Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GYEREKció


GYEREKció
csendes tag

Azt szeretném tudni, hogy milyen DVD lemezeket szeret az LG 4082B típusú író, és melyek azok, amiktől óvva intetek?
Még egyet sem írtam vele, pedig két hetes... :)))

Kiváltképp olyanoktól szeretnék tanácsot kérni, akiknek épp ilyen DVD-íróval vannak tapasztalataik...

Még egy kérdés: Mire kell vigyázni, ha FIRMWIRE-t akarok frissíteni, hogy ne szálljon el az író? Egyáltalán szükséges-e frissíteni?!

Köszönöm a válaszokat!

Inkább egészséges legyél, és gazdag... mint beteg és szegény!

(#2) zocsa001 válasza GYEREKció (#1) üzenetére


zocsa001
csendes tag

Firmware-t frissíteni a readme szerint secondary master-ben kell,és ne fusson
mellette más prg.
Nekem simán felment (A206).
Azt viszont nem tudom,hogy mivel lett jobb,vagy rosszabb:F

Egy hónapos,és még csak princo-t írtam vele,meg TDK-RWt,úgyhogy
a lemezekről ennyit......


(#3) kamikaze boci válasza GYEREKció (#1) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Ugyan 4081b-m van, de sok közös vonásuk van. Mindent jól megírt, eddig kb 20 féle lemezt használtam. Persze 100Ft-os Princo alá nem megyek (T**co-s ismeretlen eredetű szemét), azt is csak kényszerből, néha.

Firmware-t ne frissíts, amíg nem találkozol hibával (van egyáltalán új firmware hozzá?).


A nicked kicsit gáz, az ''Adataim''-nál meg tudod változtatni;)

egyéb állatfajták

(#4) ATISoft válasza GYEREKció (#1) üzenetére


ATISoft
tag

Én eddig 3 princo-t és kb. 20db Traxdata-t (Ritek G04) írtam meg, eddig hiba nélkül.


Ja, nekem is 4082B-m van (2 hetes az enyém is), eddig nem láttam okát új firmware felrakásának. (persze ez nem jelenti azt, hogy nem érdemes.)

[Szerkesztve]

(#5) BaliTHC


BaliTHC
tag

Az én íróm eddig 22 db B0-s sorozatú Princo-ból kb 8-at elrontott, ez már bazi sok. Pedig fent van a legújabb firmware (a206), de sajnos....

In the ghetto - washing non colour fast synthetics at 60 degrees - could cost you your life! (Ali G)

(#6) Ricsipower33


Ricsipower33
csendes tag

Nem ajánlott:princo,multi disk,:(
Ajánlott;)hilips,tdk,Verbatim!:DD

Aki keres az talál, de aki talál az sokszor keres is rajta valamit!

(#7) Badb0y


Badb0y
addikt

Hy,

azt mondja nekem meg valaki, hogy az én ilyen íróm a206-os firmware van fennt, mért nem írja a princót??? Ma vettem 5-öt,2-vel próbálkoztam egyiket se írta meg. A Nero 1%-nál kiirta hogy hiba. DVD Decrypter se irta meg és a bsclip se. Olvasni viszont olvassa. Hol lehet a hiba??? Vagy miért nem írhatja???

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#8) ollie válasza Badb0y (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem az író hibája! A Princo ilyen rossz. Vegyél minimum Verbatimot, de inkább Traxdatát, Ridatát, Riteket.

***

(#9) dogerx


dogerx
csendes tag

Hy

Én is vettem egy 4082 irót a ,problémám a következő a 4* es TDK lemezt (egszer írható)
felismeri ugyan 4* es nek de az írás sokkal tovább tart mit kellene, 2,1GB majd 30 percbe telt felírni !!
Fogalmam sincs mi az oka !!!!
Ha jól számolom 4* írás esetén 14 perc lenne normális de az fele adat miatt olyan 8 percnek kellene
lenni e ha jól gondolom !!!
Aki tud segíteni vagy találkozott hasonló problémával írjon !!!!!!!
Konfig az aláírásomban ,WINxp SP1 ,Nero 6.3.0.0 , 80eres alaplaphoz kapott kábelen lóg egyedül
masterben .

Köszi a válaszokat előre is !!!!!!

Doger.


