Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Predatorr válasza Chaser (#13) üzenetére


Predatorr
őstag

Az AMD maga nyilatkozta, hogy 50%-ot javított a RT teljesítményén, ami a töredéke volt az előző nV generációénak. Számold ki, ez sem jó semmire, még fhd-ben sincs 60fps min. 4k-ban meg qka. Szájbőrpank 16 (6950XT) helyett 24 FPS? :Y :D

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#52) Terek


Terek
tag

Az anyja kenyerit :Y 6gb vram 96 biten 450+ dolcsiért? :Y
Van pofa azért..... :( Sajnos a legszánalmasabb,hogy meg is fogják venni :(

(#53) tasiadam


tasiadam
veterán

Minden ekkora gyokerseget -20%ot kivanok a reszventeik arara es hogy Jensen beverje a labujjat reggelente.

Annyira kaotikus a termekpalettajuk, hogy ihaj.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#54) Robi BALBOA válasza Yutani (#6) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ez főleg úgy a tuti, hogy ennyiért már bontatlan 6800xt-t lehet venni. Szóval várós...ja nem. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#55) Chaser válasza b. (#50) üzenetére


Chaser
titán

abból főzünk ami van, arra reagáltam ami itt volt
van aminek utánamegyek, ennek nem mentem - és kevés van ami tényleg érdekel -
nyilván nv végleges variációja az amd felhozatalon fog nagyban múlni
az viszont tény - és nem sejtet sok jót - hogy a 3060 12gb-ot hazavágták 192 bit helyett 128 bittel és 8gb vrammal, szerényen 3060 8gb elnevezéssel - ami abszolút bs -

Predatorr
ebben megvárom a teszteket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#56) b. válasza Chaser (#55) üzenetére


b.
félisten

TPU adatbázisa nem sok, de ér annyit sztem mint ez a bulvár clickbait valami. . Ott 96 bitet kizárólag a mobilszegmensbe érkező 4050-60 GPU ra írnak. [link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#57) Lorden


Lorden
senior tag

Ilyen 250-300dolláros kártyák nem is lesznek?

(#58) Televan74 válasza Lorden (#57) üzenetére


Televan74
nagyúr

Használt piacon! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#59) D55 válasza FattyDove (#30) üzenetére


D55
aktív tag

De. Pár éve a horrorárak előtti időkben bruttó kisker 70-80 körül kaptál normális középkategóriásat, 120-150 körül csúcskategória alját, 200-300 körül meg már a dual GPU-s és/vagy HBM-es csodákat. Ehhez képest most kb. 3x-os árak vannak.

Ok, jó, némileg a Forint is jobb volt akkor az tény, de önmagában az árfolyamkülönbség sehol sem fedi még azt, ahol mostanában tartunk. És rá fognak aszni ezzel szép lassan, mert nem csak a mi gazdaságunk nyög éppen, Európában máshol sem túl szép és jó semmi (a politikai vonatkozású állításokat egészséges kétségekkel szoktam kezelni, de ezt már sajnos itt-ott kint élő ismerősöktől tudom), míg állítólag az USA is nagyon izzad épp, hogy ne szálljon el az infláció. Videokártyát pedig sokkal kevesebben vesznek akkor, amikor 2-3x-os lesz hirtelen a rezsi és az élelmiszerek ára, meg még hozzá mondjuk a fizetés / bevétel is bizonytalanná válik a megszokotthoz képest. Szélsőséges esetben az is lehet a játék vége, hogy az egyre kevesebbet érő pénzből is csak lényegesen kevesebbet fognak tudni elkérni azért, hogy ne maradjon rajtuk amit legyártottak. Idővel kb. szerintem vissza is állnak majd arányaiban a fent említett korábbi szintek emiatt, mert ha régen az a szint már eléggé nyereséges volt, akkor most is vissza tudnak arra menni amikor rákényszerülnek majd.

(#60) Abu85 válasza Lorden (#57) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Desktopon nincs tervben, azt a szintet az IGP-k fogják leuralni, illetve marad a prev-gen.

#50 b. : Ez egy konkrét friss útitervből írt cikk.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#61) Fücsök007 válasza D55 (#59) üzenetére


Fücsök007
őstag

A következő év mindenképpen kritikus lesz, és a legkevésbé AMD-nél fogják megérezni a negatívumait, hála a nagyon rugalmas gyártásnak. Nagyon sok fölösleges GPU/chiplet mehet át laptop/szerver platfromra szükség esetén, nincsenek nagyon az asztali eladásokra ráutalva. Nvidia esetében még a Lovelace refresh is monolitikus lesz, aztán várható chiplet-es megoldás, az még kb. 2 év.

