Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help! samsung vinyó gond! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ijk


Ijk
nagyúr

Nemrég vettem egy 80GB-os Samsung vinyót, eddig nem volt vele gond, de most netezés közben elkezdett kerregni, és teljesen kiakadt a rendszer. Nyomtam egy restartot, de bootolás előtt megállt. Biosban megnéztem és a vinyó neve helyett csak valami értelmetlen szó volt. 3. restartra sikeresen felállt a windóz, persze a vinyót kb. 3 percig nyúzta. Kaptam az alkalmon és mentettem minden mozdíthatót a régi maxtoromra, de úgy tűnik, h. most nincs semmi gond.
Én arra gondolok, h. haldoklik a samsung. Nektek mi a véleményetek?
Tudtok vmi progit amivel le lehet ellenőrizni?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2) Ijk


Ijk
nagyúr

UP!

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#3) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

ennyit a megbízható samsung-ról..

(#4) lol válasza Ijk (#1) üzenetére


lol
senior tag

szvsz garis csere lessz ebből! pedig a samsungok megbízhatóak... :(

(#5) Dr.Momo válasza Ijk (#1) üzenetére


Dr.Momo
tag

Hasonlót csinált nekem is, aztán szétszedtem a gépem, és kicseréltem a tápkábelét, azóta nem csinálja... Valsz. kontakt hibás volt a tápcsatija. Egy próbát megér nálad is...

(#6) Ijk válasza lol (#4) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szal akkor azt mondjátok annyi, mert akkor tényleg viszem vissza holnap, oszt csere.
UI: (de akkor most mért működik gond nélkül?)

[Szerkesztve]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#7) TrollBalint válasza Ijk (#6) üzenetére


TrollBalint
addikt

Lehet kontact hiba, hol összeér, hol nem. Ez talán a legszarabb, mert otthon tuti szar, de ha elviszed garis cserére, tuti ott jó lesz ;]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#8) moonman


moonman
titán

nyugodás van! egyik maxtorom is kerregett, kattogott, mint a veszedelem, aztán meg is fagyasztotta párszor egy gépemet, de áttettem másik tápcsatira, azóta rendben van. kontakthiba bőven lehet.

(#9) Ijk válasza TrollBalint (#7) üzenetére


Ijk
nagyúr

Jááááj azt ne!!!
Egyébként, most h mondod a régi GABA tápomnál volt olyan, h. néha ki-be kapcsolgatott, de azt gondoltam, h. a molex lehet a hibás, a chieftecnél még nem csinálta.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#10) petyax válasza Ijk (#1) üzenetére


petyax
aktív tag

Szerintem csak a tápcsati nem érintkezett tökéletesen.

(#11) Ijk válasza petyax (#10) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem is, mivel amikor megnyomkodtam, akkor visszakapcsolt.
Akkor most még nem viszem vissza, amíg jól műxik, már úgyis mindent lementettem, meg a 3 éves gariból is van még elég hátra. Jah, persze a widózt sem akarom annyira újratelepíteni, főleg, most h. már 4 hónapja fennt van ( nálam rekord! ).
Szal, most addig marad, amíg újra nem rakoncátlankodik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12) hétalvó


hétalvó
addikt

Minden elromolhat. Nem kell a Samsung-ot isteníteni. Most a legmegbízhatóbb. Nem tudo valaki hozzá valami halkító progit. Olyat mint ami van a Maxtorhoz?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#13) Ijk


Ijk
nagyúr

Na gyerekek, újabb fejlemények vannak. Ma reggel kapcsolnám be a gépet bootolásnál, mindkét vinyóm nevét $ jelekkel írja ki, és persze megakad. Restartoltam, és be akartam lépni a Biosba, de csak egy fekete képernyo és egy villogó kurzor jön be. Ezután mindig ezt írja ki miután behozza az ide driveket, h. Bios cheksum error.
Azt hiszem nagy gáz van. Lehet, h. a lapnak annyi?
A vinyókat meg mindjárt kipróbálom ebben a gépben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14) Ijk


Ijk
nagyúr

UP! Segítsetek plz!

