Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Azért ezzel a frissítési ciklussal komolyan szintet lépett a Samsung - nem kis részben emiatt választottam én is. :)

B.Cs.

(#2) bence1024 válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


bence1024
tag

Igen, nagyot mennek. :K

(#3) AnonymusX válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Én ettől még nem estem hanyatt. Céges telefonként került hozzám S8 majd S10+, előbbi 3, utóbbi 4 főverziót ért meg, de nem érzem, hogy használhatóbbak lennének a készülékek az újabb főverziókkal. A 11-es droidon például a 10-eshez képes sokkal logikátlanabb a Dual SIM kezelés.

S8-on kifejezetten rossz tapasztalatom volt a legutolsó 9-es droiddal, S10+-on egyelőre a 11-es verzióig merészkedtem. 12-es verziót azért nem tettem fel, mert kikapcsolhatatlan benne a RAM plus (persze újabb Samsungokon ki lehet kapcsolni), de S10+-on ADB mókolás teszi ezt lehetővé.

[ Szerkesztve ]

(#4) DrDoktor válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


DrDoktor
tag

Milyen jó is valóban..téglázodó watch 4 -ek...
Inkább csúszna 3 hónapot de legyen közel hibátlan...
Ez a szinte előbb kiadni mint a google egy baromság...

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#5) Shyciii


Shyciii
veterán

S21-ek is megkapták a januári frissítést, persze ott is csak Svájc :D

(#6) Ricardo válasza DrDoktor (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

Hibátlan akkor sem lenne.
Mindenhol előfordulnak hibák. Kérdés mennyire gyorsan javítják.

(#7) DrDoktor válasza Ricardo (#6) üzenetére


DrDoktor
tag

A kevesebb és a "gamebreaker" bugokról van szó!
Nem kell kapkodni sehová nem vezet...Teszteljék engedjék ki kis körben fokozatosan.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#8) ShadowX válasza DrDoktor (#7) üzenetére


ShadowX
őstag

Azt csinálják. Régiónként jönnek ki a frissítések egy hónap alatt folyamatosan.
Az meg, hogy ők tesztelik X készüléken, ahol sikeresen lefut a teszt nem jelenti azt, hogy nem lesz valami bug más usereknél. Nem tudják az összes általuk eladott készüléken letesztelni.

Én pl. az általad említett watch 4 firssítési bakiból semmit nem tapasztaltam és csak tuólag értesültem róla, mikor már a "javított frissítés" is kijött (és ez nem jelenti azt, hogy a jövőben sem fogok semmi hibát tapasztalni). A pixeleken is okoz a goggle által kiadott frissítés mindig valami hibát pár száz/ezer usernél.

És úgy emlékszem valaki linkelte már be egy másik cikk alatt, hogy a januári biztonsági javításokat tartalmazó csomag nem azt jelenti, hogy december 31-én adta ki a google, hanem jóval hamarabb és a gyártók is jóval hamarabb kapják meg, így van idő a tesztelésre.

(#9) battag


battag
aktív tag

Kedves Mobilarena szerzők!

A sokadik ilyen hírt olvasom de mindig kimarad a lényeg (szerintem)! Nevezetesen nagyon nem mindegy, hogy egy adott típus milyen rendszerességgel illetve milyen késleltetéssel kapja meg a frissítéseket, azon túl, hogy meddig.

Álljon itt pár példa:

Samsung Galaxy A33: örvendetes, hogy idén megjelent készülékként 5 évig kap biztonsági frissítéseket de arról nem szól a fáma, hogy már a kiadásától is csak negyedévente. Azt gondolom egy ilyen portálon nem kell ecsetelnem, hogy miért gond ha negyedévente csak egy hónapig up-to-date a készülék...
Samsung Galaxy S20 FE: 2022 előtt megjelent készülékként már "csak" négy évig kap biztonsági frissítéseket de vajon meddig kapja meg azt havonta? Erre a kérdésre még a hivatalos fórumon sem adtak pontos választ, én úgy értettem, hogy azok a készülékek kapnak csak havi frissítéseket amelyek a legfrissebb One UI-t is megkapják, azaz ez a telefon csak 3 évig, a negyedik évben valószínűleg csak negyedévente frissül...
Samsung Galaxy Note 10: 2019-es készülékként az Android 12- az utolsó főverzió és ahogy megjelent a az Android 13 (One UI) a többi készülékre, ezt a telefont is lejjebb sorolták a havi frissítendőek közül a negyedévesek közé. 2019. ősze óta használom, eddig a rendszerességgel nem volt gond de a késleltetéssel igen. Kezdetben volt arra is példa, hogy szeptember 1-i patch levelt már augusztus 31-én megkapta, majd utána már csak a tárgyhó első hetében, első felében, a vége felé pedig már annak is lehetett örülni ha a még a tárgyhóban kijött a tárgyhavi frissítés...

