Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mitől ment tönkre a maxtor? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) The Thing


The Thing
tag

Figyeljetek a következő történt a tegnap:
másolok és zenét hallgatok egyszer csak lefagy a gép(nem tudom hogy volt e valami fémes kattanás mert éppen nem voltam a szobában).
UJrainditom format c: rakok egy milleniumot(közben a hdd függölegesen állt) utolsó ujrainditásnál lefagy kikapcsolom és visszateszem a helyére.
Ezután fel sem ismerte de Xp setuppal le lehetett formatálni(de csak ntfs particionak gondoltam tönkrement a Fat) de akkor is kiirta hogy nem telepithet mert a lemez tönkrement.Megint kiszedtem és odavágtam és függölegesen visszaraktam és felismerte és felraktam rá az Xp-t(most már engedte fat-os particiot is).Speeddisket adtam neki és van rajta bad sector de mindegy mert 80gb-os.
MIt tegyek mert a gép még mindig a szoba közepén áll és nem merem megmozditani.
Bocs hogy hosszú lett de ez történt.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#2) Sidaries válasza The Thing (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Garanciás?

OFF
Neked minden újraindítás után format jön?
ON

Muszály annak a szerencsétlen hdd-nek függőlegesen lennie?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#3) xuldar válasza The Thing (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Elég csúnyán hangzik ez a ''megint odavágtam''. Ha garanciális, vidd vissza. Ha már lejárt, akkor így jártál. Egyébként a winchestereket mindig stabilan fektetve kell elhelyezni, ez főleg az újakra érvényes, gondolom a csapágy miatt. Bizonyos típusoknál még az is számít, hogy fejjel lefelé használod-e, mert az sem javasolt.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#4) Bagoly válasza xuldar (#3) üzenetére


Bagoly
senior tag

Én úgy hallottam lehet függőlegesen is a gépben (pl az alu lian-li ház hdd tálcáján is így van defaultban, ha jól emlékszem). Egyébként nálad melyik a winyó alja? (az elektronika, vagy a burkolat felőli rész?)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#5) Pacák válasza The Thing (#1) üzenetére


Pacák
senior tag

qrva érdekes:
-lefagy -> format c: millenium install ??????

-Megint kiszedtem és odavágtam és függölegesen visszaraktam és felismerte és felraktam rá az Xp-t(most már engedte fat-os particiot is).Speeddisket adtam neki és van rajta bad sector de mindegy mert 80gb-os. ??????

Ugató vadászkutya legyek, ha értem, hogyan engedtek téged számítógépnek még a közelébe is!

A vinyót nem dobáljuk, nem vágjuk oda!
A fagyás után miért formattálsz?
Ha garanciális, akkor vidd vissza, hátha nem sikerült látható nyomot produkálnod az ''odavágással''.
:((

Nuclear launch detected

(#6) petakpa1 válasza Pacák (#5) üzenetére


petakpa1
őstag

Mondjuk az ''odavágás'' már nekem is segített, igaz én csak a végső fázisban alkalmaztam:P

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#7) xuldar válasza Bagoly (#4) üzenetére


xuldar
őstag

Olvasd el némely gyártó leírását, mindenhol azt javasolják, hogy függőlegesen, oldalasan ne szereljük be. A csapágyra így egyenetlen terhelés jut, ami hosszú távon egyenetlen kopáshoz vezet, hadd ne folytassam.
Egyébként mindig az elektronika van alul. De ha nagyon aprítani akarnám a szőrszálaidat, mondhatnám, az elektronika felől is van burkolatuk a tányéroknak. ;]

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#8) xuldar válasza petakpa1 (#6) üzenetére


xuldar
őstag

Biztos, hogy érintkezési probléma volt a háttérben, és az odavágástól megjavulhatott a kontakt. Viszont a winyónak akkor sem használ...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#9) The Thing


The Thing
tag

NA akkor figyeljetek mert ugy látszik egy kicsit félre értettetek.Azt irtam hogy megint kiszedtem és odavágtam nem pedig azt hogy kiszedtem és megint odavágtam.Nem mindengy mert amig megy addig nem vágok semmit a földhöz és máskülönben sem hajitottam de már olyan hdd láttam ami még megindul egyszer ha valamihoz az ember hozzáütötte.Hát most is igy történt.Máskülönben meg nem csapágy mert annak hangja lenne nem lemez elhajlás mert az is halladszana semmi különös hangja nincsen.Máskülönben meg garancsia alatt van de most vizszintes helyzetben is elmegy valahogy.
NA ilye n fejlemények tekintetében szoljatok hozzá ezek után.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#10) The Thing


The Thing
tag

Ja és máskülönben meg nem szoktam függölegesen tartani a winchestert alapállapotban.De ti akkor mit csináltok amikor az Xp bootoláskor teljess formatálás után azt irja ki hogy a 80Gb bol 76675Mb(damage) és 16Mb particolnálatlan terület.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#11) Pacák válasza The Thing (#10) üzenetére


Pacák
senior tag

Azonnal visszavisszük garanciában, hogy cseréljék ki. :DDD ... és AZONNAL! Ha kedves az életük...:DDD

Nuclear launch detected

(#12) bz


bz
tag

nagyanyám azt mondta, hogy ilyenkor be kell áztatni.

javaslom, hogy partícionáld úgy a lemezt, hogy a bad sectorok közelében ne legyen adat, lehet, hogy ''tovaterjed''

egyébként régebben a dosos norton utilitiesből előszedett calibrat.exe-vel sikeresen el tudtam tüntetni a bad sectorokat (amiket máshogy nem), 80 g vinyóval nem tudom mihez kezdene.

