Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen halk tápegységet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Sziasztok!
Tudna nekem ajánlani valaki egy 300W-os ATX tápegységet, aminek nagyon halk a ventillátorja? Enyhe túlzással majdnem olyan zaj jön a gépből, mint egy kisebb porszívóé, ami az éjszakai csendben már-már fülsértő. És elég 300W a következő konfighoz?
SlotA 500 MHz AMD proci (ennek is önmagában is elég zajos a ventije :(
2 40 és 60 GB winho
CD-R
DVD
floppy
belső Zip100
videó (Matrox G550)-, háló-, TV (Pinnacle)- és hangkártya (SB Live value)
ATA-kártya

Milyen jó is lenne egy márkás gép... Dell v. Compaq! Semmi másért nem kellene egy ilyen, csak a profi és halk hűtés miatt.

(#2) dekoninck válasza dekoninck (#1) üzenetére


dekoninck
aktív tag

:) Most látom a hét hardverét: DTK PTP-3007. Azért ha valakinek van tapasztalata, írhat többet is :)

(#3) hungeek válasza dekoninck (#1) üzenetére


hungeek
senior tag

az én 300-as Codegenem egész halk. És egészen jól bírja. Konfigom:
AMD Duron 1,2
Ecs K7S5A
Seagate 'Cuda IV 80GB
Mobilrack 2 ventivel és megspékelve egy 4 GB-s Seagate Medalist-al
CD-ROM
CD-RW
Gef2 MX
64+128 SD RAM
2 hálókártya
GW proci hűtő

eddig még (5 hónapos) nem volt vele semmi gond, pedig átlagosan napi 20h-t megy a gépem.

(#4) WaterLo


WaterLo
aktív tag

Nekem 360W-os Chieftec van, tudom ajánlani, szinte semmi hangja nincs.
(És ugye megbízhatóságban is ott van.)

....What's up!....

(#5) BobMaster válasza dekoninck (#2) üzenetére


BobMaster
senior tag

Meg akarod hallgatni? Call me!

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#6) neduddki válasza BobMaster (#5) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Eltun az elobbi hozavonyitasom! Figyuk hova lett????
Abban a chieftec-re teszema voksom, felhiva a figyelmet az uj 420-asukra!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7) ISZOLE válasza neduddki (#6) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Egy másik topikba írtad!

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#8) neduddki válasza ISZOLE (#7) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

Az jo poen pedig en ide akartam!:-))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) Agyzuzo válasza WaterLo (#4) üzenetére


Agyzuzo
addikt

De ennek a konfignak elég a 250-es Csíftek is.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#11) Xpod


Xpod
addikt

Hi

Szerintem egy Azona is elég. Ára kb. 6-8000 Ft, a procihűtőm hangosabb nála.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#13) badbrother


badbrother
aktív tag

Nálam egy Chieftec HPC-302 muzsikál pianissimóban.
A SilentBreeze 462 20cm-ről csak egy picivel hangosabb:D
Gyakorlatilag csak a vinyó és a CD hallatszik a gépből.

(#14) Xpod válasza Kalandor (#12) üzenetére


Xpod
addikt

Nagyon. Ez tapasztalat. Acorp, KME, Codengen egy-egy gépem bánta. Fél évig bírták. Azona 1 éve bírja, gond nélkül.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#16) Anathol


Anathol
tag

Hi!

Nekem Chieftecem van 360W-os és 1200-at pörög a ventije és nagyon halk csakhát az ára 18000 HUF volt brutto, de élettartam garanciás!

(#17) ödönke válasza Xpod (#14) üzenetére


ödönke
aktív tag

elég érdekes géped lehet, hogy ilyen sűrű tönkremennek a tápok :) ha meg a túláram miatt, akkor egy szünetmentes beszerzése meg erősen megfontolandó lehetett volna

(#18) badbrother válasza Kalandor (#15) üzenetére


badbrother
aktív tag

Szerintem abból csak halk van, az enyém is 1200-1800 között pörög bármilyen meleg van a házban.

