Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) drhalasz


drhalasz
csendes tag

a kérdésem a következő lenne :
MSI K7T 266 Pro 2 RU
Athlon XP 1600+ @ 1.64Ghz
Coolink 111+ hűtő

van e olyan segédprogram amivel lehet a fordulatszámot szabályozni, vagy egy potmétert kell e beépiteni hogy ne legyen ilyen zaj a szobámba? :-))

MSI K8N Neo Plat, AMD A64 3000+(754)@2.2GHz,+Glacialtech Igloo 7200 Light, Leadtek 6800GT@Ultra, 1Gb Kingston, 160+120 Gb Seagate Barr.7200 8Mb, Antec Plusview 1000AMG+4db Glacialtech Sil. Blade, Antec 430W True

(#2) zetecR válasza drhalasz (#1) üzenetére


zetecR
addikt

Nem valami ilyesmire gondolsz?

http://www.hwhunpage.com/download/HHP_SpeedFan_401.zip

(#3) drhalasz


drhalasz
csendes tag

a speedfant próbáltam, de azzal csak a 2 házhűtő fordulatszámát sikerült szabályozni....a procihűtőt nem
a házhűtők hangja egyáltalán nem zavaró

MSI K8N Neo Plat, AMD A64 3000+(754)@2.2GHz,+Glacialtech Igloo 7200 Light, Leadtek 6800GT@Ultra, 1Gb Kingston, 160+120 Gb Seagate Barr.7200 8Mb, Antec Plusview 1000AMG+4db Glacialtech Sil. Blade, Antec 430W True

(#4) Den válasza drhalasz (#3) üzenetére


Den
veterán

Olyan programot nem fogsz találni ami a coolink 111+ -t szabályozza az ugyanis közvetlen a tápról kapja az átamot, az alaplapra dugott kis kábel csak a fordulatszám jeladóé.
Esetleg potméter, vagy venti csere, allítólag a cool 111 ventije elég csendes.
Én is megőrültem a 111+ -tól, két óra használat után le is cseréltem az egészet egy wbk 68-ra.
Jut eszembe, nem kell valakinek egy vadiúj coolink 111+ :). Ötezerért vihető.

www.simson4t.hu

(#5) guest


guest
veterán

Hogy lehet szabalyozni? Kalapaccsal! :) egybol csendesebb lesz...
Vizhutes az egyik legcsendesebbb modja a proci hutesenek. kb 10e. Ft.-bol megvan.

prohardver vendég

(#6) Den válasza guest (#5) üzenetére


Den
veterán

Nem te indítottad a vízhütő blokkos topikot ? :)

www.simson4t.hu

(#7) drhalasz


drhalasz
csendes tag

ha télleg ennyibe kerül akkor érdekelne a vizhütéses dolog
egyébként milyen potit érdemes alkalmazni ilyen esetre?

email: dr.halasz@freemail.hu

MSI K8N Neo Plat, AMD A64 3000+(754)@2.2GHz,+Glacialtech Igloo 7200 Light, Leadtek 6800GT@Ultra, 1Gb Kingston, 160+120 Gb Seagate Barr.7200 8Mb, Antec Plusview 1000AMG+4db Glacialtech Sil. Blade, Antec 430W True

(#8) Den válasza drhalasz (#7) üzenetére


Den
veterán

Hát itt bejön a képbe ohm törvény, de már rég tanultam :). Ha kiszámoltad akkor azt kell még bekalkulálni hogy a venti teljesítményfelvétele kb 16 watt.

www.simson4t.hu

(#9) MadMag


MadMag
csendes tag

Hello!

Sima poti bekötése, valóban kicsit gáz, de már kitaláltak néhány pofoneccerű kapcsolást erre a célra.
Ha értesz egy picit az elektronikához, akkor a következő leírást megérted. Ha nem, akkor mutasd meg egy ilyen emberkének, és majd ő megcsinálja Neked.
Fogj egy 7805 tipusú IC-t, a kimenetére köss egy 100kOhm-os potit úgy, hogy az egyik vége a kimenetre, a másik a földre, a csúszka meg az IC középső lábára menjen. A bemenetet a +12V-ra, a kimenetet meg a ventire. Ennek csak egy problémája van, hogy a fordulatszámot manuálisan tudod szabályozni, és ha nem figyelsz túlmelegedhet a proci. A kapcsolás még kiegészíthető egy NTK-termoellenállással, amit a föld és a csúszka közé kell kötni. Ekkor a fenti probléma nem jelentkezik, és a potival csak az alap-fordulatszámot lövöd be.

