Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Megy vajon a 100-as FSB? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Csepy


Csepy
senior tag

Szasztok!

Mint a téma címe is mutatja, segítségre lenne szükségem.
Azt szeretném megtudni, hogy ez a lap tényleg nem tudja alapból kezelni a 100-as FSB-s Duronokat? Nekem konkrétan egy Duron 1.3-hoz kellene, de azt hallottam, hogy csak a 133 és a 166-os FSB-t szereti, viszont az ECS honlapján azt állítják, hogy FSB 200/266/333 supported. Az OCWorkbench meg azt állítja, hogy FSB 266/333 supported.

Ja, és nem lehet-e valahogy megbuherálni, hogy vigye a procimat.

Előre is köszi!

Regards: Csepy



[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#2) Zoltán válasza Csepy (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

Ha az ECS honlapján azt írják, akkor megy. Nem az a hivatalos amit ''hallottam''.

(#3) Integra válasza Csepy (#1) üzenetére


Integra
titán

szvsz az alaplap gyártó a mérvadó, max nézd meg a laphoz tartozó bios frissitések infoit hogy mit javítottak ki benne, hátha az segít

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) I_Am válasza Csepy (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Csak egy nagy kérdés van: melyik lapról van szó?:DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5) VladimirR válasza Csepy (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

alapelvek: [L]http://prohardver.hu/r3_forumok_help.php[/L]
''a topic címét gondosan válaszd meg:
-kerüld a túl általános címeket (''Segítsetek plízzz!!!!!'') A cím pontosan, egyértelműen tükrözze azt, amit szeretnél.
-legyen olyan, amit később is megtalálnak a keresőben a fórumozók: ha azt írod, hogy ''Megdöglött azikszpém a radidrájverrel'', akkor azt senki sem fogja megtalálni, ellentétben azzal, hogy ''Nem megy az XP-m, mióta feltettem a Catalystet''
''


mellesleg tenyleg erdekes lenne tudni, hogy milyen lap, mert a konfigodnal pl egy nf7 van:DDD

(#6) supercow válasza VladimirR (#5) üzenetére


supercow
őstag

hát az ECS NF7 KT600-S Raid :D

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#7) I_Am válasza supercow (#6) üzenetére


I_Am
veterán

Az x-ek kimaradtak és nem deluxe.:(

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#8) lesaux


lesaux
veterán

Adtam neki rendes címet.
Amúgy meg (#5).
És [L]http://prohardver.hu/r3_forumok_help.php[/L].

(#9) Csepy


Csepy
senior tag

Hi all!

Ennyire láma nem lehetek, J*zusom! Kifelejtem a lap nevét, ez gáz!
Az segítség az ECS L7S7A2-höz (SiS 746) kellene. Mert az ECS weblapja szerint viszi a 100-as FSB-t, az OCWorkbench, a Mistral-osok, és néhányatok szerint (másik topic) nem megy vele. Az lene a kérdésem, hogy megy-e 100-as FSB-vel, és ha nem, akkor hogyan lehetne futtatni benne egy Duron 1300 MHz-s procit?
Ja és hogy meg lehet-e buherálni valahogy, hogy menjen 100As FSB-n?

Előre is köszi!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#10) #25954560 válasza Csepy (#9) üzenetére


#25954560
törölt tag

[L]http://forums.pcper.com/showthread.php?t=321850[/L]

a 2003 decemberi bios-ban adtak hozza a 100-as fsb tamogatast a fenti thread szerint. tehat ha felteszed, menni fog. a hivatalos oldalon neem talaltam ilyen bios-t, talan ezek kozul vmelyik: [L]http://www.ocworkbench.com/2003/ecs/l7s7a2guide/bios/betabios.htm[/L]
persze ha nem olyan bios van a lapon, akkor elobb kell neked egy 133-as proci, amivel tucc flash-t csinalni...

(#11) Csepy


Csepy
senior tag

Köszi szépen! Csak egyetlen probléma van. Ilyen dátumozású BIOS-t nem találtam sehol. H valaki esetleg megtalálná, nagyon megköszönném.

Mellesleg az egyik belinkelt lapon azt írják, hogy nem kell 133FSB-s proci, csak cerkázzam össze az L1 hidakat és akkor valszeg meg. Ez szerintetek működhet?

Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#12) PirosHello


PirosHello
senior tag

Lehet, hogy mégis egyszerűbb lesz egy 133-as procit beszerezni....Már olyan olcsók, hogy el sem hiszem (Próbáld meg itt a PH!-n)....

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#13) Csepy


Csepy
senior tag

Hi!

Kösz, de nár van egy Duronom úgy 2 éve, úgyhogy azt inkább nem vennék. Amúgy nem nekem lesz, hanem unokatesónmak ajándékba és low-budget kell, hogy legyen. Ha nem költök procira, akkor már alapból low budgetebb, mint ha igen, bármilyen olcsó is legyen az. Mellesleg nekem nem nagyon kellene egy Duron konfig, egy 2500+os Bartonra, amit 3200+-on hajtok (11*200 alapfesz és stabilan) :)).

Azért köszi.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#14) #25954560 válasza Csepy (#11) üzenetére


#25954560
törölt tag

cerkazas mar tuning :) ha nem akarsz vele kulonosebben kuzdeni, csak ki kene probalni a masodik linkemrol vmelyik bios-t...

(#15) Csepy


Csepy
senior tag

A második linkeden egyik BIOS sem támogtja a 100 MHz-s FSB-t!!!

Az van odaírva, hogy ''Extended FSB programming range from 133-200 to 133-233 MHz.''

Na most ezek alapján nem értem, hogy ez miért jelentene 100-as FSB-t. Esetleg neked már bejött?

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#16) #25954560 válasza Csepy (#15) üzenetére


#25954560
törölt tag

[L]http://www.ecs.com.tw/ECSWeb/Products/ProductsDetail.aspx?DetailID=267&DetailName=BIOS[/L]
ez a 2003-12-01-es bios. de erre sem azt irjak, hogy a 100-as fsb-t javitottak benne...

szerk: egyebkent mi lenne, ha vegre kiprobalnad, hogy tenyleg nem megy-e? :D ha nem megy, akkor ugyis kell egy 133-as proci a frissiteshez, akkor meg jacchacc biosflash-el orakig

[Szerkesztve]

(#17) Integra


Integra
titán

nem olyan sok egy 133as xp proci, brutto 15rugó...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18) Zoz


Zoz
őstag

Hasonló problémám volt nemrég, egy ismerösnek megpusztult az alaplapja, 1300 Duron volt benne.
Elöször ezt az ECS L7S7A2-t próbáltuk, de semmilyen trükkel nem sikerült rávenni, hogy menjen ezzel a procival. Végül egy Asrock K7S8X lett betéve, azóta is szépen működik.
[L]http://www.asrock.com/product/product_k7s8x_r3.htm[/L]

(#19) PirosHello válasza Zoz (#18) üzenetére


PirosHello
senior tag

ASROCK K7S8X megy mindennel....Nekem egy ideig (gari érvényesítés ideje alatt kb. 3 hétig) a 2600+ Bartonnal is ment....Stabilan. Buttyó 10k volt akkor a lap ára...

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#20) Sotho válasza Csepy (#1) üzenetére


Sotho
őstag

Hi nekem van egy ilyen lapom tök új és eladó !
Legújabb bios van benne(2003 dec valahanyadikai) és tudja a 100 as fsbt.(meg a 200 at is)
7000 ért odaadom + kapsz még hozzá egy 1 évig jó garlevelet is.+1 memory card readert. Azért adom el mert nf7 lapom lesz olcsóér :)), ki lehet próbálni stb.
üdv.

(#21) Csepy


Csepy
senior tag

Annyiért érdekel, főleg, ha benne van az árban a memory card reader is!
(De csak, ha tényleg viszi az 1.3-as Duront)
Csak egy gond van. Pécsi vagyok.
Gondolom postán, utánvéttel még megoldható!

Írj egy e-mailt, megdumáljuk.
csepyke18@hotmail.com

Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#22) Csepy


Csepy
senior tag

UP!

Még mindig éerdekel az a lap 7000 Ft-ért, ha kártyaolvasóval van. Írj lécci egy emilt nekem!!!!!!!

Emilcím az adatoknál, esetleg egy posttal feljebb!!!!!


Regards: Csepy

Regards: Csepy

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Megy vajon a 100-as FSB? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.