(#62) ddekany válasza FattyDove (#36) üzenetére


ddekany
veterán

"Például egy normális mosógép 200k körül van, aztán azt használod heti 1x vagy 2x úgy 1.5-2 órán át alkalmanként."

Hogy mi? :DDD Nem egy jó hasonlat. Az érdekel mennyi ruhát mos ki hetente, és ha az tovább tart a gépnek, nem fogsz örülni, hogy jaj de jó, több órányi mosást kaptam ugyanannyi pénzért.

TLDR; az órák számával nem tudod eldönteni, valami mennyit ér. Mosógépnél azt mérlegeled, mennyit ér neked, hogy ne kelljen kézzel mosnod. Játéknál... eleve egyénfüggő mennyire fontos igény pszichésen. Továbbá, van aki ezt a pszichés igényt (a szórakozást) IGP-n is futó játékokkal is jobbára megtalálja. És onnan lehet felfelé lépdelni, és gyorsan bővül az elérhető játékok kínálata. GTX 1650 környéként, ami kb 90e, már szinte minden megy, csak nem mind csodás minőségben. Tehát kinek éri meg sok százezer egy 40xx-ért? Szerintem kevés embernek, illetve a birtoklás tudata az öröm jelentős részét képezi, a simább játék melett.

[ Szerkesztve ]

(#63) Chaser válasza b. (#56) üzenetére


Chaser
titán

legyen úgy :K

ddekany
mosógépnél is sok dolog van, mennyit fogyaszt, mennyire hangos, mennyi ruha fér bele, stb
vga-nál oké hogy egy 1650-en sok minden "elmegy", csak ahogy halkabb mosógépre is van igény, több fps-re és jobb grafikára, nagyobb felbontásra is
ezeknek az embereknek megér sok százezer ft-ot is a jobb kártya, és hát sokaknak elsődleges hobbi a játék
ingatlanárakat nézve az a több százezer ft sajnos ma már vicc kategória, csak soknak hangzik kimondva, meg sokaknak küzdős mikor dolgozni kell érte

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) ddekany válasza Chaser (#63) üzenetére


ddekany
veterán

Persze, csak most nem akartam deep dive-ot mosógép választás terén... lényeg hogy nincs értelem az órák számát összehasonlítani mosógép és videókártya közt.

1650 necces lehet, igen, csak persze van még sok fokozat. RTX 3060 180e, és az már messze nem "épphogy" kategória. Van egy ilyen elég széles skála, és eléggé keveseknek érheti meg valóban kimászni a széle közelébe. Max. a biztonság tudat, hogy ez már biztos elég lesz, vagy a birtoklás, hogy most neki a (majdnem) legjobb van.

(#65) Chaser válasza ddekany (#64) üzenetére


Chaser
titán

mai új árakat nézve nv oldaláról egy 3050-ért érdemes pénzt adni szerintem, 1650-ért nem
bár előbbi kb 40e ft-tal drágább, de bőven jobb is annyival
a majdnem legjobb jelenleg a 4080 ami 630e ft-tól indul : )
a 3060 meg lassan kuka lesz, skippelik a 12gb-os verziót, az "új" 8gb-os meg 20-25%-kal lassabb, egy 3050 super kb majdnem a 12gb-os árán

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66) Lorden válasza Abu85 (#60) üzenetére


Lorden
senior tag

Az igp-t 4 éve tudtak 1030-t szintet, most valahol a 1030-1050 között járnak.
Évek múlva talán elérik az akkor 8-9 éves 1060 szintjét.
Úgy látom akkor marad inkább használt piac.

(#67) Chaser válasza Lorden (#66) üzenetére


Chaser
titán

az új amd igp-k jobbak lesznek - csak vegyél "alá" am5 konfigot :) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) Lorden válasza Chaser (#67) üzenetére


Lorden
senior tag

Azok már ddr5 only? Szóval full platformcsere?
Ez esetben végképp marad az apró, de elég sokaknak.

