Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B_


B_
csendes tag

HIS Excalibur X800XT karival hogy lehet csinalni digitalvibrancet és milyen drivert ajánlotok hozza?

(#2) anaqer


anaqer
veterán

Sehogy. (Azt viszont bármelyik driverrel.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) B_ válasza anaqer (#2) üzenetére


B_
csendes tag

De biztos, hogy lehet mert lattam már lanon ATI kártyás játékosok gépén... Meg mIRCen is érdeklődtem már és az egyik gyerek mondta, hogy úgytudja, hogy valami DLL-t kell szerezni hozzá, de nem tudja, hogy mi... Remélem valaki tud segíteni

(#4) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Miaza digital vibrance? És mire jó?

Mer asszem nvidián van, és csak a szinek lesznek ''élénkek'' tőle. Más funkciót még nem vettem észre.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#5) (Kolombusz) válasza B_ (#3) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Biztos ATI geforce 6800 GT volt. :DDD
Amúgy szerintem sincs ATI-nál ilyen funkció.

(#6) B_ válasza Drótszamár (#4) üzenetére


B_
csendes tag

Pontosan ez: Szin elenkites

(#7) B_ válasza (Kolombusz) (#5) üzenetére


B_
csendes tag

Tuti hogy radeonon lattam meghozza Ati Radeon 9600Xt-n

(#8) anaqer válasza (Kolombusz) (#5) üzenetére


anaqer
veterán

Nincs hát, még a GF-ek közül sem mindegyiken van (NV11 igen, NV20 pl. nem).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) B_ válasza anaqer (#8) üzenetére


B_
csendes tag

Aham... Hát lehet én vagyok a hülye... Semmi semkizárt... DE ha mégis lenne valami beallitasi lehetoseg pl Power Strip szeru progival akkor pls ird le mert en ebben nagyon nem vagyok otthon :B

(#10) rollins


rollins
őstag

Nem tudom miról van szó pontosan de talán ez: Bővebben: link

(#11) LUI_G válasza (Kolombusz) (#5) üzenetére


LUI_G
csendes tag

Bocsesz, de a pár hete lecserélt Geforce MX440-esemmel is lehetett ilyet csinálni!

Egyébként engem is érdekelne a dolog ATI-ra, mert kicsit fakók a monitorom színei, úgyhogy én a gammával, meg a kontraszttal oldottam meg az élénkítést (jobb hijján).

Faj meghatározás: Haspók

(#12) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

Csatlakoznék a topic indítóhoz - hogyan lehet ilyet (kb olyan egyszerűen) kicsiholni kedvenc 95xx kártyáinkból? Rejtett beállítás? Omega driver? Külső progi?

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#13) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

esti up

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#14) Oreg_Nene


Oreg_Nene
tag

up

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#15) Reset Elek


Reset Elek
aktív tag

Akinek CCC-s (ha joltudom Control Centeres) Catalystja van, az megnézhetné, hogy a monitor színkezelésénél, vagy valahol máshol lehet-e állítani a színtelítettséget (saturation).

Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

(#16) Oreg_Nene válasza Reset Elek (#15) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Jó ötlet, nekem valami friss Omega van fent de ott kicsit körülményesebb állítani mint az nvidia vibrance-t. és sajna az eredmény közel sem ugyanaz :(

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#17) LordX válasza B_ (#1) üzenetére


LordX
veterán

Húzd fel a színtelítettséget, azt kész.

(#18) Oreg_Nene válasza LordX (#17) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Köszi, de mondom teljesen más az eredmény: képtelen vagyok beállítani olyan telítettre a színeket mint az nvidia driverben :(

Olvastam valami olyat hogy az ati-nak csak high-end kártyákon van ilyen funkciója - digital vibrance 3.0-nak nevezi ott magát

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#19) várnarancs válasza (Kolombusz) (#5) üzenetére


várnarancs
addikt

Nem mondasz hülyeséget amúgy. Volt 100db Ati 6800GS! Elvileg az összeset megsemmisítették... gyakorlatilag nem. Volt itt egy eladó a PH!-n!

