Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28301) Borote válasza bogar51 (#28296) üzenetére


Borote
addikt

Én a helyedben EZT venném :) ugyan az, cask olcsóbb ;)
Azt kifelejtetted, hogy háttérvilágításos billentyűzetet is tartalmaz, az sem mindegy - ha esetleg mégsem, akkor rá kell kérdezni iPonnál, mert a mysoft-os verzió 185-ért az tartalmaz :)
Illetve EZZEL is megpróbálkozhatsz, ez van a ProBook szintjén, a Latitude valamivel fölötte van.

momojo: Ha megengedsz egy tanácsot, ne csak azt nézd, hogy mekkora szám áll a GHz meg GB előtt, ha éppen notebook-ot szeretnél venni.

(#28302) gedikart válasza Borote (#28301) üzenetére


gedikart
aktív tag

Ez alapján a Vostro 3550 kijelzője nem valami bíztató...

(#28303) Borote válasza gedikart (#28302) üzenetére


Borote
addikt

Ezzel a problémával közel az összes TN+film kijelzőt használó notebook. Az Acer 7738g-mnek pont így invertálódtak a színei, de amiket boltban néztem gépeket, azok is többé kevésbé hasonló betekintéssel rendelkeztek, kivétel ez alól a HP Envy-k Radiance kijelzője, az jobban bírta, néhány MacBook, néhány XPS, egykét VAIO, illetve néhány gép HD+ és fHD kijelzővel 15"-on.
Ennyi pénzért szerintem nagyon nehéz olyan gépet találni, aminek sokkal jobb betekintési szögei lennének.
Viszont nézd a jó oldalát: matt a felület, ami azért jelentősen dob a használhatóságon.

(#28304) GaborGh válasza gedikart (#28302) üzenetére


GaborGh
őstag

Akkor most én is szeretnék tőled kérdezni néhány dolgot:

Milyen notit használsz?
Milyen notit tudnál a bogar51-nek ajánlani 180.000Ft-os árkategóriában, aminek nem riaszt el a melegedése, az állandó ventije és a kijelzője??
(úgy látszik te tudsz valamit amit mi nem, áruld már el légy szíves)

Várom válaszodat, köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

(#28305) gedikart válasza GaborGh (#28304) üzenetére


gedikart
aktív tag

Egyiket sem kötekedésként linkeletem be, csupán rávilágítottam, hogy mindhárom hiperszupernek kikiálltott notinak vannak hibái, amiket jobb vásárlás előtt tudni. Mindenki ki tudja választani, hogy melyiket képes elviselni...

[ Szerkesztve ]

(#28306) GaborGh válasza gedikart (#28305) üzenetére


GaborGh
őstag

Válaszolj légy szíves a kérdésemre!

Ha én valamit lehúzok, lefikázok, akkor az a minimum, hogy ajánlok helyette valami jobbat...

[ Szerkesztve ]

(#28307) gedikart válasza GaborGh (#28306) üzenetére


gedikart
aktív tag

Próbáld értelmezni amit írtam. No comment...

(#28308) bogar51 válasza GaborGh (#28304) üzenetére


bogar51
csendes tag

Köszönöm az eddigi válaszokat, nagyjából itt tartok én is.. A Latitude melegszik és hangos, a ProBook hangos (állandó venti), a Vostro meg nem jobb..
Tényleg semmi szükség az i5-re vs i3? Gondolom, főleg az Intel 3000-es mellett semmi)
14"? azt nem láttam olcsóbbnak... a 15.6" úgy tűnik tömegtermék, ezért olcsó?

Kell lenni valami csodafegyvernek 180-190k pénzért, és még legyen fémházas is...

gedikart tud valamit?

várok még építő válaszokat, az eddigieket köszönöm!

