Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) bandus válasza DeFranco (#200) üzenetére


bandus
veterán

akkor jó, egyáltalán nem lebeszélni akartalak, mert jó kis hely ez a pn :K

majd jöhet az élménybeszámoló, hogy legalább pörögjön ez a topik :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#202) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

megneztem a pata negrat, de az egeszbol kb. a cimet es telefonszamot ertettem :DDD :B

mit jelent a tapas? (azonkivul hogy spanyol)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#203) DeFranco válasza Mr.Csizmás (#202) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[link]

üdv. Winner_hun

(#204) Mr.Csizmás válasza DeFranco (#203) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

<3

udv macskaszor

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#205) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Nos, szombaton voltunk a Pata Negra étteremben :)

keresőszavak: tapas, spanyol, étterem, különleges, Budapest

Érdemes előre asztalt foglalni, én Pénteken hívtam őket, aznapra már nem volt asztaluk, másnapra is csak éppen hogy el tudták intézni a foglalást két főre. A budai oldalon levő éttermük elvileg tágasabb, és nincs is akkora forgalom, végszükség esetén meg lehet próbálni ott is.

Belépve a hely igen zsufi, tele van pakolva asztalokkal, az utolsó négyzetcenti is ki van használva. Nem zavaró, csak praktikus. Pincér fogadott, asztalhoz kísért. A kétszemélyes asztal igen kicsi, kávézókban szokott ekkora asztal lenni, el lehet rajta férni, de logisztikázni kell. A többszemélyes asztalok mérete korrekt.

A kiszolgálás figyelmes, profi. A pincér megvárta, míg elhelyezkedünk kibeszéljük magunkat, (a szemem sarkából láttam, hogy vár) és csak amikor alkalmas volt, akkor lépett oda az italrendelés felvételéhez. A rendelést egyből gépbe pötyögte, majd rátértünk a kajákra. Megkérdezte jártunk-e már itt, majd miután mondtam, hogy kezdők vagyunk nagyon korrektül részletesen elmagyarázta, hogy miről is szól ez a hely. Ajánlott specialitásokat, elmondta, hogy milyen összeállításban és mennyit érdemes rendelni (közben jött az ital "magától", a kezében tartott gép beszólt a pultba és egy másik pincér hozta is, amíg ő velünk foglalkozott (!) ), és hogy miként-hogyan is érdemes elkölteni egy tapas vacsorát. Eddig ötös.

Leadtuk a rendelést, és viszonylag gyorsan meg is kaptuk a választott leveseket. Innentől a menün megyek végig.

Leves:
crema de pimiento asado sültpaprika-krémleves

egy-egy adagot ettünk, finom, különleges ízvilágú, állagában és zamatában a paradicsomleveshez hasonló. Kicsit fanyar utóíze van, de érdemes megkóstolni

Főételek:

Ezeket valamiért két felvonásban kaptuk, először azt hittem, hogy azért, hogy elférjünk, de valószínűleg az utolsó két fogást elfelejtették. Én nem szóltam érte, láttam, hogy nagy a pörgés, nem csináltam belőle ügyet, amikor észrevették, sűrű elnézéskérések közepette pótolták a mulasztást. Tényleg rengeteget futkároztak, elmaradt. Van ilyen. Fél pont levonás.

Az adagok értelemszerűen kicsik, kb. a luxuséttermekben adnak ilyen kis adagot nagy tányéron, kb. fél adagot képzelj el. Ez ilyen, ennek ez a tulajdonsága, sokféléből eszel keveset, az árak is ehhez igazodnak.

queso de cabra tostado con crema de ciruelas y nuez vaslapon sült kecskesajt diós aszalt szilvával

isteni... egy 10 cm átmérőjű korong, ropogós kéreggel, kívül ropogós, ízletes, belül sós és krémes, mellé szilvalekvár szerű szósz, és dió... az egyik legjobb választás volt, tökéletes. Nem is lehetett volna jobb.

pechuga de pato y manzana a la plancha con aceto balsamico vaslapon sült kacsamell szeletek sült almával, balzsamecettel

kb. 5-6 szelet kacsasült, savanykás almaszeletekkel, balzsamecettel. Külön piros pont, hogy a vékony zsíros részét is rajta hagyták, ettől lesz igazán finom és szaftos, nem pedig száraz, mint sok helyen. A hús puha volt és omlós, igazán ízletes. Húsként kiváló. Ötös.

