Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Sziasztok!
Nézegettem a fórumon, találtam is erről szóló témát, de igazán nem kaptam megoldást a problémámra, ezért leírom mi a panaszom.
Van egy nosztalgia gépem egy Lucky Star 5MVP3 v4+ nevű alaplappal, ami még a googlenak is ritkaság, bár szerintem a legjobb Super Socket 7-es lap, és nekem még a Manual is megvan róla. A lehető legjobb konfigot építgetem (AMD K6/2 550, 256 ram, Geforce apg-s kari) már belőle egy jó ideje, de a vinyóval elakadtam. Szóval eddig üzemelt szépen egy 7.5-ös és egy 6.4-es Quantum Fireball vinyó párosítással, de én hülye eladtam, merthogy nagy dögök, nehezek, hangosak is voltak. Gondoltam (próba nélkül) milyen jó lesz bele itthonról egy 40-es Maxtor Diamondplus 8 (hihetetlen de még 100%-os állapotban), lesz helyem, vékony, kis könnyűség. Így már tökéletes lett volna a konfig :( De nem jött össze, mert Master, Slave, akárhogy jumperolhattam nem ismerte fel, a POST-nál kifagyott, BIOS-ban szintén mikor kereste. Végül az egyetlen megoldás az a 32 GB-re való lejumperolás maradt (mellette a dvd írót masterre kellett rakni), hogy felismerje. Nem is számítana ez az 1-2 giga veszteség, csak a vinyó őrült módon belassult, szinte akadozva működik. (Visszatéve más gépbe nem 32 gigásként semmi baja!) Tehát annyira lassan ír/olvas/dolgozik, hogy még a Windowsban sem lehet normálisan dolgozni, holott azelőtt a 7.5-ösön egy XP-vel csodákat műveltem :)
Biosfrissítést nem találni a neten ehhez, és gyanítom, hogy a 99-esnél újabb nem igazán létezik hozzá (ez van rajta), RAID meg PCI kártya megoldást nem szeretnék. Bootolni szeretnék róla -tudok is, de egyszerüen tetü lassú-. Nem jövök rá hogy miért. Ennyit tesz, ha valaki 32 gigára korlátozza az amúgy tűrhető sebességű hdd-t? Vagy valami más az oka? UDMA 33-ig kezeli a lap, minden vinyó így futott benne, ahogy ez is, de a régiek lekörözték sebességben. Erre kéne valami megoldás, végső esetben kisebb HDD, de ehhez is kéne tanács mivel: utána olvastam a manualban, meg már mindenhol ennek a 8.4 gigás LBA módnak, mivel auto detection így ismeri fel a hdd-ket. A manualban azt írják maximum LBA módban eddig kezeli a lap, meg 1024 cylinder, meg ilyeneket írnak. Ennek ellenére azért nagynehezen mégis felismeri a 32gigásnak, látok a biosban 4111 cylindert is, szóval nem tudom akkor meddig kezeli ezeket normálisan. Gondolom akkor 20 GB-s hdd sem segítene? Csak a 8.4-ig? Mert akkor kénytelen leszek visszaszerezni, vagy beszerezni ilyen kisméretű hdd-ket újra. :D
Bocsánat amiért hosszú voltam, remélem kapok válaszokat a kérdéseimre. Köszönöm előre is nagyon szépen! Hálás leszek ha valaki felvilágosít pár dologról!
Üdv: Zsolt

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.