Üdv!

(#10) drhalasz


drhalasz
csendes tag

Köszi az ötletet!

és mi van akkor ha csak egy sima 100k-s potit kötök be? az úgy nem működne?

MSI K8N Neo Plat, AMD A64 3000+(754)@2.2GHz,+Glacialtech Igloo 7200 Light, Leadtek 6800GT@Ultra, 1Gb Kingston, 160+120 Gb Seagate Barr.7200 8Mb, Antec Plusview 1000AMG+4db Glacialtech Sil. Blade, Antec 430W True

(#11) Füles válasza drhalasz (#10) üzenetére


Füles
tag

Ha csak egy sima potit kötsz be, akkor az komoly teljesítményt fog felvenni, azaz melegszik. Esetleg leég... :DDD
Szóval akkor egy nagy teljesítményű potméter kell.

Füles

(#12) drhalasz


drhalasz
csendes tag

és ha az ic is benne lesz úgy nem fog?

MSI K8N Neo Plat, AMD A64 3000+(754)@2.2GHz,+Glacialtech Igloo 7200 Light, Leadtek 6800GT@Ultra, 1Gb Kingston, 160+120 Gb Seagate Barr.7200 8Mb, Antec Plusview 1000AMG+4db Glacialtech Sil. Blade, Antec 430W True

(#13) Den válasza drhalasz (#12) üzenetére


Den
veterán

De fog (az ic), nézd is meg hogy bírja-e a 16w-ot ,és lehet hogy kell hűteni. Mondjuk ez nem gond max rácsavarozod a hűtőbordára.

www.simson4t.hu

(#14) Nestroy válasza Den (#13) üzenetére


Nestroy
csendes tag

MadMag tanacsa korrekt megoldas. Ha azonban semmit nem ertesz az elektronikahoz, akkor ajanlok egy meg egyszerubbet, bar ezzel nem lehet szabalyozni.

Vegyel 5-6 darab 2-3 W-os diodat. Darabja par Ft, lelohely pl. a L*mex. Szakitsd meg a ventilator piros vezeteket es sorosan iktass be 4 diodat - egy dioda kb. 0.7 V-tal csokkenti a ventilatorra kerulo feszultseget. Ezutan teljes processzorterheles mellett figyeld a ventilator fordulatszamat es a processzor homersekletet. Ha meg hangos a ventilator, akkor iktass be plusz 1-2 diodat.

Fontos: a diodakat ugy kosd sorba, hogy a karikaval jelolt veguk (ez a katod) mind a ventilator fele mutasson, ne pedig a csatlakozo fele.

A diodak elonye, hogy fix ertekkel csokkentik a ventilatorra juto feszultseget. Bekapcsolaskor, amikor a ventilator belso ellenallasa kisebb, egy ellenallas az uzemi erteknel nagyobb feszultseget venne el a ventilatortol. Ez esetleg indulasi problemakat okozhat.

(#15) Den válasza Nestroy (#14) üzenetére


Den
veterán

2-3 wattos elég lessz? A cool 111+ 16 wattot vesz fel! Nem értek nagyon hozzá csak azért kérdem.

www.simson4t.hu

(#16) Nestroy válasza Den (#15) üzenetére


Nestroy
csendes tag

Ha a cool 111+ teljesitmenyfelvetele 16 W, akkor 12 V feszultsegrol 1.33 A folyik at rajta. Egy diodan azonban mindig csak kb. 0.7 V esik, igy 0.7 V * 1.33 A = kb. 1 W. A gyakorlatban meg kevesebb, mivel a diodak miatt kisebb feszultseg jut a ventilatorra, igy a teljes aramkoron 1.33 A-nel kisebb aram folyik keresztul.

Megis azert ajanlottam 2-3 wattot, hogy boven tul legyen meretezve a dolog. Nem szabad ui. elofordulnia, hogy egy tulhevult dioda szakadasba menjen, mert akkor leeghet a processzor. (Bar tobbnyire zarlattal szoktak elromlani, de erre nincs garancia.)