patatas bravas sült krumpli pikáns szósszal és aliolival

ízletes fűszeres sült krumpliszeletek piros és fehér szósszal leöntve - ez inkább köret, mint igazi fogás, nagyon finom volt, a szószokkal együtt különösen

pan solo frissen sütött bagett

meglepetés... kisebb alkarnyi vékony bagett, de tényleg olyan, mintha a kemencéből vették volna ki. Ha minden pékségben ilyet árulnának, kitörne a lokális világbéke. Kívül ropogós, belül puha omlós. Íze bagett. Finom.

második felvonás:

chipirones fritos sült bébi tintahal ropogós bundában

a fekete péter - ez nem ízlett... igazi tintahal, se íze se bűze, mintha gumit rágnál (legalább rágós nem volt) és ezen a bunda sem tudott javítani... lehet az a baj, hogy nem szeretjük a tintahalat :)

jamon con espinacas fokhagymás spenót tejszínnel, serrano sonkával

világbajnok. párolt spenót, finoman fűszerezve, megszórva valami isteni sonkával, alatta némi tejszín. Ez annyira ízlett, hogy itthon is rendszeresíteni fogjuk. Puhára párolták, nem volt kenhető, de simán tudtad a késsel vágni-adagolni. Ebből biztos hogy repetázunk még.

Összefoglalva a konyha kiváló. Rég ettem már ennyi jó találatot egy helyen, és ilyen minőségben elkészítve, már ezért megérte, az új ízek és a különleges koncepció pedig csak hozzáadott.

Ami nem tetszett:
- a kabáttal nem tudtunk mit kezdeni, a mi helyünkön nem volt akasztó, bár a többi helyen igen
- két felvonásban hozták a kaját
- tintahal

Ami tetszett:
- profi, figyelmes és kedves kiszolgálás
- tényleg nagyon kiváló konyha
- igazi spanyol hangulat, jó zenei aláfestés
- vállalható árak

A fenti menüért két sörrel és két limonádéval összesen 8.200 Ft körüli számlát hoztak, szervizdíjat nem számoltak fel, ebben még a borravaló nincs benne. Aki tisztában van a belvárosi étteremárakkal, az tudja, hogy egy ilyen minőségben üzemelő étteremben egy ilyen vacsora ennek alsó hangon a másfélszeresébe kerül.

Nem titok, egyik kedvencemmé lépett elő a hely, már most kinéztünk még két menü-kombót, biztosan visszatérünk még ide. Kezdésnek a fenti menüt ajánlom (a tintahal helyett válasszatok valami mást, mondjuk chorizo kolbászt) nekem is ezt ajánlották, nagyjából ez is van fent a honlapon kezdő menünek. A fentiekkel ketten jóllaktunk, esetleg még egy desszert belefér, én legalább is először úgy éreztem, de kb. 10 perc múlva már leért a vége is, és mozdulni nem bírtam. Ennyi elég.

Első randis helynek csak azért nem ajánlom, mert nagyon nehéz lesz überelni.

[ Szerkesztve ]

(#206) lajafix válasza DeFranco (#205) üzenetére


lajafix
addikt

Kíváncsi voltam mi a véleményed, mielőtt leírom a lassan 10 éves tapasztalatomat a Negráról. Évente 2-3x eljutunk, legutóbb 2 hete voltunk, már évek óta az óbudaiba megyünk, kevesebben vannak, jobb a közlekedés is mint a kálvin téri, aminek a M4 építés igencsak odavágott.

Amivel kitűnik a hely az az alapanyagok minősége: maflást ad a középszernek. Mikor belépsz az étterembe, akkor egy sor egész sonka mutatja, hogy nem mellébeszélnek. Egyszerű a design egyébként, sima faasztalok egyszerű faszékek.

Akinek van mersze és pénze, az rendeljen a halos részről:
a jelenlegi étlapról a vajhal rákocskákkal igazi csaj(pardon: asszony) mágnes. nem hinném hogy van olyan nő, aki ne puszilná meg utána a békát is. Én mint béka, inkább a vajhalat választanám...
Most nem volt, de a paprikába töltött csípős hal is kedvencem volt sokáig. Érdemes a baconben sült halat pezsgős mártással is megkóstolni, aki halat jól elkészítve szeretne enni. A kagylók és rákok....

van jópár sonkatál az egyszerűtől a sokáig érlelt ibericoig, nagyon jó az alap is, persze az ár kifejezi az értéket(az olasz sonkákkal szemben a spanyolok jóval szárazabbak, egyik ismerősömnél ezért buktak)...
a vegyes manchego sajttál egy adag sonkával komplett vacsora(ekkor kár a pénzt halra is költeni)

Az étlap elején vannak szintén príma falatok egyszerű és olcsóbb alapanyagokból, annak aki érti és szereti a nagyon egyszerű, jól elkészített ételeket: a vörösboros kolbászkák régebben a kedvenceim voltak.

