Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kábítószerekről bővebben (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) w9033626


w9033626
tag

Azért is indítottam ezt, mivel még nem találkoztam itt a ph-n hasonlóval. Kedden vizsgázok ilyen jellegű témákból és gondolom a társadalom többi tagját is érdekli. Akit érdekelnek ezek a dolgok, írjon bátran, kérdezzen bátran és szívesen látnám biológusok és orvosok hozzászólását is.

(#2) PeliScan válasza w9033626 (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Igaz hogy nem egy csőlátású de mégiscsak egy hardveres fórum ez itten, tehát azért nem biztos hogy meg kell rajta lepődni hogy pl a kábszerekről nem volt külön topic. :P Az OFF TOPICokban többször is feljött a téma...

Gyors vélemény, hátha elindtja neked a vitát (;)) >> a marihuána megengedhető, sőt, legalizálandó mert kevésbé káros mint az alkohol, a többi pedig tiltandó. :)

Utánam a flameözön. :D

(#3) [amne] válasza PeliScan (#2) üzenetére


[amne]
senior tag

Szerintem eki, speed is engedhető lehetne ha már a marihuána is. Úgyse lesz mondjuk, ez van. Akkor se változtat semmit. Mindig lesznek olyanok akik venni fognak, mindig lesznek olyanok akik árulni fognak, és mindig lesznek olyan balekok akik belebuknak.

(#4) PeliScan válasza [amne] (#3) üzenetére


PeliScan
addikt

Azért nem ugyanaz a kategória; ezek szintetikusak, az pedig természetes. A fű gyógyításra alakalmas, a szintetikus cuccok max fogyásra jók, de aki látta a Rekviem egy álomért c. filmet, az asszem nem fog vele próbálkozni. :(

A diszkódrogokba könnyen bele lehet halni, a marihuánába nem.

(#5) vicces válasza PeliScan (#2) üzenetére


vicces
addikt

én még az alkoholt is betiltanám.
:(((

:)

(#6) agrarfiatal válasza w9033626 (#1) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

a vadkenderen különben mit szívnak el? virágját v magját v levelét abszolut nem tudom pedig mezőgazdász vagyok

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#7) agrarfiatal válasza vicces (#5) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

azt azért nem kéne

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#8) PeliScan válasza vicces (#5) üzenetére


PeliScan
addikt

Ez is egy nézőpont, néha egyet is tudok vele érteni. Néha meg nem. :P Most épp ilyen kedvem van. :D

Az alkohol szervesen hozzátartozik az emberi kultúrához, sőt, nem kifejezetten az alkohol, hanem a különböző anygagok bevitelével elért tudatmódosítás. Lehet, hogy nem használ senkinek semmit, de ilyen alapon a művészeteket is be leehtne tilteni... nahjó, belátom, kissé elnagyolt az analógia. :U :B

Tehát én rábíznám az emberekre, hogy mit tesznek magukkal... tudom; az ittas vezetés pl. Erre viszont nem tudok mit mondani, hacsak azt nem, hogy úgyis lenne helyette más. :(

(#9) agrarfiatal válasza PeliScan (#4) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

ilyen alapon a kokain meg a heroin is ''természetes'' nem?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#10) PeliScan válasza agrarfiatal (#9) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem mondtam, hogy nem természetesek. :) Ám azok jobbára halálosak ennek ellenére. :)

(#11) agrarfiatal válasza agrarfiatal (#9) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

a részegséget én sem bírom. mindenki mértékkel igyon és tudja hogy hol a határ

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#12) agrarfiatal válasza PeliScan (#10) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

az inkák is használták a heroint csak nem ilyen céllal mint manapság a drogosok csinálják

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#13) agrarfiatal válasza agrarfiatal (#12) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

topicindíttó meg lelépett?

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#14) anaqer válasza agrarfiatal (#12) üzenetére


anaqer
veterán

Mármint a kokainra gondoltál, nem?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15) agrarfiatal


agrarfiatal
senior tag

az emberiség mindig is használt halucinogén szereket, csak persze nem volt ez megengedve mindenkinek (sámánok)

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#16) agrarfiatal válasza anaqer (#14) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

igen

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#17) ArchElf


ArchElf
addikt

Feleségem a kábítószerek kimutatásáról írt szakdolgozatot...
Az alábbi referenciák jók lehetnek, csak jelöld őket a dolgozatodban:
Bereczki Sándor, dr. Bozzay Krisztina, Csendes Éva, Dicsőné Horváth Piroska, Heiter Sándor, Hollósi György, Lakner Zoltán, dr. Nagy Júlia, dr. Ranschburg Jenő, Szomor Katalin: Drogcsapda, Paginarum Kiadó, 2001.
Simon Béla: Amfetamin és származékai, termelésük, értékesítésük Magyarországon, Budapest, 1998.
Újvári István: Amfetamin típusú drogok kultúrtörténete, kémiája, farmakológiája és toxikológiája, Budapest, 2000.
Bayer István: A drogok, Budapest, 2000.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18) agrarfiatal válasza ArchElf (#17) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