(#19) drpele


drpele
senior tag

Hali!
Én is most készülök tápot venni és nem tudom eldönteni, hogy enermax vagy chieftec legyen. Számomra az enermax azért vonzóbb, mert van rajta venti ford.szám szabályzó (a hang miatt kéne). Vagy a chieftec ford.szám szabályzó nélkül sem hangosabb (360W-ost néztem ki mindegyikből)? Plíz aki ismeri mindegyiket írjon a tapasztalatokról :D
Előre is köszi

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#20) drpele


drpele
senior tag

öö enermaxból az a 360W az 350W
na mind1 :))

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#21) LukE válasza drpele (#19) üzenetére


LukE
veterán

csíftek autómatikusan fordulatszám szabályoz. Nekem egy 300-as van, míg Palomino XP volt benne, akkor teljes terhelésnél kb 1800on pörgött, ha nem csinált semmit a gép, akkor 1300 alatt, nem tudta mérni az alaplap a sebességét:) TbredB-vel meg 1300-1400 körül van a max sebessége, szóval így már tényleg halk:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#22) sirály12


sirály12
őstag

Nem toom minek neked pont iem márka. De ha mégsem csak ez a kettő lenne jó akkor toom ajánlani a 400W-os azonát. Én most vettem egy ien tápot házzal és király. Nagyon csendes.

De ha neked csak ona jó akkor nem szoltam.

Csá.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#23) drpele válasza LukE (#21) üzenetére


drpele
senior tag

Ehh, lehet, hogy akkor enermax lesz belőle :(( pedig az ára a chiefteknek jobb. 2000+os palomino Xp-m van és elég meleg van a házban. Idle állapotban a mobo 42 celsius, a proci 51. Így már elég hangos nem?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#24) drpele válasza sirály12 (#22) üzenetére


drpele
senior tag

Egyébként nem vagyok ilyen márkabuzi, de sajnos már füstölt el táp (codegen) kb 1,5 éve a gépemben. Most acorp tápom van és öcsém gépében nemrég ment gallyra egy ugyanilyen táp. Ráadásul a mostani tápom által kiadott feszültségek erősen ingadoznak . Szal valami megbízható tápot szeretnék ezekután és nem akarok csöbörből vödörbe esni, ezért a 2 legnagyobb márkát néztem ki.

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#25) LukE válasza drpele (#23) üzenetére


LukE
veterán

várjá, hangoshoz tegyük hozzá azt, hogy vízhül a gépem, és három ventillátor van benne, mind 1000Rpm alatt! 1800RPMnél meg egy átlag léghűtő többet pörög, szóval nem vészes. Ha csak net/winamp, stb. ment, akkor legtöbbszor 1300RPM alatt maradt, szóval halk. Persze ha van pénzed Enermaxra, akkor világért se beszélnélek le róla:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#26) drpele


drpele
senior tag

És még egy olyan kérdésem lenne, hogy a chieftec tápok duálventisek? (a 400w alattiak)

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#27) dshk


dshk
aktív tag

amikor én vettem halk tápot, akkor megkérdeztem az boltost, hogy Chieftec vagy Enarmax a halkabb, Chieftec-et mondta.

Alapjáraton közel kell hajolni hogy halljad.

(#28) dshk válasza dshk (#27) üzenetére


dshk
aktív tag

terhelés alatt meg nem tudom milyen halk, mivel a fasza vinyó meg procventillátor 3200-on elnyomja.

(#29) LukE válasza drpele (#26) üzenetére


LukE
veterán

asszem a 360astól fölfelé már dualventisek. 300asom 1ventivel működik.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#30) drpele válasza dshk (#27) üzenetére


drpele
senior tag

Most olvastam egy tesztet a tomshardwaren és valóban halkabb a chieftec:
[L]http://www4.tomshardware.com/howto/20021021/index.html[/L]
Habár vannak nála jobbak a tesztben, de ilyen áron?! :(
Viszont a chief terhelve sem sokkal hangosabb, mint üresjáratban. Jó kis táp,
jövő héten veszek is egyet
Köszönöm mindenkinek a hsz-eket!

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#31) greenface


greenface
aktív tag

DTK PTP 3007 nagyon jó kis táp. Halk, megbízható, és az ára is jó.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen halk tápegységet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.