Sohasem hagytuk ki salátának az ensalada mixta-t. Ennek a neve fejből is megy, nem néztem ki a többi étel pontos sp nevét. :)

a kiszolgálás hektikus(értsd mediterrán, de nem görög) ha rendelsz 4-5 féle tapast ne gondold hogy valami logikus fogyasztási sorrend szerint hozzák(előbb jön a kolbász, utána a hal), csak úgy, ahogy a konyha kiadaja. ez nem hiba, hanem fícsör.

A spanyol vörösborok nehezek, nekem a rozé lista első helyén szereplő válik be, elvitelre is adnak jóval kedvezőbb áron. Régen volt magyar palackos boruk is, ezeket elhagyták, belefér.

A menü végére egy száraz sherry oldja a gyomor feszültségét. :)

Nem sok spanyol hely volt/van Pesten, emléxem volt egy jó sp étterem a margit híd budai lábánál, de a középszintről elszálló árakkal kivégezték magukat 2004re.
Pesten volt egy magyarosch rabló, ahol 1 lityi sangria 4000 ft volt 2003ban, és az ár nem volt kiírva az étlapra. Ezek után félve próbáltuk a Negrát, felüdülés.

A zene néha túl hangos, és soxor kommersz spanyol, ami azért csak másabb mint az angolszász átlag. Egyszer láttam a negrában enni egy magyar bemondóból lett konyha celebet, a nevét nem írom le, érdeme hogy Budait bevezette a magyar ker tévébe.

Életcélom hogy havonta 1x eljussak... :) Akkor talán desszertet is rendelek. A katalán krém kedvenc persze.

Rock'n Roll

(#207) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hol erdemes enni sopron cityben? :U

rokalyuk, fortuna....?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#208) Sándor865


Sándor865
újonc

Sziasztok!

Ma megyünk családommal a zöld kapu vendéglőbe...kiváncsi leszek :) Nagy húsimádó vagyok, Engem a csülkök fogtak meg!
Holnap megírom milyen volt!

(#209) DeFranco válasza Sándor865 (#208) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Várjuk :)

(#210) Sándor865


Sándor865
újonc

Sziasztok ismét! :)

Megvolt a tegnapi családi vacsora a zöld kapu-ban.

Elöljáróban annyit, hogy a 130 kilómhoz 180 centi társul és nem mind izom ami rajtam van...szóval szeretek jókat és sokat enni és mivel szakács a végzettségem (sajnos csak hobbi szinten tudom űzni :)) elég kritikus tudok lenni, ha vendéglőbe megyek. Szégyen nem szégyen, ha elmegyek kajálni valahova szeretek jól lakni!

A tapasztalatok:
A környezet és a hangulat egészen kiváló, tényleg a békebeli időket idézi. A pincérek kedvesek és nagyon gyorsak :) Segítenek a választásban.
Az ételekről elöljáróban annyit, hogy akárki akármit mond a magyar konyha a legjobb! Én naiv és falánk módon egy kétszemélyes tálat rendeltem magamnak mert tapasztalatból arra vagyok kalibrálva :) legalábbis azt hittem. Amikor kihozták nem hittem a szememnek! Minden frissen sült a köretek tökéletesek.
Ez elmondható a többi ételről is, tudom mert mindenkiét szeretem meg kóstolni! :)
Ami nagyon pozitív, hogy a végén a fizetéskor sem kaptam szívrohamot, teljesen korrekt.

Jó élmény volt, ajánlom mindenkinek!

(#212) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kispest, laguna sushi bar [link]

itt volt mar valaki?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#213) ittakary


ittakary
nagyúr

Egy jó indiai éttermet mondanátok Budapesten? :) ne ilyen 10ezer forint egy szelet süti árkategóriájú legyen :R

(#214) Mr.Csizmás válasza ittakary (#213) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

indigo

fb-n már linkeltem :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#215) qdak


qdak
addikt

Mostansag a gyori metro hoz jarok nincs nagy forgalom mivel kint van kartya sem kell.

Masik a tesziben a kinai csajszi.

Gyori szurkebarat nem volt vmi meggyozo...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#216) Eddiey


Eddiey
újonc

Sziasztok! A barátnőmnek április 16–án lesz a szülinapja, és egy meglepetésprogramot szervezek neki. Régi álma, hogy eljusson egy Cirque Eloize-előadásra, és mivel pont aznap lesz, vettem is gyorsan két jegyet. Segítséget szeretnék kérni, milyen étterembe érdemes menni a Papp László Sportaréna környékén? Az előadás biztosan felejthetetlen lesz, szóval valami hozzá méltó éttermet keresek!