(#28309) polip válasza Cheesy (#28280) üzenetére


polip
addikt

egyik érved sem értem

- helyi boltból van...na és??? nem a bolt adja rá a garit, hanem a gyártó!!!
- miféle kamat? a laptopszalonban 10 havi kamatmentesre meg tudod venni ha így akarod!!!
- gariztatás helyben????? max visszaviszed a boltba és a bolt küldi el a világ vérgére!! :D

ne legyél már ekkora madár :)

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#28310) Borote válasza gedikart (#28305) üzenetére


Borote
addikt

Az a probléma, hogy kompromisszum nélküli notebook nincs.
Ha valami jó hardveresen, és jól is van összerakva, azért több százezret kérnek (ráadásul nem is tudom, hogy lehet-e most kapni IPS kijelzős notebook-ot). Ha lejjebb mész árban, valamiből engedned kell... Rendszerint sokmindenből :(
Most hiába lesz neki 20%-kal nagyobb betekintési szöge, ha közben szét talál esni útközben... Az sincs kizárva, hogy elmegy 4-5 évig, szinte mindenből kifoghat az ember ilyet, csak van, amiből könnyebb.

Amúgy addig oké, hogy bemásolsz 1-1 tesztet, de amikor jön rá válasz, azt pedig figyelmen kívül hagyod - ez így elég egyoldalú :D

bogar51: ennyire azért nem szörnyű a helyzet szerintem. Kérdezd meg a népeket a Dell topicban a Latitude-ról és a Vostro-ról. Vannak ott tulajok, pl egyet be is másoltam Neked. Alap feladatokra nincs nagy szükség az i5-re, de speciel ebből a két Dellből valamiért olcsóbban lehet i5-öst találni min 3-ast :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28311) GaborGh válasza gedikart (#28307) üzenetére


GaborGh
őstag

Senki sem beszélt itt "hiperszuper" notikról amelyek hibátlanok, főleg azért nem mert ilyenek nincsenek, még az 1M Ft-os kategóriában sem, mindegyikbe bele lehet kötni, de a mérlegnek 2 serpenyője van, éppen ezért megpróbálunk arra törekedni, hogy minél több legyen a pro, mint a kontra!

Annyira osztod itt az észt, hogy azt hittem képes vagy válaszolni két egyszerű kérdésemre, de úgy látszik csak kibicelni tudsz...

Ez is sz@r, az is sz@r, de amikor ajánlani kéne helyette valamit, akkor az a válasz, hogy

"No comment"

Gratulálok és köszönjük a segítséget :(((

[ Szerkesztve ]

(#28312) Xanyi


Xanyi
tag

Sziasztok!

Van egy Asus K53SC-SX293D notebookom, 140 ezerért vettem. Kérdésem az lenne, hogy hasonló árban hasonló tudású notit milyet ajánlatok, ami jobb minőségü mint az Asus? Mert ezzel jól pórul jártam...

(#28313) Borote válasza Xanyi (#28312) üzenetére


Borote
addikt

Mi a probléma a géppel? Milyen felhasználásra kellene? :)

(#28314) PainKiller13 válasza Xanyi (#28312) üzenetére


PainKiller13
őstag

Mi a gond vele?

(#28315) Xanyi


Xanyi
tag

Elöször is fontos tudni, hogy elötte is Asus notebookom volt (F5SL), ajánlottam is mindenkinek, hibátlanul adtam el, nagyon szerettem, csak én hülye újítani akartam.
Erre vettem egy K53SC-t. Kb. két hét alatt a következő hibák jöttek elő:
-A billentyüzet bal felső része kijár a helyéről, a rögzítő fül nem rögzít rendesen.
-Szóköz bill. nem mindig működik.
-A két hangszóró eltérő hangon szól, a bal jó, a jobb tompa.
-Wifi LED nem világít.
El is küldtem szervízbe, rendeltek hozzá billentyüzetet, hangszórókat, és készülékházat a rögzítőfül probléma miatt. Ez eddig rendben is volna, csakhogy valamelyik alkatrész majd csak 15-én jön meg, ezzel kb 1 hónapot fog az alig két hetes noti szervízbe tölteni, ráadásul darabokra szedik.
Nem ezért vesz az ember új notebookot.
Most itt vagyok, kiadtam 150 ezret, és nincs gépem egy hónapig.
Arról nem is beszélve, hogy ha két hét alatt ennyi hiba, akkor mire számíthatok mondjuk a két-három év használat során?
Ráadásul ma voltam MM-ben, ránéztem más Asus notikra is, 3-ból az egyiken ugyanúgy szar volt a billentyűzet, kijárt a bal felső sarok a helyéről.
Természetesen az Asus a teljes cseréről hallani sem akar, úgyhogy mást nem tehetek, minthogy ha visszajön a szervízből eladom, és soha többet nem veszek Asust...

