Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5474) qpadb


qpadb
csendes újonc

Sziasztok! Ma vettem:
- Ewent EW7055 R2 ház, mert 5 év garanciával adják
- Seagate Barracuda Pro 4TB 7200rpm 128MB, ST4000DM006, ami szintén 5 év garanciával

Ewent házban Asmedia ASM1153-as chip van (...és látok még FM25F01-et, és Techcode TD1410-et), USB3.1 5Mbps, és a gyártó eddig 8TB-os diszkekkel tesztelte. Win10 64 bit alatt semmi gond, pedig a gyártó csak Win10-et említ, mintha csak 32 bites lehetne. Firmware-t frissítettem, a gyártó linkjét használva az MPTool v2.1.11.1 verziójával (PID 55AA). A ház külseje valóban tiszta alumínium, de a HDD egy műanyag bölcsőben fekszik, ami nagyon puha és vékony (1,5mm) műanyagból van. A SATA csatlakozóra rátolásnál különösen kell figyelni, hogy ne törjön el a bölcső az ellentartástól. Ráadásul itt a bekapcsológomb vezetéke olyan hosszú, hogy a belerakott HDD falának ütközik, ami így majdnem 90 fokban megtöri (...persze hajlítható). Ennél azért többre számítottam. Sokkal szimpatikusabb a pár éves Thermaltake Max4-em, amiben semmilyen műanyag nincs.

Seagate Barracuda Pro jó meleg! A házat nyitva hagytam, de így is felmelegedett 1 óra alatt 29 fokról 43 fokra. És még nem is használtam!
Ha elkezdem használni, meddig érdemes hagyni melegedni? (amíg még egyáltalán nem csökkenti az élettartamot)
Idle average 6W, typical operating 6.7W. Ha csak 0.7W-tal fogyaszt többet használat közben, akkor talán már nem megy sokkal 43 fok fölé?
Random Read 0.83MBps reális? Ha egy WD Red 2MBps fölé is megy (ahogy itt lejjebb látom), akkor ez vajon miért ennyivel lassabb?

(#5476) qpadb válasza King Unique (#5475) üzenetére


qpadb
csendes újonc

Eredeti firmware verziót nem láttam/figyeltem, de valóban 140508_21_7B_01 verzióra frissült.
HDD max. méretre a modell adatlapján 4TB és 8TB-t is megadnak, a dobozra pedig 8TB-ot írtak. :D
Tényleg nem melegedett nagyon tovább használat közben sem, maximum kb. 2-3 fokot. Hasonlóan, mint amikor bezárom a házat. De persze 5400 RPM-mel ugyanennyivel hidegebb is lehetne, úgyhogy erre oda kell figyelnem. Nyitott házzal most folyamatosan 41-45 fok között maradt. Nyitva is hagyom egyelőre...

A ház elején levő LED kék színű, ha be van kapcsolva. Ha használom, akkor piros, és fényesebb is (talán túlságosan is, úgyhogy inkább a fal felé fordítva hagyom!). Windowsban a hardver biztonságos eltávolítása opció használata után a HDD leáll, és csak a piros világít folyamatosan. A PC leállítása után is piros marad a LED, és persze a HDD is leáll.
Ha nem használom, alvó módba vált a megadott idő alatt, és a piros világít folyamatosan.
Sajnos egyáltalán nem látok UASP bejegyzést Device Manager-ben. Ezt a chip nem tudja, vagy a ház gyártója spórolta ki? :(
CDI és HDS szépen látja a HDD-t és a SMART adatokat.
A háznak először frissítettem a firmware-jét, majd inicializáltam és particionáltam benne a 4TB-os HDD-t (GPT, 4TB partíció). Szektoronként 4kB (Advanced Format), alapértelmezett.
Egyébként HDS szerint 7.2W-ot fogyaszt üresjáratban, és 12.8W-ot használat közben. Ez azért jóval több, mint amit Seagate megadott (6W és 6.7W). Hmmm...

Köszönöm a segítséget, és a gyors választ! :R
Az előző hozzászólásom végét persze át akartam kicsit írni, de 15 perc után már nem engedte, ahogy újat se írhattam. Hát, ez ilyen. :DDD

(#5486) qpadb válasza King Unique (#5477) üzenetére


qpadb
csendes újonc

Szektorméretnél ezt látom:
C:\WINDOWS\system32>fsutil fsinfo sectorinfo s:
LogicalBytesPerSector : 512
PhysicalBytesPerSectorForAtomicity : 4096
PhysicalBytesPerSectorForPerformance : 4096
FileSystemEffectivePhysicalBytesPerSectorForAtomicity : 4096
C:\WINDOWS\system32>fsutil fsinfo ntfsinfo s:
Bytes Per Sector : 512
Bytes Per Physical Sector : 4096
Bytes Per Cluster : 4096
Bytes Per FileRecord Segment : 1024

Jól értem, hogy ez 512/4096 bájt logikai és fizikai szektorméret, tehát 512e?

