Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemtabo

    aktív tag

    válasz #98593280 #33333 üzenetére

    Ahol ellenállás van, ott kell a nagyobb nyomás. A nagyobb légszállításnál az "ütközés" következzében keletkező légörvények akadályozzák az átfújást, és szerintem pusztán az, hogy több levegőt szállít, annak ereje, tehát nyomása híján nem fog több levegőt árfújni. Nekem is azzal indokolta, hogy akkor kell a nagyobb nyomás, ha a hűtő bordái közel vannak egymáshoz.
    Ha visszaolvasol, én nem a PWM-es körül aggitáltam. A sima Spectre (nem PWM) volt az első kérdés tárgya, erre indultam azzal, hogy nagyon karcsú a 0,62 nyomásával mely mellett 73,9m3/h.
    Air Pressure (mmH2O) 0.62. Ez megközelítőleg annyi, mint a Corsait AF120 QE, amiről ezt irták:
    "Majd lassan írok egy ventiteszt frissítést is, de hirtelen annyi, hogy a 4eFt-os CORSAIR AF120 az igen gyenge. Halknak halk, de a hűtási teljesítménye a béka segge alatt."

    Ugyan nem én telszteltem, így nem tudom mennyire adhatok hitelt-e mondatoknak, talán semennyire és csak véletlen, hogy összevág az én véleményemmel.

    Ezután került szóba, hogy min a Pro (még mindig nem PWM-es) a maga 95,5m3/h légszállításával és 1.24 mmH2O statikus nyomásával.
    Erre mondtam, hogy ennél mér csak a PWM-es tud többet. Több ventiteszben olvastam 0,8- 1 körüli nyomással rendelkező ventikre, hogy inkább kifúvásra és befuvásra alkalmasak, de nem tennék 2-3 hdd elé, mert a nyomásul kevés hozzá.

    Tovább ezt alátámesztja a nemtudomhihetekeneki tesztelő NoiseBlockereLoop B12-2 ventijéről írt kurta mondata:
    " Az 5eFt-os Noiseblocker NB-eLoop az már egy fokkal jobb, szinté baromi halk, de hűtésben 2-3 fokkal le van maradva a legjobbaktól."
    Ennek nyomása pedig 1,042mmH2O, miközben légszállítása 86,9m3/h.

    No akkor a közel 90m3/h és 1,042mmH2O nyomással sem volt a tesztelő megelégedve, aki egyébként is leginkább pwm-es ventiket tesztelt 1 db hdd előtt. A kérdező ha jól emlékszem 2 hdd elé akart ventit. Nem ragaszkodtam a PWM-eshez, csak annyit mondtam, hogy annak (Bit Pro PWM) 120m3/h és 2.6 mmH2O
    nyomása tutira lefúj több ventit is.

    Egyébként ezt a kettőt is leteszteltem Noctua NH-U12P bordáján és a Spectre Pro PWM-et is.

    "Amit letesztelünk az TÉNY, amit olvasol vagy elképzelsz, az only találgatás. Én ezért igyekszem mindent saját magam letesztelni, mert többször derült ki már más számomra így, mint pl. egy tesztben olvasottak."
    Ha elfogadjuk axiomának ezt, akkor fölöslegesen dolgozol, mert az olvasó nem tesztelte le ezekez a házakat, és miért neked kellene hinni és nem a többi 60 tesztelőnek. Erre már csak azt lehetne mondani, hogy mert te vagy a legjobb. Nyilván megkérdőjeleznéd, ha sokan tesztelnek hasonló eredménnyel egy házat és valaki egyedül másként. Vajh melyiket kérdőjeleznéd meg?

    Ez igen érdekes gondolkodásmód, hogy azért mert többen megsértettek és nem kértek elnézést, ezért te sem teszed. Ez esetleg helytálló is lehetne, ha azokkal szemben alkalmaznád, akik megsértetettek és nem követtek meg. De hogy másokkal is, ez szomorú.

    "Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés