Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen winyot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Szaky


Szaky
tag

Szevasztok!

Nehany epito jellegu hozzaszolast szeretnek kerni toletek, hogy manapsag szamit-e, hogy az ember milyen tipusu winyot vasarol! Az elkepzelesem az annyira terjed ki, hogy 7200 RPM-es 80 GB legyen!

Velemenyek? Maxtor? IBM? ...

Koszi

-Szaky-

(#2) Den válasza Szaky (#1) üzenetére


Den
veterán

Na azt már leírtad hogy milyet ne. Tapasztalatom, és mások tapasztalata szerint a seagate barracuda jó vállasztás meg állítólag a wd-k jók. Bár igazából maxtor sem lehet rossz.

www.simson4t.hu

(#3) McJames válasza Den (#2) üzenetére


McJames
senior tag

Ehhez már no comment, csak megerősítésképpen írtam. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#4) guest válasza Szaky (#1) üzenetére


guest
veterán

Az IBM-mel sincs gond a 120GXP sorozat óta (a 60-75GXP valóban csapnivaló volt). A Seagate nagyon halk, gyors viszont eléggé melegszik, ajánlott hűteni. WD-ről nincs infóm, az új Maxtort sokan dicsérik.

prohardver vendég

(#5) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

HI
Én a WD-t nem ajánlom több is badsectoros lett a környezetemben.
Egyébként jó vinyókat gyártanak csak azok 50-60 ezer felett kezdődnek.
Szal ha nagyon megbízhatót átlagos teljesítményt szeretnél akkor Seagate Barracuda IV.
Ha csak megbízhatót :) + nagyon gyorsat akkor IBM 120GXP.
Érdemes 3 év garival venni őket. (magicomp/users)

(#6) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Seagate Barracuda V.
Maxtor D740X sorozat.
Western Digital JB sorozat, 8 megás cache-sel.
Ezek tuti vételek.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#7) Szaky


Szaky
tag

Haliho!

Kaptam egy eleg jo ajanlatot egy IBM re egy ev gari, 20 - 22 ezer korul! Velemeny???

(#8) Spensers válasza Szaky (#7) üzenetére


Spensers
aktív tag

És hány GB-os 1-2-20-80 ??????

(#9) LordX válasza Agyzuzo (#6) üzenetére


LordX
veterán

Akarod mondani, Barracuda IV, nem? Bár van már V-ös, de még nem Magyarországon. (vagy tudsz mutatni, ahol van?)

(#10) Don Pedro


Don Pedro
csendes tag

Nekem egy 80GB-os IBM van. Azért vettem, mert az alternatíva egy Maxtor lett volna, amiről szintén hallottam már egy-két furcsa történetet... Seagate nem volt,m különben persze azt választottam volna.
A vinyóm kiválóan megy, gyors és csendes. Ki kell fogni.
Egyébként hallottam mér, hogy sorba mennek tönkre a nagy melegben az IBM-ek és a WD-k. Ki kell fogni. Az ajánlat, amit írtál, nagyon kedvező (80GB, 7200 rpm?), fogadd el, ha nem bánod, hogy esetleg visza kell vinni a vincsidet és cserélni. Vacakot Maxtorban is ki lehet fogni!

(#11) Don Pedro


Don Pedro
csendes tag

Még egy dolog: az IBM deskstar 7200 rpm-re HÁROM ÉV gyári garancia van!!!

(#12) Agyzuzo válasza LordX (#9) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Már 1,5 hónapja lehet V-t venni, bruttó 34 a 80GB-s 7200-es, ATA-133-as.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#13) Szaky


Szaky
tag

80 GB os , es 20 rugo! Hulye lennek ha nem vennem meg, zsir uj, ki sem volt csomagolva!

-Szaky-

(#14) karib válasza Agyzuzo (#12) üzenetére


karib
addikt

Hol lehet V-ös Barracudát kapni???

Amúgy abból a 8 MB cache-es SerialATA lesz az igazán érdekes, a szimpla 2 megás ATA133 szerintem nem lesz vmi nagy durranás, bár biztos gyorsabb a IV-nél hajszállal.

