Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Ip címek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) netboy


netboy
senior tag

Hi all!

Írja már le pls valakinek, hogy hogy is működik ez a ipcím-alhálózati maszk összefügés.

MErthogy mesélt rólla egy szakember de nem fogtam fel elsőre és szeretném hogyha leírná valaki!

Valami olyat mesélt a csákó, hogy a 255.255.255.0-s maszk mitom én milyen szintű vagy mi és ezért a 192.168.0.x es ip a megfelelő vagy mi!

Tehát a konkrét kérdések mert amit eddig írtam az elég vacak lett:
-Mi a célja, feladata az alhálózati maszknak?
-Mi van ha az egyik gép ipje 192.168.0.1 a másiké meg pl.: 1.0.168.192 akkor nem látják egymást vagy mi történi?
-Előző kérdés másképp: mit tegyen az ember ha a hálózatban több gép van mint a kiosztható 255 cím?
-Azt mondta haver hogy a 192.168.0.0 az az összes 192.168.0.x es cím összefoglalója! (szerintem hülyeség, vélemény)

(ezek nagyon alapok de amég az ember nem érti az alapokat addig nem tud továbbmenni tehát légyszi ne ugassatok le a tudatlanságomért)

(#2) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Nézelődj pl. ezeken az oldalakon a TCP/IP leírásoknál vagy a hálózati alapismeretek környékén.

http://www.szabilinux.hu/ Bővebben: link

http://freesco.webmedia.hu/content.php?article.cat.20 Bővebben: link

(#3) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Ha több gép van mint 255 akkor az ip-k lehetnek:
192.168.1-255.1-255
A lényeg hogy az alhálózati maszk olyankor ugyanaz legyen hogy lássák egymást

(#4) netboy válasza shabbarulez (#2) üzenetére


netboy
senior tag

OOO Köszi a linkeket! Még nem olvastam el de a címekből ítélve jó kis linkeket adtál! Ezer hála!

Ha már ennyire vágod a témát lanról való bootolásról nem tudsz valamit?

[Szerkesztve]

(#5) netboy válasza Bocsek (#3) üzenetére


netboy
senior tag

Hmm
Lenne kérdésem de előbb inkább elolvasom a fenti linkeket!

(#6) Certee


Certee
senior tag

Egy IP címből meg lehet állípítani, hogy melyik városba való? Ha igen akkor hogyan? Mit lehet megtudni az IP címből egyáltalán?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#7) VladimirR válasza Certee (#6) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, meg lehet nezni, de fizetos a dolog Bővebben: link, bar az orszagadatbazisu ingyenesen letoltheto

masik megoldas lehet meg, a neotrace nevu program Bővebben: link, de nekem ez nem mindig ugfy mukodik, ahogy kene (pl szegedrol indulna a csomag, megis bp-t mutat, meg olykor atszalad a volt jugoszlaviaba, holott a cel magyarorszagon van)

szerk.: es a topicnyitonak meg egy link (Bővebben: link), itt esett szo errol is

[Szerkesztve]

(#8) lesaux válasza Certee (#6) üzenetére


lesaux
veterán

Ha beírod a prompt után, hogy tracert 123.456.789.012 (ide nyilván a keresett IP-cím jön), akkor pár érdekes infóhoz juthatsz, általában segít.

(#9) FiberNet


FiberNet
csendes tag

Vegyuk az 192.168.x.x es LAn os IP tartomanyt.
192.168.0.0 es 192.168.0.255 ot nem hasznalhatod.
192.168.0.1-192.168.0.254 ig hasznalhatsz IP cimeket, ha az alhalozato maszkod 255.255.255.0 ebben az esetben az elso harom tag rogzitett, a negyedik 1-254 ig tart.
Ha az alhalozati maszkot varialod, tobb networkot epithetsz egybe.
Peladul 192.168.0.0 network 255.255.254.0 maszkkal
192.168.0.1-192.168.1.254 ig hasznalhato. 192.168.0.0 es 192.168.1.255 nem hasznalhato.
Az 192.168.0.0 tartomanyban a legnagyobb network 16 bites lehet. 192.168.0.0 255.255.0.0 maszkkal. Igy 192.168.0.1 tol 192.168.255.254 ig hasznalhatok az IP cimek.

www.steam.hu www.groovenet.tk

(#10) Certee válasza lesaux (#8) üzenetére


Certee
senior tag

Ezt nem teljesen értettem. Hogyan is kell akkor?