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#15) TrollBalint válasza Ijk (#13) üzenetére


TrollBalint
addikt

Valami a biossal van, reseteld. (Hogy pontosan hogy kell, azt irják a könyvben is amit az alaphoz adtak) Másik módszer, hogy kiveszed az elemet pár másodpercre.

szerk: tessék itt többször, többféle képpen leírják, hogy kell resetelni a biost: Bővebben: link

[Szerkesztve]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#16) Ijk


Ijk
nagyúr

Már próbáltam a bios resetet. Még de. kivettem a vinyót a gépböl, és anélkül is kipróbáltam, és láss csodát tökéletsen ment. (Plz magyarázza már meg valaki, mi köze a merevlemeznek a bioshoz???).
Mindenesetre elvittem a vinyót a boltba, a szervizesek mondták, h. megnézik és ha rossz, a nagyker 2 héten! belül cseréli.
Du. elökaptam a 40-es maxtoromat és elkezdtem rátenni a windowst, de miután megadom neki a partíciót, és néhány fájlt felmásol, ujrabootol és ezt írja ki nekem, h. ''Hiba a rendszer betöltésekor''. (Itt megjegyezném, h. a maxtornak nincs semmi baja.)
Már nem tudom mit csinálhatnék, de mára már azthiszem feladom, teljesen kiidegelt a dolog.

(ja egy moderátor átírhatná a topicot ''Nagyon nagy gáz van'' címre, hátha többen látogatnák)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#17) Ijk


Ijk
nagyúr

up

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18) Robaj


Robaj
addikt

Hááát...

Xar a géped!!!

Tuom mivel láátam, szerintem az ide verézlöd ment galyra.
Xar ez az Abit

(#19) Robaj


Robaj
addikt

K7s5a Rulz!:C

(#20) Robaj


Robaj
addikt

Nekem még semmi bajom nem volt a gépemmel!!!;]
(kop-kop):B

(#21) zLegolas


zLegolas
őstag

Elmerengtem néhány hozzászóláson...

Az 7cencség, hogy a számítógépes boltok 90%-ban két féle vinyót lehet ma kapni: Maxtort és Samsungot.

Pistike megveszi a Samsungot, bekrepál, sok okos meg: ''Na ugye megmondtam, nekem Maxtor van, az a legjobb, mert nekem is az van... ''

Dezsőke meg ugyanígy jár a Maxtorral, az okosok másik fele:''Na ugye megmondtam, nekem Samsungom van, az a legjobb, mert nekem is az van... ''

Eh.... gáz...


És mi is a kérdés??? Ha hülyeségeket csinál, ments mindent, aztán majd kiderül. Vagy szervíz, vagy garancia, vagy copsz...
Ennyi, mit lehet mondani erre?? Be kell kenni kacsazsírral, vagy mit?? :F

(Mondom mindezt bántó szándék és Flame nélkül)

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#22) anulu


anulu
félisten

nem akartam új témát nyitni... :)

szal. a dolog úgy néz ki, hogy tegnap este file olvasás közben (filmet néztem) elkezdett kattogni a 160GB-os 8MB cache-es (7200rpm) SATA Samsung vinyóm. win alatt az egér elkezdett akadni, és egy kb 1 perc múlva I/O hibás info ablakot kaptam. gép kikapcs. gép vissza. már az IDE vinyók detektálásánál hallottam, hogy ez biza kattog. gép ki.
átkötöttem a másik SATA csatornára, ott indul, kattogás nincs, és most is onnan megy... S.M.A.R.T-ot néztem, csak nem tudom, mit kéne látnom...

az okozhatja ezt a dolgot, hogy nincs hűtve a vinyó? (ki kellett raknom a gépház tetejére, mert csak ott fért el.) igazándiból nem szokott vészesen felmelegedni.

pls help! semmi életfontosságú nincs rajta, csak jó lenne tudnom, h mihamarabb írjam ki a cuccokat róla, és gari, vagy mit csináljak... (amúgy Sulinyetes, 3év garral)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#23) anulu


anulu
félisten

UP, mert nagyon jó lenne ha tudnám, h mi a huzat van a vinyómmal...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) anulu


anulu
félisten

nagyon kérlek, segítsetek!!!!!!!!!!!!!!!!!!! random elkezd kattogni a vinyóm! mi a francot csináljak vele??? az everest ezt írja ki a SMART-ra

Bővebben: link

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) ithomas válasza anulu (#24) üzenetére


ithomas
őstag

Nekem pont ugyanez a baja a Samsung 160-as vinyómnak.
Jelenleg szervízbe van...szerintem Te se késlekedj....
Eleinte még csak néha kattogott és fagyott ki a rendszer...aztán pár nap múlva úy beszart,hogy már bios hdd detectnél elkezdett kattogni...és többet nem is hagyta abba..

