Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Internet szerződés felbontása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Marcus


Marcus
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet úgy felbontani egy internet szerződést, hogy ne menjen rá a gatyám?
Esetleg, ha rendszeresen nem fizetem be a havidíjat?
Erről nincs szó a szerződésben, hogy ilyenkor mi történik!
A szerződés 3 évre szól a datnetnél, ami persze még koránt sem járt le.
:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

Ha valaki tudja a megoldást, kérem írjon!

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#2) localhost válasza Marcus (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ha nem fizetsz, felbontják Ők! Te kifizeted a szokásos büntetődíjat, mert idő előtt szűnt meg... PLUSZ kifizeted a késedelmi kamatot. = nem jó megoldás.

Jogtiszta válasz: sehogy.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) Marcus válasza localhost (#2) üzenetére


Marcus
aktív tag

Ez biztos?
Semmilyen megoldás nincs?
:O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O :O

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#4) localhost válasza Marcus (#3) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nézd, aláírtál egy határozott idejű szerződést. Benne van. hogy mi történik abban az esetben, ha idő előtt megszűnteted. Ha ez alól akarsz kibújni akkor nincs _jogtiszta_ megoldás. Biztos.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5) Marcus válasza localhost (#4) üzenetére


Marcus
aktív tag

És nem jogtiszta? :P :P :P

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#6) biker


biker
nagyúr

van legális megoldás!!!

El kell költözni olyan helyre, ahova tutti nem kötnek, és akkor kérsz egy áthelyezési kérelmet :)

amugy miért akarod felmondani?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) Marcus válasza biker (#6) üzenetére


Marcus
aktív tag

Részlet egy e-mail-ből:

''Kérdésére válaszolva amennyiben ADSL szolgáltatásának költöztetése nem megoldható, úgy hozzáféréséről lemondhat az Ön helyére/lakásába/házába költöző javára, akinek nevére átírjuk az előfizetést.
Amennyiben szerződését felmondani kényszerül a szerződés szerint az előfizetés hátralévő időszakának felére vonatkozó havi díjak terhelik.''

Üdvözlettel:
NXXXXXX Gertrúd
GTS-DataNet Kft
Ügyfélszolgálat
1134 Budapest, Váci út 37. 8. emelet
tel.: 06/1/452-44-44
fax.: 06/1/452-44-99
www.datanet.hu

Tényleg költözni szeretnék a szüleimtől és ők nem tudják fizetni tovább a havidíjat és én sem, mert az albérletre kell majd a lóvé.

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#8) engusz válasza Marcus (#7) üzenetére


engusz
veterán

Szomszéd esetleg? Vagy a környéken valaki aki áltvállalná? Persze, ha lehte ilyet...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) biker válasza Marcus (#7) üzenetére


biker
nagyúr

ne migaz, ez jogellenes...
én is utánajártam már, mivel mikor kötöttem tudtam hogy költözni fogok.

1: a szerződést te kötötted a te nevedre.
2: ha elköltözöl semmilyen jogcím alapján ne mfogsz kötödni a régi cimhez
3: nem a címedre hanem a nevedre kötötték, KÖTELESEK az uj címre átkötni, amennyibe nlehetőség van rá
4: amennyiebn nem, az hibás teljesítés a részükről!

nyugodtan menj csak asztalt verni, neked lesz igazad!

ver.2.0: az uj helyre költözöl, és átkötést kérsz
tovább nem fizetsz, mert az uj helyen nem teljesítenek, semmiylen jogalappal nem követelhetnek pénzt egy olyan szolgákltatásért, amelyne ka véetelezési heylét átírattad, és a vételezés helyén nincs jogcímed a szolgáltatást igénybevenni.

ennyi, sakk matt

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) TitiRii válasza Marcus (#3) üzenetére


TitiRii
senior tag

bemész és elmondod nekik hogy hát igy meg ugy meg meg éheznek a gyerekek stb azt hátha meg könyörülnek

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#11) Marcus válasza biker (#9) üzenetére


Marcus
aktív tag

Köszönöm szépen Biker!
Ez teljesen biztos, hogy így van?
Akkor miért írták, amit írtak?
Félretájékoztatnak? :(( :(( :((

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#12) biker válasza Marcus (#11) üzenetére


biker
nagyúr

igen, persze, mivel ez nekik bevétel, jóhogy megpróbálják.
aztán hátha megijedsz.

