Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Hercules 3dProphet R8500 350 Ramdac 400 helyet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) motor


motor
tag

Ezt löki a standard adapter info(RAMDAC 350), pedig a dobozon jól láthatóan fel van tüntetve, hogy 400-nak kell lennie. DirectX7 van fent egyenlőre...

Hejhóóó!

(#2) motor


motor
tag

Feltettem a 8.1-est de semmi különbség. Mellesleg a ramdac és az internal DAC ugyanaz?

Hejhóóó!

(#3) Male


Male
nagyúr

A DAC a Digital to Analog Converter rövidítése (ez csinál a digitális jelből analógot, amit már a monitor meg tud jeleníteni). Az internal DAC valószínüleg internal RAMDAC, csak kihagyták egy részét (jó szokás az angolban). Egyébként általában már integrált RAMDAC van, ezért nem tudják a noname gyártók teljesen elrontani a képminőséget, úgy mint amikor a RAMDAC külön chip (mert ha külön van, akkor mindig lehet olcsóbbat használni, és a nonameek meg is teszik, bármilyen ócsak is legyen az olcsóbb chip). A számítógépes cuccoknál egyébként mindig ott a figyelmeztetés, hogy hogy a gyártó bármikor megváltoztathatja a specifikációkat miden figyelmeztetés nélkül (így van az én ABIT kártyámon is lassab RAM, mint amilyennel régebben gyártották). Az ATI chipekben is valószínüleg integrált RAMDAC van, ugyhogy azt a Gigabyte nem változtathatta meg (legfeljebb az ATI). Egyébként pedig ha jó a kép, és a képfrissítési értékek is megfelelnek, akkor nem számít, hogy hány MHz-es a RAMDAC (egy lassabbnak is lehet jobb képe csak nézz meg egy nVidia és egy Matrox kártyát - hiába a nagyobb MHz az nVidiánál, a Matroxnak akkor is jobb a képe, a képfrissítési értékek meg úgyis nagyobbak, mint amit a monitorok tudnak).

Szóval ha jó a kép, és a képfrissítési értékek is megfelelnek, akkor nem kell vele foglalkozni.

(#4) Male válasza Male (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Bocs, nem Gigabyteot akartam írni, hanem Herculest, és az ''ócsak'' ócska akart lenni.

(#5) motor


motor
tag

Köszönöm a hozzászólásod.
Közben nagyon lehangoló cikket olvastam a maya meg a prophet összehasonlításáról. (gondolhatjátok mi volt benne) Meg egy másikat a radeon LE és a prophet összehasonlításáról. Ez ha lehet még lehangolóbb volt. Igaz nem +300 pont a 3Dmark 2001-ben nem ér meg nekem +30 rugót. Az érem másik oldala viszont, hogy a +-semmi sem ér meg 10 Mátyás királyt.

3DMark2001SE Default.
P4 1.8(512) fél giga
Hercles R8500 128MB

275/275(550): 6808
315/320(640): 7156 itt + hűtés nélkül (hajszárító, 400Watt:) ) már elég gáz volt a kép.
Ehhez mit szóllotok?

Hejhóóó!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Hercules 3dProphet R8500 350 Ramdac 400 helyet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.