Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Keresek 200 gb-os vinyót olcsón!!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Photon


Photon
csendes tag

Na hi all!
Szal keresek 200 GB-os vinyót megvételre, OLCSÓN!!!
Ha lehet ATA legyen és 8 mb cache-el. Lehet használt is, némi garral. De új is érdekel ha vki jó árat tud mondani...
Na várom az ajánlatokat...

(#2) LukE válasza Photon (#1) üzenetére


LukE
veterán

monggyuk 200-as Barracuda, 2lemezes, szóval nem hangosabb, mint egy 160-as, vagy 120-as, és ha minden igaz, valamivel gyorsabb. 35310 bruttó Gugánál ([L]http://aruhaz.guga.hu/termek.php?csoport=Winchester+IDE[/L])

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#3) M@trixfan válasza Photon (#1) üzenetére


M@trixfan
addikt

+1 szavazat a Barracudára! Én Hitachi Deskstart vettem. Nagyon gyors, nagyon halk, de nyávog néha. Ha totális csendre vágysz akkor Seagate Barracuda.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#4) Sanya


Sanya
nagyúr

ez nem a hardverpiacra való? hmmm :F

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#5) _Volkovy_ válasza M@trixfan (#3) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Frászt.A Barracuda is hangos.

(#6) LukE válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


LukE
veterán

a hitacsi fejkalibrál néha, na ilyet a szígét nem csinál.
A motorhangja meg hallható az összes vinyánál.
Bár a Samsungról most SPCR-en elég jókat írtak.

(de azért írtam a 200-as barracudát, mert gyorsabb, és nem hangosabb, mint a többi barrakuda. A többi gyártónál meg 3 vagy több lemezesek ezek még általában.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#7) _Volkovy_ válasza LukE (#6) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Kösz a bemutatót,Samsung kivételével mindenkitől van vinyóm.
Nekem a halk azt jelentené,hogy nem lehet hallani.Ez túl nagy igény?

(#8) Bile Demon válasza M@trixfan (#3) üzenetére


Bile Demon
őstag

A lemez elején hány MB/s-t tud a Deskstar-od? olyat akartam a speed miatt, de egy Barracuda lett belőle, kellett a hely gyorsan és az volt raktáron, kellemesen csalódtam, hogy ott ahol a Barracuda IV 41MB/s volt, ez 62MB/s

Hogy ne csak offoljak, Barracuda 200GB ajánlásommal. Nem nyávog, viszont ''zakatol'' az idő 20%-ában, ha IDLE állapot van. Megoldás: állandóan fenntartani, egy letöltést, vagy feltöltést :DDD Nekem bejött.

Bruhe

(#9) dain válasza _Volkovy_ (#7) üzenetére


dain
tag

nekem is az a szívfájdalmam, hogy az összes wincsi sivít.. a seek-hang nem érdekel annyira, de az, hogy egyfolytában ontják a magasfrekvenciás hangot.. grr :(((

my days are darker than your nights..

(#10) Viktor77 válasza _Volkovy_ (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Nem lehet valami a vinyóddal?

Nekem 2 120-as Barracudám van, és szó szerint hangtalanok. Nem hallom őket, pedig kb. 1 méterre vannak a fülemtől, igaz zárt házban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) LukE válasza _Volkovy_ (#7) üzenetére


LukE
veterán

nekem is, de a vinya gyártók szerint igen, illetve vagy túl drága, vagy túl alssú lenne.
notebook vinya, vagy SCSI kábel vasbeton falon keresztülvezetve, vagy szilárdtest mem


Viktor-> nem, van hangja. mindnek, talán a kikapcsolt vinyáknak kevesebb ideig.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#12) Bile Demon válasza dain (#9) üzenetére


Bile Demon
őstag

Na a 200-as Barracuda 7200.7 nem sivít! nincs éles kihallhatö füttyhang sem!

Értem ez alatt: DTK táp (elég halk az nem?), Passzív Zalman a VGA-n, CPU-n 1700RPM spire hűtő. Nem hallani ki a Barracudát, tudom, mert rackben is van egy és kikapcsoltam bekapcsoltam (venti nélküli RACK).