(#28316) endruboy1 válasza Xanyi (#28312) üzenetére


endruboy1
senior tag

Asus K53SC-SX293D <--- Az biztos hogy érdekes egy konfiguráció ez :D .

bogar51: Mire akarod használni? Mert ettől függ hogy kell-e neked az i5 vagy elég az i3 is. A több szálasítás jó dolog - ez az amiben az i5 több - , de többnyire nagy CPU igényes programok profitálnak belőle rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#28317) Xanyi válasza endruboy1 (#28316) üzenetére


Xanyi
tag

Miért?

(#28318) NTonee válasza Xanyi (#28317) üzenetére


NTonee
veterán

és persze több helyre is be kell másolni, és világgá kürtölni, hogy belenyúltál egy rossz gépbe, és ettől már az összes asus szar. ahham :(

(#28319) endruboy1 válasza Xanyi (#28317) üzenetére


endruboy1
senior tag

Bámeg én ezeken a VGA számozásokon már ebben az életben nem igazodok ki, azt hittem az 520MX erősebb. De mondjuk még így is kissé fura számomra, hogy mellé raknak egy Pentiumot. Szerintem egy i3 illene azért oda, pláne ennyi pénzért!

Pl. ezt szoktuk ajánlani ennyiért: Samsung NP300

(#28320) Gazda1 válasza Xanyi (#28315) üzenetére


Gazda1
tag

Részvétem! Viszont meglepő, hogy ennyit kell várni a zalkatrészre'. Ilyenkor miért nem cserélik a gépet? Miért kell egy hónapot várni? Szerintem a garanciális feltételekben rögzíteni kellene egy maximális várakozási időt és, ha nem tudják tartani, akkor új gép vagy kp vissza.

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#28321) nVIPER válasza NTonee (#28318) üzenetére


nVIPER
senior tag

A cuccai jó ár/érték arányt képviselnek, viszont a gariztatás egy sz.r... Gondolom Xanyi-nak se lenne gondja, ha nem kellene heteket várni egy alkatrészre. Ilyen esetben jó a Dell NBD, továbbá a Lenovo, HP, Toshiba garancia:)

(#28322) tothir válasza nVIPER (#28321) üzenetére


tothir
tag

Toshiba elég durva, ahogy nézem tényleg felemelték 3 évre a garanciát, ráadásul itthon javítják, gyorsan, háztól házig. Meggyőző!

(#28323) Gézengúz


Gézengúz
addikt

[link]

Tesco tévedés?

(#28324) Borote válasza Xanyi (#28315) üzenetére


Borote
addikt

Muszáj a dedikált VGA? Nem sokkal gyengébb ezeknél az Intel HD Graphics 3000, cserébe jobb minőségű gépeket tudsz kifogni.
Az a gond, hogy ennyiért valahol mindig kell kompromisszumot kötni. Bár alapvetően nem is értem, hogy miért egy gyenge gépet vettél 150-ért, holott 140-ért ennél sokkal erősebbet is kaphattál volna - nopersze az is K53-as Asus lett volna, nincs kizárva, hogy elhalja magát az is.
Node. A fent említett Samu már egy jó választás, amin még érdemes elgondolkozni, az 145-ért a Fuji A531 (grrrrr, 20-szal drágább, mint szeptemberben :(( ), Toshibából a C660 vagy L750-t lehet ennyiért (is) kapni, illetve hogy ha nem zavar a nemzetközi billentyűzet (az 'í'-t csak altgr+j vel lehet elérni, de legutóbb volt UK billentyűzetes gépük is, amire csak az ékezetes betűket kell felmatricázni), akkor EZ a gép is kifejezetten jó választás, 10-ért 1, 20-ért 2 évre tudsz rá garanciát bővíteni.

(#28325) NTonee válasza nVIPER (#28321) üzenetére


NTonee
veterán

A garanciális ügyintézés soha nem lehet jó, egyik gyártónál sem. Hiba van, tehát megesz az ideg. Az, hogy az asus-al szerződött szerviz még erre rárak egy lapáttal, az persze dühítő, ezt én értem, de a többinél sem playboy lányok kényeztetnek, amíg vissza nem kapod a gépet. Ha minden ilyen ügyintézés zökkenőmentes, 3-4 napos, "persze cseréljük kompletten" lenne, akkor elfogna a gyanú, hogy vagy nagyon betéptem, vagy idő közben betört európa a határainkon.