Nagyon jó irány amit a Samsung követ, de ha már ezt választotta, akkor csinálja jól! Ha egy telefonra öt éves frissítést vállal, az havi frissítést jelentsen, ne negyedévest vagy félévest illetve ne hetekkel, később jöjjön ki a patch és lehetőleg minden támogatott típusra és régióra nagyjából egyszerre (miért van az, hogy egy svájci FW már elérhető a XEH pedig nem?).
A követendő példa az Apple, ahol ha egy típus még támogatott, akkor az ugyanolyan rendszerességgel és késleltetéssel kapja meg a frissített iOS/iPad OS verziókat mint akár a legújabbak, régótól függetlenül. De távoli példa lehetne a MS is, minden még támogatott OS ugyanakkor és ugyanolyan rendszerességgel kap frissítést, függetlenül, hogy az Inteles vagy AMD-s gépen fut-e, olcsóbb vagy drágább-e, újabban vagy régebbi-e...

Kérlek olyan reakciókat lehetőleg ne küldjetek, hogy bezzeg XXX márkánál még ennyi sincs, meg az Apple sokkal drágább vagy minek nekem havi frissítés...
Ez a komment arról sem akar szólni, hogy új fűverzió meddig jár vagy nem jár, hanem a havi frissítésekről főverziótól függetlenül.

Számomra Androidos fronton már azért csak a Samsung az egyetlen szóba jöhető márka, mert nekik legalább van valamilyen komolyan vehető vállalásuk, de még ezen is lenne mit javítani. A többi gyártónál - ahogy én tudom - még ennyi sincs... Persze ha megosztotok hivatalos gyártói vállalást, ami kitér mind a támogatás hosszára, rendszerességére és késleltetésére is, kérlek linkeljétek be!

Köszönöm!

(#10) DrBubo77 válasza battag (#9) üzenetére


DrBubo77
addikt

Azért nem egyszerre adják, ki minden régióra, hogy ha valami hiba van a frissítésben, kevesebb készüléket érintsen.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#11) Ricardo válasza battag (#9) üzenetére


Ricardo
félisten

Pixel?

(#12) Noukoum válasza battag (#9) üzenetére


Noukoum
veterán

Milyen gyakorlati előnyöd származik abból hogy nem havonta hanem negyedévente kapsz biztonsági frissítést? (Komolyan érdekel.)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Ezen a területen a Samu, kb verhetetlen lett.. :K

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#14) Noukoum válasza Noukoum (#12) üzenetére


Noukoum
veterán

Természetesen hátrányod, nem előnyöd. Mivel jobb a havi mint a negyedéves biztonsági frissítés, a gyakorlatban?

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Legjobb telefonom volt. Hiányzik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#16) vodrosjozsi válasza Plazmacucci (#15) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Jaja, ez volt a legjobb telefonom (meg az s7, s9+), ha lett volna 120hz-es kijelző meg a 45w-os töltési lehetőség akkor megmaradt volna. Bár úgy látom, hogy jól tartja az árát.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#17) Plazmacucci válasza vodrosjozsi (#16) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem a 10+-ból volt kettő is, visszatértem rá annyira nem volt semmi alternatívája.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18) battag válasza Noukoum (#14) üzenetére


battag
aktív tag

Az, hogy két hónapig nem védtelen a telefonom. Márpedig legalább egy kritikus sebezhetőség minden hónapban javításra kerül. Épp annyi hátrányom van belőle, mintha a Microsoft patcheket is csak minden harmadik hónapban tenném fel a PC-mre, ráadásul erről még az egész világ tudna is.

(#19) battag válasza Ricardo (#11) üzenetére


battag
aktív tag

Jó tipp, ha olyan országban élnék ahol kapni is lehet, biztosan fontolóra venném...
Bármi, ami itthon hivatalosan is kapható?

(#20) battag válasza DrBubo77 (#10) üzenetére


battag
aktív tag

Ezt a régiós tesztelést el kellene felejteni, volt már erről cikk talán itt is. Az Apple-nél, MS-nél ilyenre nincs szükség (tudom, tudom ott minden frissítés szar, bezzeg a Samunál :)) )

(#21) DrBubo77 válasza battag (#20) üzenetére


DrBubo77
addikt

Már nem azért, de decemberben a nagy win11 frissítés hazavágta a windowsomat. Úgyhogy visszatettem egyelőre a 10-et.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#22) Noukoum válasza battag (#18) üzenetére


Noukoum
veterán

Tehát ha jól értem a gyakorlatban semmi? Eddig nem tapasztaltad a valós hátrányát, csupán indokolatlan félelem?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) zsolt160


zsolt160
tag

LG K42-m van, ugye itt már nincs új telefon, de. Android 11-ről nem rég frissült 12-re a fő verzió. Eddig is ha nem havonta, de két havonta jött a frissítés, most novemberi van fent. Frissítés lényege, hogy legyen, igaz fontos, hogy azért ne évente 2 legyen.

