Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bass


Bass
addikt

A nagy kérdés! Kinek meddig sikerült húznia az Athlon 1800+XP-t léghűtéssel és milyen környezetben?(most már remélem jó helyre rakom)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#2) emvy válasza Bass (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

1700+ @ 2100+, TitanD5B@1000rpm., 1.60V core fesz. A baj csak az, hogy így már nem igazán bírná nyáron, mert olyan 60 fokos leszt a proci ha sokáig megy a prime95. Szóval most szimpla 1900+on van, mert a venti fordulatszámát nem vagyok hajlandó visszarakni az eredeti értékre.

while (!sleep) sheep++;

(#3) LukE válasza Bass (#1) üzenetére


LukE
veterán

1700+-ra:), nem sikerült a szorzó átfestegetés teljesen:O Egyébként 1740 környékén még jól megy. 1811-et próbáltam, akkor még 10-15 perc CS bele is fér, utánna tuti reset.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#4) Joe_007 válasza Bass (#1) üzenetére


Joe_007
tag

Na akkor ide írom!
Én most próbáltam a tesómék gépét, egy ECS L7VTA alaplapban alapfeszen Spire hűtővel 2100+ on stabil.

(#6) schenker válasza Joe_007 (#4) üzenetére


schenker
tag

Mivel nezed a stabilitast?

P42.03A/MSI648Max/256MB266DDR/MSIG4Ti4200-TD8X

(#7) LukE válasza schenker (#6) üzenetére


LukE
veterán

ramok:memtest86, goldmemory. cpu:prime95. általában:cpu stability tester, 3dmark, vulpinemark, tömörítés(ugyan azt adja-e ki húzva is), ezeket sok órán keresztül

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#8) schenker válasza LukE (#7) üzenetére


schenker
tag

CPU tesztre fontos lenne nekem vmi, amit le is irtok pontosan(!), hogyan hasznaljak!

P42.03A/MSI648Max/256MB266DDR/MSIG4Ti4200-TD8X

(#9) schenker


schenker
tag

Tag lettem! Oh, my God!

P42.03A/MSI648Max/256MB266DDR/MSIG4Ti4200-TD8X

(#10) LukE válasza schenker (#8) üzenetére


LukE
veterán

Prime95-re gondoltál? mert akkor [L]http://www.mersenne.org/freesoft.htm[/L], onnan leszede a legszimpatikusabbat, felrakod. Elimdítod, ha beszól valamit, akkor befogod a száját:) Option/torture test. Aztán hagyod futni, ha valami gáz van, akkor azt kiírja, asszem.
Ezt is, meg a többit is hagyd sokáig futni, nekem volt amikor memtest86 csak 4. futásra írt ki hibát. Persze ha 2 perc után hibázik, akkor nagy gáz van:(

Cpu stability test: megkeresed(google, de asszem Emvy ftpjén is fennvan) elindítod a normál tesztet, ha valami gond, fagyás lenne, akkor 'Troubleshooting'-ot indítsd, ezzel kb. be lehet határolni, hogy hol van a baj.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#11) schenker válasza LukE (#10) üzenetére


schenker
tag

Kosz-szinten-tag!

P42.03A/MSI648Max/256MB266DDR/MSIG4Ti4200-TD8X

(#12) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

Ugyanaz a kerdes 2000+?

Il Padrone

(#13) Márton válasza emvy (#2) üzenetére


Márton
nagyúr


1800+ van, alap orajelen megy.
Amig eleg a progiknak, addig nem huzom.

Emvy:

Viszont idegesit, hogy meg a 2800rpm-en porgi Spire WhisperRock II ventimet is hangosnak talalom.
Nekem 100% terheltsegnel eleri a 60fokot, foljebb nem megy.
0%-nal 52-53fokos.

Kerdes: megkockaztassam-e, hogy lecsokkentem a venti fordulatszamat mondjuk 2000rpm-re? Ha igen, te mivel oldottad meg? Ellenallas beforrasztasa?