Gézengúz:
De komoly! :C

[ Szerkesztve ]

(#28326) Xanyi válasza NTonee (#28318) üzenetére


Xanyi
tag

Egy helyre írtam be, itt meg kérdezték...

(#28327) Xanyi


Xanyi
tag

Gazda1
Nekem is ez a legnagyobb bajom. De hiába érvelek bármivel, nem cserélik... Had várjak 1 hónapot! Vagy ne cseréljék, de akkor legyen meg 1 max 2 hét alatt. Honnan a rákból jön az az alkatrész bakker?

(#28328) Kornel válasza Gézengúz (#28323) üzenetére


Kornel
veterán

Én még ma is láttam ezt a notit polcon ennyiért:D

(#28329) nVIPER válasza NTonee (#28325) üzenetére


nVIPER
senior tag

Ez akkor is sok. 1 hét belefér, és ezeknél nem nagyon szokott több lenni,, ezért jó ezekből a márkákból válogatni.:)

(#28330) GaborGh válasza Xanyi (#28327) üzenetére


GaborGh
őstag

Sajnálatos az eseted és nem szeretnék megbántani, de érdekelne miért ezt a típust vetted meg, amikor tökéletesen tisztában voltál vele mennyi hibája és problémája van??

[ Szerkesztve ]

(#28331) tomi0816


tomi0816
tag

Milyen notebookot ajánlotok maximum 60.000 forintért?, amit csak netezésre meg filmezésre és zenehallgatásra használnék de azért jólenne ha azé helyben sem lenne hiányom, mert ha filmeket letöltök nem akarom hogy 1-2 film után ne legyen rajta hely jah és hogy a hang ne legyen rossz

(#28332) GaborGh válasza tomi0816 (#28331) üzenetére


GaborGh
őstag

Ennyiért max csak netbookot fogsz kapni, de lehet, hogy még azt sem...

(#28333) NTonee válasza tomi0816 (#28331) üzenetére


NTonee
veterán

Használtan jó állapotú Thinkpad. Pl itt van egy. Bár egy ötössel túlszaladt. Egy külső winchestert pedig adattárolásra.

szerk: na jó, ez nem is olyan szép állapotú, de egy jó, megbízható masina. Új gépet ennyiért nem kapsz, még netbookot sem sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#28334) Borote válasza NTonee (#28333) üzenetére


Borote
addikt

Azám, ennyiért használt ThinkPadet, Latitude-öt érdemes venni, ha 15"-os gép kell. Újonnan csak drágábban kapsz, és a 80-90 ezer forintos gépek ezektől fényévekre vannak minőség terén.

(#28335) Kiki18


Kiki18
őstag

Olyan laptopot,notebookot szeretnék venni(használt piacon),ami lehetőleg kétmagos,minimum 1gb memóriás és minimum 60gb-os vinyó van benne,dvd olvasóval és wifivel.
Melyek azok a gépek,amik ilyenekre képesek?Esetleg olyan,amit ilyenre bővithetek.Milyen chipset támogatja a 2magos laptopprocikat?
Köszönöm a válaszokat!

(#28336) NTonee válasza Kiki18 (#28335) üzenetére


NTonee
veterán

Neked is az előző hsz-emet (kettővel fentebb) tudnám figyelmedbe ajánlani. Használt piacon Thinkpad, Letitude az ajánlott, ahogy Borote is írta előtted. Ezek megbízható, strapabíró gépek. A hardveraprón is találsz egy-két jó árú példányt.

(#28337) Kiki18


Kiki18
őstag

65ért tól sok.
25 körül vennék gépet.

(#28338) NTonee válasza Kiki18 (#28337) üzenetére


NTonee
veterán

húú, az már nem hiszem, hogy össze fog jönni.