Ewent EW7055 nem tudja UASP-ot, pedig az ASM1153 chipje elvileg támogatja. Viszont csak 3Gbps SATA busza van.

Az általad linkelt ASM1153E chip viszont már 6Gbps SATA buszos. Kerestem hát valami észszerű házat UASP + 6Gbps SATA jellemzőkkel, ...és végül vettem gyorsan egy Sharkoon Swift Case PRO-t, amit már ismertek. :)
Pár infó, ami érdekes lehet:
- Tiszta fém ház kívül-belül, és sokkal robusztusabb a belseje, mint az Ewent hajlékony műanyagja.
- Szépen látom az Ewent házban inicializált és formázott Seagate 4TB partíciót a Sharkoon házban is.
- UASP van // 5Gbps USB 3.0 // 6Gbps SATA busz // 12TB-ra tesztelte a gyártó
- LED-ek így működnek: Bekapcsolva kék ég. Használat közben kék ég + piros villog. Elalvásnál kék ég + piros ég. Hardver biztonságos eltávolításnál szintén. PC kikapcsolásnál szintén. (szerencsére mindkét lámpa halvány)
- Szektorméret ugyanúgy néz ki, ahogy Ewent-nél, tehát 512e, ha jól értem.
- SMART adatok ugyanúgy látszanak HDS-ben.

Sharkoon-t megtartom, így ezzel elveszítek 3 év garanciát (Sharkoon 2 év, Ewent 5 év). Gyors SSD-ket a jövőben nem lassítja be 3Gbps SATA busszal és UASP hiányával. Kidolgozásban egyenrangú a Thermaltake Max4-gyel, és azzal sincs gondom.
StarTech márka is jónak tűnt, de inkább feleannyit költöttem, ugyanannyi garanciáért.

Random Read felment 0,8MBps-ről (Ewent) 3MBps-re (Sharkoon), a többi érték nagyjából ugyanannyi:

(#5492) qpadb válasza Vibalazs (#5491) üzenetére


qpadb
csendes újonc

Szia!

Ewent EW7055 R2 jól hangzott minden szempontból, és még a másolás is gyorsabb vele HDD-re, mint a Sharkoon Swift Case PRO-val. Annak ellenére, hogy csak 3Gbps SATA busza van, és UASP-ot se támogatja. Remélem, Sharkoon kicsit összekapja majd magát SSD-vel. :)

Egyetlen komoly kifogásom Ewent-nél, hogy a belső bölcső nagyon hajlékony műanyagból van, és ha olykor cserélem a vinyót benne, nem szeretném, ha véletlenül eltörném a csatlakozóra rátoláskor. Hőleadást is rontja a műanyag.
Nálam egyelőre mindig nyitva van a ház, és így kb. 42-43 fokig megy fel, de nyáron lesz ez még magasabb. Meg ha becsukom.

Sharkoon Switft Case PRO kicsit sorjás belül, ahol a csavarok tartanák a HDD-t. Ez egyrészt indokolatlan, másrészt összekarcolja a HDD oldalát minden kivételnél és berakásnál. Majd lecsiszolom legközelebb. :(
Ha esetleg kipurcan (ahogy neked), remélem nem rántja a halálba a HDD-t. Vagy a PC-t. :(

P300-as is erősnek tűnik, 2 év szavatossággal.
Remélem, a Barracuda Pro az 5 év garival is jó sokáig kitart :D
Igazán sok használható infót/tesztet a gyári adatlapokon felül nem találtam a vinyókról. Egy helyen valami olyat olvastam, hogy valamelyik Toshiba hangosabb volt mint valamelyik Seagate... Na ja... Akárhogy is, 5 év kiterjesztett garit nem sok HDD kap. Ha mindenben ugyanolyan, mint a sima Barracuda, csak a QC-nél jobbak voltak az értékei, hát legyen.
Az jó, hogy rezgés érzékelő a P300-ban is van. És hogy az is PMR. :C

Köszi az infót! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.