(#13) twollah válasza The Thing (#10) üzenetére


twollah
nagyúr

Ha van egy csöppnyi kis eszed azonnal visszaviszed a boltba, és nem kísérletezgetsz vele.

(#14) Crion válasza The Thing (#1) üzenetére


Crion
aktív tag

Ha garos akkor egyertelmu, hogy csereld ki, az meg hogy mi koppant amikor nem voltal a szobaban, deritsd ki, mert lehet nem is a vinyod volt, hanem pl egy gondi, vagy a villanykorte, vagy az ablakodat dobalta vki :)

(#15) Crion válasza Crion (#14) üzenetére


Crion
aktív tag

gondi=kondi

(#16) The Thing


The Thing
tag

Mint irtam volt a gép egyből le is fagyott amikor észre vettem szóval először olvassátok el figyelmesebben amiket irtam ha kérhetlek nem fogok nekiállni a gépnek ha tökéletesen megy.Máskülönben akkor egyáltalán nem tudtam hogy van e még rá garancia mivel nem voltból vettem hanem hozattam.Ismerősön keresztül és nem pedig boltból még mielött valaki félreértené.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#17) The Thing


The Thing
tag

Ezuton is szeretnék kérni mindenkit először olvassa el amit leirtam és csak utána kezdjen el szidni.Ne alaptalanul vádoljatok.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#18) Crion válasza The Thing (#17) üzenetére


Crion
aktív tag

En nem szidlak, de attol ha kipukkan egy kondi az alaplapodon vagy mashol meg fagyhat a geped, ha a vinyo koppan nagyot akkor csinalja maskor is mert azt csak a fej csinalja..

(#19) xuldar válasza The Thing (#9) üzenetére


xuldar
őstag

OFF
Nem akarok elmerülni a magyar nyelv szabályaiban, de a ''Megint kiszedtem és odavágtam'' azt is jelenti, hogy megint kiszedtem és megint odavágtam, meg azt is, hogy megint kiszedtem, de először vágtam oda. A ''Megint'' az utána következő egész részmondatra érvényes ugyanis.
ON
Az meg, hogy miután kiderült, hogy garis, de még mindig kísérletezel vele, hát legalábbis hülyeségre vall. Azonnal ki kell cseréltetni, amíg még lehet. Ha megint megtörténik ugyanez, hogy fogod visszaszerezni a (valaha) rajta lévő adatokat?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20) The Thing


The Thing
tag

Még mielőtt kiderült hogy garanciális azelött abbahagytam a kisérletezést.Máskülönben meg onnan gondoltam hogy a hdd csinálta a gondot mert az már nem akarta felismerni.
De ha már itt vagyunk akkor mi történik ha az alaplapon pukkan ki egy kondi.
Mert nekem az volt a helyzet hogy eleinte rosszul ismerte fel miután (kikapcsolás után) meg visszaállitottam vizszintes helyzetbe egyáltalán nem ismerte fel.
A kétértelmüségért bocs.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#21) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Nem világos a logika, ami fagyás után format-reinstalt ír elô.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#22) goshawk válasza The Thing (#1) üzenetére


goshawk
tag

Fordítsd meg a tápkábelt és vidd vissza mint hibás termék.

Desktop: MSI P35 Neo2-FIR, Intel Q6600, 4G RAM, Galaxy NV9800GTX+ 512 | Notebook: Dell D630 (Gentoo linux)

(#23) The Thing


The Thing
tag

Akkor deritsünk fényt a dolgokra először is lefagyott és miután ujrainditottam nem akart elindulni a windows Me egyáltalan, sőt fel sem ismerte a hdd rendesen(méretet kiirta de rossz nevet adott neki).Na ekkor kiszedtem más kábelre raktam és ekkor került függöleges helyzetbe majd formatáltam és megprobáltam felraktni a Windows Me- ot. Utolsó ujraunditásnál lefagyott erre reset majd kikapcsolás következett(megvártam mig megállnak a lemezek benne, majd visszaállitottam ovatosan vizszintes, eredeti helyzetébe. Na igymár fel sem ismerte egyáltalán és még a millenium sem tudott bebootolni. Ekkor vettem elő az Xp-t hátha az többet tud.Sikerült is cd-ről elinditani a géped de annyi, és amint elindult egyből ki is irta hogy csak ugy tud tovább lépni ha teljes formatálást adok neki(ekkor tudtam csak ntfs-re formatálni). Ezt megtettem és ezután azt üzente hogy a 80GB-bol 16 megán kivül az egész lemez tönkrement.Majd miután semmit nem tudtam csinálni kivettem és a szék lábához hozzáütöttem majd függölegesen visszaraktam.Na ekkor már engedte hogy formatáljam fat32 nek és 76657Mb formatálható és particonálható.Ezután már egyszerű volt particionálás és windowsxp következett.
Remélem most már elég világos.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

(#24) Il Padrone válasza The Thing (#23) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Tipikus kontakthiba. Nem erinkezett valami jol, utana meg igen.
Mondjuk en nem szoktam igy hibat keresni, mert nincs ennyi penzem.

De en nem biznam az adataimat ilyen vincseszterre.
Jobban jarsz, ha kicserelteted.
Udv

Il Padrone

(#25) The Thing válasza Il Padrone (#24) üzenetére


The Thing
tag

Nekem is ez a tervem nem tartom tul sokáig.

''Rakd sebességbe az agyadat, mielőtt elindítod a szádat!''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Mitől ment tönkre a maxtor? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.