Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tapsi


Tapsi
addikt

Ha elkezdik betartani a törvényeket, akkor semmi értelme nem lesz kriptoval tranzaktálni, ergo maga a biznisz megy a levesbe.

(#2) ddekany


ddekany
veterán

Milyen üzenet már a társadalomnak, hogy azt feltételezve, hogy megfontolt szándékkal vett részt pénzmosásban ilyen jellegű bűnszervezetek kapcsán, kiegyeznek vele, hogy max 18 hónap, és lényegében megmarad a vagyona, amit keresett vele. Legalább azt mondanák, hogy nem tudta szegény... :N

(#3) Mopar426


Mopar426
tag

Egyszerűen a BlackRock átveszi a stafétát. Semmi más nem történik. Hatalmi átrendeződés. Nagy halak jönnek a képbe.

Hope for the best, plan for the worst!

(#4) Antibazsi válasza Mopar426 (#3) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Pontosan így van. Igazából semmi olyan nem történ a Binance-en ami az összes többi tőzsdén nem menne...csak hát az amcsi nagyágyú sokkal nagyobb szeletet akar ebből a tortából is és hát az a leghatékonyabb ha egyből a legnagyobb szeletre csapnak rá.
Ez viszont megnyugtató lehet a kripto hodlereknek, mert azt igazolja, hogy van jövője a kriptónak, ha már ekkora hatalmi harcok mennek a háttérben a piacért.

Üdv, Balázs

(#5) Tapsi válasza Antibazsi (#4) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez egyszerűen nem igaz. Brókereknél elég szigorú ügyfélátvilágítás van, és a pénzmosás elleni törvényeket is be kell tartaniuk.

(#6) Antibazsi válasza Tapsi (#5) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

LOL. Kripto tőzsdéről beszélünk. Az ominúzus Binance ügyletek nem most történtek, hanem akkor amikor még a világ nagy részén a törvényhozók azt sem tudták mi az a kriptovaluta és kb teljesen szabályozatlanul működött az összes kriptó váltó és tőzsde. Ahogy egyébként még a mai napig is rengeteg kicsit így működik. Viszont az elmúlt években a Binance a legnagyobbá nőtte ki magát ami magával vonzotta az összes szabályozó és felügyeleti szerv figyelmét. Nyilván ebben az időben már minden szigorú előírást és követelményt betartottak, viszont az "ifjú" korukban elkövetett hibáikat nem tudták már semmissé tenni és hát ezt most ki is használja a Blackrock, hogy szépen felfutassa a saját váltóját a Coinbase-t.
Egyébkánt a defi váltókon a mai napig azonosítás nélkül tudsz korlátlanul váltani, sőt a centralizált, világ végi afrikai faluba bejegyzett váltókon is....mindaddig amíg le nem lövik az oldal elérhetőségét a szabályozott országokban a hatóságok.

* ja igen. a "szigorú ügyfélátvilágítás"-ról annyit,hogy nekem már sok-sok éve van több kriptó tőzsdére is fiókom de csak 2021-ben kezdték el kérni, hogy igazoljam a személyazonosságomat. És nem mellesleg a Bitcoin automatákon keresztül is gyakorlatilag bármennyi kp-t lehetett betenni, kivenni, azonosítás nélkül. 2021-ben még tuti, mert akkor még én is álltam a Jászai térnél sorban. Volt aki órákon keresztül kötegekben tolta be a 500€-s címleteket.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#7) Tapsi válasza Antibazsi (#6) üzenetére


Tapsi
addikt

Sorry, félreértettelek. Azt hittem, hogy normál értékpapír tőzsdékről beszélsz.

(#8) Antibazsi válasza Tapsi (#7) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Neeem, dehogy. :) Össze sem lehet hasonlítani a kettőt.
Amúgy ha már értékpapír tőzsde azért érdemes megnézni Netflixen A tőzsdekirályt. A Wirecard botrányról szól. Na...szóval azért ott is akadnak dolgok.
Azt ott személy szerint nekem is sikerült benyalni. Szerencsére nem sokat buktam, de azért fájt.... viszont azóta jobban odafigyelek a redflagekre. :)

Üdv, Balázs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.