Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Van egy 60 gigás Maxtorom (D740X). A hiba: vettem fel egy filmet rá: kattanás, majd kék képernyő, és közli a WinMe, hogy nem lehet írni a meghajtóra. Újraindítás után a Norton Disk Doctor Surface Test-jénél megint a kattogás, majd kiírta, hogy nem olvasható a szektor, és kijelöli hibásnak.(a ScanDiskel is megnéztem, és az is megtalálta). Ezután a Partition Magic-el csináltam egy Recheck Bad Sector-t (WinXP alól). Ez eltüntette a hibás szektor. Utána a WinMe alatt megint hibásnak találta a Scandisk azt a szektort. Ezután megpróbáltam leformázni azt a partíciót, amin a hibás szektor van, de csak megpróbáltam. Ugyanis eljutott egy darabig (kb ott lehetett a hibás szektor), majd kattanás, és kb negyed órán át nem haladt egy százalékot sem, ezért megszakítottam a formázást. Azóta lett egy újabb bad sector. Egy újabb dolgot is elkezdet: időnkét lelassul, de nagyon. Ilyenkor bizonyos részein a lemeznek a digitalizálás közben kb 3-400 képet is eldob (még akkor is, amikor csak 700 kilobyte/sec-re van szükség), majd folytatja teljesen normálisan a felvételt. Amikor ilyen lassu lesz, akkor a prociterhelés is felugrik 10-ről 100%-ra, és folyamatosan világít a HDD led a házon (egyébként csak villog felvételkor). A boltban azt mondják, hogy vigyem vissza és ők felviszik pestre, ahol majd megnézik (miért nem nézik meg ők, ha egyszer náluk vettem??), hogy tényleg rossz e, és ha ők is rossznak találják, akkor majd kicserélik. Csak az a gond, hogy szerintem nem fogják rossznak találni, mert a PartitionMagic-el el lehet tüntetni a hibás szektorokat (amíg valami nem próbál meg újra oda írni), a lelassulással meg nem hinném, hogy foglalkoznak. Most meg kell várnom, amíg végleg tönkremegy (és elveszik minden adatom), vagy mit lehet csinálni?

(#2) karib válasza Male (#1) üzenetére


karib
addikt

Maxtor oldaláról szedd le a Powermax nevű diagnosztikai programot, ez csinál egy bootflopit, amiről elindul, le kell futtatni. Ha valami nagy gáz van a HDD-vel, akkor ordít. Ha hibakódot ad a Powermax, akkor az már alap a garanciára (azért meg kell nézni, hogy melyik hiba mit jelent).

Department of Redundancy Department

(#3) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Jaja, én is pont ezt akartam mondani... Powermax-et dobjál. Nekem pl. ugyanilyen vinyóm van és vlamiért került rá egy Bad Sector (ráadásul egy olyan helyre, ahová még soha nem másoltam adatot), de miután lefuttattam a progit az frankón levágta a hibát és ki is javította egy másodperc alatt. Azóta sincs semmi gáz a vinyóval... Én arra tippelek hogy egy gyárilag Bad Seci-s részt látott a vinyóm, amit nem kellett volna, mert miután kijavította eltűnt, nyoma se maradt...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) Male


Male
nagyúr

Na lefuttattam a PowerDiag-ot. Visszaadott egy hibakódot: 663S57. Meg kiírta, hoogy lehetőleg mentsem el a fontos adataimat erről a winyóról. Most a hibakódot próbálom megnézni, hogy mit jelent, de a cím, amit a program leírásban megadtak valami SCSI Quantum Atlas-ról ír, ugyhogy valószínűleg rossz címet adtak a PowerDiag-hoz. Kösz a tippet egyébként.

(#5) Male


Male
nagyúr

Ezt írták a hibakódhoz a Maxtornál:

If you receive a six digit error code with an S57 at the end (xxxS57), it is recommended that you run the Write Disk Pack (Low-Level Format) option from the PowerMax utility.
Warning: The write disk pack option will erase all data on the drive, so please backup all your data before choosing this option.