(#69) Chaser válasza Lorden (#68) üzenetére


Chaser
titán

persze, ddr5 és új lap, platform szinten gtk - megkockáztatom beugró cpu-ba nem is lesz túl erős igp, de majd kiderül -
most érdemes aprózni, sok garos vga jó helyre van dögivel
bolti árak zöme még mindig röhejes
az említett 1650 új árán mázlival ki lehet fogni egy használt garos 3050-et, aminél alig drágábban kapni 3060-at is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#70) Yutani válasza Chaser (#69) üzenetére


Yutani
nagyúr

Normál Ryzenben nem erős az igp, csak arra jó, amire az Intel igp-k. Elvileg majd jönnek erősebb APU-k, ahol külön chipletben lesz a GPU, ami már komolyabb sebességet tud a mostaniakhoz képest.

#tarcsad

(#71) gbors


gbors
nagyúr

Röviden ennyi a kommentem :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#72) Fücsök007 válasza Yutani (#70) üzenetére


Fücsök007
őstag

Persze, csak a platformköltség jelenleg túl magas. Még 1-2 év mire elfogadható lesz a kínálat koca játékosoknak RDNA3-as IGP-vel, addig felemás marad a helyzet.

(#73) Chaser válasza Yutani (#70) üzenetére


Chaser
titán

tudom, ezt mondtam, jönnek
a mostani szériában "képet ad" igp van, de legalább már mindben van
amúgy tiszta röhej ez a vga dolog boltban
nem tudom az amd csökkentett-e árat 7xxx zeneknél, de mikor megjelentek msrp szerint 155e körül kellett lenniük ft-ban a 7600x-eknek, voltak is annyiért
most 125e ft két hónappal később és karajcsont előtt
nyilván annyi van mint a szemét, vagy az amd vagy a nagyker/kiskerek csökkentettek árat - amazonon is 50$-ral olcsóbban láttam mint a nyitóár -
vga-ból meg rengeteg van a használt piacon és boltokban/raktárakban is elvileg, de az árakon valahogy nem látom hogy el akarnák adni őket boltokban
jó esetben épp hozza nagyon beugró modell az msrp-t ami két éve volt - persze aktuális árfolyammal -
ez azért eléggé wtf :F dolog
arról ne is beszéljünk, hogy a 1650/1660-ak ára hol van, mert viccnek is rossz, vagy egy "nyomi" gt 1030

szerk:
Fücsök007
így van
ránéztem mennyi a legolcsóbb b650/m lap, inkább ne néztem volna : )
mellé a ddr5, igp-nek meg aztán pláne kell az értelmesebb, hagyjuk kategória még cpu nélkül is
még egy durván megdrágult b450/550 lappal is sokkal jobb választás egy 5600-os zen és dvga olcsó ddr4-gyel - feltételezve hogy már van erősebb igp-s zen, de ugye nincs -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) ddekany válasza Lorden (#66) üzenetére


ddekany
veterán

Amúgy 45e egy GT 1030. :Y Akinek nem túl új Intel IGP van, annak megváltás lehet. Akár csak a 4K-t (UHD) kiment miatt, ami sok régi alaplap nem tud. El is kapkodják 1030-okat rögtön használtan...

(#75) Fücsök007 válasza ddekany (#74) üzenetére


Fücsök007
őstag

Akkor már inkább GTX 1050, abból is van bőven 75W-os változat, árba elég hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#76) ddekany válasza Fücsök007 (#75) üzenetére


ddekany
veterán

GTX 1050 az legalább is újonnan kb. dupla annyi... Illetve gyakorlatilag nincs belőle passzív hűtésű (30W a 1030 azt hiszem). Ezért a 1030 a tipikus régebbi Intel IGP kiváltó.

[ Szerkesztve ]

(#77) Chaser válasza ddekany (#76) üzenetére


Chaser
titán

1650-ből biztos van passzív, palit kalm x - csak kapni nem lehet -
egyébként meg nem kell passzív csak értelmes hűtésű modell jó ventivel, kis tdp limit csökkentés és hangtalan a kártya - asus dual minim volt belőle, még játék alatt is legtöbbször passzívan ment, egyébként meg 800rpm-en ha aktív volt -
27e-ért vettem utoljára a gb passzív 1030-asát mikor már ment a bánya erősen, tavaly ilyenkor -mázlim volt, edigiből jött újan -
tényleg röhej a vga piac ma

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) GoldhandRent válasza Chaser (#77) üzenetére


