Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ttttt


ttttt
csendes tag

Sziasztok!

Leteszteltem a memoriat mivel talaltam nehany serult file-t masolasok utan. Kb 1 Gb adat masolasakent 1 byte megvaltozik es mindig ugyan az a bit allitodik 1-re. Persze ez is csak egy durva ''atlag'' az eddigi tesztjeim soran. Volt, hogy napokig semmi jele hibanak es TB-nyi adatot mozgattam es terheltem egyeb alkalmazasokkal is a memoriat. Volt, hogy naponta 3-szor is elofordult. Szoval veletlenszeru... Most mar minden masolast leellenorzok :(( .

A memtest-86 v3.0 csak akkor talalja meg a hibat, ha a windows-bol restarttal lepek ki es a memtest floppy a gepben van az azonnali booothoz. Akkor is csak az elso ciklusnak csak az elso tesztje mutatja ki a memoria hibat. Ha tesztelem tobb cikluson keresztul (ejszakan keresztul / all test), akkor is csak az elso ciklus jelzi ki.

Ha kikapcsolom a gepet majd be, akkor sohase talalt hibat. Ugyanez a helyzet ha resetelek, akkor se talal hibat.

Sajnos a windowsos modszer is csak az esetek 2%-ban mukodik. De ha hibat talal akkor kovetkezetesen ugyan ott es ugyan ugy...
Amugy a talalt hiba ugyan azt a bitet mutatta ki hibasnak (0->1) amit a filek-ban talaltam.

Hasznaltam DocMemory teszer is azzal is teljesen megegyezik a fentebb leirtak. Neha megtalalja neha nem ugyanazon a helyen (itt nincs pontos cim kijelezve csak MB) ugyanaz a bit ugyanugy....

Felcsereltem a memoria modulokat a foglalatokban. Igy a hibas memoria cime megvaltozott.
Ha a DIMM3-ban az A modul volt es DIMM2-en a B modul, a hibas
cim 8555ad0.
Ha a DIMM3-ban a B modul volt es DIMM2-en az A modul, a hibas
cim 8555a90.
Ezek 133 MB kornyeken vannak (Dual channel!)

Kiprobaltam kulon kulon is oket, de eddig meg egyiknel se detektaltak a progik hibat eddig. En mar nagyon unom :O ezt a sok restartot, ezert kerdezem tisztelt forumtarsaimat hatha van valakinek tudasa, hogy a fentebb cimekbol kideritse melyik is a hibas modul :F .

A gep nincs tuningolva, minden az optimalis es alapbeallitason megy!

Probaltam tulhajtani (freq, idozitesek, fesz), hogy esetleg elobb kijojjon a hiba, de nem. Mas hibak megjelennek extrem (25% feletti a nevleges ertekek felett) tulhajtasoknal de az amit keresek nem jelenik meg gyakrabban.
Szoval nem idozitesekbol adodo hiba, hanem valoszinu (fizikailag) szomszedos bit vagy bitek irasakor a hibas bit is megvaltozik (mintha crosstalk/athallas lenne). De, hogy logikailag melyik cim irasakor valtozik meg egy masik cimen levo cella ezt csak az okosok tudjak akik a temaban melyen beleastak magukat. Az o segisegukre is szamitok.


Van egy kis segitseg, megpedig ugyan ez a sztori mar megtortent velem, minden a fentebb irtak szerint, csak ott az esetek 30%-ban windows restarttal szepen ki is jott az elso ciklusnal a hiba. A bolt szo nelkul ki is cserelte a modult.

Ha a DIMM3-ban az A modul volt es DIMM2-en a C modul, a hibas
cim 19ab8780.
Ha a DIMM3-ban a C modul volt es DIMM2-en az A modul, a hibas
cim 19ab87c0.
Ezek 410.5MB kornyeken vannak (Dual channel).
Ekkor a C modul volt hibas a cd5c3c0 (205.7MB) cimen, mikor egyedul volt a lapban.
Talan ebbol ra lehet jonni a memoriaszervezesre a jelenlegi memoriamnak + dual channel es igy kideritheto, melyik modul is a hibas A vagy B ?


Szoval pliz segitsetek..



[Szerkesztve]

Barton2500+; Abit NF7-S Ver2.0 /BIOS 18; Club3D Radeon9600Pro 128MB; 2x256MB DDR400; BarracudaIV 40GB

(#2) oduszeusz


oduszeusz
tag

hol találhatok memória tesztelő progit?

Ha a telefonodból féltégla lesz, nem a telefonod volt hülye....! Tanulni sohasem szégyen!!! és Én nem vagyok szégyenlős:-)

(#3) JZO


JZO
csendes tag

A következő esetek leehtségesek:
1, rossz a memóra. Ha tudod hogyan csald elő a hibát, akkor szerezz egy másik RAM modult és próbáld végig őket.

2, lehet, hogy az adott memóriát az alaplapod nem jól kezeli vagy sebességbeállítási probléma van. Esetleg próbálkozz meg azzal, hogy kicsit lassítod a memóriát, vagy frissíts BIOS-t az alaplapodon

Sok szerencsét !

Software Developer, MCTS

(#4) JZO


JZO
csendes tag

ja és még egy dolog szokott problémát okozni, saját tapasztalataim szerint, mégpedig az, ha nem egyforma márkájú/gyártmányú a két memória modul. Sőt már olyannal is találkoztam, hogy teljesen két egyforma RAM nem ment együtt, de egy harmadik RAMal mindkettő ment és a szóban forgó harmadik RAM és pontosanugyanaz a típus és márka volt, mint az előző kettő :) Nagyon ritka, de ki lehet fogni, ezért érdemesebb inkább egybe venni a RAMot, tehát hogy 1 modul legyen a gépedben. Még ha így nem is fog menni a Dual Channel memória elérés.

Software Developer, MCTS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.