Egy szabad országban, egy szabad ember, azt tesz amit szabad... http://www.biwak.hu

(#11) steve@prhw válasza Certee (#10) üzenetére


steve@prhw
őstag

start -> futtatás -> cmd
ott beírod: tracert [cél IP-je]. Így megláthatod, melyik forgalomirányítókon megy át az adatcsomag a célhoz.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#12) Protezis válasza netboy (#1) üzenetére


Protezis
őstag

Van egy IP cím, pl 192.168.1.1
Ezt felírod binárisan, mind a 4 tagot külön, külön:
11000000.10101000.00000001.00000001
Aztán felírod a 255.255.255.0 subnet maskot binárisan, ugyanúgy.
Az utóbbi: 11111111.11111111.11111111.00000000

Logikailga ÉS-eled a két címet:
Így kijön: 11000000.10101000.00000001.00000000
vagyis 192.168.1.0 <-- ez a hálózat IP-címe. Két gép csak akkor látja egymást, ha azonos hálózaton vannak.

Most ezt fejből nyomtam, remélem jól :)

(#13) netboy


netboy
senior tag

A 192.168.0.0 és 192.168.0.255 ip-ket mét ne mlehet kiosztani?

(#14) csiga997 válasza netboy (#13) üzenetére


csiga997
őstag

A network és a network broadcast címeket nem lehet kiosztani. Tkp azért nem, mert csak.

(#15) Divi válasza netboy (#13) üzenetére


Divi
aktív tag

0 az nem emlékszem mit csinál.
a 255 meg egy speciális IP cím, ha ide küldesz csomagot, akkor az összes abban a hálózatban lévő sz.gép megkapja.

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#16) netboy válasza csiga997 (#14) üzenetére


netboy
senior tag

mi az a network és network broadcast? (azon kívűl, hogy a network hálózatot jelent!)

(#17) YuriY válasza netboy (#13) üzenetére


YuriY
csendes tag

A 192.168.0.0 magát az alhálózatot azonosítja, a 192.168.0.255 pedig azt hiszem Broadcast cím, de az utóbbiban nem vagyok biztos, úgyhogy ha rosszul mondtam volna, akkor bocs. Valaki úgyis kijavít, aki jobban ért hozzá. :DD

[Szerkesztve]

''Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.''

(#18) VladimirR válasza YuriY (#17) üzenetére


VladimirR
nagyúr

bar egeszen pontosan en sem vagom, de asszem, hogy a broadcast arra vonatkozik, hogy ha arra az ip-re kuldesz valamit, akkor azt megkapja mindenki az alhalozatban - pl egy-ket jatek, ha szolni akar, hogy ''he ezen a cimen van szerver'', akkor az a x.x.x.255 cimre kuldi ezt az infot, es akkor az x.x.x.0 halozaton mindenki megkapja azt

(#19) YuriY válasza VladimirR (#18) üzenetére


YuriY
csendes tag

Ha jól sejtem jól mondod. :DD

''Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.''

(#20) netboy válasza YuriY (#19) üzenetére


netboy
senior tag

kösz mindkettőtöknek! világos!