Valami poti kene a haz elejere, hogy nyaron visszatekerhessem 2800-ra :)

Eseltet sorosan kotni meg egy ventit vele, es akkor a ket lassabb halkabb mint egy gyors? Hutesi teljesitmenyben pedig...???

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#14) szutsg válasza Márton (#13) üzenetére


szutsg
csendes tag

Ellenőrizd, hogy van e a borda alatt paszta, mert ez gyanúsan meleg.
Nekem is ilyen van, alap órajelen idle 43Cfok, full 50Cfok.

Csinálj olyan légterelőt, mint amit én csináltam, ez -4 fok cpu lett nálam.
[L]http://kep.tar.hu/szuts/index.phtml?aid=27542423&beginnum=15[/L]

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#15) szutsg


szutsg
csendes tag

Ja, Titan D5TB hűtéssel.

''Jogom van szándékomba állni akárminek.''

(#16) GeorgeTerror válasza szutsg (#14) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

off

lcd nagyon kiráj private-ban elküldenéd hogyan miképp mennyibe került?
thx

on

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#17) Bagoly válasza szutsg (#15) üzenetére


Bagoly
senior tag

Hogyan eszkábáltad össze azt a kijelzőt?
Nekem is kell! :DDD
Milyen program hajtja? (csak nem a hw*w-s multimedia box-os gép progija?)

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#18) Bagoly


Bagoly
senior tag

Látom nem vagyok egyedül....:P

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#19) Márton válasza szutsg (#14) üzenetére


Márton
nagyúr

Szutsg:
Biztos van a borda alatt paszta, en nyitottam ki az original bordat 2-3 honapja, es en is tettem fel PONTOSAN a procira. Jo a rogzites, ezzel nincs gond.

Viszont hallottam olyat, hogy az alaplapok mashogy mernek, pl. asus kevesebbet mutat 4 fokkal, mint egy abit. Igaz ez?
Nekem abit KR7A-RAID van, talan asusban 56ot mutatna 100%on is.
Ez a 100% pedig valoban 100% (3dsmax render), tehat meg 99-re sem megy le,
es korulbelul fel ora utan eri el a max. 60at.

Ugyanilyen hutesi teljesitmenyt szeretnek 2000 rpm-es ventivel :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#20) Il Padrone válasza Márton (#19) üzenetére


Il Padrone
senior tag

En a helyedben egy 12cm ventit hasznalnek 5V-on jaratva, nagy a leghozama, de emelett csendes is.
Udv

Il Padrone

(#21) Márton válasza Il Padrone (#20) üzenetére


Márton
nagyúr

Lehet, hogy venticsere lesz belole. Ilyen 12centiset hol vegyek?
Szamtechboltban is van, vagy inkabb barkacsbolt?

Ami meg eszembe jutott:

Leszedtem a haz oldalat, es 5 percen belul esett a homerseklet 54-rol 49,5-re.
Ez azt is jelentheti, hogy nem jo a zart hazam szellozese, ugye?

A masik dolog, hogy a winbond hardware doctor szerint a VCore 1.78V.
Ha a szabvanyos 1.7 lenne (vagy a fennt olvasott 1.6!), akkor gondolom a celsius ismet csokkenne, nade mennyire marad stabil igy a proci?
1.6 meg elmegy? Mert akkor mindjart leveszem :)

koszike

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22) Márton válasza Márton (#21) üzenetére


Márton
nagyúr

Jaigen, a proci Palomino.
Hivatalosan 1.75V
1.6-ot keveselni fogja?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23) Bass


Bass
addikt

1.6-on nálam nem megy csak 1.65-ön így 2-3 fokot megspóroltam:) de lehet hogy másik lapban elmenne 1.625-ön (nekem Abit KR7A 133 Raid van)

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#24) jojojo válasza Márton (#21) üzenetére


jojojo
senior tag

Kosztolányi Dezső tér 4. Itt bizti kapsz:2400ft.