Összel a 2db B IV 80 mellé vettem egy 160-as Samsungot. Na az sem visít, ugyanolyan halk, talán még halkabb idle-ben. Tudom, van infóm olyan Samsungról ami új korában is süvít, hallottam a saját fülemmel! Mindegy mázlista voltam.

Viszont: ekkor olyan probléma jelentkezett, hogy a különböző gyártmányú vinyók, eltérő fordulatszáma miatt, az alapzaj elkezdett lassan hullámozni.
2 Barracuda + Samsung
egyik Barracuda + Samsung
másik Barracuda + Samsung
Párosításokban is hallottam, piszkosul idegesített, az a lassú 2mp-enként erősödő gyengülő, zajszint nagyon fárasztó tud lenni. El lehet nyomni egy 3000rpm hűtővel, azt lehet legalább hallgatni, de ez nem nekem való + másnak se kívánom.
Lett még egy használt Barracuda IV 80 :B Persze SMART értékek megnézve, meghallgatva betesztelve.

Nemrégiben lett a 7200.7 200-as, mert kellett pár 10GB, jó nem 200GB de nem akartam begyüjteni még egy negyedik kicsi/közepes vinyót, ha már költök rá ne kelljen cserelgetnem őket ha használom, meg gondoltam úgyis elsózok később 2 80-ast..
Ez nem visít, van viszonyítási alapom. Házat nem cseréltem 2-3 éve biztosan, nem zajszigetelt Mercury ház.

Még annyit: 120GB 7200.7 is volt pár napig ősszel. Az sivított pl. Egy gyártó vinyói sem egyformák! Olyannyira, hogy látatlanban megmondom, hogy a 3db Barracudám közül melyik SEEK-el éppen. Igaz mind a 3 más ''évjárat'' :) van matt tetejű, van fényes tetjű. Motor hangban nem sok eltérés van alig hallani, hogy megy, leginkább csak felpörgés közben hallható, viszont a 3db együtt halkabb, mint egy rosszul sikerült sivítós 7200.7 vagy Diamondmax 9-es.

Bruhe

(#13) M@trixfan válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


M@trixfan
addikt

Hold your horses! :)

Két Barracuda van a gépemben, egyszerűen nem hallani őket. Ahogy az előttem szóló kolléga mondta, a fej kalibrálása hallatszik amikor idle módba kapcsol a Hitachi. Szvsz peched volt a vinyóddal.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14) M@trixfan válasza Bile Demon (#8) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ilyet melyik tesztprogrammal lehet mérni?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#15) Bile Demon válasza M@trixfan (#14) üzenetére


Bile Demon
őstag

Pl
AIDA-nak a disk bechmark pluginja, ott quick linear read. (nem minden AIDA verzioban van benne, nekem 3.93 van)
vagy HDTACH

ezek elonye, hogy akar tele is lehet a vincseszter, mert szepen diagramot keszitenek az elejetol a vegeig, es az elejen lesz a leggyorsabb.

Sisoft Sandra hdd benchmark, es ott a sequential READ-et kell nezni. persze csak majdnem ures vinyonal fogja a maximumot adni. vagy ha van egy system particiod a vinyo elejen, ami max 20-30GB az is megteszi! nalam legalabbis 61-62MB/s-t mernek a progik konzekvensen.

Bruhe

(#16) petyax válasza _Volkovy_ (#7) üzenetére


petyax
aktív tag

Nem igazán a winchester számít, hanem a körítés. Nekem van pár seagate, egy samsung és egy IBM és egyiket sem hallani. Azt hogy tölt, csak abból tudom, hogy villog a led. Hallani csak úgy hallok valamit éppen, ha a fülem a géphez rakom. Egy jó ház kell, amiben vannak gumitalpak a wincester-hez. Pl. Antec Sonata. De lehet házilag is barkácsolni valamit.
Egyébként én Seagate párti vagyok. Szerintem azok a legmegbízhatóbbak. De mindegyikben van hibás darab. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Keresek 200 gb-os vinyót olcsón!!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.