Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) feise


feise
aktív tag

Hali!

lehet kapni a klímák mellett természetes léghűtőket, amik a víz párologtatásával hűtik + tisztítják a levegőt... Elvileg 8 C körül hűtenek. Árban jóval kevesebb, mint egy klíma, és ha jól láttam nem is kell bekötni, csak szufla kell neki. 45 - 80 W közöttieket láttam. Tapasztalat, vélemény?

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#2) LML


LML
tag

Felejtő sajnos.

Bepárásítja csak a szobát, és az üvegházhatás elvén melegít :D

Sok pára+napsütés, és fasza fülledt esőerdős feeling lesz a szobádban.

Egy normális split 50+szerelésnél kezdődik, arra érdemes spórolni.

(#3) feise válasza LML (#2) üzenetére


feise
aktív tag

hmm... deh a split emellett 2-4000 W-t zabál! ami elég SOK! mellesleg a szerelés mibe fáj?

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#4) Totyi válasza feise (#1) üzenetére


Totyi
őstag

Hogy működik ez pontosan?Linket tudnál adni?
Érdekes téma.Sajnos nem mindenkinek jut klímára,és persze a 2 kW-os fogyasztás sem mindegy.

(#5) feise válasza Totyi (#4) üzenetére


feise
aktív tag

sajna nem találtam semmilyen értelmes linket.. amit írtam, az a cucc leírásában volt a Baumax-ban...

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#6) pilóta válasza feise (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mit akarsz te lehűteni, hogy 4000W-ot zabáló klíma kell? Üzemcsarnokot? :D

A párologtatós hűtő az parasztvakítás, felejtsd el. Egy 2,1kW hűtőteljesítményű split klíma tökéletesen lehűt egy kis lakást, és nem fogyaszt sokat...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) Totyi válasza feise (#5) üzenetére


Totyi
őstag

Egyre melegebb lesz minden évben,hála az üvegház hatásnak.Remélem elérhető áron kitalálnak vmi jó megoldást.50 ropi azért még elég húzós,a 2 kW-ról meg ne is beszéljünk.Nem tudom nálatok mennyi egy kW energia.Mifelénk asszem olyan 30 ft körül van.Egy órára az 60 pénz,legalább.Megy mondjuk napi 4 órát.240.Szorozd be mondjuk 20-al(mert nincs mindíg meleg).Hopsz.5000 huf!Ez még talán elmenne;de magas ára az már nem.

(#8) feise válasza pilóta (#6) üzenetére


feise
aktív tag

gondolod, h 2,1 KW lehűt egy 65 nm-es lakást??? elvileg egy 2kW-s klíma 20 nm-re van..

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#9) feise


feise
aktív tag

azt még mindig nem tudja senki, h mennyi a beszerelés?

Mobil klíma??

[Szerkesztve]

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#10) Divi válasza feise (#9) üzenetére


Divi
aktív tag

Hát ugye az energiamegmaradás elve alapján a mobil klíma nem tud hőmérsékletet csökkenteni, mert nem viszi ki a hőt a szobából. => Ventillátor

vagy rosszul tudom?

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#11) pojakcs


pojakcs
senior tag

Csak felvilágosításul, mert nem vagyok én sem klímaszakértő. Egy XkW-os klíma nem XkW elektromos energiát fogyaszt, hanem jóval kevesebbet. Jellemzően egy 3kW hűtőteljesítményű klíma 800W elektromos energiát használ fel.

Üdv: Csaba

(#12) pojakcs válasza Divi (#10) üzenetére


pojakcs
senior tag

Rosszul,

A mobil klímáknak van egy kivezetőcsöve. Kéménybe vagy egyéb helyre bedugandó, és ott tolja ki a meleget.