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#25) Márton válasza Bass (#23) üzenetére


Márton
nagyúr

Nagy dolgok tortentek tegnap este.
Ejfelig jatszottam vele :)

Kerestem cuccaim kozott egy potmetert, elvagtam a procihuto piros vezeteket es
rakotottem a potit.
Amint levettem 2800-rol 2000 fordulatra, egybol baratsagosabb lett a hangja, a feszt pedig 1.75 helyett 1.7-re tettem. (1.6-tal is elindult, de mivel fontos a stabilitas, dvd iras, stb., ezert 1.7 ala nem megyek).

Eredmeny:
nagyon halk gep, idle 54C, 100% 62C

A lenyeg, hogy a poti kinnt van, igy barmikor valtoztathatom a ''hangerot'' :)

Remelem meg halkabb, es meg hidegebb gepem lesz.

Koszi sracok!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#26) Dr.Burn válasza Márton (#25) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Jóötlet! Lehet hogy án is kiprobálom! De én vízhűtést tervezek magamnak! Már a meleg leadó radiátor meg is van. :)

"Later Nerd!"

(#27) phoenixke


phoenixke
tag

Jo hutessel, jo rammal, kis vcore +al(kiserletezdd ki mennyi a jo neki) szorzo allitas nelkul 156 FSB vagyis 1539@1725 mhz. Szerintem ez eleg, bar nem tudom mennyire terheli meg. Jo hutessel nem melegszik annyira. Vizhutessel 50 fok alatt joval, levegovel 50-60 kozott ha vmi nagyon allat cuccot teszel ra.

(#28) Bass


Bass
addikt

Nyugodtan leveheted 1,65-re is mert sosem volt még fagyás sem rezet, csak 1,625-töl lefelé olyankor bizonyos progikból kilépett

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#29) Márton


Márton
nagyúr

Azert urom is van az oromben:
most hogy ilyen halk a procihuto venti, hangosnak hallom
a tapventit! :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#30) Márton


Márton
nagyúr

Udv,

megvan mi okozta az aranylag magas proci hofokot:
a videokartyam :)
O egy gf2mx, gyarilag bordaval, viszont venti nelkul.
Mikor ratettem egy regi 486os ventillatorat, egybol
esett a proci hofoka is 100%-on 4 celsiust.

Tanulsag: mindenre oda kell figyelni!

Amugy hihetetlen, hogy a procihuto 2800-rol 1800-as
fordulatra valo levetele csak 3 fok emelkedest jelentett
az amd-mnek. Zajban viszont 0 :)
Most a tapra keresem a megoldast, azt hiszem nemsokara
vagni fogok..

bye

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#31) Bass


Bass
addikt

Ez a procihüttő fordulatlevétel engem is érdekelne!!! Nekem egy Titan D5TB-m van ami 3100 és 3300 között pörög,az overlock online boltban láttam egy Titan fordulatszámszabájzót ami asszem 12-10,7 és 8 volt körül adott a hüttőnek,esetleg te is ezt használod?? vagy van valami más megoldás is??

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#32) LukE válasza Bass (#31) üzenetére


LukE
veterán

1: Simán egy ellenállást sorba a ventillátorral. Persze legalább 1W-os legyen, vagy még több, nem tudom, hogy mennyit eszik a ventid. (<100Ft)
2: Potival, ha szabályozni akarod a fordulatszámát, itt a nagyobb teljesítményűek elég drágák, meg melegszenek is(100ohm, 5W volt ~700Ft)
3: IC, meg mindenféle egyéb vicces dolgok.

1/b: Egy kétállású kapcsolóval, a venti vagy az ellenálláson kereszül, vagy anélkül kapja az áramot, és lehet csöndes/max kapcsolni, minimális pénz és idő ráfordítással.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#33) Márton válasza Bass (#31) üzenetére


Márton
nagyúr

Nem, en egy sima 2kohm-os potmetert hasznalok.
Ami nagyon sok, mert ha eroteljesen elforditom, akkor megall a venti.
Szal igazabol egy 100 ohm-os kene.
Amire figyelni kell hogy 4-5W-os legyen, mert enyem 5W es mar langyos.
Barkacsboltban lehet kapni.