Note: When running the 90-second quick test, we have found that the S57 error code may display even if there is no actual failure within the drive. This is a problem with the PowerMax diagnostic software and is currently being investigated for a future fix. If the Write Disk Pack option (low-level format) is executed successfully, and the error code with S57 still appears after re-running PowerMax, then the code is valid and the drive should be replaced.

Rohadt jó. Azt is megmondhatnák, hogy hova mentsek el 60 gigát, amíg a low-level formatjuk megoldja a hibát. Ezt akár 80 CDre is kiírhatom (ez már közelít a vinyó árához). Na most mit csináljak?

(#6) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Marad a CD... Nekem egy 80-as és egy 60-as Maxtor-om van, elég sűrűn backup-olom őket. Havi 30 rugóm megy írható CD-re (igaz legalább az ÁFA visszajön). Még esetleg annyit próbálj meg, hogy kicseréled az IDE kábelt. Nekem pl. a 60-as Maxtorom néha kattant egyet és nem értettem mi baja... Kapott új IDE-kábelt, azóta semmi gond...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#7) Male


Male
nagyúr

A kattanások nem szüntek meg a kábelcserétől. Ráadásul nem csak a kábelt cseréltem le 80 eresre, hanem az alaplapot is kicseréltem (így most ATA133-ban megy, az eddigi UDMA/33 helyett), de ugyan olyan rossz, mint eddig.

Ez nem kapcsolódik a hibához, hanem csak az ATA133-hoz: Ha az alaplapra 80 eres kábellel kötök egy ATA33-as mobil racket, és a BIOSban Auto-n hagyom a beállításokat, akkor ATA133-ban megy a vinyó, azaz csak megyeget, mert állandóan hibákat javít, amitől iszonyú lassú lesz az egész. Viszont ha megadom, hogy max ATA33-ban mennyen, akkor a vinyó többi adatát is fixnek veszi, ami egy mobil racknél nem túl előnyös.

(#8) Dschneider


Dschneider
csendes tag

Hi!

Remek, ''vegre'' talaltam valakit, aki ugyanazzal a problemaval kuszkodik mint en! Fel evig jo volt a 60G-as Maxtorom, utana ugyanugy viselkedett mint neked. Probaltam formazni, nem tudta. Leszedtem a particiokat, ujat mar nem tudtam tenni ra. Vegul elvittem a szervizbe, ahol a srac nemi tunodes es PowerDiag=S.M.A.R.T. Error utan a low-formatot javasolta. Egy nap alatt megvolt, tokeletesen mukodott, majd egy honapja ujra kezdte...

(#9) Dschneider


Dschneider
csendes tag

Ja, feltettem egy SmartMonitort par honapja, azota egyre katasztofalisabb kepet mutat a vinyo allapotarol. (Szerinte a teljes tonkremenetel: 2003 eleje. Pont addig garis...) Mellesleg vezerlochip hibara gyanakszom...

(#10) Zoz


Zoz
őstag

Milyen Smartmonitort? Tudsz linket honnan lehet letölteni?

(#11) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Van sokfajta... Pl. a Norton SystemWorks-ben a System Doctor-on belül is van. Továbbá egy apró kis progi, a SpeedFan is kijelzi a S.M.A.R.T értékeit.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#12) karib


karib
addikt

Low level format után is le kell küldeni a Powermax diagnosztikáját, mert nem mindig sikerül megjavítania. Ha továbbra is megmarad a hiba (a low level format után), akkor vissza a HDD-vel.

ATA33-as rackben nem célszerű gyorsabban hajtani a HDD-t, mert adatvesztés lehet a vége. Inkább ki kell cserélni gyorsabbra, ha muszáj.