(#24) ShadowX válasza Noukoum (#22) üzenetére


ShadowX
őstag

Na várjunk, ez már ilyen ok-kozat összefüggés jellegű. :)
Honnan tudod, hogy nem azért nem tapasztalt valós hátrányt, mert időben megkapta a frissítést? Ez nem ilyen sorrendben történik, hogy utólag igazolom a firssítés hiányát, mert nem tapasztaltam a meglétének hátrányát. Ez megelőző jelleggel kell működjön, ugyanis erről szólnak a biztonsági frissítések...mielőbb megakadályozni a sérülékenységből fakadó károkat, akár érint épp téged, akár nem. Van még pár millió felhasználó rajtad kívül, akit érintenek az ilyen dolgok.

(#25) Dester31


Dester31
tag

Nekem még mindig ilyen telefonom van, most már bő 3 éve. Egyszerűen nem tudom, mire cseréljem, mert már lassan időszerű lenne. A vízállósága megbukott tavaly (szerintem a ragasztásnál lett hiba), viszont még úgy is működött egy napig, hogy az osztrák szervizes szerint lötyögött benne szinte a víz, annyi volt benne.
Most az USB csatija kontaktos kicsit (érdekes módon a korábbi S8+-nak is ugyanilyen baja volt, cseréltetnem kellett), de őszintén nem tudom, mire cseréljem. A Fold 3 adná magát, de iszonyú sok pénz. Az biztos, hogy ennyire sokáig még nem volt meg ugyanaz a telefonom az elmúlt 22 évben.

Des

(#26) Noukoum válasza ShadowX (#24) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert a konteó működik így, a világ nem. Attól még hogy piroska egész életében fél hogy megeszi a farkas, még nem bizonyítható hogy a farkas valójában megakarja enni.

De komolyan kérdeztem, sok helyen láttam már ezt a fajta igényt de racionális magyarázatot nem kaptam még rá.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#27) ShadowX válasza Noukoum (#26) üzenetére


ShadowX
őstag

Azért a piroska-farkast biztonsági hibák javításával összehasonlítani nem ugyanaz. A gyártó azonosította, hogy bizonyos rések vannak a szoftverén és foltozza őket. Nem ritkán olyanokat, amiket emberek jelentenek be nekik (díjazás ellenében). Szóval ha egy "jóindulatú" ember megtalálta, akkor egy olyan is meg fogja aki kihasználja. Több ilyen is került napvilágra, hogy előbb használták ki a sebezhetőséget, mint javították volna. A banki appokkal, jelszókezelőkkel, privát adatokkal stb. a telefonunkon szeretné mindenki biztonságban tudni az adatainkat.

A szoftver már csak ilyen, hiába próbálsz mindenre gondolni, lesz benne sebezhetőség, amit javítani kell.

És piroska is megtesz minden tőle telhetőt, hogy a farkas ne egye meg.

(#28) Noukoum válasza ShadowX (#27) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem a biztonsági frissítések létjogosultságát kérdőjeleztem meg, csak a gyakoriságát látom a valóságban feleslegesnek. Ezért szoktam megkérdezni hogy van-e olyan aki ebből kifolyólag tapasztalt hátrányt, de még nem találtam.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#29) battag válasza Noukoum (#28) üzenetére


battag
aktív tag

Engedj meg egy hasonlatot!
Az erdőben sétálva elhagyod a lakásod kulcsát, amire pedánsan ráírtad még a címedet is, ráadásul (ki tudja miért) erről még be is számolsz a FB-on (a frissítések megjelenésekor publikálják, hogy milyen SW-en milyen sebezhetőségeket javítanak). Mit csinálsz ilyenkor? Azonnal lecseréled a zárat (telepíted a frissítést) vagy vársz esetleg pár napot/hetet/hónapot, bízol benne, hogy addig úgysem találja meg senki?

Egyébiránt a mai napig semmilyen más régió nem kapta meg a patchet csak Svájc, azaz a témaindító hír igaz, de igazából nem.

(#30) battag válasza battag (#29) üzenetére


battag
aktív tag

Végül ma megérkezett a frissítés, kár, hogy közben február lett...
Bár való igaz, februári patch level még nincs Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.