GoldhandRent
őstag

én sok éve vettem használtan 40-ért egy MSI afterburner 1050ti-t

hangját nem hallottam még soha, pedig játék megy rajta

-

(#79) Chaser válasza GoldhandRent (#78) üzenetére


Chaser
titán

gaming x-et, nem? : )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80) tasiadam


tasiadam
veterán

Ha valaki hiányolja a 1030at a piacról, az keresse p600 és p400ként. Funkciója kb ugyan az, ereje ugyan úgy nincs.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#81) 1dude


1dude
aktív tag

Középkategória 550$ :))

(#82) ddekany válasza tasiadam (#80) üzenetére


ddekany
veterán

Csak ugye, Quadro-nál mi a módi. Icuripicuri borda, icurpicur p*csköszörű rája... :W

(#83) tasiadam válasza ddekany (#82) üzenetére


tasiadam
veterán

mai napig emlékszem a 2 és 3 slotos, vízhűtéses 1030okra

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#84) ddekany válasza tasiadam (#83) üzenetére


ddekany
veterán

Hm? A 1030 vagy felének passzív hűtése van. Bot egyszerű fajta.

(#85) tasiadam válasza ddekany (#84) üzenetére


tasiadam
veterán

És a quadro esetében mi a probléma, ha ugyan azt adja szoftveresen, viszont GPU-ban picit rosszabb? A hűtése sem 1 lemezdarab. Nem játékra fog kelleni, ami meg azon fut, fog a quadrón is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#86) ddekany válasza tasiadam (#85) üzenetére


ddekany
veterán

Nem tudom mi a gondod... Kb. Azt a 30W-ot akár mozgó alkatrész nélkül is le lehet vezetni, vagy, nagyobb hűtéssel alacsonyabb zajszinten, tehát miért ne ezeket preferálnád Quadro-féle szúnyog helyett? És de, sokan játszanak is ezen a teljesítmény szinten.

(#87) tasiadam válasza ddekany (#86) üzenetére


tasiadam
veterán

"Csak ugye, Quadro-nál mi a módi. Icuripicuri borda, icurpicur p*csköszörű rája."

Erre affektálva mondtam. milyen iciripiciri micsoda? a hűtésről beszélsz, nem?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#88) GoldhandRent válasza Chaser (#79) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nemtudom, a dobozon egy fekete sugarhajtasu repulogep sugarhajtomuvenek langcsovaja volt 🤣
reg lattam a dobozt.. csak kiszedtem es beraktam a gepbe, azota ott van

-

(#89) Chaser válasza GoldhandRent (#88) üzenetére


Chaser
titán

msi afterburner vga biztos nincs :P afterburner a monitorozó/beállítós sw-ük
neked valszeg' ez van . a gaming x meg ez

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#90) GoldhandRent válasza Chaser (#89) üzenetére


GoldhandRent
őstag

valami neve volt, ez így nagyon fapad :(
blackbird vagy hasonló .. MSI-ben nem vagyok otthon, kerülöm a márkát :B
ez az egy kivétel :P

-

(#91) GhostRider93 válasza Chaser (#73) üzenetére


GhostRider93
tag

Am5 platform a jövőben "frissíthető" lesz zen5-6 -os cpu -ra és igazából már az R5 7600x is erősebb mint egy 5800x. Ezt kell mérlegelni de akinek van egy már meglévő am4 lapja (minimum b450) annak nem éri meg váltani semmilyen módon egyenlőre pár kivételtől eltekintve. Intel is lassabb ha nincs mellette ddr5 de ott még a bika alaplap is muszáj mert amugy meg a reklámozott sebességet sem fogja hozni bár mostmár ez az amd-re is igaz ha 7900xre esik a valasztás.

R5 2600@4Ghz 80W , B450M Pro4, DDR4 16GB 3200MHz cl14 B-die, Hellhound 6700XT 12GB

(#92) Predatorr válasza Chaser (#55) üzenetére


Predatorr
őstag

Ha az AMD 50% javulást mondott, sanszos, hogy a nem amd-optimalizált (értsd: max sugárkövetés) tesztek még kevesebbet mutatnak, és pont nagy felvontásban szokott kifulladni a sötétzöld oldal.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#93) Chaser válasza GoldhandRent (#90) üzenetére


Chaser
titán

blackbirdöt nem halottam, de doboz alapján "sima" neve van

GhostRider93
tudom, de akkor is nagyon drága, legolcsóbb lapok is eszméletlen drágák a ram és cpu-k mellett
legyen is gyorsabb a 7600x, mert 5700x már 90e-ért van, 5800x azért drágább, de akkor is olcsóbb mint a 7600
ha nem is lenne most lapom - amúgy nincs : ) -, akkor is am4-et vennék, még a nagyon megdrágult am4 lapok ellenében is ha amd
egyszerűen jóval olcsóbban kijön, lap is olcsóbb, ram is olcsóbb és még a cpu is
ha meg váltani akarnék akkor majd elpattint az am4 konfig és jöhet am5, ennyi
addigra legalább lesznek kiforrott ramok is meg árban is értelmesebbek lesznek