(#17) Füles válasza Nestroy (#16) üzenetére


Füles
tag

Ezt a 16 wattot walaki magyarázza már meg, mert nem értem honann veszitek...
A ventire rá van írva, hogy 7.2 Watt. A borda is venne fel áramot? :DDD

Füles

(#18) Nestroy válasza Füles (#17) üzenetére


Nestroy
csendes tag

Masok irtak, hogy ennyit fogyaszt, en csak kepen lattam ilyen hutot.

Par napja Titan Flower Fan hutom van, ezen 2 wattos, 8 cm-es ventilator van. 3,100-at forog percenkent, a hangja siman elviselheto, de ezt is leviszi a SpeedFan (Abit ST6-on). Meg inkabb az lesz, ha nemsokara lecserelem siklocsapagyas Sunonra. Esetleg Papstra.

A masik gepemben azonban BH6 alaplap van, amelyen nem mukodik a SpeedFan. Ezen en is sorba kapcsolt diodakkal csokkentettem a fordulatszamot.

(#19) Den válasza Nestroy (#16) üzenetére


Den
veterán

Kössz így már tiszta.

www.simson4t.hu

(#20) Den válasza Füles (#17) üzenetére


Den
veterán

Ok. Most néztem a honlapot és már csak 7.2 watt van. Mikor én vettem , még 16 watt volt írva 1 amper fölötti áramfelvétellel.

www.simson4t.hu

(#21) Füles válasza Den (#20) üzenetére


Füles
tag

:))
Mellesleg ez a 7.2 watt is nagyon sok.
Most egy 9 cm-es ventim van, az is csak 6 wattot eszik... :DD

Füles

(#22) guest


guest
veterán

A szamitogep.hu egy régebbi cikkjében volt egy egyszerű kapcsolás 3 alkatrészből áll.A cikk címe: Ventilátor rpm.Ha nem találod, jelezz vissza

prohardver vendég

(#23) drhalasz


drhalasz
csendes tag

próbáltam a cikket megkeresni a szamitogep.hu-n de sajnos nem találtam...

MSI K8N Neo Plat, AMD A64 3000+(754)@2.2GHz,+Glacialtech Igloo 7200 Light, Leadtek 6800GT@Ultra, 1Gb Kingston, 160+120 Gb Seagate Barr.7200 8Mb, Antec Plusview 1000AMG+4db Glacialtech Sil. Blade, Antec 430W True

(#24) karib


karib
addikt

A Titannak láttam egy szerkenytűjét az egyik nagyker polcán, ami egy háromállású fordulatszámszabályozó. Az alaplapi venticsatira lehet rádugni, van rajta egy kapcsoló, oszt még egy dugó. Gondolom egy pár ellenállás az egész, de mégis hasznos lehet azoknak, akik nem bütykölnek ilyesmit otthon.

Úgy híjják, hogy Titan TC-ALC2, 1200+fa.

[L]http://www.titan-cd.com[/L]
[L]http://www.coomp-ker.hu[/L]

Department of Redundancy Department

(#25) guest


guest
veterán

Hi!
Én pont ma délután végeztem venti csendesítést.A Cool111+ nekem is besokallt két hét után,ezért brutális módszerek után néztem.A 12V helyett 5V-ot kapnak a ventik,mégpedig úgy hogy a sárga helyett a piros vezetékre kötöttem a venti egyik tápkábelét.Csak arra kell vigyázni hogy az átalakított csatlakozó után csak ventit tegyél.Eredmény:gép full halk,a fordulatszám 3000-3100 körül,5-6-7 fokkal lett melegebb így.Igaz hogy nem egy kifinomult megoldás,de ez is jobb mint a semmi.
hol is lehet venni olyan 1200+fás ford.szám szabályzót?:)

prohardver vendég

(#26) guest


guest
veterán

Ventilator RPM: www.szamitogep.hu/show/read.php?id=1302

prohardver vendég

(#27) guest


guest
veterán

Bocs a végéről lemaradt egy nulla. A helyes cím: www.szamitogep.hu/show/read.php?id=13020

prohardver vendég

(#28) drhalasz


drhalasz
csendes tag

ma vettem egy titan d3tb-t.....semmi zaj sincs a szobámban...még a dvd filmeket is hallom anélkül hogy a hifimnek 2x50W-on kellene menni...

de a hőmérséklet felszökött 58 fokra 51-ről...jelenleg a gépem athlon xp 2000+ ként üzemel


ja ...és van egy új ötletem....mi lenne ha a cool 111+ áramellátását nem a tápról kapná, hanem az alaplapról...csak a csatlakozót kéne átforrasztani..lehetne szoftverből is szabályozni...stb...szerintetek ez igy működik?

