Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  High end: sis6326 vs savage 3d (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) esteban


esteban
senior tag

Na nem annyira high-end, de kivancsi lennek, szerintetek melyiket kellene beletenni egy irodai gepbe:

SIS6326AGP 8MB vs Savage3DAG 8MB


1., Kep minosege 2D-ben ?
2., Gubanc mas hardverrel ? (azaz mennyire akad ossze a tobbi resszel?)
3., Melyiknek milyen a TV out-ja ... mindkettonek van :)




szoval varom a tapasztalatokat ... ha meg nem felejtette el oket egykori gazdajuk :)

iBook + RedBull :)

(#2) rog válasza esteban (#1) üzenetére


rog
addikt

arnyalatni kulombseg van csak.
mindegy. dontosn az ar! :) (bar gondolom ott is)

(#3) Adrian Mole válasza esteban (#1) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Másik szempont: Savage-hoz nincs új driver. A Sis-hez talán írják az újabbakat. Ez lehet előny is és hátrány is, szóval csak a mérlegeléshez. :P

42

(#4) neduddki válasza Adrian Mole (#3) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Az ma igaz, ossze vissza koll levarazsolgatni a drivereket, mert ami nalam intellel megy rendesen az via-val elszall a francba!!! es termeszetesen sis-nek sem felel meg! szoval a savageba van jo driver!!!:-(((((
INkabb javallom vgyel vami kaphato rage-et kis pizi!!! annaklegalabb a kepe is szip

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) Keitaro


Keitaro
addikt

Savage4-em volt a képminősége szép volt 2Dben, viszont halál lassú volt :)
(mármint 2Dben)
A drivetek meg tényleg fontosak lehetnek.

(#6) hungeek válasza esteban (#1) üzenetére


hungeek
senior tag

szerintem a SiS jobban támogatottabb
de asszem csak 24bit-et tud, de javítsatok ki

(#7) rog válasza Adrian Mole (#3) üzenetére


rog
addikt

kb ugyanannyira irnak drivereket mindkettohoz..

(#8) kovacsson válasza esteban (#1) üzenetére


kovacsson
tag

egyszer vettem egy Sis6326-ot, de akkor az félig ki is herélt egy monitort... valami jelet rosszul küldhetett neki, mert egy korábban jól működő monitorra raktam rá, két-három hónapig rajta volt (rossz volt a képe az elejétől kezdve, csak nem volt mire kicserélni) és utána már más kártyesszel sem lett jobb.

de láttam másnál működni, szóval lehet, hogy egyedi eset.

környezetemben Savage3D-ből van 4-5, nem volt eddig velük gond, bár a passzív hűtés kicsit kevésnek tűnik neki.

(#9) esteban


esteban
senior tag

Akkor eddig az allas:
- driver sehogy sincs, tehat itt dontetlen
- kepminosegben 1 potty az savage javara.



Az ar ua. 2500HUF ez is az is. Csak ez a ket darab van, nincs ATI, Matrox ... .

TV kimenetelrol valaki ?

iBook + RedBull :)

(#10) Adrian Mole válasza rog (#7) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Lehet, hogy rosszul tudom, de a Savage vonalhoz (ami még előző évszázad, incuding Savage3D, és nem a VIA-s banda, ala Chrome, vagy miaszösz) nincs többé hivatalos támogatás.
A Sis-hez van. 2002. 11. havi driverek vannak fent a sis.com.tw-on w98-hoz (csak pl).

42

(#11) rog válasza esteban (#9) üzenetére


rog
addikt

ennyiert, nem szorakozz. vedd meg mindettot, aztan jovan!
:))

(#12) rog válasza Adrian Mole (#10) üzenetére


rog
addikt

:))

(#13) Adrian Mole válasza esteban (#9) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

A Sis képminősége nem olyan rossz. Nekem legalábbis 2D-ben kontúros volt Ehhez képest a Savage kissé (!!!!) elmosódott. Nem is lehet észrevenni mindíg a különbséget. A színekről nem tudok nyilatkozni (hány bit mélység), sem a tv-ről (nekem tv nélküliek voltak).
Driver: a Savage nem támogatottsága jót is jelenthet: ''kvázi-szabványos'' elbarmolni nem nagyon lehet. A Sis frissebb driverei: ha valami új cucc esik be, alkalmazkodni tud hozzá (most csak egy hasraütésszerű, valószínűleg rossz példa: ''új'' VIA-s, vagy Sis-es P3-as csipszethez lehet, hogy a Sis kártya drivere jobban együtt fütyül az AGP driverrel. Még egyszer, ez csak egy hasraütés, valószínűleg nem állja meg a helyét)

