Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A kérdés nem a memóriamárkákra vonatkozik, hanem konkrétan az érdekelne, hogy milyen szempontok szerint vizsgáljuk a memóriákat.
Minden választ fontolóra veszünk, elvégre ezért indítottam a topikot, vagy mi. :DDD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2) taltos


taltos
senior tag

ÁR :D

(#3) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Húzhatóság..Időzítések..
Ár/teljesítmény arány.

(#4) HM21 válasza fLeSs (#1) üzenetére


HM21
tag

TUNING:DDD

ÜDV : HM21

(#5) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Ezeknél kicsit konkrétabbra gondoltam. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) Gorneck


Gorneck
titán

Hát nem is tudom, mert a a konfig és a felhasználó pénztárcája az igazi választó! Legalábbis nálam így volt!
Engem pl érdekelne ugyanaz a memória másik konfigban mit teljesít mondjuk egy p4be és egy a64 és nem a sávszélességre vagyok kíváncsi, hanem a tuningra!

Gorneck#1239

(#7) burgatshow


burgatshow
veterán

Szerintem jó lenne a modulokat mind a két gyártó processzoraival letesztelni ugyanolyan beállításokkal (''már amennyire lehet''). Érdekel még a frekvencia és az időzitések is, valamint valami irányár is!

(#8) fLeSs válasza Gorneck (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ez sajnos nem kivitelezhető két dolog miatt sem
1. nincs rá elég idő(m) - ez a lényegesebb
2. nincs fix AGP/PCI-os A64-es deszkánk

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) Tithian


Tithian
őstag

Mekkora a teljesítménybeli különbség magas és alacsony időzítések mellett egyes platformokon (játékokbeli teljesítménnyel, nem szintetikus méréssel) ?

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#10) fLeSs válasza Tithian (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Erre a kérdésre asszem választ ad az, amikor sokféle ramot az alapértelmezett időzítéseikkel hasonlítjuk össze, lesz köztük 2-3-3-6, meg 3-3-3-8-as is, meg a kettő között még egy csomó másik, úgyhogy ez idáig rendben van. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) Flashy


Flashy
veterán

lehet hogy most nem ilyen memóriatesztre gondoltok, de érdekes lehet esetleg ilyen teszt hogy mennyit számít az időzítés: ugyanaz a memória különböző időzítésen, vagy különböző alaplapokban mennyit számít az fsb szinkronitás.

(#12) Keitaro válasza fLeSs (#10) üzenetére


Keitaro
addikt

Az jó, mert szvsz kétféle felhasználó van. Az egyik fogja, belevág egy DDR400-as modult a gépébe és elvan. Működjön annyin rendesen és jól van. Márpedig ugye valsz működik, innentől kezdve max az a különbség ki mennyiért adja a 400-ast és esetleg kisebb időzítésekkel (pl fú Hynix olcsóbb 2.5-s CAS-el mint a Kingston 3-assal)
A másik meg úgy is agybafőbe tuningolni akar :DDD
Akkor az jön, hogy melyik ram meddig bírta max, akár feszemeléssel magasabb beállításokkal.

Aki meg arany áron lévő ramot akar venni az úgy is utánanézett gondolom :)

szerk : a szinkronitás és az azonos Mhz melletti késleltetés változás engem is érdekel :)

[Szerkesztve]

(#13) fLeSs válasza Keitaro (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

szerk : a szinkronitás és az azonos Mhz melletti késleltetés változás engem is érdekel

A KT880-as és a Socket 939-es cikkben pl. ez már ki lett tárgyalva.

1ébként úgy látom nem értitek, ez memóriateszt, nem pedig chipset/prociteszt. Please ennek megfelelően adjatok tanácsokat.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) jrpryv


jrpryv
tag

Szerintem az lenne az igazi, ha lenne 3 kategória (persze itt az időtényező is fontos). Az egyik kategóriába tartoznának a sima, ''mezei'' késleltetésü, mindenhol kapható PC3200-as ramok (Samsung, Hynx, Infineon stb...). Lenne egy olyan rész, ahol az olyan tuingmemókat hasonlítanátok össze, ahol az alacsony időzítésr optimalizáltak (PC3200-PC3500-ig) és márkásnak számítanak (pl. Corsair, GeiL, Kingstone stb..). És végül lenne egy olyan tuning memó rész, ahol a minél nagyobb sávszélesség a nyerő.
Én megmondom őszintén utálom az olyan memo teszteket, ahol összevissza keverik a különböző típusu ramokat, holott az égvilágon semmi közük egymáshoz.

Ha lelövünk valakit azzal némikép tisztázzuk a vele kapcsolatos álláspontunkat...

(#15) bim válasza fLeSs (#13) üzenetére


bim
veterán

engem pl. az érdekelne hogyha uj gépet vennék P4-et mondjuk megint akkor ha játékra akarom használni ha szét akarom tuningolni ha csak irodai felhasználásra akarnám akkor is legyen érdemes elolvasni az egész cikket . ebbe legyen tipus,késlsltetés,mennyiségi tippek egyszerü halandoknak mert itt mindenki csak az übertuning modulokat ajálgatja

(#16) Keitaro válasza fLeSs (#13) üzenetére


Keitaro
addikt

Jó, de ha csak és kizárólag a ram számít akkor azon kívül, hogy mit lehet rajta hajtani mit lehet még nézni? Mennyire melegszik? :F

(#17) ftc


ftc
nagyúr

Pl hogy menni idő altt töltődik be a Windows a ramból,ha oda van téve az indító filejai.Egyébként a ram teszt eléggé nehéz ügy.Sajnos kapcsolatba van mindennel

(#18) fLeSs válasza jrpryv (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az első tesztben csak PC3200-esek lesznek, majd lesz folytatása.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#19) fLeSs válasza bim (#15) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Mi is így gondolkodunk. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) fLeSs válasza ftc (#17) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hogy lehet ezt az indítófileos dolgot megcsinálni?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) bim válasza fLeSs (#19) üzenetére


bim
veterán

mikorra várhato a cikk?:U

(#22) fLeSs válasza bim (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Még kicsit odébb van.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) ftc válasza fLeSs (#20) üzenetére


ftc
nagyúr

valahol olvastam rola.Holnapra talán meglesz.

(#24) ftc


ftc
nagyúr

Találtam valamit,de ez még nem az.Ezt is szerintem fel lehetne használni

A Windows működése gyorsítható, ha beállítjuk, hogy futtatható részei folyamatosan a memóriában maradjanak, és soha ne kerüljenek át a swapfile-ba a merevlemezre.

A beállítás megváltoztatásához a következő műveletekre van szükség.

1. A Registry Editorral nyissuk meg a HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Session Manager/Memory Management nevű kulcsot.

2. Változtassuk meg a DisablePagingExecutive nevű, dword típusú bejegyzést, értékként 1-et megadva.

Remélem amit az előbb írtam nem csak rosszul emlékszem.

(#25) ftc válasza fLeSs (#20) üzenetére


ftc
nagyúr

állítólag a tweak xp kell hozzá.Rendszermagot hoz létre a ramban.512 kell hozzá.
szerinetm tesztelhető lenne mennyire gyorsul igy az inditas.A másikat amit irtam azt is ki lehetne probalni.

(#26) Gorneck válasza fLeSs (#8) üzenetére


Gorneck
titán

:(

Gorneck#1239

(#27) Drizzt


Drizzt
nagyúr

ár\teljesítmény\méret arány.

I am having fun staying poor.

(#28) Drizzt válasza Drizzt (#27) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Mármint méret Mbíte-ban...

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.