Department of Redundancy Department

(#13) Zoz válasza Agyzuzo (#11) üzenetére


Zoz
őstag

a SpeedFan-t ismerem, de nem igazán értem mi is az amit kijelez :-)
Az egyik vinyómon (Maxtor 4K040H2) a Fitness sávban 3 kockányi hiányzik a kék csíkból. Gondolom ez azt jelenti, hogy már nem teljesen tökéletes. De mégis mennyire nem az? Amúgy a vinyóval nincs semmi problémám, a Powerdiag se talál semmilyen hibát...
Igazából az keltette fel a figyelmemet, hogy Dschneider azt írta, hogy az ő progija kiírja, hogy szerinte mikor fog tönkre menni a vinyó.

(#14) Dschneider válasza Zoz (#10) üzenetére


Dschneider
csendes tag

A progi neve: Active SMART monitor
Lelőhelye: www.panterasoft.com

Elvileg rendszergazdaknak lett kitalalva, jo becslest tud adni hogy a vinyo mikor mondja be az unalmast. (Eleg durva becslest persze.) Az en vinyom szerinte mar a veget jarja...

(#15) Zoz


Zoz
őstag

Köszi!
Nearest T.E.C-nél kéne látnom ha szerinte meg fog dögleni a vinyó?

(#16) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

SMART értékek lekérdezésére megpróbálhatod még az AIDA nevű programot is.
Én már nagyon sok vinyóval használtam és még nem mutatott soha ökörségeket.
http://hardware.jatekok.hu/aida32.shtml

(#17) Male


Male
nagyúr

Van egy másik SMART-os program is, valami HDD Temperature Pro. Ez a vinyó belső hőmérője által mért értéket mutatja (amíg nem próbáltam ki, addig nem is tudtam, hogy a D740X-ben van belső hőmérő). Csak arra kell vigyázni, hogy a shareware verziót ha felrakod a Win XP alá, akkor többet nem lehet kiírtani belőle. Uninstall után fenthagyja magát, és minden indulásnál lefagy, ha pedig letörlöd amit fenthagyott, akkor az XP ír minden indulásnál hibát, hogy nem találja. Ezt az 1.1-es verzió csinálta.

(#18) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Az Aida ezt alapból tudja.
Egyébként minden modernebb Hdd-n van már ilyen.
1 éves IBM-en is alap dolog.

(#19) Male


Male
nagyúr

Dschneider: azért az elég nagy szemétség, hogy ilyen low-level formatokkal életben tartják a garancia lejártáig ahelyett, hogy kicserélnék. Szerintem a Maxtor csak azért csinálta ezt az opciót a PowerDiagban, hogy csökkentse a veszteségeit.

Amúgy ha sikerül kicseréltetnem, akkor meg gondolkodhatok, hogy milyenre cseréljem. A Maxtor esélyeit csökkenti a mostani hibája, az IBM-et rengetegen szidják (persze állítólag az újak jobbak, de ki tudja, hogy meddig), a Seagatetel meg rossz tapaszatalataim vannak: ha egy ilyet bekötöttem a gépembe, akkor nem indult el, csak ha a Quantum vinyót kikötöttem (a jumper beállítás jó volt). Több Seagate-el próbáltam már, de mindig ugyanez volt a gond, igaz ezek pár évesek voltak már, de hát mi lesz, ha az új is ezt fogja csinálni? A boltban biztosan nem veszik vissza e miatt (legalábbis ebben a boltban). WD-t pedig ez az üzlet nem árul.

Jó lett volna, ha a gyártók nem csak a sebességet és a méretet hajszolják, hanem a megbízhatóságra is odafigyelnek. A régi vinyóimmal általában semmi gond nem volt, kivéve egy Quantum Trailblaizerrel (850 megás volt), de az is három évig bírta, mielőtt lett rajta két hibás szektor. De ezen kívül annak sem volt semmi baja. Egyébként eddig csak Quantumom volt (Trailblaizer, Fireball SE, Fireball CR-E, lct10 - ezt még most is használom), de a Quantumot megszerezte a Maxtor, igy ki kellet próbálnom egy másik márkát, és jól meg is szívtam.