Real eyes realize real lies!

(#26) anulu válasza ithomas (#25) üzenetére


anulu
félisten

szóval akkor írjak ki, amit tudok....

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#27) Loretto válasza _Volkovy_ (#3) üzenetére


Loretto
veterán

csak semmi másra nincs 3 év gar a hdd-k közül.(kivéve a sea ami egyes tipusra 5 évet vállal)

Soirée...

(#28) anulu


anulu
félisten

ma veszek egy ventit, és megnézem úgy. csak akkor kezd kattogni, amikor már nagyon felmelegszik (~44-45°C)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) Flashy válasza anulu (#24) üzenetére


Flashy
veterán

ha minden kábel rendben, akkor egyszerűen kezd elromlani a vinyód, kész. ha reprodukálható a kattogás és garanciális akkor vissza, ha már nem garanciális akkor próbáld úgy elrendezni a dolgaidat hogy ne pótolhatatlan legyen rajta.

(#30) vtechun válasza ithomas (#25) üzenetére


vtechun
veterán

na mi van? haldoklanak a samsung winyók? Hütés minden winyünak kell már manapság, egy ventit beraktok elé és nincs gond emiatt. Nálam mind2 160-as maxtornak az elektronikájára fúj egy-egy venti....

(#31) Johnny19


Johnny19
tag

Samsung vinyók jók és az összes töbi is. A kábelek szarok mindig megtörnek és már kész is a kontakhiba. Akinek katog a vinyója az vegyen egy uj idekábelt meg nyomja összéb a molex fém sarujit és megoldodik a probléma. Ha nem akkor tényleg a vinyó a bünös vagy az IDEvezérlő.
Nekem a kábelcsere megoldotta a problémát a régi gépenben.
Az ulyben már nincs ilyen probléma, ott nem törik meg a SATA kábel. :P

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#32) anulu válasza Johnny19 (#31) üzenetére


anulu
félisten

nekem SATA... :U és a kábelek rendben vannak.

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#33) anulu válasza Flashy (#29) üzenetére


anulu
félisten

ha eléri a 45°C-ot akkor kezd kattogni... általában. ma veszek egy ventit, meghajtom a vinyót, mint Singer a találmányát, és meglátom... az a gáz, h fullon van, és nincs másik ekkora vinyóm, h átpakoljam a cuccokat, amíg ez mondjuk gariba megy...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#34) Johnny19 válasza anulu (#33) üzenetére


Johnny19
tag

Akkor az valószinüleg vinyó probléma lesz. Elő a garanciajegyet és irány a bolt!
Esetleg a vezérlő problémája mivel gondolom raiden van. (bár nemhinném, kevés az esélye)

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#35) Sarp


Sarp
csendes tag

Nekem az idén két 120 GB-os Samsung lemezem is elszállt néhány hónapon belül.
A boltos szerint volt egy ilyen széria, de orvosolták a problémát.Garanciában cserélték mindkettőt, azóta nincs semmi gond vele.

http://www.smoothjazz.com

(#36) Loretto


Loretto
veterán

anulu: lehet hogy a satas érzékenyebb.nekem pata van eddig hibátlan. kop kop.

Soirée...