Alaplap: ASUS P4C800Delux ; Proci : P4 2,4/800@3000MHz ; RAM: 2*128MB Infineon ; Vinyók: Samsung PATA 80GB , Seagate Barracuda 7200.7 SATA 120GB ;Videó kari : INO3D Geforce3 Ti200 ; DVD: Toshiba , Plextor PX-W4824TA ;LG 4082B ;
Hütő: ZALMAN CNPS7000ACu ;Háló:Micronet10/100 ;
FDD:Teac; Ház:Cocdegen 7055 ; Táp : Coolink AP-400X 350W; Monitor: Eizo T67S 20”

(#10) Badb0y válasza ollie (#8) üzenetére


Badb0y
addikt

De az idegesít hogy heverom meg megtudta írni az asusával. Nem tudom mi az írója pontos neve, de azt tudom hogy auchanba vette ilyen előre összeállítottat és elég ratyi benne minden.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11) Szuri


Szuri
tag

Nekem is ilyen íróm van kb. 1 hónapja. Én is 100 HUF-os Princo DVD-R-kre írok. (Az adategységre jutó költsége mindenféle tárolási technikát kenterbe ver! :) )

Nagyon tetszik az hogy DVD-RAM-ot is ír, ezek tényleg nagyon kényelmesen kezelhetők, csak rohadt drágák...

(#12) Szuri


Szuri
tag

Egyébként az író leírásában ott van, hogy milyen lemeztípusnál melyik márkát ajánlják, de személyes véleményem szerint hülye, aki 700 huf-ért vesz márkás DVD-R-t...

(#13) Szuri


Szuri
tag

Még valami, ha Princo DVD-R-re írok és maximális sebességet (legújabb) Nero-ra bízom akkor 2,4-gyel akarja írni és hibát jelez majd, de a lemezt nem rontja el, mert még írás kezdete előtt kalkulálásnál adja ezt.

Ha 2x-esre állítom akkor minden ok. Eddig 16 darabot írtam és jók. (Mondjuk, nem tudom, hogy miért nem 4x-es sebességgel írja mikor írónak és lemeznek is tudnia kellene,de nekem így is megfelel.)

(#14) maniac válasza dogerx (#9) üzenetére


maniac
senior tag

puffert nezdd meg hogy hogy ingazik. lehet hogy kiurul a puffer aztan amiatt leall kicsit, ujratoltodik aztan megint ir, csak hat igy sok hiba lesz a lemezen de a burn-proof vagy mi a neve miatt olvashato meg szerencsere.

(#15) fokukac válasza Szuri (#12) üzenetére


fokukac
nagyúr

''de személyes véleményem szerint hülye, aki 700 huf-ért vesz márkás DVD-R-t...''

és ha 300 Ft-ért veszi?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#16) Hequila


Hequila
őstag

Most írtam meg a fent említett íróval 1 Traxdata DVD-RW-t, és a következő problematika adódott vele:

1x-esen írtam, írásnál nem volt gond. Azonban nem olvassa vissza az LG DVD olvasó, csak az író. Ezt tapasztalta már más is? Illetve ha nem olvassa vissza semmi, akkor ez okból lehet giriztatni?


szerk: Firmware: A201
lehet, hogy ezt frissíteni kellen? Iletve honnan lehet letölteni hozzá a legfrissebbet?

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#17) erdol


erdol
senior tag

Találkoztam olyannal hogy a fenti író nem írt többmenetes módban. Ez lehetséges?Kipróbáltam 201-es firmware-el és az enyém sem írt újraírhatót többmenetesen most 204-es de még mindig csak megírja és kiírja hogy van rajt még hely de ha újból írok rá akkor az előző adat eltűnik.

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#18) PPeter válasza Hequila (#16) üzenetére


PPeter
addikt

Milyen gyártókódú a lemez? Sajna nem túl sok gyártó van akik jó RW lemezeket készítenek. Mindenképp próbálj meg más RW lemezt is, minden írónak megvan a maga mumus lemeze,lehet hogy pont kifogtál egy szerenvcsétlen kombinációt.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) PPeter válasza erdol (#17) üzenetére


PPeter
addikt

Mit szerettél volna többmenetes írni, CD-t vagy DVD-t? A korábban megkezdett lemez folytatáskor a programbanimportáltad az előző session-t? Mert másképp nem megy ám (jól).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#20) erdol


erdol
senior tag

Datasave 2x-es volt a programbanimportálásra nem emlékezem de majd megprobálom mégegyszer köszi.