(#20) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Quantum Trailblazer télleg elég halandó darab... Volt szerencsém pár tucat Compaq géphez, a felében meg volt pusztulva... A másik iszonyat vinyó a Fujitsu, 10-ből 6 döglik meg egy héten belül... Én a Seagate Barracuda vinyót ajánlom, haverral most azt vetettem, hogy lássam végre működés közben és engem meggyőzött... :) Itt a fórumon se panaszkodtak eddig rá, szvsz nyugodtan lecserélheted arra a Maxtorod.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#21) ogabo válasza Male (#1) üzenetére


ogabo
csendes tag

hali!

:(((
nálam uezt csinálta egy quantum 6.4cx. a kattogásra gondolok. kb 2 éve volt. csinálta ezt a katt dolgot úgy 2-3 hónapon keresztül, aztán 2 nappal a gari után teljesen lehalt, úgyhogy javaslom a gyakori arhiválást nagyon.

persze az első katt után lett egy bad sector, aztán minden katt után ez (később már ezek) szépen elkezdtek szaporodni... :(

1ébként okos emberek az én esetemben fejpozicionálási hibára gyanakodtak.

mindenesetre én az első katt után mindent lementettem róla. tudom, ez egy 60asnál nem oly egyszerű. :(

nekem akkor nem cserélték ki, pedig én próbálkoztam a fogyasztóvédelemnél is (a fogyasztóvédelem meg a bolttól kért véleményt), úgyhogy valszeg neked sem fogják. ha esetleg mégis, akkor sztem semmiképpen ne uolyanra, hanem mondjuk seagate vagy wd vinyóra cseréltesd, akár ráfizuval is. megéri. én egy 7200 rpm 80as wd-t használok, hát, meggyőző. NAGYON gyors. sztem jó vétel.

(#22) Dschneider


Dschneider
csendes tag

Seagate Barracuda: Erről a vinyóról én is jókat hallottam. Mellesleg mostanában a Seagate egész jó dolgokat kezd kiadni vinyó néven...

Ami a Maxtor hibát illeti, asszem rájöttem mi baja: Nem bírja a sebességet. Mellétettem egy ATA-66-os vinyót, és másolásnál azonnal leakadt a Maxtor sűrű kattogások közepette. ATA-100-as vinyónál ugyanez. Levettem ATA-33-ra, és láss csodát, tökéletesen működik... Ezért tippeltem fentebb vezérlőchip hibára.

(#23) Yutani


Yutani
nagyúr

Hát tudjátok, ez a 60GB-os Maxtor sorozat nem valami jó, mert nálam egy ilyen a legelső formattálásnál szépen megállt 4%-nál, nem akart továbbmenni. Másnap vittem is be a Mistral szervizbe, ahol kipróbálták és gariban cserélték. Mindez benne volt a 3 napban...
Mistral rulez! :))(Höhö)

#tarcsad

(#24) McJames válasza Yutani (#23) üzenetére


McJames
senior tag

Úgy tűnik minden olyan gyártónál, amelynek a termékei jók, egy idő után (amikor a ''jóság'' beérik és a fél világ tőlük akar vásárolni) elkezdenek selejtes cuccok előjönni (lásd pl. Quantum, Abit, stb.). Ez vajon a tömegtermelés velejárója és ráadásul akkor is, amikor a gyártó felkészültnek látszik?

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#25) ogabo válasza Dschneider (#22) üzenetére


ogabo
csendes tag

hello!

sztem azért ne légy olyan nyugiban. a quantum 6.4cx ata66-os volt. mikor visszavettem ata33-ra, nálam is megjavulni látszott, de ez csak a látszat. ez valszeg csak lassítja az ''elromlás'' folyamatát. legalábbis nálam így volt.

mondjuk az azért elég tré, hogy egy ata100as vinyót csak ata33on lehet normálisan működtetni, nem? ez kissé szánalmas egy ilyen gyártótól. ezt próbálná meg valaki, mondjuk az autóiparban, mi? :)
vicces...