én az externetnél vagyok, ott mikor kötöttem 3évre, tudtam, 1 éven belül költözés, direkt megkérdeztem ,ők 1 nap múlva hívtak vissza, megrágták a matávval, mert ők csak a matávval vannak partiban, hogy ez esetben a matáv hibája, ha nem kötik át, és ennyi volt, viszlát.

de hát gondold már végig! ép észsel, ne avval, mit sok bólogató birka bólogat keményen.

1: milyen jogon köteleznek arra, hogy a régi lakcímeden vételezz???
- uj a lakcím
- uj a telefonszám
- uj a telefon előfizető a régi címen
stb.

azért gondolkodjunk már...
a szerződés a fogyasztó nevére, a nevén lévő telefon vonalra szól.
megváltozott, ergo te
- kapsz szolgáltatást az uj helyen
- nem kapsz, és nem is fizetsz!
c megoldás nincs.

alkotmánybíróságra vigyük a dolgot???

korlátozzák a szabad lakcimváltoztatás jogát??? ne mán!!!

vagy ha egyszer bekötöm a gázt, akkor azt CSAK ott kapom meg? onnantol életem végéig én fizessem az uj lakók számláit???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#13) localhost


localhost
Közösségépítő

De ha egyszer felbontani akarja és nem akar elköltözni? Tutto biztos vagyok, csak ezért sosem költöznék el! :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#14) biker válasza localhost (#13) üzenetére


biker
nagyúr

akkor a #7 ben miért idéz olyan levelet, amiben szintén erre pályázik???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#15) Szeke válasza localhost (#13) üzenetére


Szeke
senior tag

''Tényleg költözni szeretnék a szüleimtől és ők nem tudják fizetni tovább a havidíjat és én sem, mert az albérletre kell majd a lóvé.'' De akar költözni :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#16) Marcus válasza biker (#12) üzenetére


Marcus
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm Biker!
Most már tudom mit kell tennem!
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#17) biker válasza Marcus (#11) üzenetére


biker
nagyúr

amugy hova akarsz költözni???

mi mostanában lépünk innen, 55nm bútorozott, és lehet ide kötni :)
és tuuti jól megy.
zugló........

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) Den válasza Marcus (#7) üzenetére


Den
veterán

Hát ez szar ügy, szvsz fizetni fogsz, csak idő kérdése. persze lehet pereskedni, de a gatyád rámegy és nem fogsz nyerni. Ott volt a szerződésben a feltétel, aláirtad, azaz elfogadtad a feltételeket.

www.simson4t.hu

(#19) nap


nap
addikt

Van meg egy lehetoseg: Ha hirtelen es jogutod nelkul szunik meg a szolgaltato. Bar erre eleg keves az eselyed. :)
Ebben a koltozes dologban van valami...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#20) biker válasza Marcus (#16) üzenetére


biker
nagyúr

igen, be kell menni, és :
- kérni...
- kifejteni, tudod mik a jogaid
- ha nem, akkro kifejteni a kötelességüket
- ha még mindíg nem, akkor '' találkozunk a bíróságon'' mondatttal távozni, és lesz@rni mit tesznek

semmi közöd lakcím adatváltozás után ahhoz, hogy ők a régi adataidra mit írogatnak, de persze remélem nem anyuka nevén volt a dolog...
hanem a tieden...
és be kell jelentsd magad az uj albiba...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#21) Den válasza biker (#14) üzenetére


Den
veterán

''Kérdésére válaszolva amennyiben ADSL szolgáltatásának költöztetése nem megoldható, úgy hozzáféréséről lemondhat az Ön helyére/lakásába/házába költöző javára, akinek nevére átírjuk az előfizetést.''

www.simson4t.hu

(#22) biker válasza Den (#18) üzenetére


biker
nagyúr

ÉN nem írtam alá azt, hogy megválok alkotmányos jogomtól, és azt sem, hogy a következó lakók rezsijét fizetem.....

és épeszű ember nem is ír alá ilyet.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23) biker válasza Den (#21) üzenetére


biker
nagyúr

ne bólogass már te is.....

