Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Busterftw


Busterftw
veterán

"Talán mindenki belefutott már abba a szituációba, amikor valamilyen programhiba következtében a GPU-n problémába ütközött a számítás, összeomlott az adott alkalmazás"

En nem, Nvidiat hasznalok. ;]

(#2) Tamás88 válasza Busterftw (#1) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nálam Nvidiánál jött elő.

(#3) RobbyJr válasza Busterftw (#1) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nálam csak akkor volt ilyen, amikor sok volt az undervolt a kártyán, kicsit több feszt adtam neki, és egyből meg is szűnt az összeomlás.
Egyébként ez egy jó dolog az AMD részéről, főleg akkor, ha mindent alapon használ az ember, nincs OC semmin, és mégis van valami hiba, akkor ez segíthet.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#4) Micsurin válasza Busterftw (#1) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az csak akkor omlik össze ha kifut a Vram mint a tej ugye? :D :D /s

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#5) Busterftw válasza Micsurin (#4) üzenetére


Busterftw
veterán

24GB elerheto ha az kell, az mire nem eleg? :DDD

(#6) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Még valamikor a Vista/7 időszakban találkoztam a TDR-el, azóta semmi hasonló gondom nem volt.

(#7) Raysen623 válasza Busterftw (#1) üzenetére


Raysen623
addikt

Én meg igen. Szintén NV-t használok. Na bumm.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#8) Televan74 válasza Busterftw (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Minek kell ide jönni beleböfögni. Örülj neki és vakard meg a jobb herédet. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) Busterftw válasza Televan74 (#8) üzenetére


Busterftw
veterán

Minek kell ide jonni belebofogni a belebofogesembe? :R

(#10) RobbyJr válasza Busterftw (#9) üzenetére


RobbyJr
őstag

:C :C

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#11) Ribi


Ribi
nagyúr

És mi nyomozza ki a drive összeomlását? Mert eddig csak az omlott össze, nem a program.

(#12) TIT


TIT
veterán

Nekem volt sajna nem is egyszer,de nem hinném,hogy a ram,mert 2 gépen is csinálja más ramokkal.

(#13) Armagedown


Armagedown
őstag

Nagyon régen találkoztam ezzel a hibával, a Vista és a 7 bétaverzióinál, illetve ugyanezen rendszereknél használt XPDM driverrel, ahol nem volt frissebb :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#14) Abu85 válasza Ribi (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem az a lényeg, hogy a driver összeomlik, hanem ennek a kiváltó oka a programon belül. Mert ha azt kijavítják, akkor a driver sem omlik össze. Ok és okozat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) Gaboo77


Gaboo77
tag

Tehát kedves fejlesztők oldjátok meg ezt a problémát, mert mi képtelenek vagyunk jó ideje. A magoldásokat Driver Timeout Error néven várjuk! Üdv.: AMD :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Micsurin válasza Gaboo77 (#15) üzenetére


Micsurin
nagyúr

...ha external kód okozza az összeomlást azt Te nehezen fogod megoldani a driverben. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#17) Gaboo77 válasza Micsurin (#16) üzenetére


Gaboo77
tag

Ha external kód okozza akkor igaz! De mivel ez a hiba ciklikusan, bizonyos driver verzióknál jön elő ( mondjuk RX 7x00 szériánál konstans) inkább tűnik tanácstalanságnak a részükről. Inkább olyan tudjuk, hogy valami megint nem ok, csak fogalmunk sincs mit cseszünk el ilyenkor.

(#18) TIT válasza Gaboo77 (#17) üzenetére


TIT
veterán

RX6600 és Rx 580-nál is előjön.

(#19) Kolbi_30 válasza Gaboo77 (#17) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Par honapja van egy 7900xt-m meg nem volt driver crash, kb 1 eve nem tapasztalom. Előtte volt túl alacsony fesz belőve

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#20) Gaboo77 válasza Kolbi_30 (#19) üzenetére


Gaboo77
tag

Egy mázlista vagy! :) Sajnos ezt én nem tudom elmondani.