(#26) Dschneider válasza ogabo (#25) üzenetére


Dschneider
csendes tag

Ja, mókás volt mikor vettem, a srác azzal beszélt rá hogy ez eredeti Maxtor, nem gagyi Quantum-Maxtor. Ja, és akciós áron volt, lehet hogy gyanakodnom kellett volna...

(#27) Male


Male
nagyúr

Úgy nézem, hogy a 60 gigás Maxtorokkal van a legtöbb gond. Lehet, hogy a selejtes 80-asokban letilja a Maxtor az egyik lemez hibás oldalát ha a többi rész jó (így pont 20 giga ''tűnik el''), és ezeket adja el 60-asnak? Aztán a többi rész hátha kihúzza a garancia végéig...

Egyébként mára megszüntek a lelassulások, a SMART monitor sem jelez ma semmi hibát, pedig hozzá sem nyúltam tegnap óta. Ez elég furcsa.

Az Active SMART monitorral is van némi gond: ma délelőtt raktam fel a 21 napos verziót. és most este azt írja, hogy lejárt. Ha más néven futtatom, akkor meg elindul. Egyébként most a ''Spin up time''-hoz egy lefelé nyilat és egy egyest írt a Status oszlopban (pirossal). Ez mit jelent?

Az pedig, hogy egy jól menő cég elkezd szemetet árulni (és a nevéből él), az más területeken is így van. Pl.: Philips mostanában dizájnos szemetet gyárt (azért van néhány jó terméke is, de a többség...)

(#28) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nekem szerencsére még nincs sok parám a 60-asommal (ami volt az mint utóbb kiderült az IDE kábel hibájából és a túlzott melegedés miatt történt), viszont egy picivel lassabb mint a 80-as. Sőt, néha nem is picivel... Furcsa, mindenesetre.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#29) launcser


launcser
senior tag

hm, mindenkinek a 60assal van baja? :)
márt vettem januárba én is ilyent? :)
nemtom még 3 haveromnak van ilyen, és egymásra olyan gyorsan másoltak hogy eldombtam már az agyam
20-23 M/sec
xp alatt, ata100
igaz nekem már kattogott, de már 1 hónapja nem csinálja
kicsit idegesito volt hogy megállt az egész rendszer azt katt után ujramegy minden ugyanonnan
de néha megse állt :)

tütüü

(#30) Elrood


Elrood
őstag

McJames: ''Úgy tűnik minden olyan gyártónál, amelynek a termékei jók, egy idő után (amikor a ''jóság'' beérik és a fél világ tőlük akar vásárolni) elkezdenek selejtes cuccok előjönni (lásd pl. Quantum, Abit, stb.). ''
Na szerencsére vinyóm nem ment tönkre (kopkop), de abit alaplapom már 2 is egy év alatt:) SA6-mnak a ps/2-vel voltak gondjai, de MINDIG mikor visszavittem a szervízbe müködött. ST6-m leégett, pedig pont akkor volt enyhe az időjárás:) Most garis ST6-al nyomom ismét, ez remélem már sokáig kitart.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#31) CsAbU


CsAbU
tag

Nekem 40GB Maxtor van (bár inkább kisbetűvel kéne tán írni...), az is halódik. Először elkezdett zörögni vásárlás után kb. 6 hónappal, akkor haver ajánlott vmi ''winyócsendesítő'' progit, szintén floppyra másolta magát, boot róla, aztán kis állítgatás és lecsendesedett a winyó, de soxor hallok halk ''morgást''. Nemrég netről letöltött MP3-ak hibásak lettek, bár nem egészen úgy, mint mikor 1,2-es Fireball-t ''megsétáltattam'' egy trafóház mellett rollerrel leugratva a járdáról... :-)) Ja meg soxor van hogy gép bekapcsoláskor nem pörög fel/nem ismeri fel, de ha kocogtatással ráhatok a gépre, akkor magához tér (kábeligazgatás nem mindíg segített rajta).