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#20) Oreg_Nene válasza várnarancs (#19) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Ati 6800gs? Ha már vannak ilyenek adjon valaki egy szoftver linket ami megoldja a promlémát :)

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#21) Ivan15 válasza Oreg_Nene (#12) üzenetére


Ivan15
senior tag

Ha még nincs tuningolva a vga-d, akkor emeld meg a gpu-d órajelét 5-6%-al és élénkebbek lesznek a színek... Főleg a piros lesz pirosabb(és a többi szín is) -élénkebb ;)

(#22) Komplikato


Komplikato
veterán

Nézem itt melóhelyen (régi R9000-es), de itt Saturation csak az Overlay beállításoknál van.
Viszont nekem rémlik egy csomó féle beállítás régi Catalyst drivereknél valamikor 4.xx régióból ... :F

Szerk.: Régen egy csomó beállítás csak Tweak progikkal volt elérhető, pl. összes felbontás amit tud a kártya, elforgatás, kivetítő beállításai, sőt régen még az SSE támogatást is kézzel kellett bekapcsolni. Nem lehetetlen, hogy amit keresünk az benne van, csak eldugták.

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#23) FireGL válasza Oreg_Nene (#18) üzenetére


FireGL
aktív tag

A digital vibrance 3.0 az csak az nVidia kártyáknál van (TwinView). Viszont az újabb X1k ATI kártyáknál is van hasonló az AVIVO color.

ATI CATALYST Control Center September 02, 2004

A New Color Control:

Users have been asking for this control for a very long time now and it looks like ATI is finally going to provide users this option. NVIDIA owners have come to know this option that is called ''Digital Vibrance.'' ATI will be introducing a similar feature called Radiance in a future CATALYST Control Center version.

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#24) Oreg_Nene válasza Ivan15 (#21) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Köszi :) De gyárilag tuningolt vga-ról van szó inkább békén hagyom

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#25) Oreg_Nene válasza FireGL (#23) üzenetére


Oreg_Nene
tag

X1xxx sorozat? Nem semmi de most ezért nem akarok nagyon vga-t cserélni, de lehet hogy szükséges lesz mert tényleg hiányzik ez a funkció :( Ati x1xxx szériából meg nem nagyon van agp-s főleg ebben a kategóriában nincs.

''Users have been asking for this control for a very long time now and it looks like ATI is finally going to provide users this option. NVIDIA owners have come to know this option that is called ''Digital Vibrance.'' ATI will be introducing a similar feature called Radiance in a future CATALYST Control Center version.''

Találtam én is hasonlót de ott sem ment tovább a sztori, ha jól értettem csak ígéret maradt, vagy lehet utána ''elvették'' azt a feature-t...

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#26) FireGL válasza Oreg_Nene (#25) üzenetére


FireGL
aktív tag

De hát az AVIVO képminőségjavító technológia az nem elvetett feature hanem létező.

[kép]

[kép]

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#27) Oreg_Nene válasza FireGL (#26) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Értem csak teljesen nevetséges hogy egy gf1 volt a gépemben nemrég, az is tudta ezt a feature-t pedig már vagy 5 éves.. Azt hittem az ati is csuklóból képes ilyenre, de hát nevetséges hogy néhány drágább kártya sem támogatja

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#28) LordX válasza Oreg_Nene (#18) üzenetére


LordX
veterán

Akkor játsz vele többet. Nekem sikerült :)

(#29) Oreg_Nene válasza LordX (#28) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Nem tudsz átküldeni egy color profilt?

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

(#30) LordX válasza Oreg_Nene (#29) üzenetére


LordX
veterán

Hát, a probléma ott van, hogy ez kb. 2 éve lehetett, azóta van egy TFT monitorom, DVI-vel, és innentől teljesen értelmetlen egy olyan technológia, ami arra épít, hogy szabványnál nagyobb feszültségű / amplitudójú jelet ad rá az analóg kimenetre..

(#31) Oreg_Nene válasza LordX (#30) üzenetére


Oreg_Nene
tag

Nekem meg sajna crt-m van, ma próbáltam ati tray tools-t de még nem sok eremdénnyel...

''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.