrebocsátom, hogy nincs túl sok tapasztalatom: nem túl régóta, és viszonylag keveset netezek modemen...
Kétféle modemhez volt szerencsém: Dialcom 33.6-os belső, ISA és egy noname 56.6-os belső, PCI-os winmodem. Igazság szerint kezdetben csak heti pár alkalommal, napi pár perces netezésre kellett, így jól használhatóak voltak (pláne hogy mindkettőt úgy kaptam: elfekvőben hevertek...:D). A Dialcom-hoz még driver se volt (én meg lusta voltam beszerezni...): szabványos modemként tökéletesen működött.
A gond akkor kezdődött, amikor kb. fél éve lecseréltem az alaplapomat: ISA busz egy szál se... Bezúztam a PCI-os modemet (van rajta egy Acorp matrica, úgyhogy Acopr driverrel), de nem sikerült működésre bírnom... Aztán utánanéztem a neten, és kiderült hogy nem is Acorp (az Acorp 56.6-os, Rockwell Conexant chipes modemje egészen másképp néz ki...). Rákerestem a neten a chip számára, így találtam hozzá drivert. A poén az, hogy úgy kell fölerőltetni hozzá a drivert (kiírja a Win, hogy nem a megfelelő hardver stb.), de tökéletesen műkszik... Már hónapok óta használva van, mostanában nemritkán a hét minden napján, napi több órát folyamatosan (bigbrothert néz az asszony...:D

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28) zrubi válasza frasz (#26) üzenetére


zrubi
senior tag

Simán CSAK a hardweres modem fog menni.

A többihez ''varázsolni'' kell. Jó esetben van hozzá driver, ahogy azt egy kollega is írta...

zrubi.hu

(#29) Superman


Superman
nagyúr

Az én sztorim a következő: ISDN belső modem, vagy kártya, 128 - as Fritz Card. A volt cégemnél valakinek kellett volna egy Matáv emeltdíjas szolgáltatás és azt csak egy 0680 - as szám betárcsázásával lehetett megoldani. A cégnél azonban Chello volt. Be a kártyát, vonal úgyis ISDN, csatlakoztatás az ISDN modemhez. Win2k felismeri, hurrá, semmi gond. Minden jó, a betárcsázás is, de hoppá!! Eltűnt az Ethernet kártya. Chello nuku, nulla. Újraindítás, nem ismeri fel új hardverként. Driver utility elindítása, ami kiírta, hogy nincs WEthernet kártya a rendszerben!! Ezután bárhová tettem az ISDN kártyát, vagy az Ethernet kártyát (bármelyik PCI os foglalatba), az utóbbit nem ismerte fel a gép. Kártya kivesz, hazavisz, betesz: WinXP alatt (angol) tökéletesen fut, mindkét kártyát tökéletesen kezeli. megnézem Win2k alatt is, ott is ugyanez a helyzet!! bevisz a céghez: a dolog változatlanul nem működik.;]

(#30) Bass_2


Bass_2
tag

Én nemrég vettem egy külső modemet (Planet V.90/56K)
Azon kívül, h frankón néz ki (fekete és pici), különösebb különbséget nem vettem észre a belsővel szemben. (az előző ISA-s volt, meg hardveres, most a szekrényben lapul)
Ha nem számít az árkülönbség, vegyél külsőt. (vagányul néz ki a gép mellett:DD)

(#31) Male válasza zrubi (#28) üzenetére


Male
nagyúr

Ez nem feltétlenül igaz. Feljebb már leírtam. A modememhez adott CD-t ki se vettem a tokból, nem telepítettem semmiféle drivert, mindegyik oprendszer (Win98, WinMe, WinXP, Linux, BeOS) felismerte Lucent winmodemként, és egyből tudta használni.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Modem külső/belső? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.