Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Hali!
Szerintetek milyen alaplapot vegyek ZALMAN CNPS7000A-AlCu hűtőhöz és 2500+ Bartonhoz? Lényeges, hogy a MIDI házban ne érjen a tápba és legyen rajta furat a hűtő felrakásához.
Túl sok pénz se szeretnék rászánni.
Az most meglévő MSI KT4V nem jó hozzá.

(#2) Alvin_ti4200 válasza AmunRa (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Asus A7N8X

(#3) marcee válasza AmunRa (#1) üzenetére


marcee
addikt

CNPS7000A/B compatible Socket 462 Motherboard list: [L]http://zalman.co.kr/product/cooler/7000(AB)_462MBlist_eng.htm[/L]

A lista szerint az A7N8X nem a legjobb választás, éppen a táp miatt.
Az összes via-s asus jó viszont, ha megelégszel a 11x200MHz-es tuninggal, akkor az a legjobb választás. (A7V600 ill. 880)

\m/

(#4) L3zl13 válasza marcee (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hmm? Szvsz főként a háztól függ, hogy a hűtő beleér-e atápba...

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Sidaries


Sidaries
őstag

Ez azért kemény. :D Az emberek általában alaplaphoz vesznek hűtőt és nem fordítva.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#6) marcee válasza L3zl13 (#4) üzenetére


marcee
addikt

(írta, hogy a midi házánál problémás lehet, én azt mondom, hogy az lesz!)

\m/

(#7) L3zl13 válasza marcee (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Midi házban is létezik ezer féle kialakítás. Az én Chieftec dragonom is az pl...
Ennyiből még nem lehet eldönteni szerintem, hogy melyik alaplap jó neki, és melyik nem.
Mindenesetre nekem A7N8X-E Deluxe-om van, és a Zalman nem nagyon nyúlik túl a lap szélén emlékeim szerint, ha erre vonatkozott a kérdés.

Aki hülye, haljon meg!

(#8) coccolino


coccolino
aktív tag

egy ilyen huto nem tudja leszakitani az alaplapot?
elvileg en a B-cu ra gondolok, ami majd 800g
azert ez mar eleg komoly suly

''I am the world bigest washed up SUPERSTAR!''

(#9) vottokar


vottokar
senior tag

Az alaplap: AOpen AK79-400VN, ott vannak a lyukak, és a Zalman gond nélkül felmegy rá. Ja, és amúgy egy igen jó lap. Bár szerintem a te gondod nem a lappal lesz, hanem a házzal és a táppal.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#10) L3zl13 válasza coccolino (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nyugalmi helyzetben nem. De a szállítást leszerelt hűtővel javasolják.

Én szállításkor nem szereltem le, de oldalra döntve szállítottam.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) Allien válasza AmunRa (#1) üzenetére


Allien
veterán

Tiszteletben tartom az igényedet, félre ne érts, de szvsz, badarság Zalman cpu hűtőt venni, amikor annál sokkal jobbak is vannak, de legalább olyanok, minőség, teljesítmény szempontjából, és ár szempontjából is. Ami pedig lényeges, hogy NEM 1-2 alaplaphoz jó, hanem az Amd-s lapok nagyrészéhez!!! :)) Rengeteg alternatíva van, de talán a legjobb megoldásokat a Thermalright termékei nyújtják.
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=66049&start=900[/L]
Itt kaphatóak, és érdeklődésre is válaszolnak, sőt, akár, ha elviszed a gépedet, még talán tesztelni is engedik, bár ez nem az én asztalom, de nagyon jó a hozzá állása az illetőnek! :))

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#12) AmunRa válasza Allien (#11) üzenetére


AmunRa
aktív tag

6k-ért vettem a zalmant. Tetszik a formája is.
Az átaád említett hűtőhőz kell venni +ventilátor is.
pl. SLK-900A 5200 + venti, forulatszám szabályozás nélkül.
Gondolkoztam azon is, de végül e mellett döntöttem.
Ők ráadásul Budán vannak, nekem meg nincs időm kiruccani, mert van egy csecsemőnk. A zalman tulajdonosa pedig elhozta nekem.

(#13) AmunRa válasza Sidaries (#5) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Lehet, de nekem tetszik a hűtő.
Alaplapok között nincs számomra túl nagy külömbség.
Nem tuningolok, a zaj nélkül müködjön.

(#14) AmunRa


AmunRa
aktív tag

Köszi szépen a véleményeket és tapasztalatokat mindenkinek! :D

(#15) Allien válasza AmunRa (#12) üzenetére


Allien
veterán

Félre ne érts, nem bírálni akarom döntésedet, hiszen már megvan a Zalman, ergo ez van, és kész. De, ezek szerint egy meglévő gépet akarsz lecserélni? Mert ha igen, akkor ugye azon a CPU-n is van venti, amit át lehet rakni egy ThermalRight hűtőre is (ha szabványos 8 centis a venti), pl. ALX-800-ra, mert ha nem tuningolsz, akkor ez a legkisebb is elég, igaz, ha tuningolnál, már akkor is jó választás lenne még ez is, csak erősebb ventivel persze. 4E huf, igaz el kell menni érte. De mivel megvan, vita lezárva, csak sajna, akkor már nem tudok hozzászólni.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#16) AmunRa válasza Allien (#15) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Van egy kétventis coolink hűtő, amin nem 8cm hűtő van. :)
Ami most van lap az MSI KT4 valhogy nem akar menni rendesen a Bartonnal.
RAM hibát jelez soxor elindulásnál.
Ezért valószinüleg cserélem a fent említett Asus lapra.
Tudom, hogy jó vagy talán jobb is a ThermalRight hűtő, de nekem a Zalman jobban tetszik. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.