Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LorantTus


LorantTus
csendes tag

Sziasztok! Több részre bontottam az igényeinket és egyenként kérnék benne tanácsot. Ezesetben az IP telefonokkal kapcsolatban kérném a segítségeteket. Az eddigi analóg telefon alközpontos rendszerről, a fejlesztés jegyében IP telefon rendszerre szeretnénk átállni. Van valami speciális technikai körülmény amire készülnünk kell? Az eddigi infok és benyomások alapján a Cisco tűnik a legjobb választásnak. Mi a véleményetek?

(#2) hype47 válasza LorantTus (#1) üzenetére


hype47
csendes tag

Hali!
Ha a márka kapcsán nézelődsz, sok kérdés merül fel, pl. hogy teljesen új eszközöket szeretnél (telefonok), vagy a mostaniakat tartanád meg; saját szervert üzemelnél be, vagy szolgáltatón keresztül menne a történet?
Itt is írnak róla részletesen, igaz nem annyira mai a hozzászólás:

http://prohardver.hu/tema/cisco_systems_ip_telefonok_hogyan/hsz_12-12.html

Ha integrálni akarod az eddigi (analóg) telefonokat, és konkrét eszközökről beszélünk, jól lehet egy Cisco SPA112-es, amivel faxot, telefont is tudsz használni párhuzamosan VoIP-hoz, 2 kimenet, QoS,SIP. A márka tényleg nagyon jó választás. Folyt.köv.

(#3) blueberry21 válasza LorantTus (#1) üzenetére


blueberry21
csendes tag

Igen, tényleg nem mindegy, hogy milyen megoldással akarjátok megcsinálni a váltás - teljes géppark csere, vagy meglévő telefonok használatával átállni VoIP-ra. A Cisco-nak mindkét téren jó megoldások vannak és úgy vettem észre, hogy kisvállalati eszközökhöz egyre jobb áron lehet hozzájutni. Én is használok párat, a tapasztalat ezt mutatja. Még videó hívásra alkalmas IP telefont is vehettek - 6900/7900-es széria, ha jól emlékszem -, wifi-s IP telefonjaik is vannak, szóval csak az elképzeléseid szabhatnak határt a lehetőségeknek, na meg a rászánt keret.

Stackelem a vekkerem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.