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24) Marcus válasza biker (#17) üzenetére


Marcus
aktív tag

Egy vidéki kisvárosba.
Ha nem baj, akkor nem árulnám el.
De nagyon valószínű, hogy a legnagyobb részén még elérhetetlen az adsl!
:) :) :) :) :) :) :)

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#25) localhost


localhost
Közösségépítő

#14 és #15. Bocs én átsiklottam a költözési szándék felett. :(

[[elismerem a tévedésemet!]]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#26) biker válasza Den (#21) üzenetére


biker
nagyúr

amennyiben elköltözök, akkor kötelesek átkötni azuj címre, aminek az árát köteles vagyok viselni.
amennyiben nem tudnak teljesíteni, az NEM az én hibám!

mint írtam, ezt NEM én találtam ki, csak az én szolgáltatóm nem próbálja meg a csóró népet lehúzni, mert vmivel kultúráltabbak!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27) biker válasza biker (#26) üzenetére


biker
nagyúr

kicsit szarul írok, mikor bepörgök, bocsesz...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28) Marcus válasza biker (#20) üzenetére


Marcus
aktív tag

Igen, az én nevemen volt a dolog.
:) :) :) :) :) :) :) :)

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#29) Szeke válasza Marcus (#28) üzenetére


Szeke
senior tag

Szvsz próbáld meg, veszíteni nem veszithetsz többet mint amit a szerződés ír... Éljenek a sokéves elkötelezettségek!

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#30) Den válasza biker (#26) üzenetére


Den
veterán

jaja, amennyiben nem tudják teljesíteni, akkor nem köteles fizetni, de ebből a levélből úgy tűnik hogy ezt még nem viszgálták meg, és ő élből le akarja mondani, ha van ha nem. Na ez nem fog menni.

Éppeszű ember tényleg nem ír alá ilyet, ezérért nem írok alá sewmmi ilyen többévest amiben kikötik hogy ha lemondod akkor is perkálni kell.

Ja es éppeszű ember elolvassa mit ír alá.

www.simson4t.hu

(#31) biker válasza Den (#30) üzenetére


biker
nagyúr

nem, ő arra utazik, hogy olyan helyre megy, ahova nem lehet bekötni, így lemondhassa...

tehát ő ne mlemondani akarja, hanem nem akarja másét fizetni, érted???

igen, én is ezért kértem őket, erre előre adjanak választ, adtak, megkötöttem...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#32) Den válasza biker (#31) üzenetére


Den
veterán

nem, ő lemondani akarja, mert kell a pénz az albérletre. a levélben szó sincs róla, hogy másért kell fizetnie.

www.simson4t.hu

(#33) Marcus


Marcus
aktív tag

A helyzet a következő:

- El szeretnék költözni a szüleimtől.
- Eddig én fizettem a havidíjakat.
- Ők nem fizetik tovább, ha elköltözöm, az tuti.
- Én sem fogom tudni tovább fizetni, mert az albérletet+rezsit kell majd fizetnem.
- Ezért kell valahogy megoldanom ezt a helyzetet, úgy, hogy lehetőleg ne kelljen perkáljak.

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#34) biker válasza Marcus (#33) üzenetére


biker
nagyúr

......
és ezt ugy, hogy olyan helyre mész, ahol no adsl.....

igaz?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) Marcus válasza biker (#34) üzenetére


Marcus
aktív tag

Naná! :P :P :P

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#36) biker válasza Marcus (#35) üzenetére


biker
nagyúr

amugy én annyival vagyok rosszabb helyzetben, hogy én olyan helyre megyek, ahol VAN adsl, de NEM tudnak externeték odakötni, mert kizárólagos matávosok, pedig ÉN SZERETNÉM átvinni...

a monortel meg nem köt kb 3-4 hónapig tutti...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#37) Flashcash válasza Marcus (#35) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A kedvedért át fogják építeni a telefonközpontot. :)
pl. Kispesten a kertvárosban nincs ADSL és elég szép nyugis környék :)

(#38) Marcus válasza biker (#36) üzenetére


Marcus
aktív tag

Köszönöm a segítségedet Biker!
Megoldottad a problémám!
:DD :DD :DD :DD :DD

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#39) biker válasza Marcus (#38) üzenetére


biker
nagyúr

azért nem pikkpakk fog ez menni!!! :(
lesz 2-3-4-5-6 kör...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#40) Marcus válasza biker (#39) üzenetére