MSI K8N Neo Plat, AMD A64 3000+(754)@2.2GHz,+Glacialtech Igloo 7200 Light, Leadtek 6800GT@Ultra, 1Gb Kingston, 160+120 Gb Seagate Barr.7200 8Mb, Antec Plusview 1000AMG+4db Glacialtech Sil. Blade, Antec 430W True

(#29) Füles válasza drhalasz (#28) üzenetére


Füles
tag

:))

Ha működő alaplapot szeretnél, akkor meg ne csináld!!
Nem véletlen, hogy a tápot közvetlenül kapja a venti.

Füles

(#30) drhalasz


drhalasz
csendes tag

gondolom,hogy ez a titan fordulatszámszabályozó olyan ventiknél nem működik amik a tápról kapják közvetlenül a kakaót...

MSI K8N Neo Plat, AMD A64 3000+(754)@2.2GHz,+Glacialtech Igloo 7200 Light, Leadtek 6800GT@Ultra, 1Gb Kingston, 160+120 Gb Seagate Barr.7200 8Mb, Antec Plusview 1000AMG+4db Glacialtech Sil. Blade, Antec 430W True

(#31) karib válasza drhalasz (#30) üzenetére


karib
addikt

Ha veszel megfelelő átalakítót (normál táp - venticsati), akkor befűzhető :)

Department of Redundancy Department

(#32) guest


guest
veterán

Ha halkabb es alacsonyabb hatasfoku ventillatorral most kozel 60 fokos a proci, akkor mi lesz nyaron, ha 35 fok lesz? (mert gondolom, most nincs 35 fok a lakasban....)

prohardver vendég

(#33) guest


guest
veterán

Fordulatszamot azert leszabalyozni, hogy halk legyen a venti??? Ha kozben megsul a CPU, akkor mi lesz? :)

prohardver vendég

(#34) guest


guest
veterán

Abit Kg7-esem van es wbk68 nem birom szabalyozni a ford...-ot please help!!!

prohardver vendég

(#35) drhalasz


drhalasz
csendes tag

kicseréltem a hűtőt egy sima coolink 111-re..ezüst hővezető pasztával...minimális hangerő....50fokos hőmérséklet...athlon xp 2000+

MSI K8N Neo Plat, AMD A64 3000+(754)@2.2GHz,+Glacialtech Igloo 7200 Light, Leadtek 6800GT@Ultra, 1Gb Kingston, 160+120 Gb Seagate Barr.7200 8Mb, Antec Plusview 1000AMG+4db Glacialtech Sil. Blade, Antec 430W True

(#36) zetecR válasza drhalasz (#30) üzenetére


zetecR
addikt

Ez a Titán valami elsősorban arra jó, hogy sípol, ha megállt a ventid, másodsorba a ventinek tudsz adni a 12V helyett 10.6V, vagy 9.2V-t.
Tehát végülis tudod szabályozni, csakhát...

(#37) Füles válasza zetecR (#36) üzenetére


Füles
tag

Pontosan...
Akkor mi a francnak veszel erős ventit, ha úgyis lelassítod? :DDD

Füles

(#38) Balint válasza Füles (#37) üzenetére


Balint
tag

Azért mert az ember azt hiszi, hogy majd tényleg kell olyan erős hűtő, de aztán látja, hogy max terhelés mellett sem megy a gép 45 fok fölé....

(#39) PGP


PGP
csendes tag

Ha érdekel valakit egy ''precíziós'' hőmérsékletfüggő venti fordulatszámszabályozó kapcsolás szóljon. Bámilyen NTK-val (akár PTK-val is) megy. 1db műv. erősítő 4 ellenállás 1 xTK és egy tranzisztor kell bele. Aki nem tudja miről van szó ne vágjon bele egyedül a megépítésébe.

(#40) Fufuka


Fufuka
csendes tag

Sziasztok! ....... na ezt amiről itt írtok én már végig játszottam! A végeredmény egy Cooler Master IHC-L71 hűtő lett!!! Hűt mint az állat ..... és mind ezt hang nélkül!!! :)

U.I: Többe kerül a kísérletezgetés, mintha vennél egy valóban halk és megbízható procihűtőt!!!!!

FUFF

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.