(#21) X-COM válasza YuriY (#17) üzenetére


X-COM
nagyúr

kis pontosítás, ez abban az esetben igaz, ha a hálózat az a 192.168.0.0/24, azaz a subnet 255.255.255.0

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#22) YuriY válasza X-COM (#21) üzenetére


YuriY
csendes tag

Valóban. Így pontos.
Ugye mondtam, hogy aki jobban ért hozzá, az úgyis kijavítja. :D

''Akár azt hiszed, hogy képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad van.''

(#23) csiga997 válasza X-COM (#21) üzenetére


csiga997
őstag

Hát, inkább ne ''pontosítottad'' volna akkor már :)
Szigorúan véve a 192.168.0.0/24 nem alhálózat, hanem maga a hálózat, mivel a cím C osztályú (az első három bit 110). A 255.255.255.0 nem subnet hanem a netmask és mint ilyen nem értelmezhető a hálózati cím nélkül. Pl. a 255.255.0.0 netmask egy A osztályú cím esetén alhálózatot jelent míg egy B osztályúnál hálózatot, C osztályú címeknél pedig supernetet (aggregált net).
De persze mindennek nincs sok jelentősége a CLIR bevezetése óta.
A lényeg, hogy az ip címben a netmask nulla bitjei által jelölt helyértékeken nem állhat sem csak 0 és sem csak 1.

(#24) bobsys válasza csiga997 (#23) üzenetére


bobsys
addikt

Ha megendgeded a CLIR nem a CIDR címzés akart lenni?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#25) yello37


yello37
csendes tag

Szeretném megtudni router-unk ip számát ,98-as win. van a gépen. A hálozatban több számitogép van egy switsch ossza el egy adsl modemről a netet.Kösz elöre is a segitséget!

(#26) X-COM válasza yello37 (#25) üzenetére


X-COM
nagyúr

hát, ha minden igaz az alapértelmezett átjáró alatt a router ip-je lesz bejegyezve, egy winipcfg után megtudhatod

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#27) Agostino


Agostino
addikt

Nahh sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet megtudni valakinek az IP címét, pl egy hozzászólás alapján? Nem sötét gondolatok vezérelnek, meg amugy is, semmit nem érek egy IP címmel.
Van valami globális módszer, vagy minden körülmény más-más módszert igényel?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#28) VladimirR válasza Agostino (#27) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem lehet itteni hozzaszolas alapjan 100% bizonyossaggal megallapitani a hozzaszolo ip-jet, hacsak ninscenek moderatori jogosultsagaid (ok latjak az ip-ket is)
lehet egyebkent probalkozni, ha van egy webszervered, de ezzel meg az a gond, hogy nem pontos a ph oraja, es egyebkent is kicsit tot-szeru a dolog [kép]

[Szerkesztve]

(#29) Agostino válasza VladimirR (#28) üzenetére


Agostino
addikt

Nemnem, engem nem a PH! emberkék IP-jei érdekelnek. Tudom hogy ebben a világban nehéz elhinni, hogy valaki nem ártó szándékkal kutakodik egy IP után, hanem csak kiváncsíság vezérli. Pl egy uw oldalon vagy egy fórum (hasamraütöttem) vagy beszélgetek valakivel MSN-en. Ilyen helyzetekben hogya lehet megtudni egy IP címet?

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#30) VladimirR válasza Agostino (#29) üzenetére


VladimirR
nagyúr

81.*.*.217
ez pl a Te ip-d, ha minden igaz
egyebkent kerdesedre valaszolva, tobbnyire nem sok esely van arra, hogy megallapithassuk a amsik ip-jet, msn-en max fileatvitelkor van kozvetlken kapcsolat, de akkor sem mindig, tobbnyire az ms, vagy mittudomen ki szerveren keresztul megy a kommunikacio
forumokon meg max akkor tudod meg, ha az oldal uzemeltetoi kiteszik az oldalra (nehol a bejelentkezett tagok latjak egymas ip-jet)
btw en nem felteteleztem, hogy arto szandekkal erdeklodnel, de a tobbseg ilyen okok miatt igenis felti az ip-jet....es en is emiatt nem irom ki ide a Te teljes, pontos cimed sem - vanank pol akik olyannyira, hogy proxy(k) mogul neteznek, hogy meg azok se tudjak ki az illeto, akik latjak az ip-ket
szoval sajnos azt kell mondanom, nem sok eselyed van

(#31) Viktor77 válasza VladimirR (#30) üzenetére


Viktor77
titán

Igaz...