[Szerkesztve]

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#21) PPeter válasza erdol (#20) üzenetére


PPeter
addikt

Hát ha nem emlékszel rá akkor baromira nem is úgy csináltad szerintem. Milyen programmal dolgozol? A Neroban pl. amikor egy már megkezdett lemezre szeretnél még pluszban írni, akkor a multisession lemez folytatását kell választani az új project indításakor, ilyenkor meg is kérdezi, hogy melyik session tartalmához szeretnél (logikailag) hozzáírni, és ilyen esetben a lemez összeállításánál látható is halvány színnel a fájlrendszerben a korábban felírt tartalom (fájlok, könyvtárak). Ezek mellé tudod behúzni az újabb állományokat amiket menteni szeretnél. Persze ''felül is írhatsz'', vagy ''törölhetsz'' is korábbiak közül, de persze ilyenkor azok nem törlődnek, csak az újabb fájl-tartalomjegyzékben nem szerepelnek majd. Ha nem importálsz előző sessiont, akkor csak az újonnan írt session tartalma látszik majd, de igazából nem vésznek el a korábbi anyagok, csak az újonnan felírt fájlrendszerből láthatatlanok, de pl. egy CD-R Diagnostic programmal le tudod másolni őket a lemezről.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#22) erdol


erdol
senior tag

Már gyanús volt hogy nem lehet az előző írás folytatását választani úgyhogy gondoltam hogy nem lesz jó.Néróról van szó.

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#23) erdol


erdol
senior tag

Megpróbáltam újra most a 204-es firmwarrel a philips 4x-essel kezdtem
megírta jól de a nero a lemezinfoban nem jelzi mennyi foglalt a lemezen mindet szabadnak mondja.
Utána megpróbáltam a datasafe 2x-est azt is megírta és annak jelzi hogy
mennyi a foglalt terület és mennyi a szabad.Most vagy a 201-es firmware volt a baja nem támogatta
ezeket a lemezeket
vagy passz mindent ugyanúgy csináltam mint a múltkor.


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Allah életet mindenkinek ad, de értelmet nem mindenkinek.

(#24) Hequila


Hequila
őstag

Na, új fejlemények:

Megíratm a fent említett lemezt a szintén fent említett íróval! Az LG DRD8160B DVD olvasóm továbbra sem olvasta be, viszont egy bóvli azstali DVD simán lejátszotta a rajta lévő filmet. Én ebből arra következtetek, hogy a DRD8160B nem olvassa az újraírható DVD lemezeket (?). Szóval most igazam van, vagy nincs?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#25) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nekem LG 4081B van rajta 4082B-s firmware a kétrétegű lemezeket fogja tudni írni a 206-os firmwarrel?

(#26) PPeter válasza SzlobiG (#25) üzenetére


PPeter
addikt

Nem, nem fogja.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#27) SzlobiG válasza PPeter (#26) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem is lesz valami ilyen firmware mint a NEC-nél?

(#28) Appu


Appu
csendes tag

Sziasztok!

Én új vagyok dvd-írásban (is), van egy 4082b-íróm, pár napos...
Eddig két lemezt írtam vele, egy Verbatim 4x, és egy 3AMEDIA 2x lemezt, mindkettő hiba nélkül megy asztaliban is, meg PC-ben is.
Olcsó lemezt még nem próbáltam, de cd-írásnál már megtanultam, hogy olcsó húsnak :(
Sok lemezt nem rontottam, 100-ból talán kettőt, de érdemes jót venni.
Persze ha valaki tud jót olcsón, arra mindannyian kiváncsiak vagyunk, asszem...

(#29) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Honnan lehet leszedni az A206-os Firmwaret amit Dos-alol kell felrakni?

(#30) vicces válasza SzlobiG (#29) üzenetére


vicces
addikt

ez nem jó? : Bővebben: link
tudtommal szinte minden meghajtóhoz van förmver :F

:)

(#31) Speed


Speed
őstag

Ridata,Ridisc,Ritek mindegy mert mindegyik elsó osztályú lemez.

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#32) SzlobiG válasza vicces (#30) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem mer itt a Windowsos telepítő van nekem meg Dos-os kell mer csak úgy tudom felrakni a 4081B-re.

(#33) Hequila


Hequila
őstag

Probléma megoldódott!

Szóval lírom elejétől a végéig úgy naggyából, hátha valakinek nincs kedve végigolvasni ezt a hatalmas topicot!