Department of Redundancy Department

(#15) Den válasza Agyzuzo (#12) üzenetére


Den
veterán

Hol?

www.simson4t.hu

(#16) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Én mindent Tompo-tól rendelek, be van itt is regelve, ha akar majd ideröffent valamit. :) Most asszem nettó 25-ért szállítja.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#17) Den válasza Agyzuzo (#16) üzenetére


Den
veterán

De nem az 5-öt.

www.simson4t.hu

(#18) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Hidd el, hogy már kapható...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#19) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

És azt. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#20) LordX válasza Agyzuzo (#12) üzenetére


LordX
veterán

Megnézném, ha 1,5 hónapja lehet venni, hiszen június 25-én jelentette be a Seagate, hogy van! (Nem pedig hozta be direkt a magyaroknak) :)

(#21) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Biztosan jó lesz az a Barracuda V csak az ára sem mindegy.
Ha olyan lesz mint a WD JB 8 MB cache-el.
Western Digital WD Caviar Special Edition ( WD1000JB ) BR 74875FT.
Szal ennyi pénzért tartsák meg maguknak :(.

(#22) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ezért a pénzért olyan gyors vinyót kapsz, ami lenyomja a 10K rpm-es SCSI-s vinyókat. Mennyibe is kerül egy 100GB-s SCSI vinyó? Ha ezt veszed alapul akkor megéri...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#23) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

-SCSI vinyó más kategória, ha beraknád a wd-t egy szerverbe az ide felületből adódóan sok felhasználót nem nagyon szolgálna ki.
Nem hiszem hogy ilyen vinyókkal kell összehasonlítani, mert egy SCSI vinyót nem tud helyettesíteni.
Az elérési időben meg nem nagyon hiszem hogy gyorsabb.
Max a lemez elején szekv. olvasás/írás sebessége jobb.
-Próbálj meg otthon két IDE vinyó között három filmet egyszerre oda-vissza másolni. :)
A teljesítménye nagyon jó de egy 120GXP vinyónál nem sokkal gyorsabb 20-30% max. és még lehet hogy sokat írtam.
Az ár teljesítmény viszonya ebből adódóan nagyon rossz,kb. 2-3X-os ára van egy átlag vinyóhoz képest.
-A 8MB cache-nek szerintem filléres költsége van már, persze biztosan más extrák is vannak benne.
Azért én remélem hogy a seagate normális áron kerül majd forgalomba.

(#24) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Az IBM 120GXP és a WD JB teljesítményét itt lehet megnézni:
http://www.storagereview.com/articles/200202/20020221IC35L120AVVA07_sp.html

(#25) Sidaries


Sidaries
őstag

Egyértelműen Seagate Barracuda IV. Az Ibm-ben nem igazán bízok. Egyik haverom már a másodikat vitte vissza garanciával. Persze az adatoknak kampec. De ő csakazértsem vesz Seagateet, mert az szar.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#26) Szaky


Szaky
tag

Sziasztok!

En azert bizom benne, hogy a nem lesz kulonosebb gaz azzal a IBM-mel! 20 ezerert nekem megeri!!!

-Szaky-

(#27) Szaky


Szaky
tag

Szevasztok!

Beruhaztam arra az IBM vinyora (persze lehet hogy hiba volt) es valami hihhetetlenul baromira melexik! Ket oran at ment, igaz , hogy pakoltam ra ezerrel, de utana tojast lehetett volna rajta sutni!

Kerdesem, mit erdemes ilyenkor vennni? Vegyek hutos mobilracket? Vagy kulon hutot???

-Szaky-

(#28) ogabo válasza Szaky (#27) üzenetére


ogabo
csendes tag

szevasz!

az minden esetre biztos, hogy nagyon vigyázz rá, mert a meleg nem a legjobb barátja a vinyóknak.