A Netlimiter mutat minden IP-t amihez épp kapcsolódsz (ha jól emlékszem). Így, ahogy írtad, MSN-en fájlátvitelkor elméletil megtudhatod a másik IP-jét.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32) VladimirR válasza Viktor77 (#31) üzenetére


VladimirR
nagyúr

84.*.*.30
ez meg a Tied, nemde? (kivancsi vagyok, mikor bukkan fel Mag pajtars)
netlimiter hiaba mutat minden ip-t., attol en meg csak a ph szerver ip-jet fogom latni (vagy egyeb mas forum), meg az msn szerverenek a cimet, az, akivel epp beszelek, az rejtve marad
de ezeket akarmilyen tuzfal is megmondja, vagy egy egyszeru tcpview progi is (vagy start menu => futtatas => cmd => netstat -a)
es fileatvitelkor sincs mindig direct connect, van, hogy ahhoz is a szervereken keresztul megy a cucc (ne kerdezd mitol fugg)

[Szerkesztve]

(#33) Viktor77 válasza VladimirR (#32) üzenetére


Viktor77
titán

Ez is talált.

Gyanús vagy Te nekem! :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#34) asturel válasza VladimirR (#32) üzenetére


asturel
őstag

hogyha tuzfalat hasznalsz akkor megy serveren at

amugy 1xu halo sniffer progival akar beszelgetes kozbe is megnezheted az ipjet, ha nincs firewallja, amugy meg http protokolon jon a cuccos.. (msn-en)

(#35) Gordiann


Gordiann
őstag

Up!

A problem: Wlan-os T-online internet....router.
A szolgáltató állandóan váltogatja az IP-m, DC-be mindig csak úgy tudok aktívan lenni, ha mindig a legújabb, működő ip-t beírom neki. Lehet valahogy fix ip-t adni neki?

Köszönöm előre is.

(#36) -=Valium=- válasza Gordiann (#35) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Igen.Regelsz magadnak egy DDNS-t a myip.hu-n és az ott regelt nevet írod be a DC-be.

Jahh. Meg le kell tölteni egy pici prg-t(kliens) ami mindíg frissíteni fogja az IP-t.

[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#37) Gordiann válasza -=Valium=- (#36) üzenetére


Gordiann
őstag

húh... hát ezt nagyon köszönöm. később (pár óra múlva:B) megpróbálom. Ha valami nem megy, írok.
THX

(#38) Steelheart


Steelheart
senior tag

Tényleg, a DSL-es dinamikus IP-cím osztás (remélem jót írok, nemtom, erre az IP-cím változtatgatásra gondolok :D) után ugye ha megváltozik az IP-címünk, onnantól ha azelőtt írtam vhova egy fórumra, le tudják még nyomozni, hogy pontosan ki is írt? Vagy a szolgáltató nem adhatja ki az adatokat? :DDD

XFire profile: http://profile.xfire.com/crystalheart ________>>--(O.o)-->________ http://www.youtube.com/watch?v=0NM45lYPb_A _________>>--(X.x)-->_________ http://crystalheart.extra.hu/e107_files/downloads/video/myvid/ggstart_f2_3kbps.avi

(#39) -=Valium=- válasza Steelheart (#38) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

Ha pld bombariadóztattál akkor minden további nélkül ki fogja adni az adataid a szolgáltatód az akkori IP-d alapján.