Most 1800 rpm-en abszolut nincs hangja, es mondom 3c-t emelkedett a proci.
De ezt ellensulyoztam azzal, hogy nem 1.75-on hanem 1.7V-on jar :))

udv

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34) [amne]


[amne]
senior tag

Bocs hogy bele OFF-olok de ezért nem akarok létrehozni új topicot és ehez áll a legközelebb. Tehát adott egy moddol Codegen 6009 ház hozzávaló 300W táppal, ASUS A7V333 RAID deszkával és 1700+@1900+(11*145) XP-vel, na most a probléma nem nagy inkább csak zavaró hogy az alaplap ASUS PC Probe szerint 28 Celsius a proci pedig 40 Celsius idle állapotban, 100% terhelés mellett az alaplap marad 28-on viszont a proci ~48-50-re emelkedik.

1.) alaplap miért nem emelkedik? nem mintha baj lenne de érdekes,
2.) miért van alapállapotban is 12 fok különbség proc, és deszka között?
3.) nem sok véletlenül az +8-10 fok emelkedés 0 és 100% között?

u.i.: a prochűtő egy GW WBK 38 7200rpm :) le akarom cserélni!

(#35) yeti


yeti
csendes tag

Nekem is Titan D5TB-m van, és aki lelassította az meg tuna írni, hogy mekkora ellenállással mennyire lassította le? Nem akarok ellenállásokat próbálgatni hogy melyik lenne jó.

(#36) bazs válasza [amne] (#34) üzenetére


bazs
aktív tag

Szerintem a különbség nem sok. Az szeritem is furcsa, hogy az alaplap nem melegszik jobban, de ha nem hát nem...
Amúgy ezek az értékek nem rosszak, főleg, hogy húzva van. Én nem foglalkoznék a hőmérséklettel

Pont most fogyott el...

(#37) yeti válasza bazs (#36) üzenetére


yeti
csendes tag

Engem nem a hőmérséklet érdekel, haanem hogy milyen ellenállással mekkora sebességre lassította le. Fogalmam sincs hogy mekkora nagyságrendű ellenállás kellene bele hogy ne alljon meg, de azért lassuljon is épkézláb módon.

(#38) bazs válasza yeti (#37) üzenetére


bazs
aktív tag

Egy kis fizika :) Biztos rajt van a ventin, hogy mekkora az ellenállása, vagy a teljesítménye, ez alapján ki lehet számolgatni a golgokat, szvsz ha fele teljesítményt hagysz neki akkor fele sebességgel fog pörögni

Pont most fogyott el...

(#39) yeti válasza bazs (#38) üzenetére


yeti
csendes tag

Hát én nem láttam rajta.

(#40) [amne] válasza bazs (#36) üzenetére


[amne]
senior tag

Tudom hogy jók az értékek, csak a procié zavar egy kicsit, amúgy nem kevés munkába került mire ezt elértem, teljesen egyedi megoldások is vannak :)) jót nevettem a dolgon.

(#41) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Üdv!

Proci: AMD XP (PALOMINO) 1800+/1533MHz 11,5*133 1,75V
Cooler: Spire ''Wispelrock''III Alu 3000RPM
Höfok:
windows - 40-42C
Gamer - 46-48c
Elöször a ház oldalának levételével probálkoztam bejött!
Körülbelül (minnél jobban melegszik a proci annál többet jelent) ''4''C-jelent!
Igy stabilan ment 1650MHz-en. 11,5*143 1,75V
Utánna öszekötöttem az alaplapon az ATX-böl a 12V és a -5v - ot és igy 17V ot kaptam a ventillátornak ami nemtom mennyin megy de érezhetöen több!
Igy 1733 Stabilan megy! 11,5*150 1,8v
Stabilitást a HOT CPU nevü programal néztem.

Enyire sikerült képeségeimböl.

Üdv!

A térerő legyen veletek!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.