42

(#14) Adrian Mole válasza rog (#12) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Oké, hát legyen: IBM OS/2, W2000, NT4, 9x vonal, (DOS).
Ezekhez van fent driver (2002-11). Tehát külön xp nincs, Linux nincs, stb nincs. De azért még jóval több, mint a Savage :)

42

(#15) rog válasza Adrian Mole (#14) üzenetére


rog
addikt

savagehez is pont ilyen drivereket talaltam hivatalosban.
+ hackeltben xp-re is.
a a tv-outot is hasznalni akarod, akkor nem art a driver. mer az xp sajat drivere nem tamogatja.

de a sis oldalan is vilagosan le van irva, hogy no longer tamogatjak ezt a kartyat.
ugyhogy driverbol a kesobbiekben is csak az lesz ami most van. es semmi tobb.

szoval ebbol a szempontbol is egal a ket kartya.


(#16) esteban válasza rog (#11) üzenetére


esteban
senior tag

Mar megvette, de az egyiket el akarom kuldeni afrikaba, ott TV-t akarnak kotni a PC-re, de az uj VGA-kert bodult arakat kernek ... meg nincs is a sulinak penze. Szoval 1x-ubb itt megvettem, es elkuldom azt amelyik nem annyira szimpi, vagy amelyikhez enm problema a TV-out -ot mukodesre birni.


Mas: es LINUXos driver ??? most jutott eszembe, hogy amint lejon a RedHat (meg 12ora :( ), azonnal ugrik fel win98 helyere.

Nem akarok ugy jarni mint a peanuttal jartam, hogy az oreg gep s3 trio-jat nem birta meghajtani csak 60Hz-en ...

iBook + RedBull :)

(#17) Adrian Mole válasza rog (#15) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Oké, én csak arra akartam utalni, hogy a Sis kissé frissebb driverileg.

42

(#18) Adrian Mole válasza esteban (#16) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Linux X van mindkettőhöz (nem vagyok updated a verziószámban, de az újabbakkal mennie kell). Savage VESA-ban is megy, Sis-re nem emléxem.

42

(#19) rog válasza esteban (#16) üzenetére


rog
addikt

hat akkor gyakorlatban kiderul melyiknek ''jobb'' a kepe, tv-outja.

linuxos driver az meg van mindkettohoz. eleg regiek es elterjedtek mar a kartyak.

(#20) rog válasza Adrian Mole (#17) üzenetére


rog
addikt

datumban lehet(1 ev), de nem szolgaltatasban. :)

(#21) esteban válasza Adrian Mole (#18) üzenetére


esteban
senior tag

Na holnap megmondom milyen a savage3D a trio utan ...


<off> hol lehet teged letolteni? regan jokat rohogtem a storikon .. bar mar jo regen volt :))
<on>

iBook + RedBull :)

(#22) Adrian Mole válasza rog (#20) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Szolgáltatásban sztem még 3d-ben is hasonlóak. A különbség, hogy a Savage melegszik, mint állat, a Sis kevésbé. Régebbi technika, és ez _lehet_, hogy driveroldalon is játszik. Tapasztalatom volt mindkét kártyával, de csak egy konkrét konfigban. Más hardver környezetben lehet, hogy driverek döntenek. Ez volt a lényege a röfögésemnek.

42

(#23) rog válasza Adrian Mole (#22) üzenetére


rog
addikt

ja jo.
mer tok ugy lehetett erteni, hogy a sis-nek jobb a driverellatottsaga.

(#24) Adrian Mole válasza esteban (#21) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Hát, ezt nem tudom, már jó régi nick ez, akkor még nem is volt www. Majd beizzítom a google-t :)

42

(#26) Adrian Mole válasza esteban (#21) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

<off>
Hát nem sok AM oldalt találni. Van itten egy magyar: az első könyv kb fele: http://www.geocities.com/pandora5braithwaite/Adrian_Mole.html
Ezen felül harmatos.
</off>

42

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  High end: sis6326 vs savage 3d (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.