(#37) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Hát szerintem a kattogás lehet simán a winyo elektronika hibája is. :U

Take a look to the sky just before you die

(#38) Tonyk


Tonyk
veterán

Mostanában olvastam, hogy a Samsung a 2004.augusztusa után gyártott vinyóira 5 év garanciát vállal? Látott már valaki ilyet bóóótban? Most akarnánk az asszonynak egy 160GB-osat beszerezni. Várjak még vele, vagy uccu neki??? :F

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#39) Hellas válasza hétalvó (#12) üzenetére


Hellas
senior tag

Maxtorhoz van halkító program???
Mond meg mi az légyszi!!
Nekem kell!!
:DD
:DDD

(#40) Loretto válasza Tonyk (#38) üzenetére


Loretto
veterán

az nem seagate? én arról hallottam ezt.

Soirée...

(#41) Tonyk válasza Loretto (#40) üzenetére


Tonyk
veterán

A Seagate-re is 5 év van már!! De a Samsungokra is....
(Több fórumon azt mondják, hogy itthon nagyívben lesz@rják, hogy a gyártó mit vállal) Úgyhogy megyek és veszek egyet holnap....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#42) Tonyk


Tonyk
veterán

Ja igen még egy kérdés:
Mit javasoltok SATA vagy ATA ?
Egy 160GB-os van kinézve, de melyiket. XP SP2 lesz rajta.
Ghost 2005, hogy lesz ezzel megoldható? Pl. ha nincs a gépben floppy drive, amiről betölthetné a drivert. (mivel ugye a ghost 2005 már olyan mint a xp-s telepítő, F6-ra bootolás alatt hajlandó betölteni külső meghajtóprogramot is :) )

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#43) mr_ricsi válasza Hellas (#39) üzenetére


mr_ricsi
veterán


amset.exe

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#44) Vadászmenyét válasza mr_ricsi (#43) üzenetére


Vadászmenyét
aktív tag

Ez a program mi a fityfenét csinál? Elindítottam lefutott egy parancssor vagy mi a bánat és mindha leállt volna a winyo, nem búgott. Ez lenne a halkítás? Ilenkor mit csinál a program a winyoval?

(#45) BOOSTER válasza anulu (#28) üzenetére


BOOSTER
aktív tag

Hopsz!!! 44-45 fok az kicsit sok...
Az én 120-asom rackben (1 ventis) max: 30-33 fokig melegszik....

Ha már rendszeresen kattog akkor lehet meg fog halni...
Bár régi 6,4-es WD egész életében kattogott és már 3 éve kattog meg rondán süvít is de nincs baja...

Ami el tud romolni az előbb-utóbb el is romlik...

Az én Samsungom még jó habár egyszer leesett a gép tetejéről és az asztalon landolt....De még kifogástalan kopp-kopp-kopp....

[Szerkesztve]

Mindenki hülye aki nem normális?

(#46) Kobe


Kobe
veterán

siasztok, samsung vinyoval lenne gond
nem hibás vagy ilyesmi, csak még ilyenhez nem volt szerencsém
160 Gb sata wincshester, és nem tudom elérni, hogy a gép (uj konfigba lett belerakva) lássa, így telepiteni se tudok rá. Vki tudja hogy mit kell biosba bütykölni ? Thx

[Szerkesztve]

(#47) lol válasza Kobe (#46) üzenetére


lol
senior tag

keress rá! > Bővebben: link van néhány olyan topic, hogy nem látja a sata winyót, stb
biosba át kéne állítani, hogy engedélyezve legyen a sata... nézd át a menüket valahol meg fogod találni, hogy sata mode vagy hasonló!

[Szerkesztve]

(#48) mr_ricsi válasza Vadászmenyét (#44) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ez a program mi a fityfenét csinál? Elindítottam''

Ha azt sem tudod mit csinál, minek idítottad el? Vagy válogatás nélkül (gátlástalanul? eszetlenül?) mindennel ezt teszed? Mert akkor volna egy virus.exe nevű jó kis progi, átküldeném e.mail-ben...


''mit csinál a program a winyoval?''
A maxtornál van a progiról leírás, olvasd el!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#49) Udo válasza Sarp (#35) üzenetére


Udo
tag

HAli azt lehet tudni hogy a hibás szériát év,hónapra mkor vetted?

Élni JÓ

(#50) Loretto válasza Tonyk (#42) üzenetére


Loretto
veterán

sata gyorsabb kisebb a kábel.de ha csak az van akár lehet szenvedni is vele.

Soirée...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help! samsung vinyó gond! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.