én a két módszer kombinálását javaslom.

a rekket mindenképpen a műanyag fedlapja nélkül tedd a gépbe, 'oszt felülről toljad rá a levegőt egy ventivel. tudok olyan 7200-es 80-as IBM-et, amelyik 3,5 óra hűtés nélküli rekkes használattól az örök szilíciummezőkre ment bitekért... :)

szal azzal mindenképpen egyet kell értenem, hogy olcsón hozzájutottál egy viszonylag gyors vinyóhoz, de kérdés, hogy megérte-e és hogy mikor fő meg.
az meg ugye nem előnyös. :)

legyen szerencséd!
gabo

(#29) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

HI
Én két IBM-et használok de nálam a ház eleve olyan felépítésű hogy egy 8cm-es rendeszerhűtő fújja a levegőt a két hdd-re.
Igy semmi gond nincs velük lassan már egy éve, persze ha 35 fok van a szobában a vinyók is izzanak. De ez nem IBM jelenség volt már nálam 5400RPM 60GB Maxtor ahhoz képest az IBM hűtőszekrény is lehetne. :)
Másik megoldás a közvetlenül a hdd-re szerelhető hűtő (Just cooler). Én használtam ilyet is nagyon jól müxik.
http://www.overclockers.com.au/techstuff/r_hdd_c1/
http://www.cluboverclocker.com/reviews/hdd_coolers/destech_hd600/
Ha érdekel van egy elfekvőben nálam. :)
Meg vehetsz még hűtött mobilrack-et is. (2-3 ventiset)

(#30) Szaky


Szaky
tag

Ezek most komolyan ilyen szarok??? Eddig Nekem hetekig be volt kapcsolva a gepem, es semmi baja nem volt! Most majd parazhatok! :(((

Felulre nem tudok ventit rakni, mert tele vannak a rekeszek! :(

-Szaky-

(#31) Szaky válasza Flashcash (#29) üzenetére


Szaky
tag

Haliho Flashcash!!!

Mennyiert adod???

-Szaky-

(#32) Egon válasza Szaky (#27) üzenetére


Egon
nagyúr

Szerintem az egyik legegyszerűbb (és nem utolsósorban legolcsóbb) megoldás a problémádra az, hogy veszel 500-600 Ft-ért egy HDD beépítőkeretet (az egyik nagyfloppyhelyre) és beszereled a cuccost a CD-ROM alá/fölé. Ott több levegője lesz, tehát jobban fog hűlni. Ez helyett/ezzel kombinálva meg lehet próbálkozni rászerelni a winyóra egy nagyobb méretű, elfekvőben levő hűtőbordát (Slot1-es borda tipikusan kitűnő erre), bőségesen adagolt szilikonpaszta meg erős befőttesgumi segítségével.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Bolti ár fele mondjuk egy ezres.
kb 2-3 rugóba kerül asszem
Viszont ezt a vinyóra kell felcsavarozni az elektronika fölé szal lehet hogy csak nagy helyre fér így be a vinyó mert picit vastagabb lesz tőle.
Ez ház függő.

(#34) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Ha ez nem jön be neked akkor veszel egy 8cm-es rendszerhűtőt.
És úgy rögzíted a házban hogy lehetőleg a vinyó elektronikája felé fújja a levegőt.
Vagy veszel egy Task házat :)
http://www.task.com.tw/tk3004.htm
structure diagramm-ot nézd meg

(#35) Szaky válasza Flashcash (#34) üzenetére


Szaky
tag

Ha meg rakoltok egy csomot, abbol mar egy normalis vinyot is vehettem volna! :)

Flashcash lehet hogy kell majd az a huto, Bp-n vagy remelem! :)

-Szaky-

(#36) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Aha BP.
De a 8cm rendszerhűtő is megoldás lehet. Az is olcsó csak picit barkácsolni kell esetleg.

(#37) Szaky


Szaky
tag

Vettem egy HDD hutot, meg egy atalakito cuccot, hogy be tudjam tenni a rack helyere a vinyot, remelem eleg lesz! :)

(#38) Den válasza Szaky (#37) üzenetére


Den
veterán

Nem azért de most néztem, barracuda ata4 60gigás nettó 19ezer.

www.simson4t.hu

(#39) turho


turho
őstag

Nos engem ez a barracuda V érdekelne....hol lehet kapni és mennyi? Mert én még pl. sehol sem láttam....pedig kellene egy 80-as lassan.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen winyot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.