(#217) Mr.Csizmás válasza Eddiey (#216) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] ez a hotel aljában van. más nem nagyon van, ami nívós és közelben... :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#218) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy nem tudjátok véletlenül hogy hol van a legjobb chilis bab Budapesten?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#219) Mr.Csizmás válasza hszilard666 (#218) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

taco-loco?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#220) hszilard666 válasza Mr.Csizmás (#219) üzenetére


hszilard666
veterán

Köszi, de már főztem azóta magamnak egy hatalmas lábossal, annál finomabbat nem kaphattam volna sehol :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#221) zolynet


zolynet
addikt

Kb 1hónapja ettünk egy jót a vakvarjú étteremben.
Nagyon kellemes hely, jó kaják, jó mennyiség, jó ár, nyáron biztos visszatérünk és akkor már a kinti részen eszünk egyet.

Ezeket a finom falatokat ettük.

Life is too short to stay stock!

(#222) Valed


Valed
tag

Diplomaosztó utánra keresek éttermet 7 főre. Magyaros helyek érdekelnek, nem kell semmi egzotikus dolog. Eddig a bécsi szeletet néztem ki, tudtok ajánlani valami ilyesmit még? A diplomaosztó a Petőfi hídnál lesz jó lenne nem átutazni az egész várost az étteremhez.

(#223) sid87


sid87
senior tag

Ha hamburgert ennétek, itt írok folyamatosan véleményt olyan helyekről ahol már jártam:

http://burgerem.blog.hu/

(A blog non profit célú, semmilyen jövedelmem nem származik belőle!)

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#224) perempe


perempe
addikt

egy weblapon össze tudom hasonlítani, hogy melyik étteremben olcsóbb adott étel. melyik az az oldal?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#225) hszilard666


hszilard666
veterán

Szevasztok!
ASAP kéne nekem egy kis help:
A balhához minél közelebb kéne nekem egy csendes kávézó!
Tudtok nekem ilyet mondani? :B

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#226) hszilard666 válasza hszilard666 (#225) üzenetére


hszilard666
veterán

Blahához xD fuckit szifon.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#227) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hali,

Csak tapasztalatot osztok meg: a héten Siófokon vagyunk és másodszorra ettünk a héten a Lávakövi Pizzériában mivel amúgy maga a hely és a kaja az nagyon jó (tavaly is ettünk itt).

Mai meglepetés: a számlán már volt előre felszámított szervizdíj is, ez azonban még hétfőn amikor szintén ott ettünk nem volt. Nem vagyok sóher mert adok bőven borravalót, de az előre kiszámlázott az nekem sosem volt pálya :(( :(((

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#228) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv A napokban Nagymaroson finomat ettünk a Maros étteremben a kiülő szabadtéri részen, a hamutartó kirakva minden asztalhoz, egy nő az "arcomba fújta a füstöt", ez egyébként általános? Mármint nem úgy van, hogy Tilos az éttermekben a dohányzás?

(#229) kovacsanna44


kovacsanna44
újonc

Sziasztok! Ha kedvelitek Ázsia különleges ízeit, a sushit, a wok ételeket, tésztákat, akkor a Ráday utcában a helyetek! Mindenkinek csak ajánlani tudom! Friss alapanyagok, minden nagyon finom, ezen a linken találjátok az étlapot: http://wokzilla.hu/eTLAP.html Házhoz is szállítanak!

(#230) Tipo16V


Tipo16V
aktív tag

Sziasztok!

Honap vegen lesz baratnom szulinapja, meglepetes bulit szeretnek neki tartani, ehhez keresek budapesten belul olyan helyet ahol kb 15-20fo elfer valamennyire elkulonitve, inkabb beszelgetos a tarsasag szoval nem kell ordito zene es allatkodni sem szoktunk, egy kilotes van, hogy a tortat be tudjuk vinni, es kaja utan behozzak.
Ki mit ajanl?

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#231) Harcipocok84


Harcipocok84
junior tag

Sziasztok!

Aki járt már a Rumour-ban: Rácz Jenő jelen van a menü-k elkészítésénél vagy csak a nevét adja hozzá?

(#232) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok! Hova érdemes menni egy jó steakért? Meatology-t próbáltam tavaly az elég jó volt, de valami más helyre mennék.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.