Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Mi lehet a hiba? nem tudok rájönni (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Cruy


Cruy
csendes tag

Sziasztok!
Szeptember elején vettem egy új konfigot:

Codegen 300W táp
AMD Athlon XP 1700+
Abit KX7-333 alaplap
Abit Siluro GeForce 3 Ti200 128 DDR VGA
256 MB DDR RAM
80 Gb Maxtor (7200 RPM)
Soundblaster Live 5.1
hálókártya
LG 52x CD-ROM

már nagyon sok embert megkérdeztem de nem tudják hogy mi lehet a hiba...
Ha bekapcsolom a gépem (úgy hogy előtte legalább 2 órá állt) és elindítok egy 3D-s játékot vagy egy filmet szeretnék nézni a win media playerrel akkor lefagyok. Ezután jön a szokásos restart gomb >>> újraindul a gépem utána elindítom ugyanazt a játékot és minden tökéletesen megy. Ez így megy már kb. 1,5 hónapja, minden nap mikor elindítom a gépem.

nos ezeket próbáltam már csinálni ellene:

-már volt fenn win xp és win me is, mindkettővel fagytam...
-először felraktam a videókari gyári driverét azzal is, utána jöttek a detonátor különböző verziói...és ezekkel is fagytam kivétel nélkül mindegyikkel

Ma pedig szeretnék játszani egy kicsit az NHL 2002 vel és minden játékos zöld...na gondoltam bizti vmi xar driver van fenn...le is cseréltem de ugyanaz (előtte reinstalláltam is)

szóval ha vki tudja a megoldást akkor írjon vmit mert engem ez már nagyon idenesít ...előre is köszönöm

(#2) Pala válasza Cruy (#1) üzenetére


Pala
veterán

Igen nagyon valószínű, hogy az SB Live! a hibás!!!!!! A Live kártyák mindig is nagy gépfagyasztók voltak!
Vedd ki, és indítsd el úgy, egy próbát megér!!!

(#3) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Mennyi ido utan fagy le?
Mioyen huto van a gepen?
Esetleg nezd meg nem e melegszik tul a proci:)
Aztan ha nincs mas vidd vissza oda ahova vetted es mondd meg hoyg csereljek ki:)

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#4) Cruy válasza Pala (#2) üzenetére


Cruy
csendes tag

azelőtt volt benne egy másik hangkari is és azzal ugyanezt csinálta...

(#5) Cruy válasza KERO_SAN (#3) üzenetére


Cruy
csendes tag

ja és a proci 43 fokos szal az nem lehet baj

(#6) Pala válasza Cruy (#4) üzenetére


Pala
veterán

Háát, pedig így hirtelen más ötletem nincs...

(#7) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Akkor huzz fel esetleg egy masik oprendszert, probald azzal.

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#8) rudi válasza Cruy (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Szrintem próbálgatni kell a cuccosokat úgy hogy mindig egyet-egyet lecserélsz. Lehet hogy az alaplap fúj a RAM-ra de akármi más is. Meglehet hogy gázos a táp, mert láttam már olyat (igaz az egy 200as noname volt) hogy 3dmark2001 nem fut le ha már egy nagyon picit is húzva van a gép és más game meg simán megy.
Murpy-ből kiindulva biztos az alaplap-proci-RAM triumvirátus a ludas a dologban :((

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) rudi válasza Cruy (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Molvasom részletesebben a hozzászólásodat :) Eleinte jó ment? Mindig akkor fagy le amikor a proci MAX-on dolgozik, tehát lehet valami feszültségadásos baj is.
A hangkártyát meg a videocuccot már vizsgáltad, gondolom a vinyó okés szóval most tápcsere, RAMcsere és ha szerencséd van meglesz a ludas, ha meg nem akkor proci-alaplap de esetleg lehet procihűtőt is cserélni. Ha szeptemberi a gép akkor még minden garis, szóval nincs semmi veszve :P

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Godfather


Godfather
aktív tag

Nem tudom, miért anyázik mindenki a live kártyákra, szerintem hibátlan cucc... Na mindegy. Valószínüleg valami memória próbléma van a dolog hátterében, méghozzá nem túl súlyos, mert ha az lenne, akkor az xp-t nem lehetett volna feltenni valószínüleg. vagy a vga memoria a hibás, vagy a ram.
Tényleg, húzva van a gép??? mert akkor is szokott nagy baromságokat rajzolni...

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#11) Godfather


Godfather
aktív tag

Illetve megemlíthetnénk még az abit alaplapok, és abit vga-k közti, olykor-olykor felmerülő inkompatibilitási problémát is.