(#28339) Kiki18 válasza NTonee (#28338) üzenetére


Kiki18
őstag

van 30ért3db is. Már csak olcsóbban kell találni,és meg is van. :)

(#28340) NTonee válasza Kiki18 (#28339) üzenetére


NTonee
veterán

Én általában a hardveraprót szoktam böngészni, mert olykor nagyon jó cuccok kerülnek elő, de itt a kétmagos kritérium üti agyon a dolgot. Intel chipset esetében tudtommal a 945ös az első ami fogadja a dualcore procikat, azok meg vagy 35 fölött vannak, vagy hibásak.
Esetleg linkeld be azokat, amiket találtál, és azok közül lehetne válogatni. Ha csak 5ezerrel lő túl a dolgon, akkor lehet inkább megérné azt a keveset beletolni.

[ Szerkesztve ]

(#28341) coleen válasza GaborGh (#28266) üzenetére


coleen
aktív tag

Egy zsír új lenovo G470

(#28342) bpribelszki


bpribelszki
csendes tag

Sziasztok!
Most készülök venni egy ÚJ Samsung RV510-a02 laptopot.
Segitséget kérnék, hogy milyen a gép? Mik lehetnek a tipushibák? Érdemes e ilyet venni?
Nem vagyok nagy szakértő, képességei alapján mire használható?
Az mit jelent hogy HD LED? Full HD Filmekhez is jó? HDMI-t lehet rá csatlakoztatni?
A videokártya és a hálokártya integrált? Videokártya mennyit tud? Játékra alkalmas a gép?
Előre is köszönöm!

(#28343) Kornel válasza bpribelszki (#28342) üzenetére


Kornel
veterán

HDMI van rajta, full hd filmeket elviszi, de játékra csak nagyon korlátozottan alkalmas, leginkább semennyire. Ha újabb játékokkal is szeretnél játszani, akkor minimum a HD6650 vagy a GT540 diszkrét videó kártyával felszerelt laptopok az ajánlottak. Mennyi a keret rá?

(#28344) GaborGh válasza bpribelszki (#28342) üzenetére


GaborGh
őstag

Mennyit szánnál noti vásárlásra, mérete és mi lenne a felhasználási területe?

(#28345) bpribelszki


bpribelszki
csendes tag

Az a helyzet, hogy nem terveztem új gép vásárlását,ezt egy ismerősöm kinálja nekem megvételre ár alatt. Teljesen Új még bekapcsolva sem volt, folia stb. minden rajta van. És ahogy néztem elégé jó áron kapnám meg tőle,szóval alkalmi vétel.
Egyébként a blokk nélkül érvényesithető valahogy a garancia? Mert az ha minden igaz nincs meg, és még a gari papir sincs kitöltve, de mondjuk azt le tudnám pecsételtetni.

(#28346) yoli666


yoli666
tag

Sziasztok!

Notebook vásárlásában gondolkodom és segítséget szeretnék kérni. Megvannak azok a pontok amik szinte biztosak, mert ezek fontos tulajdonságok lennének számomra.
A gép videóvágásra és egyéb mindenes feladatokra kellene...
Kritériumok:
-i5 processzor (vagy esetleg AMD-ből mit javasoltok?)
-min. 4 Gb Ram
-kb. min 500 Gb Hdd
-Vga: 6650M vagy GT-540M
-Fire-wire ahogy látom már nincs a gépekben, de valahogyan kellene (expresscard pl.)
-Csillogásmentes kijelző
-Ja és az ÁR: 150e ft környéke, de ettől +/- kb. 10%-ba el lehet térni...

Remélem nem irreálisak az elvárásaim, de annyiféle dolgot olvastam, találtam, hogy képtelen vagyok dönteni. Egyébként melyik VGA a gyorsabb?
Amiket találtam eddig: Aspire 5755, Pavilion G6, Lenovo G570, Asus K53(de erről pont nemrég írtak itt rosszakat...)
Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#28347) GaborGh válasza bpribelszki (#28345) üzenetére


GaborGh
őstag

Írjál 1 pontos specifikációt és hogy mennyiért kapnád meg...

(#28348) bpribelszki válasza GaborGh (#28347) üzenetére


bpribelszki
csendes tag

75K-ért ha minden igaz.

(#28349) yoli666 válasza yoli666 (#28346) üzenetére


yoli666
tag

Ahogy nézem az ár inkább max 170e mert fentebb mentek csöppet az árak... :(

(#28350) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Lenovo T420si vs Dell Latitude E5420, mindkét gépből, az 1600x900 -as panellal szerelt változaot néztem.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.