(#21) Kolbi_30 válasza Gaboo77 (#20) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Amugy a legtobb esetben, nalam akkor crashelt, mikor manual uvval tul keveset allitottam be, vagy win frissites utan, mert turkaltak a mikroszoftnal a power menedzsmentben..ezeket leszamitva minden stabil az elmult evekben.(rx580-vega56 bs volt itt uj kabel megoldotta, rx5700 itt a win frissitesek utan voltak galibak neha, 6800xt itt uv volt a gondom manualisan keveset lottem be..most 7900xt van kb 4 honapja, auto uv es eddig hibamentes

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#22) Gaboo77 válasza Kolbi_30 (#21) üzenetére


Gaboo77
tag

Ez a furcsasága ennek a hibának, hogy teljesen random, hogy kinél mennyire jelentkezik. Elfogadom azt is, hogy bizonyos hardver komponensek együttállásával stabilak a kártyák. Viszont akkor mondja meg az AMD, hogy pl. ezzel az öt összeállítással működik csak a kártyánk, ellenkező esetben tilts le mindent (SAM, XMP, stb.) korlátozd az FPS-t és imádkozz. Csak ez nem életszerű... Én több hónap szívás után már meguntam. :F

[ Szerkesztve ]

(#23) TIT


TIT
veterán

Most jött ki új driver és javították az időtúllépést Ratchet alatt is,úgyhogy ez driver hiba ahogy sejtettem.

(#24) slmSIG


slmSIG
tag

Ez a hiba, nálam még R9 380 -nál volt , illetve előtte nVidián is egy GTX750Ti -n, de azóta nem.
Akkor még az AIDA64 -t részesítettem előnyben, a HWinfo64 helyett...
Az Aidában volt egy gpu-teszt(emlékem szerint), amikor azt elindítottam írta, hogy átírja a windows reg. -ben a TDR beállítást!
-ez után FOLYTON előjött az említett hiba, de előtte SOHA.
....közben leszoktam az ADIA64 -ről és azóta a jelenség sem jött elő soha, sem nVidia, sem AMD kártyával.

(#25) L.Edit


L.Edit
tag

Nekem kizárólag OC-nál, hibás hardvernél vagy memória instabilitásnál szállt el ilyen tünettel program/driver. Persze ezekre csak utólag lehet rájönni, hogy mi okozta, mivel mindig az ok után szűnik a tünet.

A manual UV is kockázatos, mert itt is egy elég szűk felhasználási teszt alapján jelenti ki az elkövetője, hogy az stabil, de ha pl.: kicserélődik/frissül a driver, vagy jön egy olyan játék, ami az eddigiekhez képest eltérően terheli a hardvert, máris lehet sz.pni az anomáliákkal. Amit az okoz, hogy szándékosan határon van tartva a hardver. És ekkor lehet mutogatni másra, hogy szar munkát végzett, és persze nem ellenőrizni vissza a korábbi döntéseket.

Volt pár 20-30% fölötti UV ami évekig szolgált, de sz.ptam már: 20Mhz-es "gyári OC"-s VGA-val amin biost kellett cserélni "símára", alaplapnál gyártó által előre betöltött OC bios-preszettel, sőt olyan alapbeállítással is, amit a bios olvasott ki az "OC" memóriából.

Ha valami kicsit is fura, akkor MINDIG gondoljunk arra, hogy az OC/UV vagy a belepiszkálás miatt fura, utána zárjuk ki azt, hogy valamelyik hardverünkön két üzemállapota közti váltás okozza a szoftver szétcsúszását, azt próbáljuk reprodukálni, majd csak azután kezdjünk el azon töprengeni, hogy szoftverrel mi a helyzet..

És nem kell meg ijedni, ha emiatt esetleg fórumok halnak ki. ;]

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#26) ddekany


ddekany
veterán

Családban/munkában minden gyártó (Intel, AMD, nVidia) esetén voltak és vannak szórványosán ilyen elszállások. Csillagállás egyedül amitől függ. :) Modern szanaszét gyorsított grafika nagyon komplex, és mindig bugos volt, és az is marad amíg emberek készítik. Csak a nyomatók tudták alulmúlni megbízhatóságban. (Megdöglő táp talán a 3. helyezés a problémák közt, de tisztán hardveres.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.