Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) riccardo02


riccardo02
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémám van. Van egy Kingston Data Traveller 2.0 pendrive-om. Ez kifogástalanul működik XP-n, de most egy olyan gépen dolgozom, ahol WIN98 van. Letöltöttem a Kingston honlapról a drivert. Azóta tökéletesen felismeri és olvassa a gép, de írni nem igazán tudja. A 16kB-nál kisebb állományokat jól kezeli, de az annál nagyobbak másolásakor lefagy a gép. mi lehet az oka?

Ricsi

(#2) liksoft válasza riccardo02 (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

Másik USB csatin is próbáltad? Lehet port probléma, de lehet 98 akadás is. Ezt léne először eldönteni. Esetleg USB 2.0 - 1.1 kompatibilitási gond. A 98 USB csatornája más egységgel tökéletes? Lehet ott is hiba, és nem a Kingston driver környékén.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3) riccardo02 válasza liksoft (#2) üzenetére


riccardo02
csendes tag

Szia!

Ez egy viszonylag régi gép. Két USB csatlakozója van, mind a kettő ezt csinálja.
Azt nem értem, hogy miért olvassa tökéletesen, és gyorsan, és miért tud 16kB-nál kisebb fájlt írni. Ha alapvető probléma lenne, akkor ennek sem kellene működnie nem?

Egyébként ma kölcsönkértem egy másik pendrive-ot is, azzal majd kipróbálom. De ezt csak este tudom megtenni, mert most dolgozom, és a gép otthon van.



Ricsi

(#4) <Adamsky> válasza riccardo02 (#3) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Próbáld meg a Win98-as gépen leformázni (ne gyorsformázással) a pendrive-ot (FAT16-ra).

[Szerkesztve]

(#5) riccardo02 válasza <Adamsky> (#4) üzenetére


riccardo02
csendes tag

Szia!


Már próbáltam, de nem segített.

(#6) liksoft válasza riccardo02 (#5) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ne csak pennel próbáld. Nyomtatni tudsz az USB porton? Használta már valaki egyáltalán a portot? Mert ha nem, akkor elég nehéz lesz megkeresni a hibát. Ezért kéne pl nyomtatóval is megpróbálni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#7) riccardo02 válasza liksoft (#6) üzenetére


riccardo02
csendes tag

Kipróbáltam egy másik pendrive-ot is. Azzal tökéletes működött. Tehát a port jó. A pendrive is jó, hiszen másik gépen működik. Nem tudom, mi lehet a probléma. :(

(#8) liksoft válasza riccardo02 (#7) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nekem is van hasonlóm, és nekem nincs ilyen gondom. Biztos, hogy jó drivert töltöttél le? Többfajta drive-ja van a Kingston-nak, más-más driver kell hozzájuk.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#9) riccardo02 válasza liksoft (#8) üzenetére


riccardo02
csendes tag

A pendrive típusa: DataTraveler 2.0 Full Speed
A hozzá tartozó driver: F12DTI.EXE

Egyébként a kingston honlapról már az összes drivert letöltöttem, és kipróbáltam, de sajnos nem működik egyik sem.
Valami más probléma lehet. :F

(#10) liksoft válasza riccardo02 (#9) üzenetére


liksoft
nagyúr

Előlapi, vagy hátul alaplapi USB csatit próbáltál? Az előlapon lévők tápellátása az alaplapi csatlakozónál nem mindig tökéletes. A hátsó viszont forrasztott. Lehet, hogy kevés feszültséget kap íráskor, olvasáshoz kevesebb kell. Vagy ha 2.0-ás, próbáld meg bios-ból letiltani a 2.0 csatornát. 98 alatt nem minden chipset esetén megy tökéletesen. Hátha. (Őszintén szólva, vaktában tapogatózom, ilyenbe még nem futottam bele.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11) riccardo02 válasza liksoft (#10) üzenetére


riccardo02
csendes tag

Ez egy viszonylag régi gép. Mindössze 2db USB csatlakozója van hátul. Magával a csatlakozóval nem hiszem, hogy gond lehet, mert a 16k-nál kisebb fájlokat simán felírja, csak a nagyobbakkal nem működik.


A biost beállításait majd megnézem. Az a baj, hogy ezt csak este tudom megtenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.