''Simon Béla: Amfetamin és származékai, termelésük, értékesítésük Magyarországon, Budapest''

ilyen is van - nem semmi

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#19) nygma


nygma
addikt

kábítószerek suxx

(#20) salazol


salazol
őstag

Részemről egyik kábszert sem tiltanám, viszont a kábszer megszerzése miatt elkövetett bűncselekményeket halállal büntetném.
Akkor is, ha csak a szélvédőt veri be és kiemeli a magnót a rohadék.

(#21) anaqer válasza salazol (#20) üzenetére


anaqer
veterán

Ez mondjuk jó lenne rögtön a túlnépesedés ellen is... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#22) PeliScan válasza salazol (#20) üzenetére


PeliScan
addikt

Ja. Könnyű ám bizonyítani, hogy azért lop, mert narkóra kell majd. :(

(#23) w9033626 válasza agrarfiatal (#6) üzenetére


w9033626
tag

A cannabis sativa-n semmit, mivel ennek nagyon kicsi a hatóanyag tartalma, de az erre alkalmas fajtáknak a friss hajtásait, virágait. általában a magoknak, mint a mákban is nincs hatóanyag tartalmuk

(#24) w9033626


w9033626
tag

na mostanra végigolvastam az egészet. a ''world is not enough'' miatt nem voltam. ahogy látom, itt nem nagyon kedvelitek ezeket a szereket, én sem bár a jegyzeteim írnak a jó hatásaikról, na meg a gyógyászati alkalmazásokról is. Na most ugye természetes, vagy szintetikus szerek. a gyógyszeripar a természetessel azonosakat tud szintetizálni, tehát ez szerintem mindegy.
A marihuána szívása jobb-e mint az alkohol: ha azt nem vesszük figyelembe, hogy 50* több a retek benne, mint 1 cigiben
Igen, az emberiséget végigkísérik a tudatmódosító cuccok így találkoztak ugye a túlvilági fickókkal, meg ''tudtak'' a másik fejében olvasni, de mostanára ez nagyon elszaladt. Ugye a sok nagy gyógyszergyártó cég leállt az állat és emberkísérletekkel, mert felhalmoztak egy hatalmas tapasztalati adatmennyiséget, amivel jó eséllyel tudnak következtetni egyes hatóanyagok emberi, ill állati hatásain. Ezt a nagy db-t valaki lenyúlja és otthon addig próbálgat, amíg egy tuti kis cuccot nem csinál, és eladja a kis receptjét, amit joe, meg fred az otthoni háztáji laborjában össze nem lötyköl, bár ebben még benne van a kiindulási anyag, a köztes termék, ja és persze az igen fontos szuperkábítószervégtermék. (majd még folytatom)

[Szerkesztve]

(#25) balkó


balkó
aktív tag

Mire vagytok kíváncsiak? Orvosi vonatkozásban tudok infóval szolgálni,
gyakorlati vonatkozásban nem :))

(#26) Agyasima válasza ArchElf (#17) üzenetére


Agyasima
senior tag

off

Te figyi, mi az a 'goooooooooole'?

ffo

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#27) w9033626 válasza agrarfiatal (#18) üzenetére


w9033626
tag

cannabis indica var. Lamarck ennek hatóanyagtartalma elérheti a 4-5%-ot

(#28) w9033626 válasza balkó (#25) üzenetére


w9033626
tag

pedig szükségem lett volna néhány elrettentő történetre, mert ha minden igaz középsulisoknak fogok tartani ebből '' ''előadást'' ''

(#29) eper-fa válasza w9033626 (#28) üzenetére


eper-fa
aktív tag

igen? az érdekes lesz. szabad megkérdezni, h hol? ;]

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#30) eper-fa válasza w9033626 (#28) üzenetére


eper-fa
aktív tag

http://www.funyiro.hu
személyes tapasztalatom (még...) nincs, de az ott leírtak alapján a fűről pl nem fogsz komoly elrettentő példát találni. persze majd kijavítanak, ha.

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#31) salazol


salazol
őstag

http://web.b-m.hu/rendor/bun_meg.nsf/dada
Itt vannak letölthető anyagok valamivel kisebbeknek tartandó előadásokhoz.
Hátha van benne valami érdekes.