Most állok neki kitesztelni a winyót. Úgyis gépbővítés előtt állok, lehet ráugrok ráfizetéssel egy ilyen folyadékcsapágyas izére (az az az új barracuda? utána kéne néznem...)

Volare necesse est! http://pg.c2.hu

(#32) hi


hi
tag

Nem csoda, hogy doglenek az uj hdd-k. Ha egy kisse belegondolunk barmennyire fejlodott a gyartastechnologia, azert az 1Mb-ra eso arak az utobbi idoben nagyon-nagyon lejottek. Az ido mindenkit surget (hanem a konkurencia jon ki egy olcsobb-jobb termekkel...) komolyan tesztelni nincs ido a termekeket. Igy megtortenhet, hogy sokszor egesz hibas sorozatok szuletnek. Szinte minden ma meg letezo hdd gyartonak volt vagy van hibas sorozata - vagy legalabbis gyengebb minosegu sorozata.

(#33) Tompo válasza Dschneider (#22) üzenetére


Tompo
aktív tag

Hi! Mobil rackban van a vinyod? Ha igen próbáld meg másikkal is! Nekem 4 db ilyen maxtor van, mind 60as, 7200as és semmi gondom velük, kivétel a rack érzékenysége.

(#34) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Én most fogok vinyót cserélni és nem csináltatok nagy reklámot a maxtornak. :)
Ilyet már biztosan nem veszek.

(#35) CsAbU válasza CsAbU (#31) üzenetére


CsAbU
tag

Na megnéztem winyót Aid32-vel és powermax-al is

Aida aszonta hogy közeli adatvesztés várható, mert a spin retry count a 223-as küszöbértékhez közelít (215), ezenkívül haver hasonló korú, szintén 40GB Maxtorján a raw read error rate az én 253-amhoz képest lényegesen alacsonyabb (részletes jelentés a http://web.interware.hu/kataics/report.mht lapon olvasható)

Powermax a 90másodperces tesztnél kidobta a xxxS57-es hibát, de a nagytesztnél nem. Viszont sikerült xxxS20-as hibát is produkálnom vele, erről gőzöm sincs, mit jelent, de Maxtorék ezt írták:
''All other six digit error codes indicate that the drive should be replaced. The PowerMax diagnostic will typically provide a short description regarding the test that failed. However, there are no ''user-serviceable'' or field replaceable parts on the hard drive. Therefore all drives with a valid six digit code should be replaced.''

Na meg ugye zörög a winyó, meg nem indul néha...

Típus: 5T040H4
Merevlemez-család (Aida szerint): DiamondMax Plus 60

Volare necesse est! http://pg.c2.hu

(#36) Yutani


Yutani
nagyúr

Végül is, most milyen HDD-t érdemes venni, amivel nincs ilyen sok gond? Seagate? Vagy WD?

#tarcsad

(#37) Dschneider válasza Tompo (#33) üzenetére


Dschneider
csendes tag

Nem rackban van es 5400-es. Asszem kovetkezo havi fizunal bejatszik egy Seagate Barracuda IV, ez meg megy a P1-es gepbe, ott nem lesz ATA-100 sebessegproblemaja. (Vagy ha nagyon eletunt leszek visszaviszem a boltba, de nem sok remenyt fuzok a dologhoz.)

(#38) Dschneider válasza Male (#27) üzenetére


Dschneider
csendes tag

21 napos verzio? Tudtommal az ASMon teljesen free. (Legalabbis nalam, no meg a gyarto weboldala szerint.) A ''Spin up time'' (gondolom felporgesi idot jelent) egy eleg kenyes resze a vinyonak, mivel nekem az halodik leginkabb (kb. -50 eddig, es ettol mondja az ASMon a 2003-as korai halalt). Ha jol sejtem ez felelos a vinyo indokolatlan lassulasaiert.

