Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nyersszotyi


Nyersszotyi
tag

Megérkezett az atom celeron. :D

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#2) fatpingvin


fatpingvin
őstag

nagyon jó, routerbe tökéletes... lenne, ha nem lenne ez is tele mindenféle auditálhatatlan és kitakaríthatatlan firmware blobbal.

marad az ARM és a RIC-V. amúgy jó hardver lehetne.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3) Graphics válasza fatpingvin (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mármint a RISC-V.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) Gdi


Gdi
senior tag

NAS/Router/DIY miniszerverbe ezek jók lennének, ha lenne alájuk értelmes körítéssel lap.
4db+ Natív sata, 2db 8x pcie (vagy 1db x16 bifurcation támogatással), 1-2db m.2, DC integrált táp... (miniDTX/ITX)
és 80-100 USD/EUR.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#5) tasiadam válasza Gdi (#4) üzenetére


tasiadam
veterán

Azert az eros, hogy elvileg egy skylake i5 szintjet tudjak, de nasba menjenek. Egyebkent az i3 (8e) johetne forrasztott formaban itx/atx meretben, ddr4el.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#6) fatpingvin válasza Graphics (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

RISC-V nyilván, csak nem tudok írni :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#7) LordX válasza Nyersszotyi (#1) üzenetére


LordX
veterán

Megérkezett?

Az "Alder Lake E-core" közismertebben Gracemont, az elődje a Tremont a következő procikban található meg:
Pentium Silver N6005, N6000
Celeron N5105, N5100, N5095, N4505, N4500

(#8) tibaimp válasza tasiadam (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

+1! Érdekes, és jó gondolat! Én ITX lapon TV felokosítónak tudnám elképzelni. Azt nem tudom IGP milyen van ezekhez (vagy olyan, amit "oda tesznek") és az milyen kimeneteket támogat.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) tasiadam válasza tibaimp (#8) üzenetére


tasiadam
veterán

Én alacsony fogyasztású szerver lapoknak, pl a C meg a többi atom verzió kiváltására. inkább vennék 40 ezerért egy itx lapot 8 e maggal, mint egy 1700as lapot + pentiumot. Akár otthoni netezőnek is elég lenne, meg van van 4-8 PCIe sáv, akkor kis VGA-val gyereknek játszani

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#10) tibaimp válasza tasiadam (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az se rossz! Kérdés, hogy ezt Intel-ék felérik-e ésszel, ill. látnak-e ezen a téren piaci rést (vagy itt vagyunk páran, akiknek jó lenne ilyen....nem hiszem)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) tasiadam válasza tibaimp (#10) üzenetére


tasiadam
veterán

Van tervben, hogy lesznek ilysn 4-8e magos xeon lapok, debiztos arany aron, szamunkra folos featurekkel. Max egy intel/boardcomm NIC kene bele

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#12) csendes


csendes
őstag

Csak én nem találom a fogyasztási adatot? Mert a számítási teljesítménynek csak ezzel összevetve van értelme, és ez alapján lehet megtalálni a felhasználási területet.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#13) [K2] válasza csendes (#12) üzenetére

10W köré szokták ezek belőni.
Akkor lenne Inteléknek ez a vonala használható, ha végre nem csatlakozónként 1-1 PCIe sávval dobálóznának (előfordul nagyobb csatlakozó is ezeken a lapokon, de bedrótozva csak x1-nek vannak).

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#14) Yutani válasza tasiadam (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

i5-6500 Geekbench 5 943/3017 (most mértem), szóval azért erősebb a Skylake i5. Csak a pontosság végett. ;)

#tarcsad

(#15) Nyersszotyi válasza LordX (#7) üzenetére


Nyersszotyi
tag

Akkor Atom Celeron Lake, így megfelel?
Azért bátorkodtam nevet adni neki mert ha annyira büszkék rá, hogy már egyszerűen csak Intel processzorként fogják hívni, na ott a makketingosokkal leülnék egy korsóra. :W
Mér adtak a szüleik nekik keresztneveket.

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#16) ddekany


ddekany
veterán

Tulajdonképpen nem rossz, ha olcsón is adják (ha DDR5, akkor egyenlőre nem). Ez 15-20%-al lassabb mint i5-4570S 2.9 GHz CPU-m amit nyúzok sok-sok éve, és az mindennapos feladatokra kompromisszum mentesnek tűnik nekem. Emellett töredékét fogyasztja.

(#17) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Wombat, hiba van a mátrixban.

A kép 3.1 GHz-es maxról beszél, Te meg 2.8-ról...

https://www.coreinfinity.tech

(#18) Candy


Candy
tag

Pluszegy: i5-6500-al ellátott brand gépet kapsz olyan 30 rongy környékén memória és storage nélkül, gondolom itt csak a lap meg proci lesz 50k, amihez még meg kell venni a házat, tápot, kutyafülét. Nálam a home server egy HP Elitedesk, a fent említett processzorral, 4x8 giga rammal, SSD-vel, meg 3x4tb lemezzel. Egy lemezzel olyan 40 watt környékén evett kompletten, átlagos terhelés (Proxmox, rajta Sophos XG fw, meg négy-öt vm) alatt.

Igazából home servert nem nagyon van értelme ilyen trágyadombokra építeni, ha fontos az esetleges jövőállóság, meg a virtualizálás, mivel erejük nem kifejezetten van, a húsz wattal kisebb fogyasztás meg mondjuk öt év alatt hozná vissza az árkülönbséget, mire már valszeg használhatatlan lesz az egész cucc.

Ennek esetleg valami nasba lenne értelme, illetve esetleg kisebb gyártók firewall appliance-eibe, ahol nem tudnak valami asicet hozzátenni, illetve esetleg HTPC-be, hogy esetleg végre legyen, ami viszi a 4k hdr-t, viszont van egy olyan sanda gyanúm, hogy a modernebb codecek támogatását (VC-1), illetve a normális HDMI csatlakozót úgyis le fogják spórolni róla.

wunderbike.postr.hu

(#19) Rozisoft_Bp


Rozisoft_Bp
tag

N95, N95... Hol is hallottam már ez ta nevet? Megvan Nokia N95! :)

(#20) Graphics válasza sh4d0w (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Forrás is ezt írta pedig. [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) ViZion válasza Rozisoft_Bp (#19) üzenetére


ViZion
félisten

hááát, nekem erről inkább a Winfos 95 ugrik be... de kinek mi. ;] :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) tasiadam válasza Yutani (#14) üzenetére


tasiadam
veterán

6400hoz neztem, az van hasonlo orajelen kb. Vagyis az a legkisebb orajelu skylake i5, ami azert eleg mezei felhasznalasra, de nem is eszik sokat.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.