(#32) w9033626 válasza eper-fa (#29) üzenetére


w9033626
tag

SzSzB, de ha kell, itt hajdúban is
és nem csak a fű a kábszer!

[Szerkesztve]

(#33) Nowhereman válasza w9033626 (#28) üzenetére


Nowhereman
őstag

Akkor beszélj nekik a nőkről. Azok is pont úgy le tudják nullázni az embert, minmt a drog. Csak a drog valamivel olcsóbb, könnyebben kezelhető és nem élvezi azt, ahogy tökreteszi az embert!

Utánam a kondenzcsik!

(#34) eper-fa válasza w9033626 (#32) üzenetére


eper-fa
aktív tag

ó persze, nem is azért írtam. hanem mert egy fél gondolat kimaradt a hszemből, így meg nem érthető. mind1 :)

pedig aszittem jössz hozzánk :D

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#35) w9033626 válasza eper-fa (#34) üzenetére


w9033626
tag

ha szóltok megyek, de csak a vizsgaidőszak után/végén

(#36) eper-fa válasza w9033626 (#35) üzenetére


eper-fa
aktív tag

de ezt ilyen iskolai szinten kell, nem?
egyébként kósza 5let volt. gondolom ezt ien iskolai szinten kell meg minden, nemde? +bpen vagyunk... stb. (meg h mennyire értékelnék :D )

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#37) w9033626 válasza eper-fa (#36) üzenetére


w9033626
tag

osztály szinten is mehet, ha titeket érdekel az ilyesmi, ha pedig fizetitek az utamat, akkor megyek

(#38) eper-fa válasza w9033626 (#37) üzenetére


eper-fa
aktív tag

naja. csak az osztályt nem hinném, h érdekli...

egyébként hogy csinálod? mmint az om megbízásából csinálják az ilyeneket? vagy ez most magánszorgalom?

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#39) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Waazz egy durvát mondok:

Volt nálunk PV versenyen drogprvenció, és ott a kedves hölgy mesélt finomságokat.

Szal ott kiakadtam, hogy orrba szijják és üvegporraal keverik, mert így felvágja az a hajszálereket és gyorsabban hatódik! Wazee üvegport felszinnál?

Meg szemgolyó alá nyomják a tűt, mert ott nem látszik, elég durvák nem?

[Szerkesztve]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#40) w9033626 válasza eper-fa (#38) üzenetére


w9033626
tag

tisztán magánszorgalom, és csak az utiköltségemet kell fedezni, a többiért nem kérek pénzt, meg az a gáz, hogy sokan (ezen a környéken) nem tudnak ezekről semmit, persz ez nem pusztán elrettentés akar lenni, csak tudatni a dolgok jó és rossz oldalát. A fő probléma pedig az, hogy ''csak az osztályt nem hinném, h érdekli...'' csak olyan helyekre megyek, ahol érdekli az embereket, nincs kedvem olyanoknak beszélni, akiket nem érdekel

(#41) w9033626 válasza Papa-Georgo (#39) üzenetére


w9033626
tag

bár nem tudom, hogy az üvegpor mennyire szerveztbarát :) de vannak pl olyanok is, mikor a dealer (hogy a saját adagját is ki tudja boltolni) higítja a szert, ez ugye általában tejcukorral szokott menni, de neki nics erre pénze, hanem lenyúlja az anyukájától a kis púderját, ami ugye megint nem egy szervezetbe illő anyag, de hallottam már gipszről is, és ezekkel higítja. őt persze semennyire nem érdekli a vevő egészsége, de így neki van

(#42) eper-fa válasza w9033626 (#40) üzenetére


eper-fa
aktív tag

no igen, ezért is nem mondom, hogy.

az az üvegpor az tényleg üt.

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#43) tildy


tildy
nagyúr

Először is ajánlom olvasgatásra a http://www.daath.hu-t.

Másodsorban hozzátennék annyit, hogy csak a mi kultúránkban van ennyire túlfavorizálva az alkohol, igen nagy valószínűséggel őseink más ''tudatmódosítókat'' is használtak.Én személy szerint nem szeretem az alkoholt, főleg , hogy rám alig van hatása, max bealszom tőle.

