Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Magas hang mitől lehet?? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) minimal4u


minimal4u
csendes tag

Hy! Egy olyan probélmám lenne hogy mikor bekapcsolom a gépem (Asus p4p800s-x, cel D 2,4, 9600pro, 512ddr, S-ata 120gb samsung) kajak magas hangon nekiáll sípolni és izombol bántja a fülemet. Kb 30mp-ig (néha több néha kevesebb) csinálja aztán elhallgat és csak akkor hallani megint ha a gépet kikapcsolom és kb 2órát áll ha melegében visszakapcsolom nincs hang. (Speaker nincs rádugva)

Please Help!
THX!

(#2) Hypp


Hypp
tag

Első fordulóban én tuti megpróbálnám beazonosítani a hang forrását... Ezt még nem próbáltad?

Bite my shiny metal ass!

(#3) micro válasza minimal4u (#1) üzenetére


micro
addikt

Milyen hangos?
Nem lehet egy kondi?
Amúgy rendesen működik a gép?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#4) Biaggio válasza minimal4u (#1) üzenetére


Biaggio
őstag

Táp? Ha igen, az problémás lehet. :(

(#5) rambo4ésfél válasza minimal4u (#1) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Valszeg valamelyik venti
Nekem a 9600XT ventije borzalmas hangot adott ki magából kb 2 hónap elteltével sztem próbáld meg lefogni azt amikor visít az a vmi.

(#6) Flashy


Flashy
veterán

lehet venti. automata szabályzott ventik szoktak ilyet, hogy induláskor teljes erővel mennek. amúgy meg kinyitod a gépet és megkeresed mi sípol, addig mit beszéljünk róla? nem vagyunk mi gyurcsókjózsef hogy távolból megállapítsuk.

(#7) minimal4u


minimal4u
csendes tag

Próbáltam meghatározni honnan jön a hang de nem jártam sikerrel, csak annyit tudtam megfigyelni, hogy a ház tetejefelől jön valahonnan(a proci vagy a táp felől), de egyikről sem mondanám 100%-ig, hogy onnan jön. Olyan hangos és fülbántó hogy nemtom a forrását!

Re.:micro: Kajak hangos és nagyon magas frekvenciájú! Nagyon bántja a fülem még több méterre a géptől is! A gép tökéletesen működik!!

Re.:rambo4ésfél: Próbáltam PCI-os passzivos videókarival és ugyanúgy sípolt!

(#8) Loha válasza minimal4u (#1) üzenetére


Loha
veterán

Nekem a monitor szokott így sípolni, amikor induláskor videomódot vált...
Lehet még kondenzátor az alaplapon is...

(#9) minimal4u


minimal4u
csendes tag

Az én monitorom amikor videomódot vált csak kattan 1-et de nem sípol. A kondira egyre jobban gyanakszom! Avval lehet valamit csinálni?? Vagy vigyem vissza??

(#10) Loha válasza minimal4u (#9) üzenetére


Loha
veterán

Először zád ki a monitor lehetőségét, aztán ha ez megvolt, akkor fülelj és keresd meg a helyét...
Ha az alaplapon van, akkor sem kötelesek ezért kicserélni gariban, mert ugye ez nem gátolja a rendeltetésszerű használatot, az meg megint másik téma, hogy ha a szerelő nem egy mai gyerek, akkor nem is fogja valszeg hallani, mert a kor előrehaladtával egyre kevésbé halljuk a magas hangokat... :)

(#11) Sir John válasza minimal4u (#9) üzenetére


Sir John
tag

Nagy az esélye, hogy az alaplapon valami (pl. kondi), mert ez elég gyakori.
Bár én már találkoztam sípolós memóriával is, tehát az is előfordul :)
Ha szerencséd van előbb-utóbb abbamarad, ha nem akkor meg kell szokni :)

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#12) minimal4u


minimal4u
csendes tag

Köszi! Majd azért megpróbálok velük osztozkodni valamit! Mondjuk sztem még egy ''süket'' is hallaná annyira hangos és fülsüketítő!

(#13) turho válasza minimal4u (#1) üzenetére


turho
őstag

Milyen tápod van, mennyi idős, és mekkora teljesítményű?
Nekem egy ideje az 550 w-os enermex sípol cefetül induláskor, utána enyhül, de már nem szűnik meg. :(

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben a nevem alatt.

(#14) minimal4u


minimal4u
csendes tag

Codegen 350-es. szinte új! talán fél éves!

(#15) turho válasza minimal4u (#14) üzenetére


turho
őstag

Hát az nem egy márka.....
Próbáld ki másik táppal, az lesz a hunyó valószínű.

