Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

És a táblázat szerint, akkor Ultra 9-ben nem lesz F/KF-es változat? Kétlem...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) arty


arty
veterán

125W TDP, van bőr az intel pofáján.....

node, vajon itt már a 7es széria is fagy majd vagy csak a 9es, legdrágábbak privilégiuma marad az instabil működés? :D trollolooooo.....

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#3) Busterftw


Busterftw
veterán

Core Ultra 7 érdekel, jó lesz majd a 6+4 12600k után :K
Mostani rtx 4080 (vagy abban az időben 5080? :D ) megfogja köszönni.

(#4) martonx válasza arty (#2) üzenetére


martonx
veterán

Ha tényleg 125W lesz, az annyira nem is gáz. Mármint önmagához képest, őst komoly előrelépés. AMD 9xxx-ekhez képest ultra gáz.

Én kérek elnézést!

(#5) Fücsök007 válasza martonx (#4) üzenetére


Fücsök007
őstag

Már tudni lehet, hogy az Intel 20A node fogyasztásban nem olyan jó mint az N3B az előzetes szivárogtatások miatt, mindkettő node-on lesz Arrow Lake APU. N3B-n a 125W mellett jó teljesítmény is lesz, de ha minden igaz 190W körül lehet a tényleges plafon elengedett fogyasztás mellett.

(#6) Busterftw válasza Fücsök007 (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen az Arrow Lake-nél nem tudni mi készül TSMC-n.
A RibbonFET és a PowerVia bevezetésétől szerintem lesz jelentős előrelépés, Aztán majd a tesztekből úgy is kiderül.

(#7) DaVE-1


DaVE-1
aktív tag

Vajon az igp-jük mit tud? A 780M el lesz kapva?

(#8) martonx


martonx
veterán

Az biztos, hogy az AMD az új ryzenekkel rendesen fel fogja adni a leckét az Intelnek, szóval kíváncsi leszek az Intel válaszára.
ARM vonal komolyan képbe kerülése meg beláthatatlan következményekkel járhat az x86-os piacra.

Én kérek elnézést!

(#9) zooly válasza DaVE-1 (#7) üzenetére


zooly
aktív tag

Kizárt, még a 96EU-s mobil igp-kben is 6 XE core van, ezekben 4 lesz.

https://www.ratingraph.com/

(#10) DaVE-1 válasza zooly (#9) üzenetére


DaVE-1
aktív tag

Kár. Szeretnék valami erős igp-s gépet ,de sajnos az amd se nagyon töri magát :(

(#11) sb


sb
veterán

Egyáltalán nem lesz SMT a prociban? Mondjuk elég sok mag van, de ha továbbra is lesz olyan cél - mondjuk gamingben - hogy csak a P magok fussanak akkor ez azért nem tűnik túl nyerőnek.

(#12) Fücsök007 válasza DaVE-1 (#10) üzenetére


Fücsök007
őstag

Strix Halo lesz laptop vonalon idén, asztali vonalon pedig 2026-ban lesz zen 6 magos Medusa erős IGP-vel. :K

(#13) hokuszpk válasza sb (#11) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"retentable unit" lesz.
ami valami olyasmi, hogy az egyik mag ha eppen van szabad vegrehajtoja, akkor kocsonozheti egy masik magnak. Szvsz sok magnal ez tok jo lehet ; jó eséllyel mindig lesz olyan mag, ami tud kölcsönozni. Viszont fullos terhelesnel mar erdekesebb, mert akkor nembiztos, hogy lesznek szabad kolcsonozheto egysegek ; arra szamitok, hogy egyes szoftvereknek nem lesz egyenletes a futasa ; hol gyorsabban hol lassabban fognak vegezni.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#14) szmörlock007


szmörlock007
aktív tag

"Ezzel kapcsolatban viszont megjegyeznénk, hogy az utóbbival ellentétben a Lion Cove nem támogatja az SMT-t."

Lehet, hogy így lesz, de egyébként elvileg támogathatja, mert megoldható.
Intel’s Lion Cove Architecture Preview

"The rumor mill has been abound with the rumor that Lion Cove will not have Hyperthreading, which is partly true. In Lunar Lake, Lion Cove has not only had Hyperthreading disabled but Intel has gone one step farther and they have removed the parts that enable Hyperthreading from the core found in Lunar Lake."

"The removal of Hyperthreading makes a lot of sense for Lunar Lake to both reduce the die size of the version of Lion Cove found in Lunar Lake along with simplifying the job of Thread Director."

"With the move from a Sea of “Fubs” to a Sea of Cells, Intel is now able to better customize a single architecture for multiple products. This means that while Lunar Lake may not support Hyperthreading, other products like Arrow Lake or a hypothetical future server CPU that use future P-Cores could support Hyperthreading if the application can benefit from it."

[ Szerkesztve ]

(#15) sb


sb
veterán

Érdekes.
Köszi az infókat!

(#16) KROK640


KROK640
veterán

A Core 5 Ultra B0-ások alighanem jók lesznek tuningban :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#17) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

"4 Xe Battlemage"

Ez hol helyezkedik el AMD IGP vonalon?

(#18) Dr. Akula válasza KROK640 (#16) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Inkább teljesítményben legyenek jók (és fogyasztásban), akkor nem kell tuningolni se.

(#19) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Nagyon kíváncsi leszek a tesztekre főleg, hogy már HT sincs...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) KROK640 válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


KROK640
veterán

Ha tuningban jók, az sosem, baj :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#21) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez a tablazat a fogyasztasi adatokkal ugy marhasag, ahogy van. Vagy rosszul abrazoltak.

(#22) tibaimp válasza janeszgol (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A valós fogyasztások majd kiderülnek a tesztekből...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.