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#12) Bally válasza rudi (#9) üzenetére


Bally
senior tag

Ahogy én értelmezem a hozzászólást, szerintem nem akkor fagy le, amikor MAX-on megy, hanem az első indítás során, ha MAX-on megy. Ha ujraindítja, akkor minden tökéletes, tehát elvileg nem táp gondja van, persze egy próbát megér, de én inkább alaplap-memória- (esetleg vga kártya, hangkártya) gondra voksolo.

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#13) Bally válasza Godfather (#11) üzenetére


Bally
senior tag

Igen ez előfordulhat, vga-csere -> próba!

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#14) The_Tom válasza Godfather (#10) üzenetére


The_Tom
senior tag

''Nem tudom, miért anyázik mindenki a live kártyákra, szerintem hibátlan cucc''

azert mert ha regebben vettel egy ilyet, vagy egy mostanit az akkori driverrel hasznalsz akkor 600 vagy 800 Mhz folott (nemtom pontosan) egyszeruen nem megy a kartya. Ez egy koztudott bug. A weblapjan is rajta van a hibakereseseknel. Megoldas leszeded a legujabb drivert vagy mar eleve olyat kaptal a kartyahoz. Egyebkent a kartya szerintem is jo.

Üdv.

Szerintem.

(#15) Den válasza Godfather (#11) üzenetére


Den
veterán

Nekem is ez volt az első gondolatom csak nem emléxem melyik abit vga nem megy tutira abit lapban.

www.simson4t.hu

(#16) Bozz


Bozz
tag

már nem azért de sztem abit alaplapban csak elmegy az abit kártya... persze ha nem hibás egyik sem...
Amúgy meg ne kapcsold ki a géped és megúsztad a dolgot ingyen!!! :))

(#17) ArchElf


ArchElf
addikt

Sztem. táp, vagy ram...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18) Ploszi válasza Bozz (#16) üzenetére


Ploszi
senior tag

épp ez volt a meglepő, hogy abit lap ás vga veszett össze, de asszem MSI-knél is volt ilyen gríz :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#19) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Na, ez egy érdekes hiba. Tipikus esete, amikor szerintem nem lehet igazán gyanusítani semmit, mert először fagy, majd u.a. helyzetben megy. Ne vedd sértésnek, de nem lehet, hogy elsőre te magad csinálsz valamit, ami kiváltja ezt? Gondolok itt arra, hogy (hallottam kategória) pl. volt egy gép, ami mindig resetelt magától. Mindenki a ''csodájára'' járt, de a legnagyobb hardver guruk sem tudták megoldani a problémát. Pedig 1xű (egyszerű) volt: a hölgy amikor forgott a székén, akkor a (z állítólag igen formás) térdével megnyomta a kiálló resetgombot. ;] De amúgy a szokásos procedúrát esetleg érdemes végigcsinálni: proci teszt, ram teszt, hdd teszt. Amúgy még egy kérdés: csak játékoknál csinálja, vagy bármilyen progi indítása esetén?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#20) Sidaries


Sidaries
őstag

Én is tápra gyanakszom, mivel csak az első indításkor rossz. Mit csinál akkor, ha felkapcsolod a szünet utám és otthagyod egy ideig (mondjuk 2 percre)? Akkor is döglik?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#21) Cruy válasza CsendPenge (#19) üzenetére


Cruy
csendes tag

na szal az van hogy csak játékoknál csinálja... meg egyszer volt hogy filmnézésnél is de akkor csak a win media player fagyott le és nem a gép

(#22) Cruy válasza Sidaries (#20) üzenetére


Cruy
csendes tag

akkor nem döglik!

(#23) Lulu válasza Cruy (#1) üzenetére


Lulu
csendes tag

#2 hozzászólás szerint kipróbáltad már? Nálam a VIA chipset és az Aureal2 (MX300) nem szerette egymást! Le kellett cserélnem a hangkártyát egy nem Aurealra! Pontosan #2 hozzászólás alapján jöttem rá és tudtam meg, hogy mennyire lelessította és egy idő után fagyasztotta a gépet a hangkártya!

(#24) HEBI


HEBI
senior tag

Nálam ilyen akkor volt utoljára, amikor fent volt a cpucool nevű progi, ez ha hideg volt a proci (40 C alatti) és az agresszív hűtési mód be volt kapcsolva, akkor fagyott a gép, de ha már be volt melegedve, akkor nem. Te nem használod ezt a progit véletlenül?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Mi lehet a hiba? nem tudok rájönni (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.