Üdv: Csaba

(#13) süti5 válasza feise (#9) üzenetére


süti5
őstag

Hallgass rám, ha hűteni akarod a levegőt, akkor a természetes léghűtőt felejtsd el.... nem gondolod, hogy 80w le tud hűteni egy szobát? Mindenki ilyet használna és dobálná ki a sokat fogyasztó klímákat. Mobil klíma is felejtős, nem éri meg a lóvét. Nekünk kettő db ablakklíma van, ezek jól hűtenek, bár picit hangosak. Ma egyértelműen split klímát kell vennie annak, aki hűteni szeretne.....

(#14) Esmein


Esmein
nagyúr

Ahogy Himnusz Linda mondaná : ''Hát magyarok vagyunk, vagy nem ?!''
Ehhez tartsd magad, mikor kinyitod a következő topicod és a nevén gondolkozol. Komolyan mondom nem értem miért jó a kérdőszót a mondat végére tenni.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) _az válasza Esmein (#14) üzenetére


_az
senior tag

Te egyre gonoszabb vagy ;];];] :DD:DD:DD

az

(#16) Esmein válasza _az (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ha tudnád hogy csak úgy röpködnek a fejek a közelemben :D

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) PrinczA


PrinczA
őstag

Itt van 1-2adat: Bővebben: link

Ha már arra jártam, javítottam azt a címet is :D - Esmein

(#18) Xbean


Xbean
tag

Valamelyik nap láttam én is egy léghűtőt az egyik újságban. Kemény 11k-ba került, gondoltam utánanézek neten is, mondván ha nincsen komolyabb ellenvetés akkor veszek magamnak egyet.

Egy léghűtő tulaj azt írta valahol, hogy kb a ventilátor és egy klíma hűtőképessége között helyezkedik el. A működési elve a párolgáson alapul ( ami köztudottan hőt von el a környezetétől). Mondjuk nyilván egy idő után igencsak párás lehet tőle egy szóba...

Érdekes gép ez, elgondolkodtató, hogy vajon a párolgás által nyert "hideg" levegő mennyire képes ellensúlyozni a folyamatosan képződő párát... :)) :U

[ Szerkesztve ]

(#19) irlande válasza feise (#1) üzenetére


irlande
csendes tag

Vigyázni kell a "fapadosabb" léghűtőkkel. Az olcsó, általában igen távolkeleti gyártmányokban egy szál vászon tekereg, mely menet közben víztartályba merül. Mikor a ventilátor elé ér, az a kevés vizet azonnal leszippantja róla. A valódi fizikáját a dolognak, a víz hőelvonó képességének kihasználását ezek a készülékek a legminimálisabb mértékben alkalmazzák. Csak arra jók, hogy jól lejárassák a kis és nagy helyiségek lehűtésének eme igen korszerű és energiatakarékos elvét. Azok a készülékek, melyek felülről csorgatják a vizet, de ugyancsak egy végtelenített, körbejáró vászonra, csak egy kicsit jobbak, de a végeredmény ott is, a legfeljebb 4-5 C fok hőmérsékleti különbség a légbe-, és kilépő oldalak között. Az igaz technológia léghűtésben az ausztrál, portugál, és a spanyol gyártóknál van (szobák, irodák, nagycsarnokok). Ezen gyártók termélkeinél nagyon komoly vízmennyiséget juttatnak a nyitott térbe, ahonnan az a nagy nyári, száraz melegben a(z akár mesterséges) légárammal távozik, és kellemes hűvöset, légkondicionált levegőt hagy maga után.
Egy nem gagyi léghűtővel, száraz és nagyon meleg nyárban 15-16 C különbség is elérhető.
Pl: 37-38 C külső hőmérsékletnél, megfelelően választott készülékkel egy szoba hőmérséklete 22-23 C lehet.

(#20) SunBreeze válasza irlande (#19) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

és egy ilyen mennyit kóstál?