Predatorr
pár nap és kiderül

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94) renoirba


renoirba
csendes tag

"az asztali kiadást nehezíti az elképesztően nagy GeForce RTX 30-as sorozatból megmaradt készlet, amelyeken előbb túl kell adniuk a zöldek partnereinek."

Még, jó hogy nagy készlet maradt! Mit képzelek már az áraikkal? 1 millióért, kocsit vesz az normális ember nem xaros nvidia hardvert!

(#95) Chaser válasza renoirba (#94) üzenetére


Chaser
titán

van aki milláért' órát vesz : ) vagy bármi egyebet, atól még nem lesz nem-normális
lehet lemaradtál, de volt egy bánya nevű dolog ami igen felhajtotta a vga árakat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96) adr0001


adr0001
tag

Ha jól értem, akkora készlet rohad rajtuk hogy jövő őszig nem -> kell <- kihozniuk. Kezdek egyet érteni azokkal akik úgy érzik hogy ez a bányász-láz nagyon be lett itt nézve. Talán a kelleténél jobban is. Pontosan jól tudják pl. hogy a DLSS3-nak az alsó-közép kategóriában van/lenne értelme és helye, különösképp mivel a frame-interpolációs számításokat egy HD 5770/GTX 460 simán kiköhögi FHD-ben, úgy, hogy még mozgásvektorokat is kell kalkulániuk - ami egy játék esetében még rendelkezésre is áll -. Nehezebb dolguk is van ezért, mert előző és következő képkockát is vizsgálniuk kell, és teszik ezt mindenféle AI-s parasztvakítás nélkül. Videoplayerekhez a vonatkozó plugin-ek fellehetők a neten... Magyarul, egy 3060 kb. 5%-ot veszítene. Szopnám én ezt, csak nem akarom. Így nem.

"If you think [***]* was a Grade A asshole liar, wait 'til you get gaslit by a mainframe"

(#97) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Elég húzós ár a 450 dollár, a 96 bites verzióért. Ráadásul nem értem, miért kell ezekre egy évet várni, hiszen a technológia már adott hozzá. Értem én, hogy nagy az árukészlet ami rajtuk rohad most is az előző genekből, hála a benézett bányászati igényeknek, de hát ezt meg eméssze meg az nvidia, ha ilyen kapzsi. Vagy ott a másik opció: árcsökkentés...

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#98) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Tehát jövő év vége fele vehetek 450 dolcsiért 6 gigás kártyát?
atyavilág, nem kevés az már most is egy kicsit?? :D

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#99) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Nekem a hírből igazából úgy jön le, hogy az nv még mindig nem jött rá, hogy vége a bányászláznak meg a "bármilyen áron eladhatok bármilyen szart" időszaknak?!!! :U

Szó szerint hülyének próbálják nézni az embereket ami felháborító!

Ész nélkül tömték a zsebüket és nem hajlandóak tudomásul venni, hogy már nem lehet.

Amúgy csendben megjegyzem ha az AMD-nek kicsi esze lenne most szépen bejöhetne a nem létező 200-300$ -os ársávba egy ütős verzióval, egy igazi "népkártyával" és letarolhatná a szegmenst. A csúcsra úgysincs semmi a zsebükben.
De nem fogja, mert tök...len. :(

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#100) kwzatz válasza Hun'reeth (#99) üzenetére


kwzatz
őstag

"az AMD-nek kicsi esze lenne most szépen bejöhetne a nem létező 200-300$ -os ársávba egy ütős verzióval, egy igazi "népkártyával" és letarolhatná a szegmenst"

Ennyiért most is van kártya, ami 1080p ultrára, 1440p high 60 fps-re simán elég bármiben. Szóval hacsak ma már népkártya alatt nem valami 4k-ra is elegendő cuccot értünk, akkor ilyen már bőven van, 160 W-os fogyasztással.

(#101) Yutani válasza Hun'reeth (#99) üzenetére


Yutani
nagyúr

$200-300 között ott az RX 6600/XT, azok jó kis kártyák ráadásul.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.