(#39) Spensers


Spensers
aktív tag

Nekem lassan egy ÉV! van egy 40-es és egy 80-as MAXTOR 7200 Winyóm Mind a kettő Rekkentőben és egyik semm hangos nem kerreg semm semmi ijjesmi !
A 40-est szoktam hordozzni haverokhoz cserélgetni a cuccot.......
:))

(#40) Egon válasza Yutani (#36) üzenetére


Egon
nagyúr

''Seagate? Vagy WD?''

Igen, ez a kettő...:) Szvsz ha a sebesség az elsődleges, akkor WD, ha a zajszint akkor Seagate (ezen túlmenően egyéni ízlés dolga: se sebességben se zajszintben nincs számottevő különbség...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#41) Male válasza Dschneider (#38) üzenetére


Male
nagyúr

Ezt írja a porgram: ''Active SMART Monitor 2.12 - Unregistered'', az About-nál pedig, hogy: ''Trial version. You have 20 days left.''
Amúgy újabb résznél is változott: a Seek Error rate-nél a küszöb 23, a legrosszabbnál viszont 1-et ír (ez az eddigig legrosszabb érték?). Ez 100-on állt reggel, de délutánra lement 93-ra. A T.E.C. date a várható elromlás időpontja? Csak mert délután az egyik sorban 2002. Aug. 11-e volt írva! Mostanra viszont ez a felirat eltünt. Ha már csak két napom van, az elég szívás.

(#42) Elrood


Elrood
őstag

Ma történt, hogy mikor beraktam a quantumos vinyót ami rekkben van, kattant valamelyik (sztm a quantum) és teljes halál. Kivettem megigazítotam. Meghalt megint. Újabb igazgatások (táp, idekábel stb) aztán ment megint rendesen fél órát. ? (quantumos 15gbs vinyó már 2 éves és 1éve rekkben van semmi baj eddig. Nemrég babráltam a tápkábelt azt hiszem ez a baj. Lehetséges a ''táp kábellal volt valami'' teoriám?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#43) Elrood


Elrood
őstag

Van olyan mobilreck ami nem megy szét 1 év alatt? már a 2. hal meg mostanában

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#44) Male


Male
nagyúr

Nekem kb 3 éve van meg az egyik mobilrackem, és még semmi baja, a másik is lassan 3 éves lesz, és még az is bírja. Egyébként mindkettő ViPower VP-10LS típusú.

(#45) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nekem pont ezek a ViP Power cuczok szoktak megdegleni... :) Mond csak: a 3 alatt kivetted egyáltalán a gépedből??? Mert ha én sokat huzogatom ki-be egyből vége a dalnak...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#46) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Én meg nem használok mobilrack-et, ha vinyót hoznak leszedem a ház tetejét előre oda van vezetve egy táp+ide kábel, vinyót a cd tetejére rápakolom és kész.
Már X éve használom és nem kopik el. :)

(#47) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Régen én is így nyomtam, de most eccerűbb a dolog. Mivel az új gépet sose kapcsolom ki, minden vinyót a másik gépre kötök, a cumót meg átszippantom hálón... Kicsit lassabb eljárás, de idő van. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#48) Male válasza Agyzuzo (#45) üzenetére


Male
nagyúr

Rengeteget használtam (pl.: hetekig szkenneltem a fotóalbumunkat az iskolában, és minden nap vittem a vinyót) és bírja, lehet hogy csak nagyon szerencsés vagyok vele.

(#49) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Vagy lehet hogy kíméletesebben használod mint én. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#50) hi


hi
tag

Szoval ertsem azt, hogy az ujonnan vett 40Gb-os Maxtor D740x-6L rovid eletu lesz ?
Majd meglatjuk. Nekem meg most is egy 20Gb-os Maxtor fut, de idaig semmi panasz ra...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.