Szóval az volt a bajom, hogy LG GSA 4082B-vel megírtam egy DVD-RW-t, és az LG DRD 8160B nem tudta visszaolvasni, az író pedig tökéletesen visszaolvasta! Szóval a probléma kulcsa: firmware! Szóval felraktam a ''legújabb'' (2 éves) firmware-t, és már olvassa is tökéletesen a lemezt!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#34) PPeter válasza Speed (#31) üzenetére


PPeter
addikt

A Princohoz képest valóban, de azért tessék figyelembe venni, hogy rengeteg az olyan RitekG04 kódú lemez a piacon, amit teljesértékű lemezként (saját brand alatt) a Ritek cég nem adott volna el soha, ezek a lemezek olcsóbban, szitázatlanul kerülnek mindenféle ismeretlen sufnicégekhez, aztán ők szitáznak rá az eredetire hasonlító designt és adják el teljes értékű, I. osztályú lemezként a jónépnek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#35) Speed válasza PPeter (#34) üzenetére


Speed
őstag

Én Ridiscet írok halomra és nincs vele gond!!

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#36) PPeter válasza Speed (#35) üzenetére


PPeter
addikt

Elhiszem Neked, csak szóltam.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) Speed válasza PPeter (#36) üzenetére


Speed
őstag

OK!!

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#38) Tgabor330 válasza Szuri (#13) üzenetére


Tgabor330
csendes tag

Én Easy-t használok, mert nálam a Néró nem kezelte korrektül a DVD-RAM ot (íráskor nem lock-olta). A Princo -ban van rossz sorozat (pl.: PB...). Nekem kicserélték őket (és az újakkal nincs baj), eddig még egyet sem rontott (4x -el írja), a kényes GCC-4120B (combo) csont nélkül olvassa őket. Az íróval nincs semmi gondom kb. 15 DVD (Princo, TDK, Imation) lemezt írtam meg és időnként CD-RW-t direktbe.

:C

(#39) Raven Seldon


Raven Seldon
tag

Sziasztok!

Két napja vettem egy ilyen 4082B-s LG-t; NEC-et akartam, de az már elfogyott sajna :(
De nagyon ajánlották az LG-t is, h ők is azt használják és eddig nem volt vele gond.
Nah hát én írtam eddig 3 DVD-t, és mindháromnak az utolsó 400-500 megás tartományában lévő adatok nem olvashatóak! Egyszerűen villog a kis led, de nem csinál semmit. De ami a lemez előbbi részein van, azokat rendesen olvassa (bár bebizonyosodott, h az LG télleg qva lassú...)
Namármost Princo lemezre történt mind3 írás. Viszont itt eltérő tapasztalatokat olvastam ezekkel a lemezekkel kapcsolatban...
Na még megpróbálom más lemezzel is, de ha valaki tud esetleg megoldást, mert neki is volt ilyen gondja, legyen szives szóljon! :)

Köszi!

UI: Haveromnál is írtunk egy ilyen Princo lemezt, ami jó lett, bár neki 4x-es LG írója van, tehát másik típus...szal ezért gondolom, h esetleg nem a lemezzel van a gond...

''Sajnos az államnak a hülyéket is el kell tartani...''

(#40) Raven Seldon válasza Raven Seldon (#39) üzenetére


Raven Seldon
tag

Hát ez vicces. Beraktam a tegnap írt 2 lemezt a 3-ból és most meg működik... Lehet, h ''hűlni'' kell hagyni az írót? Érdekes...
Nah megnézem a 3. lemezt is. (Amúgy ezek Princo 4x PB széria)

''Sajnos az államnak a hülyéket is el kell tartani...''

(#41) arpeen2 válasza Raven Seldon (#40) üzenetére


arpeen2
senior tag

Szerintem az a vicces hogy Princora írsz és csodálkozol ha sz@r lesz. :O

(#42) zocsa001 válasza Raven Seldon (#40) üzenetére


zocsa001
csendes tag

Nem akarlak elkeseríteni,de nem az íród a rossz,hanem a PB-s PRINCO-d!!
Vegyél drágább lemezt,akkor nem lesz ilyen gond.
Én is megszívtam 10db.PB-sel....

(#43) Speed


Speed
őstag

Lg 4082b író nagyon jó! Princo lemez csak dísznek jó! (csillárra felakasztani) Ritek GO4!!!!!!

