Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor vagy IBM? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kepe


Kepe
aktív tag

Sziasztok! az lenne a kérésem hozzátok, hogy írjátok le a véleményeteket, javaslatotokat, hogy melyik vincsiből vásárolnátok 60 vagy 80 Gb-osat.

Melyik fajta, széria a nyerő?
Feltétel: 60 vagy 80 Gb.
7200 Rpm.
Előre is Köszi! Kepe

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#2) authenticDViD


authenticDViD
tag

IBM-et semmiképp se vegyél. OK? kérdezz meg néhány kiskert, miért nem tartanak raktáron. :)).

<b>Ez itt a reklám helye.</b>

(#3) authenticDViD válasza authenticDViD (#2) üzenetére


authenticDViD
tag

Jujj, az az OK? elég fenyegetően hangzik. :))
Nem OK?, hanem Ok:
:D

<b>Ez itt a reklám helye.</b>

(#4) guest


guest
veterán

Nekem Ibm 60GB-os van a 120GXP-ből. Nagyon tuti. Ezt merem ajánlani, de a 60GXP-set kerüld el jó messze, mert nagyon szar. 2-3 hónap és tönkre megy.

Ali

prohardver vendég

(#5) karib válasza Kepe (#1) üzenetére


karib
addikt

Szia! IBM-ből kizárólag a 120GXP szériát vegyed, bár én az összes IBM-et egy ideje fenntartásokkal kezelem (75 és 60 GXP szériák erősen túlérzékenyek voltak és sajnos gyakran haláloztak) - 120GXP jobbnak tűnik, de még nagyon friss. Ha müx, akkor nagyon pengék az IBM-ek.

Seagate Barracuda jó darab, szerintem is érdemes megnézni, Maxtor D740X (7200 rpm) sem rossz. Maxtor és IBM ráadásul pofátlanul olcsóak, igaz a Seagate sem sokkal drágább.

Annyit tudok még javallani, hogy ezek a HDD-k mind 40 gigát raknak egy korongra, tehát a 60-asban és a 80-asban is már 2 korong van. Így szerintem a 80-as jobban megéri, ha már 2 korongot pörgetsz (több zaj, meleg, stb. mint eggyel), legalább használd is ki az összeset :)

Department of Redundancy Department

(#6) Loha


Loha
veterán

Nekem több mint 1 éve van 60GXP és nem ment tönkre 2-3 hónap után. Haveromnak 2db is van több mint 1 éve.
Most már egy 120GXP is betársult a 60GXP mellé :)
A 60GXP-t én sem ajánlom, de leneleg a 120GXP IBM a leggyorsabb és ezzel egyenlőre semmi gond.

(#7) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

HI
Engem az érdekelne hogy az IBM 120GXP-k tényleg nem bírják a szabványnál magasabb FSb-t?
Ha így van nem igazán nyrő vétel tuningolt gépbe.

(#8) Loha válasza Flashcash (#7) üzenetére


Loha
veterán

140-et bírják.
Szerintem 150-et is

(#9) Kepe


Kepe
aktív tag

Sziasztok!

Nagyon köszi a sok hozzászólást!
Most már csak a MAXTOR-ra koncentrálok!
Kinéztem magamnak egy szériát,
ez a DiamondMaxPlus D740X-et!
Ez jónak tűnik!

Véleményt kérnék, ha lehet!

De csak maxtorról írjatok!

Köszi! Kepe

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#10) Loha válasza Kepe (#9) üzenetére


Loha
veterán

Nekem van egy 60GB-os.
Hangos, nagyon melegszik(jobban mint az IBM), ez mostanában olyan 56fokot is jelent, pedig jó a szellőzése. Sebességre az IBM60GXP-hez hasonló.
Szóval ha nem IBM akkor Barracuda IV.
A MAXTOR szerintem egy semmiben sem kiemelkedő tök átlagos vinyó. Az IBM gyors, a Barracuda meg halk.

(#11) Kepe


Kepe
aktív tag

Abit BE6-II támogatja szerintetek a 60 vagy 80 Gb-os Wincsiket?
Kinek van ilyen lapja nagy Wincsivel!

Írjatok! Kepe

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#12) Loha válasza Kepe (#11) üzenetére


Loha
veterán

Ha nem támogatja veszel hozzá egy ST Lab RAID vezérlőt (ATA100) 6900Ft + ÁFA asszem de lehet hogy kevesebb és meg van oldva a probléma.
BIOS frissítés mindenképpen ajánlott.

(#13) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nekem egy 60-as és egy 80-as D740X-em van. A 80-ast tavaly decemberben vettem, nagyon jól bírja a strapát. Megjárta már párszor Budapestet busszal és kocsival is, elég keményen le van terhelve a nap 24 órájában és még mindig tökéletes... Ugyanakkor a 60-assal akadtak furcsa gondjaim, sz'al szerintem inkább a 80-asat vedd.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#14) Kepe


Kepe
aktív tag

Köszike a hozzászólásokat! Még várok egypárat!
De nagyon kérlek titeket! Ha hallotatok már olyat, hogy a BE6-II nem fogadta el a vinyót, azt írjátok meg! Köszike!

Loha! Ezer hála és köszönet a sok válaszért!

Írj, ha még tudsz valamit.
Ja különben azért maxtor, mert most egy Quantum AS-A 20Gb-os ketyeg a gépemben, és eddig semmi hiba! A Biosom meg az utolsó előtti frissítés!
Köszi! Kepe

"Élj úgy, mint nem akárki és halj meg úgy, mint bárki!''

(#15) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nekem BH6-ban, ami régebbi mint a BE6 tökéletesen megy a 80GB-s, csak BIOS frissítés kellett hozzá... Az meg úgy látom neked megvan...

Lényeg: a 80-as Maxtorral még soha semmi bajom nem volt, elképesztően csöndes és megbízható... Furcsa, hogy ezt a 60GB-s társáról nem lehet elmondani...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#16) Flashcash válasza Loha (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

HI Loha
Én meg egy ilyen 120gxp+seagate kombón gondolkozok. (sebesség+megbízhatóság)
Jól müxik az ibm,milyen tapasztalataid vannak vele?

(#17) Flashcash válasza Agyzuzo (#15) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

HI
Szerintem ez azért van mert egy 3 lemezes 60-asod volt. Ezek jobban melegszenek+bonyolultabb a felépítésük.
A 80-asok 2 lemezes kivitelben készülnek (40GB/lemez).

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Maxtor vagy IBM? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.