Több drognak ismerem viszont a hatását.Egyet mondhatok:érzelmileg labilis sember Ne nyúljon hozzá.Vagy ésszel csinálja.Illetve vezetővel (főleg az lsdt).
A kapudrog elméletet már többször cáfolták , erre nem térnék ki.
A többit meg úgyis el tudod olvasni a daathon, nagyon jó oldal az.
Személyes beszámolókat is találsz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) tildy válasza Papa-Georgo (#39) üzenetére


tildy
nagyúr

Drogprevención azt mesélnek amit nem szégyelnek....Kivéve ha kékpontosok, vagy hasonló emberek tartják, na őket tisztelem, mert eléggé olyat mondanak, ami lefedi a valóságot.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Szemgolyó alá - ez neked új? Bár a szájüreg egyszerübbnek tűnik, néhány más vérbő testnyílást nem is számítva...

Más, hogy a drogbalesetek jórésze a más nepper más higításnak köszönhető.

Utánam a kondenzcsik!

(#46) delta9 válasza w9033626 (#24) üzenetére


delta9
senior tag

a gyógyszeripar sokmindent tud gyártani, csak a mellékhatások...

és azért az sem mindegy, hogy van-e és mekkora a szervezet toleranciaszintje. drogprev-en (is) elhangzott már, hogy a thc-nél az első adag is úgy hat, mint a századik. a szintetikusoknál ez nem így van (beleértve a gyógyszereket is).

az alkoholból származó állami bevétel kb. 1/3-a a másik oldalon kiadott pénznek az alkoholbetegek kezelésére (állítólag). de elképzelhetettlennek tartom az alkohol betiltását. a történelem már bebizonyította, hogy az max arra jó, hogy egy viszonylag szűk réteg hülyére keresse magát.

arra pedig már rájöttek, hogy az elrettentő példák semmire sem jók. sőt, a legtöbb ember, aki használ valamit, hiteltelennek fogja tartani az addiktológust, mondván ''mit beszél ez, még soha sem próbálta.''

amíg maga az ember rá nem jön, hogy le kellene állni, addig senki sem tehet érte semmit. hiába a mostani törvény szerinti 6 hónapos folyamatos elterelő ''kezelés''. de börtönbe zárni is hülyeség, azzal sem oldódik meg a dolog. sehol sem találtak még ki működő modellt erre a témára.

(#47) Goose-T válasza Papa-Georgo (#39) üzenetére


Goose-T
veterán

Van fantáziájuk, azt meg kell hagyni. Szerintem a dealernek nem érdeke üvegport keverni a cuccba, mert az teljesen szétverné az orrot. Utáni ki venne tôle?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#48) Goose-T válasza tildy (#43) üzenetére


Goose-T
veterán

A táltosok nem az alkoholtól vizionáltak, az biztos. :) Inkább gombáktól. Azt már az indiánok is nyomták nagyon régen. A gombák különös drogok. Nagyon sok vízió - leírás arról szól, hogy kiléptek a testükbôl, utaztak, egy másik világot ismertek meg, kívülrôl látták magukat.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#49) Goose-T válasza Papa-Georgo (#39) üzenetére


Goose-T
veterán

(...én csak olyat hallottam, hogy speed-del bekened a makkodat és egy nôvel ''kooperálva'' felejthetetlen élményben lesz részed.) Csak így zárójelben megemlítem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#50) w9033626 válasza delta9 (#46) üzenetére


w9033626
tag

a gyógyszeripar is el tudja állítani a d-1-thc-t, ami ugye a legjelentősebb és annak is ugyanaz a hatása, mint a természetesnek, nem a gyártási folyamattól függ a tolerancia!

az alkohol betíltására már voltak ugye példák: usa, russia ott sem jött be, de ezeket lehet boltban kapni. a drogokat is tíltják mégis (noha nem boltokban) lehet kapni. Az usában a morfint lehetett kapni boltban, de rájöttek, hogy ez nem túl jó ötlet, ekkor jött egy gyógyszergyártó (1898) cég és piacra dobta a heroint, hogy majd ezzel a kb400000 függő háztartásbeli nőt leszoktassák a morfinról, ja 12 év után rájöttek, hogy ez sem volt túl jó ötlet

Remélem a szövegemből nem az derült ki, hogy elítélem ezeket a dolgokat, meg a használójukat. Azért indítottam azt az egészet, hogy akinek kérdése lenne, vagy személyes tapasztalatokat szeretne elmesélni, az itt megteheti. Ezek a társadalomk velejáró dolgai és szerintem mindenki úgy használja őket, ahogy akarja, mivel ember és át tudja gondolni, hogy ezek mivel is járhatnak. Azokat bűntetném meg nagyon, aki mindenféle szar szemét mocskot ad el azért, hogy gennyesre keresse magát!!!! Ja és aztán megetetném vala a saját szemetét

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kábítószerekről bővebben (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.