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#44) Speed válasza zocsa001 (#42) üzenetére


Speed
őstag

Én legalább 40-et rontottam! Ridisc 20 Ft-al drágább de még egyet se rontottam! Pedig már pár száz darabot megkarcoltam!

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#45) Raven Seldon


Raven Seldon
tag

Hát köszönöm az észrevételeket, ami azt illeti kipróbáltam egy rw lemezzel, h ugyanazokat írtam rá, azzal meg vitte. Szal úgy fest télleg a Princo-val van a baj (bár volt itt a fórumon, aki szerint jó a princo...)
Namind1, hát TDK-t biztos nem fogok venni 500-ért...
Ilyen Ritek, meg ilyesmi lemezeket honnan lehet beszerezni?

''Sajnos az államnak a hülyéket is el kell tartani...''

(#46) Raven Seldon válasza Raven Seldon (#45) üzenetére


Raven Seldon
tag

No... Hát a CloneDVD 1x-esen is ír lemezt nekem, míg a Nero csak 2x-esen hajlandó... Interesting...
Na a lényeg a lényeg, h a Princo lemezeim (amelyek nem működnek), 1x-esen írva okésak. Ha 4x-esen írom, akkor az utolsó 1 giga nem olvasható, ha meg 2x-esen, akkor az utolsó kb 300 mega...
Namind1, mindenesetre ezentúl nem fogom preferálni a Princo-t...

''Sajnos az államnak a hülyéket is el kell tartani...''

(#47) Pistok válasza Raven Seldon (#46) üzenetére


Pistok
csendes tag

Kb 1 hónbapja elkövettem a bakit, hogy vettem ilyet.. :)

Kiróbáltam minden elérhető verziót 2.01-től 2.07-ig.
Annyit változott, hogy a kínai asztali divxes lejátszóm már lejátsza az ezzel irt princo lemezeket... illetve a panasonic márkájú asztali lejátszó mostmár le-lejássza, de időnként megakad a kép, 10-15 mp várakozás után folytatódik... (a végére leakad. - Igaz a felismerhetetlenséget legalább kiküszöbölték.)

Az is biztos, hogy nem a lemez a rossz, mert a Pioneer A06-omban is írom párhuzamosan, ott pedig tökéletesen játssza le, akárhányszoros sebességgel írom.

Valami egyéb, kapott (lila) lemezt 4Xesen is végigpörköl szépen, s le is játssza gond nélkül.

Összegyűjtöttem a szükséges linkeket:
1.: http://forum.rpc1.org/dl_firmware.php?download_id=1796
2.: http://tdb.rpc1.org/#GSA4082B
3.: http://hu.lgservice.com/index_b2c.jsp (Majd Device driver - és keres 4082b)

A tehén bonyolult állat.... De én megfejtem!

(#48) PZMike


PZMike
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is LG4082B-m van, már egy hónapja.
Írtam vele néhány TDK lemezt (-R 4x, -RW 2x),
használtam a hozzá adott DVD-RAM-ot, illetve
megírtam kb 100db Ritek G04 (Ridata) lemezt.
A Ridata-s lemezt a héten már 140Ft/db vettem.
Szerintem ez így már nagyon jó ár és nem fogok
kipróbálni 90Ft-os Princo lemezeket.

Egyet sem rontott és mindent lejátszott az asztali
lejátszó (nemcsak az én YAMADA-m, mert másnak
is másoltam).

Firmware-t nem frissítettem, mert gond nélkül működik.

Nincs sok információ tartalma a hozzászolásomnak, csak le akartam írni,
hogy mennyire meg vagyok vele elégedve. :C

(#49) arpeen2 válasza Pistok (#47) üzenetére


arpeen2
senior tag

Nem mondod komolyan hogy az írót hibáztatod mert nemjól olvasható (vagy nemis írható) a Princo ?

(#50) Mujke


Mujke
csendes tag

Teljesen mindegy, ugyanis Nero-val írhatsz bármilyet (TDK, Philips, PrimeDisc, Princo) az összeset elcseszi. Írj CloneDVD-vel (www.elby.ch/products/clone_dvd/index.html), az mindent megír. Ha az sem jó dobd ki az írót.

Intel D865 PERL alaplap, Celeron 2,4 GHz, 768 MB DDR RAM, 160 GB Samsung, GeForce 4 Tornado, Creative Sound Blaster Extigy, LG GSA 4082b DVD-RW, LG 16× DVD olvasó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.