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#21) irlande válasza SunBreeze (#20) üzenetére


irlande
csendes tag

40e és 50e között van nettó (Ft) a kisebb helységbe elegendő készülék. És ez már tényleg hűt (száraz melegben, és résnyire nyitott ajtó, illetve egy majdnem szemben lévő nyitott ablak, vagy ajtó esetén. Huzattal nem kell számolni, melegben úgyis minden nyitva van). Kb annyiba kerül, mint egy kisebb klíma, és az energiafogyasztása ennek a töredéke (kb. a tizede), és közben megfelelően kondicionált a levegő. Azt lehet mondani, hogy a nyári reggel érzetét hozza létre egy meleg koradélutánon.

(#22) SunBreeze válasza irlande (#21) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

hmm, végülis jól hangzik. márkát tudsz mondani? kapható egyáltalán magyarországon?
nem mindegy az áramfogyasztás sztem!

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#23) irlande válasza SunBreeze (#22) üzenetére


irlande
csendes tag

Úgy tűnik, már a Google-n rákeresve, hogy két cég forgalmaz ilyen jellegű ausztrál termékeket Magyarországon.. Idemásolom a keresőbe beírt szövegre adott linkeket is (léghűtő, ausztrália) Kisebb terekbe való készülékek (ha jól látom), árakkal itt (erről az oldalról vettem a tudást :) ): http://www.lyonker.eu/parasito/parasito.html. Nagyobb, ipari jellegűek, itt árak nincsenek: http://www.universa.hu/

(#24) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

:R

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#25) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

és mennyit kérnek egy ienért?

(#26) irlande válasza Borify Péter (#25) üzenetére


irlande
csendes tag

Ha megnézed a lyonkeres [link] oldalt, ott 46 800 Ft-tól (nettó) 69 800 Ft-ig (ez is nettó) vannak fent, teljesítménytől függően, készülékek. A másikon nincsenek árak, és ők, úgy tűnik, csak nagyobb terek hűtését végzik.

(#27) Borify Péter válasza irlande (#26) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

nem is gáz
többre gondoltam

(#28) irlande válasza irlande (#23) üzenetére


irlande
csendes tag

A kis helyiségekbe való ausztrál léghűtő hazai linkje helyesen:
http://www.lyonker.eu/parasito/parasito.html vagy [link] Bocsánat! :) A másikat, a csak nagycsarnokosat jól írtam.

(#29) concret_hp


concret_hp
addikt

na van valakinek ilyen? tapasztalatok? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#30) qestion válasza concret_hp (#29) üzenetére


qestion
aktív tag

Van olyan, aki cserélt már légpárna és egyéb alkatrészeket ilyen léghűtő készülékben?
Ki mióta használja?

a pálya

(#31) qestion


qestion
aktív tag

up

a pálya

(#32) qestion válasza qestion (#30) üzenetére


qestion
aktív tag

:)

a pálya

(#33) kovi831


kovi831
aktív tag

Én nem rég vettem ilyen léghűtőt.Orion OA1-H180R [link]
Ezért az árért nem olyan rossz ez, sokaknak nem tetszik mert nem tudják hogyan kell használni.Az a lényeg, hogy ablakot kell nyitni és oda kell rakni a készüléket.
Én ki is próbáltam az Obi-ba mikor megvettem, és van egy 30%-os különbség az oszlopventilátorok és ez között.És így nem párásodik be a szoba, ebben az esetben 10%-ot emelkedik a páratartalom ami nem zavar.Ha valaki nem biztos benne, akkor vmilyen áruházba ki kell próbálni.
Bár én már olyat vettem amivel fűteni is tudok.Túl nagy méretű szobákba nem ajánlott, enyém 5x4-es.Én nem is akartam lehűteni nagyon a szobámat, mert a túl hideget sem szeretem.Főleg mikor a munkahelyen a hülye kollégáim lecsavarják 18C fokra a légkondit.
Tehát legfeljebb 0.5-1fokkal tudja lejjebb vinni a hőmérsékletet, ez nekem elég.

(#34) idegen lény válasza kovi831 (#33) üzenetére


idegen lény
őstag

"Tehát legfeljebb 0.5-1fokkal tudja lejjebb vinni a hőmérsékletet, ez nekem elég." Ezért már csak megérte megvenni. :C

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.