[Szerkesztve]

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#40) --=Gefi=-- válasza Steelheart (#38) üzenetére


--=Gefi=--
tag

A szolgáltatók általában csak rendőrségi feljelentés alapján ad ki adatokat, ami persze jogos is. Szóval hacsak nem csináltál valami oltári nagy gázt, akkor eltusolódik. Persze, ha DC-n vagy torrenten rajtakaptak, megy a feljelentés, szolgáltató kiadja az adatokat, a többit képzeld hozzá :)

''Your life, your choice...''

(#41) bogel válasza Gordiann (#37) üzenetére


bogel
tag

Van olyan megoldás is, hogy ne kelljen a géped ''terhelni''
Milyen Routered van? Nekem xmikró xyz elég óccsó, és az tudja Dynamic DNS kezelését, frissítését adott szolgáltatóknál (dyndns, no-ip, dtdns szolgáltatók)

Ni! Ni! Ni!

(#42) myrra


myrra
senior tag

hi. nekem az uw.hu ip címére lenne szükségem
hogyan tudhatnám me?
egy fórum készítéséhez kellene

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#43) steve@prhw válasza myrra (#42) üzenetére


steve@prhw
őstag

start/futtatás/cmd, majd beírod: ping uw.hu. Erre valami ilyesmit fogsz látni:

uw.hu pingelése [193.202.89.250] 32 bájtnyi adattal:
.
.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#44) myrra válasza steve@prhw (#43) üzenetére


myrra
senior tag

thx. a másik topicban kaptam egy progit is abban is pont ez jött ki
thx

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#45) zsommi


zsommi
senior tag

Hi!

Valaki légyszi magyarézza el ezt a myip.hu-s vackot...
mert nekem is van egy olyan problémám, hogy nem tok dc-ben aktív lenni, mert wlan hálóban vok, és a külső ip-m más mint a belső, és állitolag ezért nem megy a dolog..

(#46) zsommi


zsommi
senior tag

Ja, és lenne egy olyan kérdésem is, hogy kintröl routeren belüli ip-re nem tudok pingelni, meg ilyeneket, ugye?
teszemazt irok vmi ilyesmit cmd-be: ping 192.x.x.152/192.168.0.1, ahol 192.x.x.152 a router ipje, 192.168.0.1 pedig a routertől kapott ip cime(vagyis az a bizonyos belső hálózaté)
Előre is kösz!

(#47) stanci válasza zsommi (#46) üzenetére


stanci
tag

Pingelni biztos nem tudsz a belső hálózatra, ugyanis a privát címtartományt nem továbbítják a netes routerek. Viszont port forwarddal el tudsz érni belső gépeket kívülről.
Ha érdekel részletesebben leírom.

''Az élet egy hatalmas film... ...csak nem te választod a műfajt''

(#48) zsommi válasza stanci (#47) üzenetére


zsommi
senior tag

Érdekel, szal lécci ird le kicsit részletesebben...

(#49) -=Valium=- válasza zsommi (#45) üzenetére


-=Valium=-
aktív tag

A myip.hu akkor kell ha nem statikus az IP.DC-ben aktívhoz midenképp portforwardolni kell ,ha router mögött vagy.A portforwardhoz a lan-os IP-t sem árt statikusra állítani de legalább a lease time-t a lehető leghosszabbra állítani.

Ha a válaszod "NEM" akkor is, legalább annyival tisztelj meg, hogy ezt megírod!

(#50) zsommi válasza -=Valium=- (#49) üzenetére


zsommi
senior tag

portforward?
bocs nem annyira még nem értem a hálózatos dolgokat...:(
egyelőre még csak tanulgatom..:)
annyit mondj egy plz, hogy mit kell csinálnom ahhoz, hogy dc-zni tudjak...
van külsö ip, meg minden, de ha azt adom meg akkor még nem megy...a belső ipmet meg hiába adnám meg, mert azt még csak pingelni sem lehet máshonnét...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Ip címek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.