Marcus
aktív tag

Nem baj!
Végigjárom a köröket, csak ne kelljen fizetni! :) :) :)

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#41) biker válasza Marcus (#40) üzenetére


biker
nagyúr

megnéztem az emlegetett datanetes szerzödést, érdekes...

lehet kicsit több kör lesz, mert tényleg aláírtál egy ilyen pontot...

itt csak ennek a pontnak a jogszerüsége lesz a kérdéses.
amig azt nem tudod bizonyítani, hogy a müszaki háttér meglétének a felelössége nem a tied, iletve hogy ez a pont ezért törvénytelen, addig sajnos ök b.tatni fognak.

jelenleg azonban a müszaki háttér a matáv felelössége :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#42) renegade válasza Den (#30) üzenetére


renegade
aktív tag

Ez az ''épeszű ember tényleg nem ír alá ilyet'' jó szöveg, de mi a jóistent csináljon az egyszeri ember, ha broadbandezni akar, és a szolgáltató közli, hogy csak ilyen feltételekkel? Akkor büszkén elküldi őket a halál f***ra, hogy márpedig ilyen feltétellel nem, és görnyed tovább az analóg modemje fölött..? :(
Mert ez sem jó megoldás.

Külön az én kedvemért meg nem fognak személyreszabott szerződést szövegezni, az elég nyilvánvaló.

Szóval akkor szerinted mi a teendő?

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#43) biker válasza renegade (#42) üzenetére


biker
nagyúr

- nem írod alá.
- nem 3évre írod alá :)
- nem akarod lemondani

ez már 3 megoldás...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#44) localhost válasza renegade (#42) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Márpedig igen! Nincs egyoldalú szerződés! Bárkinek joga van (mindkét félnek, tehát neked is!) a szerződésből bármely pontot törölteni, vagy új pontokat belevetetni.
Ha pedig ez valamelyik félnek nem tetszik, nem KELL megkötni a szerződést, akkor sem, ha más nincs!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#45) renegade


renegade
aktív tag

Jah, ez mind igaz, de azt hiszem az a fő baj itt, hogy egyelőre inkább a kínálat határozza meg a piacot, s nem a kereslet. Ez idővel minden bizonnyal változni fog, és a szolgáltatók is jobban megbecsülik majd az ügyfeleket.
Addig meg kiszolgáltatottság, éberség és félmegoldások rulez, ha valami nem terv szerint alakul... :(

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#46) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Nem tudom volt-e már róla szó, de szerződést a bíróság felbonthat tisztességtelen (a 'biankó' szerződést készítő félnek indokolatlan előnyöket kikötő) általános szerződési feltételek miatt.
Ha meg elköltözöl és oda nem lehet kötni ADSL-t, akkor lehetetlenülés áll fen szerintem.

(#47) Marcus


Marcus
aktív tag

Újra aktuális a téma!

Tavaly végülis nem költöztem el, de idén mindenképp el fogok!
Pécsre, ha valaki tud albérletet, kérem jelezze a topikomba! :P
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=75386&arc=f[/L]
Egy egyszerű dologra nem is gondoltam!
A lakásban két matáv vonal van, az egyik a saját nevemen, amin van az adsl.
És mivel elköltözöm, megszűntetem a saját vonalamat, mert már nem kell, akkor mit tud kezdeni a szolgáltató ezzel??

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#48) janati válasza Marcus (#3) üzenetére


janati
őstag

Nincsen. Mi is akartuk anno...:(

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#49) janati válasza Marcus (#47) üzenetére


janati
őstag

Kérdezd Boroszt! Ő többet tud talán...:P

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#50) [CaveMaN] válasza Marcus (#47) üzenetére


[CaveMaN]
tag

Kérj áthelyezést az új helyre, ahol nincs telefon. ÁSZF és PTK 513 szerint az harmadik fél hibájából bekövetkező ''szolgáltatásmeghiusulás''. Amíg nincs ott telefonod, addig nem tudják bekötni az ADSL-t tehát szünetel és nem kell érte fizetni. Felbontani valszeg nem fogják a szerződést, nekünk sem bontották fel, de egyszercsak lejár :) Mondjuk nekünk mindössze hat hónapot kellett várni rá :) Más kérdés, hogy nem akartuk felbontani, csak tényleg nem volt telefon az új helyen fél évig.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Internet szerződés felbontása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.