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben a nevem alatt.

(#16) minimal4u


minimal4u
csendes tag

Köszi! Megpróbálok egy másik tápot! Szerinted mekkorával menne jól?? És esetleg milyen márkát ajánlanál??

(#17) turho válasza minimal4u (#16) üzenetére


turho
őstag

Ha jobban elmélyedsz a fórum tápos topicjaiban, akkor sztem találsz olyat amilyet többen ajánlanak. Chieftec, Enermax, Thermaltake, Zalman, Cooler Master, Sirtec ...et cetera.
/De volna egy tippem: A Váci úti M****l-ban van IMBP 420 w-os táp 12 cm-es ventis, 8 ropi. Az szerintem egy jó kompromisszum. Sirtec/Chieftec ''klón''/

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben a nevem alatt.

(#18) minimal4u


minimal4u
csendes tag

THX!

(#19) erdoke


erdoke
titán

Nekem valami szaggatottan sípol magas hangon. Még éppen hallom, ha csend van. Ilyen pi-pi-pi-pi-pi. :D
Mintha az egyik SATA Samsung vinyóm beszerelése óta lenne. Van ennek realitása szerintetek?

A legjobb aláírás a héten

(#20) turho válasza erdoke (#19) üzenetére


turho
őstag

Van. Ha határon megy a tápod, akkor előfordul hogy a vinyó seek-je rácincog a vezérlésre. Ült már rá ilyen pi-pi-pi :DDD alaplapi hangra, tápra, sőt alaplapi fesszabályzó-tekercsre is nálam /nem az én gépem volt mind:)/

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben a nevem alatt.

(#21) Biaggio válasza minimal4u (#16) üzenetére


Biaggio
őstag

Tápcsere lesz ebből :(

Rengeteg ezzel foglalkozó téma van, szvsz egy jóminőségű, 12 cm-es ventivel szerelt, min. 400 W táp kellene :)

(#22) erdoke válasza turho (#20) üzenetére


erdoke
titán

520-as GlobalWin (28 A +12 V-ra). Alapon hajtott 2 GHz-es Opteron, downclockolt 9800Pro, 4 belső és egy USB-s 2,5''-os külső vinyó, 3 optikai, apróságok.
Szerintem nem megy határon a tápom. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#23) Flashy válasza erdoke (#22) üzenetére


Flashy
veterán

esetleg az unalom határán :D

(#24) turho válasza erdoke (#22) üzenetére


turho
őstag

Baja attól lehet...
Nálam: 1.8-ra fsb-vel downclockolt 3 gigás p4 nw, downclockolt gef6800gt, és sípol mint az állat, jópár perc mire elcsendesül. Ugyanezzel a konfiggal 3 hónapja még kussolt. És hallom hogy a tápból jön :(
Ja, 550 W-os Enermax.

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben a nevem alatt.

(#25) erdoke válasza turho (#24) üzenetére


erdoke
titán

Az enyém mintha nem a táp felől jönne, hanem a vinyók felől (Stacker ugye kvázi nyitott elöl), de nehéz behatárolni.
Ráadásul ez folytonosan csinálja, állandó intenzitással. Éppen csak éjszaka hallom, amikor minden elcsendesül.

A legjobb aláírás a héten

(#26) turho válasza erdoke (#25) üzenetére


turho
őstag

A vinyó motorjának lehet ám ilyen hangja, volt már a kezemben hasonló enyhén visító modell, ámbár nem ilyen típus.

Eladó dolgaim XBOX, PC és Hifi témakörben a nevem alatt.

(#27) erdoke válasza turho (#26) üzenetére


erdoke
titán

Ez nem kifejezetten visít, hanem pittyeg. Tehát nem folyamatos a magas hang.

A legjobb aláírás a héten

(#28) LukE


LukE
veterán

kondi nem szokott sipolni, max durranni:D
Ami sipolhat, azok a tekercsek/induktivitasok. Ezek meg vannak a lapon, tapban, VGA-n, sokfele. A tap PFC miatt is adhat ki magabol mindenfele zajokat. Passziv ~50Hz-en, aktiv meg nehany kHz-en.
Es persze a tap es foleg az alaplapi feszultseg szabalyozo reszleg is osszegerjedhet...

erdoke-> huzd le a vinyokat, nalam a barracuda volt a bunos. valami alig hallhato hang, eloszor en is azt hittem, hogy nem folyamatos, de aztan rajottem, hogy attol fuggoen hallom, hogy merre forditom a fejemet.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Magas hang mitől lehet?? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.